Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM Update - iPaq 3870/3875

Medved_ce4you (200)|27.6.2002 09:47
Tak co? Uz mate nekdo zkusenosti s updatem? Jsou tam nejake vyrazne zmeny ve funkconosti?
hybo (3107)|27.6.2002 09:49
mam updatnuto, ale zatim jsem neskoumal, o co jsem prisel :-)
Medved_ce4you (200)|27.6.2002 09:57
Hehe :-)

Ja uz taky stahuju, ale nevim, jestli se do toho ted vrhat. Jestli treba nebude potreba pak neco preinstalovavat a tak (nemam na to absolutne cas). Takze spis sonduju, jestli to ma smysl do toho po hlave skocit, nebo jestli jeste nejakou chvilku pockat...
Pokud by treba opravili problemy s SD kartami, tak jdu do toho hned :-)
hybo (3107)|27.6.2002 09:58
he, po updatu se dela FULL RESET, takze prijdete o data. Neco ohledne SD kater tam udajne je opravene, takze snad .....
Medved_ce4you (200)|27.6.2002 10:25
No prave :-) ale kdyz to bude mit smysl, tak jednu noc nepudu spat a budu preinstalovavat mych 80MB dat (to to skace nahoru az se sam divim, co tam vsechno mam).

Pokud to bude jen o nejakych featurkach, ktere ani nevyuzivam, tak se na to vykaslu a budu si hrat az budu mit v praci volneji.

Napr. v popisu o Compaqu je, ze v ROM je nacpany uz i BT Manager. Znamena to, ze mi uz nebude uzirat 2MB z RAM? To stejne je i s Drivers Update (pokud se nemylim), takze celkova uspora po update by mohla byt skoro 3MB...
hybo (3107)|27.6.2002 10:28
nove veci tam nejsou, myslim, nevim taky proc, spise se jedna o opravy starych problemu. a mozna by pak slo udelat i restore ze zalohy. ale to jsem neskousel
Pavel Koza (4761)|27.6.2002 10:32
Muj selsky rozum mi rika, ze pokud udelas full backup, tak zazalohujes i vsechny pinstalovany patche, ktery jsou ted v ROMce, takze pri obnove by to mohlo delat binec (co ja vim, tak muzes mit na Pocket PC v jednom miste dva soubory tehoz jmena, jeden v ROMce, druhy v RAMce. Prvni se pouzije v RAMce, pak teprve ten v ROMce... Ale muzes to zkusit a pak dat vedet[;)] Ja s updatem bohuzel musim pocakta, pres IrDA to nejde (nebo se pletu???) a kolibku mam v oraci, kam se jen tak nedostanu...
hybo (3107)|27.6.2002 10:38
no to je pravda. plne restore ze zalohy by nebylo to nejlepsi. spise pak selektivni obnova. ale urcite je lepsi delat novej install vseho. to mas jako kdyz si mas vybrat upgrade z Win98 na Win2000. Jde to i tak, i tak a sice muzes delat jen upgrade systemu, pobezi to, ale co a jak mas, to je jiz problem. pri zmene OS je vzdy lepsi nove instalovani. a pochybuju, ze tech 80MB co tam mas jsou jen apliakace. dalsi vec je, ze vetsinu jiz mas v Apps Manageru a pak jen klikas a klikas. samozrejme, pak je potreba i neco nastavovat, ale to muzes delat "prubezne" [:D]
Medved_ce4you (200)|27.6.2002 11:02
Pres IrDA nejde, nepletes se. Citace z readme od Compaqu:

• Using any form of connection besides USB or Serial will cause the upgrade to fail. Example, do not use IrDA, Bluetooth, WLAN, LAN, etc.

Takze pouze "pevne spojeni". Pisou USB 30 minut, Serial 1 hod. 40 minut.
hybo (3107)|27.6.2002 11:03
pavel to vedel, to byla jen takova recnicka otazka [:D] pres USB je to cca 8 minut. Tech 30min USB je "uzivatelsky" cas. pocita se v nem obsluha i zalohovani.
Medved_ce4you (200)|27.6.2002 11:20
Tech 80MB nejsou opravdu jen aplikace, ale i data, ale je to o tom, ze je mam na karte "namichane" dohromady.
A tady je prave ten orisek. Naprosto chapu, ze se to musi kompletne preinstalovat (instalovat to z backupu ze stare ROMky by me ani nenapadlo, protoze bych to za dva dny delal znovu a s cistou instalaci) a pokud to budu muset kompletne preinstalovavat tak s kartou je to jak s temi Win. Nejjednoduzsi je vsechno smazat a jet znovu a na cisto. No a tech 80MB je tak na hodku jenom cisteho sunuti dat do iPaqu + dalsi obsluzny cas. A to se mi prave nechce momentalne absolvovat pokud by ten Update stal za houby a neresil nejake zasadni problemy.
hybo (3107)|27.6.2002 11:22
no to chapu. mate s ipaqem ted nejaky zasadni problem ? pokud ne, nedelejte update. pokud jo a je mozne, ze by se vyresil updatem a vy by jste byl klidnejsi, pak sup do toho :-) vse zalezi jen an to, jak to vidite vy. he, to je rada nad zlato [:D]
Medved_ce4you (200)|27.6.2002 11:28
hehe... opravdu zasadni rada [:D]

problem mam prave s pametovimi kartami (psal sem vcera v HW...)
ale nevim, jestli to ten ROM Update resi (v popisu sice cosi o problemech s SD je, ale nemyslim, ze podle toho popisu je to ono).

Proto se na to taky uz od rana ptam [:D]
hybo (3107)|27.6.2002 11:30
dik, snazil jsem se [:D] hmm, ja bych do toho sel. proc ? alespon by byla sranda pri instalaci [:D]
Medved_ce4you (200)|27.6.2002 11:37
No sranda bude tak jak tak [:)] Hlavne az zjistim, ze sem tam mel neco, co nemam zalohovane [:D]
Pavel Koza (4761)|27.6.2002 13:57
[QUOTE]no to chapu. mate s ipaqem ted nejaky zasadni problem ? pokud ne, nedelejte update. pokud jo a je mozne, ze by se vyresil updatem a vy by jste byl klidnejsi, pak sup do toho :-) vse zalezi jen an to, jak to vidite vy. he, to je rada nad zlato [:D] [/QUOTE]

He he, on existuje uzivatel, co nema s iPaqem ZADNY problem? Poslete mi jeho foto[:D] Problemy jsou, vetsina jich je opravena, ale formou "obycejneho" update, ktery je v RAMce, a tak zabira drahocenne misto. Ja osobne mam nejvetsi problem s podvicenim a SD kartami, az se mi podari dostat ke kabelu, tak nainstaluju a poreferuju.

Zaroven apeluju na vsechny, at sem pisou, jestli se pri updatovani setkali s problemy. Pokud si dobre vzpominam, tak posledni update byl po par hodinach stazen, protoze se nekterym uzivatelum v ramci update uplne po*** zarizeni...
-jon-_ce4you (57)|27.6.2002 14:36
tak jsem nainstaloval a zatim jsem naprosto spokojen ... SD karta no problem, konečně mohu udělat full restore z sd rovnou v terénu a nenahrávat tam předtím service pack pro sd, btmanager se presunul tam kam ma, a prekvapil mne mediaplayer, ktery z niceho nic najednou zvlada 192kbs bitrate, nepreskakuje (sd) a zda se mi (nemohu porovnat) ze ma jemneji stupnovane volume ...
K3_ce4you (107)|27.6.2002 14:54
No, možno sa budete divit, ale s iPaqem nemám žádny větší problém - pokud to neni pád PDA na zem.... Upgrate BT jsem nepoužil, protože běhá bezvadně i když jsem o tom uvažoval. Vše běží jak má, vč MMC tak na co záplaty ???
VanJ_ce4you (57)|27.6.2002 20:37
A co 3850? Mozem to tam dat? Konkretne ten problem s prehravanim v WMP by to odstranilo... Ale zas je tam ten BT manager, ci by to nevadilo...
SiKi_ce4you (37)|28.6.2002 15:38
tak zatim jedinne zlepseni ktereho jsem si vsimnul je to, ze se pri otevreni nejakeho dokumentu (word, excel) neotevrou 2 okynka, ale jenom jedno.
Mam pocit ze se Bluetooth zpomalil ! zlaty Compaq.. :(
Paullus_ce4you (400)|29.6.2002 00:00
Zatím jsem žádné výrazné výhody update ROM nezjistil, naopak stejně jako kolega SiKi mám dojem, že se přenos dat prostřednictvím Bluetooth výrazně zpomalil.
Při instalaci mi vznikl problém v oné fázi, kdy jsem byl podle návodu nucen mačkat všechna tlačítka, co se na Ipaqu vyskytují a ještě stylusem resetovat, že jsem se po této operaci již nemohl připojit přes USB a musel potupně přistoupit k sériovému spojení.
Pokud někdo nevymyslí, jak to bluetoothové spojení zrychlit, budu se snažit v sobě najít odvahu a udělat restore původní ROMky, kterou jsem si jako zarytý pesimista už předem zazálohoval.
Medved_ce4you (200)|2.7.2002 15:54
No. Tak jsem nakonec onu proceduru taky podastopil, ale zadne ohromne vylepseni taky nepozoruju. Spis naopak. Kdyz pominu problemy s vlastnim upgradem (presne jako predchozi prispevek - neschopnost USB spojeni s NB vyresil az jiny pocitac) tak se mi zda, ze se mi naopka vyskytlo nekolik musek, ktere predtim nebyly. Zejmena ztlumeni hlasitosti a podsviceni na minimum pri 20% baterie. Tohle mi predchozi verze delala az pri 10%. Dale se mi obcas stane, ze po soft resetu se iPAQ sam vypne (a to i kdyz je uplne nabity)! Predchozi problemy s SD kartami se trosicku vyresili, zda se mi, ze komunikace s kartou je plynulejsi ale stejne to neresi problem pri startu, kdy nekdy iPAQ "zatuhne" a pomuze jedine vytahnuti a znovu vlozeni karty. Zpomaleni komunikace pres BT jsem nepozoroval.
null (0)|3.7.2002 10:06
Dočetl jsem se v jednom příspěvku, že by příčinou samovypínání zařízení po update na 2.20 mohlo být nekorektně provedený krok updatu - reset (odpojení) baterie. Vzpomínám si pouze, že se jednalo o nějakou kombinaci tlačítek ... a že prý se oplatí počkat až na displayi nebude vůbec nic.

