Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox 420 a SD karty

michpo (206)|1.10.2004 19:10
Cau,
chtel jsem se zeptat jaka je funkcnost 1GB SD karet a jeste jestli podporuje Loox 420 take karty s vyssi rychlosti, proste jestli to neni jen pri spojeni s pc a naslednem nahravani dat, ale jestli umi toto PDA vyuzit take vyssi rychlost cteni z takove karty.

Jakou doporucujete znacku SD karet? Ja jelikoz jsem velkym zastancem znacky Panasonic sem jako prvne koukl na cenu 1GB SD Panasonic, ale jak sem uvidel jeji cenu, tak jsem to okamzite zamitl, zas takovy silenec nejsem :D. Tak jsem se dival na jine vyrobce a zaujala me znacka SanDisk na kterou je poskytovana dozivotni zaruka. Co si o teto znacce myslite?

Predem dekuji za Vase odpovedi.
michpo (206)|1.10.2004 19:49
Jeste bych svuj dotaz rad trochu rozsiril. K te podpore Looxe 420tky a vysokorychlostnich karet. Videl jsem ruzne rychlosti karet. Jenze nevim jestli toto PDA umi vyuzit tyto rychlosti. Jsou 32x, 45x a 60x. Napr. u toho 45x jsou rychlosti cteni a zapisu kolem 6-7MB/s a u 60x je to az 9-10MB/s. Jde mi proste o to, abych treba nekoupil zbytecne rychlou kartu a pak nezjistil, ze ji nevyuziju na maximum, kdyz sem treba mohl usetrit. Jestli uz budu cekat dyl na nahrani dat na kartu u PC je mi fuk, jde mi jen o rychlost karty v PDA.
Dekuji.
Pavel Koza (4761)|1.10.2004 21:34
To je otazka:) Ja bych hlasoval pro HighSpeed, protoze nabizi lepsi vykon i na Pocket PC, ale na uvadadene hodnoty zapomente. Ja mam Pretec HighSpeed a zapis na ruznych PDA je max. 1MB/s, cteni max. 2MB/s. Jelikoza ale predpokladam, ze tu kartu nekupujete na 3 mesice, tak bych tech par stovek za rychlejsi variantu priplatil, kdo vi, co bude za pul roku:)
michpo (206)|1.10.2004 22:25
No prave, na ty testy jsem se dival a z vysledku usuzuju, ze PDA stejne nevyuzije tuto vyssi rychlost a jede standartni rychlosti, ta vyssi rychlost bude asi jen pri pouziti externi ctecky pametovych karet pro SD nebo v novych digitalnich fotoaparatech. Je to ale jen muj dojem.
Me jde prave jen o rychlost v PDA, protoze ctecku k PC mam v tiskarne a ikdyz je to USB 2.0 tiskarna (HP PhotoSmart 7960), tak karty cte/zapisuje pomalu, takze bych to asi nevyuzil.
Co se tyce toho co bude pozdeji, tak na rijen sou ohlasene karty s rychlosti 20MB/s - napr. Panasonic a SanDisk. A dle toho co bylo uvolnene by 1GB SD Panasonic 20MB/s mel stat v prepoctu necelych 7k, ale tezko rict jak to bude :sarcastic:. Sam tomu neverim kdyz se podivam na cenu 1GB SD Panasonicka 10MB/s :mad:.
Pavel Koza (4761)|2.10.2004 11:30
A jaky je cenovy rozdil mezi nejakou normalni kartou a normalni HighSpeed kartou?
michpo (206)|2.10.2004 11:48
Normalni 1GB SD kartu mohu mit za 2800kc vc DPH a HighSpeed (10MB/s) kartu za 4600kc vc DPH.
S474N (660)|3.10.2004 09:20
[QUOTE="Exceptor"]Normalni 1GB SD kartu mohu mit za 2800kc vc DPH a HighSpeed (10MB/s) kartu za 4600kc vc DPH.[/QUOTE]

Osobne bych sel do te normalni :)
michpo (206)|3.10.2004 09:37
Uz vzhledem k te cene (1800kc je dost velky rozdil za ktery si mohu koupit treba nahradni baterii) bych sel take do te normalni. Ale nevim jestli se pak nebudou sekat napriklad filmy prehravane z teto karty. Pokud by ale toto PDA nevyuzivalo ty rychle karty a cetlo z nich temer stejne jako z tech normalnich, pak by to bylo OK, jenze toto ja nevim. Vi to tady vubec nekdo?

