Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HP iPAQ hx4700

Pavel Koza (4761)|30.9.2004 12:15
Zařízení HP iPAQ hx4700 je novou vlajkovou lodí firmy Hewlett-Packard. Jako správný model nejvyšší kategorie nabízí to nejlepší, co je v současné době k dispozici - tělo z hořčíkové slitiny, oslnivý čtyřpalcový TFT displej, nejrychlejší dostupný procesor, spoustu paměti, dokonalý zvuk, integrovaný Bluetoot a WLAN a silnou baterii. To všechno dává dobrý předpoklad k tomu, aby šlo o skutečně výjimečné zařízení. Jestli tomu tak opravdu je se dozvíte v této podrobné recenzi.



Přečtěte si celou recenzi.
Pavlucha (1496)|30.9.2004 12:19
... hmmm to zase dneska nic neudělám ... :D
Pavel Koza (4761)|30.9.2004 12:21
[QUOTE="Pavlucha"]... hmmm to zase dneska nic neudělám ... :D [/QUOTE]

No vidis:) Na neudelal nic jineho uplynulych 6 dni:)
eXEden_ce4you (811)|30.9.2004 12:43
Skvělá recenze s jednou výbornou novinkou - hodnocení :yes: Tímto hodnocení chválím a považuji za velice užitečné ...
Bohužel mě ani tato recenze nepřesvědčila ke koupi ... čehokoliv ;)
váňa (242)|30.9.2004 13:01
Vynikající recenze vynikajícího zařízení :!: I mě se líbí nový systém hodnocení :yes: :yes:
Milan Švec (938)|30.9.2004 13:15
Recenze parádní! Nasazený trend :yes: je přímo vzor pro všechny podobné, co jsou ke sledování jinde.
Už se těším na další.
pdq (380)|30.9.2004 13:41
Recenzia pekna, no mne osobne chyba aspon jeden screenshot na obrazovku s Internet Expl.U tak velkej VGA "obrazovky" by to asi bolo vhodne ukazat.:? ;)
Pavel Koza (4761)|30.9.2004 15:22
[QUOTE="pdq"]Recenzia pekna, no mne osobne chyba aspon jeden screenshot na obrazovku s Internet Expl.U tak velkej VGA "obrazovky" by to asi bolo vhodne ukazat.:? ;) [/QUOTE]

V tomto clanku je tech screenshotu hned nekolik;)
smarter (137)|30.9.2004 20:39
Velmi pekna recenze. :yes: A jelikoz jsem ji cetl z displeje tohoto pristroje (a tak jsem mnel moznost zkontrolovat i jeji pravdivost) vsechno muzu jen pottvrdit. Mam jen jiny nazor na touchpad, mne teda fakt vyhovuje, ale to je opravdu vec nazoru.
17razor (49)|1.10.2004 18:25
rozmyslal som nad kupou hx4700. ale oproti rx3715 nema nic extra (az na vga displej a kovove telo). lepsia volba je novy loox s vga, fotakom, (myslim ze ma aj usb host). len skoda ze loox sa na slovensku neda kupit(mozno velmi tazko). co sa tyka recenzii na ce4you/pdagold, su to najlepsie ake sa daju na webe precitat. zistil som to ked som cital vsetko o rx3715. :yes: :yes:
Anitka (108)|7.10.2004 17:53
Velmi pěkná recenze, jako vždy. Jen mě překvapilo, že hx4700 dostalo tolik bodů za USB, když ani nepodporuje host. A to je ostuda.
Pavel Koza (4761)|7.10.2004 18:24
[QUOTE="Anitka"]Velmi pěkná recenze, jako vždy. Jen mě překvapilo, že hx4700 dostalo tolik bodů za USB, když ani nepodporuje host. A to je ostuda.[/QUOTE]

Na zaklade nekterych poslednich prispevku budu asi opet obvinen z nadrzovani, ale ja to risknu:) USB na hx4700 je perfektni, spickove rychle a stabilni. Za nema Host je duvod, proc nema tech bodu 10. Osobne USB Host pokladam za zajimavou technologii, ale pro vetsinu uzivatelu zbytecnou. Ano, muzu si pripojit klavesnici (tedy az nekdo napise ovladac), mys nebo USB pamet. Jenze kolik lidi to bude skutecne realne vyuzivat? Tahat s sebou 5x vetsi klavesnici? Mys kdyz mam dotykovy displej? Kupovat USB pamet, kdyz mam za cca. stejne penize CF ci SD kartu?

Ano, pokud nekdo potrebuje k praci 20GB dat, tak za par tisic koupi 40GB USB harddisk a potom je samozrejme USB Host k nezaplaceni. Ale kolik takovych lidi bude?

Proste a jasne - USB Host je fajn, ale z meho pohledu nepredstavuje jeho absence zasadni (a hodne penalizovany) nedostatek.

Btw., kolik body byste tedy dal Vy?;)
Anitka (108)|7.10.2004 19:04
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Anitka"]Velmi pěkná recenze, jako vždy. Jen mě překvapilo, že hx4700 dostalo tolik bodů za USB, když ani nepodporuje host. A to je ostuda.[/QUOTE]

Na zaklade nekterych poslednich prispevku budu asi opet obvinen z nadrzovani, ale ja to risknu:) USB na hx4700 je perfektni, spickove rychle a stabilni. Za nema Host je duvod, proc nema tech bodu 10. Osobne USB Host pokladam za zajimavou technologii, ale pro vetsinu uzivatelu zbytecnou. Ano, muzu si pripojit klavesnici (tedy az nekdo napise ovladac), mys nebo USB pamet. Jenze kolik lidi to bude skutecne realne vyuzivat? Tahat s sebou 5x vetsi klavesnici? Mys kdyz mam dotykovy displej? Kupovat USB pamet, kdyz mam za cca. stejne penize CF ci SD kartu?

Ano, pokud nekdo potrebuje k praci 20GB dat, tak za par tisic koupi 40GB USB harddisk a potom je samozrejme USB Host k nezaplaceni. Ale kolik takovych lidi bude?

Proste a jasne - USB Host je fajn, ale z meho pohledu nepredstavuje jeho absence zasadni (a hodne penalizovany) nedostatek.

Btw., kolik body byste tedy dal Vy?;)[/QUOTE]

Óóó! Sám velký vládce!
To mi nedá, abych nezaplesal nad povedeností těchto stránek. Kvalita a obsah jsou opravdu nej! (až na ten datum u příspěvků na PIE, ale to neva).

Dobrá tedy, budu muset nechat rozepsat svou fantazii : K čemu USB host? Tahání klávesnice jsem nemyslel. Ale co třeba:
1) mít jednu klávesnici na chatě, kde nemám počítač? PDA hodím na bok, opřu o vázu na stole a připojím klávesnici. Na VGA displeji se dá už ledascos dělat. Pak si můžu koupit "levnou" USB klávesnici všude tam, kde občas přebývám.
2) když mám foťák na CF karty TYPE I. V PDA budu mít MicroDrive. Vezmu čtečku, zapojím do USB a plnou CF kartu nasypu na MiDr, nebo dokonce na USB disk. Nebo xD karta (ve foťácích pořád častější). Přece nebudu kupovat redukci xD-CF, když už jednu USB čtečku xD karet mám.
3) když konečně začnou výrobci tiskáren vyrábět soft i na PPC? Nebyla by to škoda, nemoct se připojit tak lehce a rychle?

Je spousta možností, jak USB využít. Radši bych USB 1.1 host, než samotný 2.0 klient. Myslím, že některá PDA mají dokonce kombinaci. Zdá se mi to velká škoda jej neintegrovat, když už i konkurence neváhala. Přeci jen HP...

Kolik bodů?
Já bych dal 7. Je prostě v tomto směru pozadu (a hodnotíme přeci jen samotné USB).
Pavel Koza (4761)|7.10.2004 19:45
OK, argumenty beru. Na druhou stranu ale prvni bod stejne pohodlne (mozna jeste pohodlneji) zvladnu i pres bezdrat, i kdyz uplne levne to nebude. To same plati i o BT tisku (ktery je napriklad u iPAQu a HP tiskaren jiz mozny, na rozdil od USB). Pripojeni fotaku je asi nejpraktictejsi.

Ja osobne si take myslim, ze by bylo lepsi, aby ho iPAQ mel:) Presto vsechno se domnivam, ze je ten nedostatek relativne maly. Mnohem dulezitejsi podle me je rychlost kopirovani dat z a na pocitac.

Kazdopadne dik za pochvalu:)
Anitka (108)|7.10.2004 20:12
[QUOTE="Pavel Koza"]
Kazdopadne dik za pochvalu:)[/QUOTE]
Mnení zač. Jen tak dál...
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2004 11:19
Měl jsem možnost v pátek asi hodinu vyzkoušet.
V porovnání s mým ajpekem 4150 je sice větší a těžší, ale lépe se drží, má větší baterii = větší výdrž, větší a hlavně lepší display (to už je snad z jiné galaxie-ne planety). Stylus je delší, pohodlnější a má lepší "hrot". Touchpad je otázka zvyku. Myslím, že je s ním přesnější a citlivější ovládání než kolečko u 4150. Možná to byl jen pocit, možná jsem málo objektivní, ale i na běžných aplikacích se mi zdál HX 4700 výrazně rychlejší.
Nejvíc mě zaujal displey. 4150 se v přímém porovnání jeví jako nepoužitelná s...., hodící se max.na podložení stolu. Proč jsem půl roku nepočkal?
Lux 720, který má také VGA, ale menší displey-což by měla být výhoda (stejně bodů na menší ploše), také nemá lepší obraz. V přímém porovnání bílých ploch Wordu zvítězil HP zcela jednoznačně. Inu, čím je bílá bělejší....
Jediným konkuretem byl Asus MyPal A 730. U něj měla bílá malilinkato nádech do šeda-šedomodra, zatímco HX 4700 byla bílá trošininku do modra. O obou těchto strojů jde opravdu jen o slaboulinké nuance těchto barev do bílé a to pouze v přímém porovnání.
Pokud používáte PDA často, k práci nebo máte horší zrak je VGA pro vás to pravé. I jakoby nejhořší VGA displej Looxe je o mnoho tříd výše, než stavájící neVGA displeje.
Docela jsem z toho byl zpruzený (ne opruzený). Skoro jsem měl zkažený víkend, ale 200 gramové vinyly a singl malt whisky (10y Talisker a 15y Glenfindish) mě z toho dostaly. Dnes v pondělí říkám: VGA rozhodně ano! (A rychlejší procesor a větší paměť-foťáky jsou zbytečné).
grp (21)|12.11.2004 20:00
Mám HX4700 + win mobile 2003 SE. Potřeboval bych se připojit k serveru pomocí Terminal services s 128 bit šifrováním. Je nějaká možnost nastavení nebo utilitka?
Tomi_ce4you (0)|4.1.2005 16:10
s hx4700 mam nasledujuci problem: po urcitom case (niekedy 10 min, niekedy par hodin) od vypnutia nejde pda zapnut aj ked je bateria nabita. jedinym riesenim je soft reset. kde je chyba?
PavelR. (2184)|4.1.2005 16:18
... tipoval bych to na nejaky SW, zkus zazalohovat PDA na SD ci iPAQ FileStore a provest HR a vyzkouset, zda se toto chovani bude opakovat i na "cistem" PDA. Pokud ano, pujde o chybu HW (coz nepredpokladam), pokud ne muzes zkusit instalovat SW, ktery pouzivas a postupne zkouset, zda se po instalaci nektereho z nich tato chyba nevyskytne.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|4.1.2005 16:25
[QUOTE="Tomi"]s hx4700 mam nasledujuci problem: po urcitom case (niekedy 10 min, niekedy par hodin) od vypnutia nejde pda zapnut aj ked je bateria nabita. jedinym riesenim je soft reset. kde je chyba?[/QUOTE]

Je pusteny Bluetooth? To se mi obcas stalo, pokud bylo aktivni BT spojeni napr. s GPSkou a ja zarizeni vypnul.
Petric_ce4you (1)|17.2.2005 06:47
Zdravim,
mel bych prosim dotaz, zda nekdo nevi, v cem je rozdil mezi hx4700 a hx4705.
A zda-li nekdo zna nejaky dobry slovnik ang-cze, treba i zvukovy :) a zadarmo:)) ?
Diky (petric@email.cz)
Pavlucha (1496)|17.2.2005 07:24
[QUOTE="Petric"]Zdravim,
mel bych prosim dotaz, zda nekdo nevi, v cem je rozdil mezi hx4700 a hx4705.
A zda-li nekdo zna nejaky dobry slovnik ang-cze, treba i zvukovy :) a zadarmo:)) ?
Diky (petric@email.cz)[/QUOTE]

Rozdíl by měl snad být jen v lokalitě jejich prodeje. 4700 - Evropa, 4705 - US.
asdfg (62)|22.3.2005 11:42
zajimalo by, Nakolik je bezny ten stin pri dotyku. me se to deje. a pak mi neni jasna jeste jedna vec. dotknu li se displaye, tak nejdriv narazim na takovou blanu, ktera po pritlaceni na display se dotkne samotneho displaye. kolega ma mda ii a nedeje se mu to. je to bezne?
dik
Pavlucha (1496)|22.3.2005 12:39
[QUOTE="asdfg"]zajimalo by, Nakolik je bezny ten stin pri dotyku. me se to deje. a pak mi neni jasna jeste jedna vec. dotknu li se displaye, tak nejdriv narazim na takovou blanu, ktera po pritlaceni na display se dotkne samotneho displaye. kolega ma mda ii a nedeje se mu to. je to bezne?
dik[/QUOTE]

AD "stín" - záleží na přítlaku. U mně se to neprojeví, dokud stylus do displeje "nezarazím" fakt velkou silou.

AD "dotyková vrstva" - ano, je to normální u všech PDA a MDA.
asdfg (62)|22.3.2005 14:22
jak jste na tom s vydrzi baterky? v recenzi je psano, ze mp3 pri vypnutem display az 15 hodin... a wifi az 3 hodiny... ja ani zdaleka nemam takovou vydrz... je to v poradku?
wisp_ce4you (200)|22.3.2005 21:36
MP3 moc neposloucham, ale WiFi hodne. Nemam presne zaznamy ale rekl bych ze 3 hodiny aktivniho brouzdani po Internetu mi hx rozhodne vydrzi. Pouzival jsem automatickou regulaci podsiviceni, tet co pouzivam GPS si nastavuju podsviceni ruco.
asdfg (62)|24.3.2005 01:21
Nu k tomu stinu... staci opravdu trochu tapnout a okoli zesedivy... nejak zasadni chyba?
wisp_ce4you (200)|24.3.2005 06:15
Stin se mi neobjevuje ani pri silnejsim tlaku.
asdfg (62)|24.3.2005 10:11
Stin se objeveju jen pri tmavsich barvach. Napr. pri hrani arvale sem ho videlnporad. Mam -li tmavsi start nabydku tak tam je. Nejsem perfekcionalista a v podstate mi to nevadi, ale nevim, kolik takovy display vydrzi. Kamarad s mda do dysplayje docela "mlati", jeho tapnuti jsou hodne slyset. Nu nekdo vise psal, ze to je mekosti displaye... trochu me to zarazilo. Ale i Pavel napsal do recenze o problemu stinu... i tak se ptam.
diky
PavelR. (2184)|24.3.2005 13:36
[QUOTE="asdfg"] Ale i Pavel napsal do recenze o problemu stinu... i tak se ptam.[/QUOTE]

... ano, tato informace se objevila i v jinych recenzich testne pote co se iPAQ4700 objevil. Ve vetsine pripadu torecenzenti prikladali skutecnosti, ze meli jen predprodukcni kus ... zkousel jsem se na tento bod zamerit i u sveho iPAQu 4700 a nic podobneho jsem nepozoroval ...

PavelR.
asdfg (62)|24.3.2005 14:57
asi nejapna otazka, ale je to duvod k reklamaci? Ten stin se objevuje sem tam, ale nerad bych abych tim casem nezjistil, ze mam po zaruce a display pryc.
a pak se ptam jeste jednou, jak moc mlatite do dysplaye? Je to slyset aniz byste museli vyvijet zvllastni usili? Kolik toho ten display vlastne vydrzi... znate li nekdo prime velikost tlaku...?
diky
Zdenek Malinsky (9781)|24.3.2005 15:12
[QUOTE="asdfg"] ale nerad bych abych tim casem nezjistil, ze mam po zaruce a display pryc. [/QUOTE]
Záruka je, pokud vím 2 roky a za tu dobu budou nová PDA, takže si koupíš něco s Win 2005 Magneto a nebudeš to řešit. Stejně se počítá s obměnou za 2 roky, tak co.
pekro (346)|30.3.2005 08:47
Zajímalo by mně porovnání mezi

HP4700 a ASUS 730W

Co se týče porovnání hlasitosti
V recenzi je napsáno:
"Kvalita je nadprůměrná, snad jen maximální hlasitost by mohla být vyšší"
Myslíte že je nižší než ASUS.
Používám hlasovou navigaci a Asus byl tak na hraně aby tomu bylo rozumět i na našich silnicích.

ASUS 730W znám teď se mi jej podařilo vyreklamovat tak uvažuji mezi
HP a ASUS
Foťák a USB host jsem stejně nepoužíval. A popravdě baterka a její výdrž je důležitější. Baterka u Asusu je fak děs. S Wifi tak 50 min a je o ko.
Pavel Koza (4761)|30.3.2005 11:27
[QUOTE="pekro"]"Kvalita je nadprůměrná, snad jen maximální hlasitost by mohla být vyšší"
Myslíte že je nižší než ASUS.[/QUOTE]

Bohuzel nevim, jen vyjimecne se stane, kdy mam v dobe recenze vic veci na porovnani.
wisp_ce4you (200)|30.3.2005 11:31
Asus neznam ale pouzivam SmartMaps a nemam problem s hlasitosti (na dalnici mam nastaveno tak 4/5) hlasove navigace.
pekro (346)|30.3.2005 11:57
[QUOTE="wisp"]Asus neznam ale pouzivam SmartMaps a nemam problem s hlasitosti (na dalnici mam nastaveno tak 4/5) hlasove navigace.[/QUOTE]

Díky o to mi jde:))