"The ROM update includes a fix for the battery settings and requires that the battery is 'killed' using the method shown in the installation. If the battery is not killed properly, the result could be the problems some of you've gotten."

Vzpomíná si někdo na tu kombinaci tlačítek?

Pozn. Při tomto kroku logicky přijdete o data !!!
hybo (3107)|3.7.2002 10:08
myslim ze je to 1, 4 tlacitko a reset. ono je to v upgradu popsano, i to, ze prijdete o data :-)
-jon-_ce4you (57)|3.7.2002 10:20
Já mám ale pocit, že ten "chvat" byl trošku jinak, že to nebyl klasický hw reset. Kde se to můžu dočíst??????
hybo (3107)|3.7.2002 10:21
hmm, no mozna se pletu. je to v update wizzardu. po flshnuti to nekde vypise, ze je treba udelat tenyhle chvat.
Paullus_ce4you (400)|17.7.2002 10:32
[QUOTE]Dočetl jsem se v jednom příspěvku, že by příčinou samovypínání zařízení po update na 2.20 mohlo být nekorektně provedený krok updatu - reset (odpojení) baterie. Vzpomínám si pouze, že se jednalo o nějakou kombinaci tlačítek ... a že prý se oplatí počkat až na displayi nebude vůbec nic.
[/QUOTE]

Po update na 2.20 se mi začal projevovat problém se samovypínáním Ipaqu 3870 ve všech možných i nemožných situacích (např. i při synchronizaci). Má někdo z Vás v praxi ověřeno, zda je to skutečně problém nekorektně provedeného update 2.20, a případně, zda existuje možnost provést update znovu přímo, anebo musím obnovit zálohu na předešlou verzi ?
Děkuji za odpověď
mmort7 (102)|17.7.2002 10:36
No, z jiných diskuzí vím, že by ten problém mohl být opravdu nekorektně provedeným krokem v update na 2.20. Asi bych to doporučoval řešit downgradem na 2.15, a znovuprovedením update 2.20 s tím, že tentokrát počkat i pár minut.

hybo (3107)|17.7.2002 10:37
jestli si to pamatuju (ja mam hronou pamet:-) tak je to power+1+4+reset tlacitka. pokud je to skutecne jen tim, ze neni presne udelan update (nemohu potvrdit, ani vyvratit), tak myslim, ze postaci novej update a neni potrebne se vracet na predeslou ROM verzi.
mmort7 (102)|17.7.2002 10:40
Myslím, že upgrade 2.20 detekuje nainstalovanou ROM a nepůjde jej zopakovat.
Možná by pomohla jenom ona kombinace tlačítek, je to tzv. vyjmutí baterie, tedy odpojení baterie (iPaq se dostane do stavu, jako jste jej koupily, doporučuje compaq napoříklad před posláním do servisu, aby se baterie nevybíjela napájením částí ipaqu.
hybo (3107)|17.7.2002 10:41
hmm, to je mozne, ze nepusti upgradovat tu samou verzi. pak je asi jedina moznost ten downgrade a pak znovu upgrade
Paullus_ce4you (400)|17.7.2002 10:43
Přátelé, děkuji za rychlé odpovědi.
Ještě bych se chtěl zeptat, zda po novém update ROM 2.20 mohu provést Restore uložených dat, která jsem měl instalována na oné nepovedené samovypínací 2.20, anebo jestli musím všechny programy instalovat znovu.