Prosim jestli jste nekdo testoval normalni a rychle SD karty v PDA (nejlepe FSC Pocket Loox 420), dejte mi sem vedet jestli to to PDA umi vyuzit nebo jake sou v tom rozdily. Budu vam moc vdecny.
S474N (660)|3.10.2004 13:00
[QUOTE="Exceptor"]Uz vzhledem k te cene (1800kc je dost velky rozdil za ktery si mohu koupit treba nahradni baterii) bych sel take do te normalni. Ale nevim jestli se pak nebudou sekat napriklad filmy prehravane z teto karty. Pokud by ale toto PDA nevyuzivalo ty rychle karty a cetlo z nich temer stejne jako z tech normalnich, pak by to bylo OK, jenze toto ja nevim. Vi to tady vubec nekdo?

Prosim jestli jste nekdo testoval normalni a rychle SD karty v PDA (nejlepe FSC Pocket Loox 420), dejte mi sem vedet jestli to to PDA umi vyuzit nebo jake sou v tom rozdily. Budu vam moc vdecny.[/QUOTE]

Mam 420 uz par dni, kartu mam nejlevnejsi 512 MB od A-Data, takze kdyz to tak reknu, urcite ten nejvetsi sunt, co je k mani, taky co by chtel clovek za 1500 bez dane a mam tam jeden filmecek a neseka se me.
michpo (206)|3.10.2004 18:47
Ona ta A-Data karta neni zas tak moc pomala, dle vyrobce je rychlost cteni vyssi nez 6MB/s a zapisu vyssi nez 5MB/s (link).
Pavel Koza (4761)|3.10.2004 20:46
Nelze to samozrejme pausalizovat, ale podle mych testu maji karty mnohem vetsi problem se zapisem, ktery je obcas dost tragicky. Cteni ale zvladaji skoro vsechny v radu stovek KB/s, takze jestli jde o filmy, ktere mate nagrabovane cca. v 500kbps, tak je to v pohode vice mene pokazde. Jestli se to trha, tak je to problem spis nekde jinde...
michpo (206)|3.10.2004 23:09
Tak jsem nasel test ruznych karet (CF, MD, HD, SD, MMC, MS, MS PRO, SM, xD), je to docela zajimave :)).

A co se tyce te SD karty, asi pujdu do rychlejsi varianty a to Transcend 1GB (45x - cteni 7MB/s a zapis 6MB/s), kterou mohu mit za 3400kc vc DPH. Je to dobra volba? Nebo s touto znackou mate nekdo spatne zkusennosti?
Neso (35)|11.1.2006 20:31
Caute!
Chcem si kupit Loox 420 a neviem aku velku kartu si mam kupit. Chcel by som SD 2GB ale neviem ci bude fungovat. Je nejaka sanca ze nie? Ak nie pojde na 100% SD 1GB??? Dakujem za odpovede!
Žulda_ce4you (244)|12.1.2006 12:20
Mám v Looxovi 410 SD 1GB, nějaké Bravo, vyšla mě na 1400,- a funguje výborně.
Neso (35)|12.1.2006 18:37
Hmmmm to je fajn ze funguje! Chcel by som min 1GB. Na P910i mi aj to bolo malo :D Najradsej by som mal 2GB ale nikde take karty nemaju skladom a preto nemozem odskusat :(
Neso (35)|14.1.2006 14:10
Je tu niekto komu ide aj 2GB? Prip. niekto komu nejde? HMM:?: