Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Plná synchronizace DT2 na 2 PC trochu jinak...

jan.konference (38)|29.9.2004 23:27
Prohledával jsem ce4you a řešení subj. jsem nenašel. Nikde jsem se ale nesetkal s touto variantou:

"přesvědčit AS, že se synchronizuje stále s jedním stejným PC".

Ale popořádku. Zkusil jsem synchronizovat DT přes AS klasickým způsobem - 1. PC hlavní, 2. PC vedlejší. Výsledkem bylo zdvojení položek v DT.

Domnívám se, že to bylo proto, že si s sebou nosím na hardu soubor PST od Outlooku (veškeré maily, schůzky, kontakty, …) a na PC 1 i 2 pracuji se stejnými daty. AS s tím však nějak nepočítá a nepochopil, že se jedná o stále stejný soubor.

1) Uvítám radu, jak rozchodit klasickou variantu synchronizace na 2 PC se stejným PST.

2) Možná by bylo řešením (i pro mnohé další uživatele) přesvědčit AS, že pracuje stále na jednom PC.

Je zřejmé, že je k tomu zapotřebí PST od Outlooku, ale otázkou je, co ještě dalšího. Poradíte někdo?

Díky. Ahoj Honza.


Pavel Koza (4761)|30.9.2004 15:40
Ted budu varit hodne z vody, ale porad je mala sance, ze to pomuze:) Obavam se, ze simulovat jedno prostredi na dvou pocitacich je nemozne. Pokud se kouknete do registru na klic HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners, najdete tam seznam vytvorenych partnershipu. Dle vseho maji nejak generovane ID, guest ma ffffffff. Takze na jednom i druhem pocitaci se budou lisit. I kdyby vas napadlo ten klic zkopirovat, je zde soubor, kam se ukladaji synchronizacni udaje. Mate ho v profilu, ja ho mam napriklad zde: C:\Documents and Settings\BSPKoza\Application Data\Microsoft\ActiveSync\Profiles\iPAQ_rx3700\repl.dat. Krom toho jsou v klici HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners\00a77f89\Services\Synchronization i dalsi informace, takze nee, tudy cesta nevede...
jan.konference (38)|24.10.2004 13:48
Ahoj, vyřešil jsem situaci tímto způsobem:

DT2 jsem připojil pomocí ActSynch v režimu dvou synchronizujícíh PC.

Na PC1 mám v outlooku otevřené dva PST soubory. DT2 synchronizuji s PST1. Vše kromě e-mailů - ty zvolený režim synchronizace ActSync nesynchronizuje. Veškeré došlé a odeslané maily však pomocí pravidel kopíruji automaticky v outlooku do PST2.

PST2 přenáším na přenosném HD.

Na PC2 otevírám pouze PST2.

Aktuální stav schůzek, kontaktů, poznámek atd. v PST1 a PST2 udržuji prostřednictvím PDA.


Zatím jsem ale nepřišel na to, jak do PDA dostat taky e-maily. Zkoušel jsem zkopírovát do nějaké složky, kterou ActSync synchronizuje, ale jako by je neviděl (dalo se to čekat).
Stačilo by mi mít ty maily v DT2 čistě off-line. V jakýkoliv podobě - text, souhrn nebo co já vím co.
Nemáte nějaký nápad?

Díky. Honza.

P.S.1
Samozřejmě je možnost kopírovat veškerou došlou poštu do nějaké schránky na netu a do ní s vždycky aktuálně PDAčkem podívat. Ale vzhledem k tomu, že bych tak na jedno místo koncentroval veškerou poštu získanou z několika zdrojů přijde mi to trochu riskantní.

P.S.2
Pokud je to moc zamotaný, tak mohu zavolat a vysvětlit situaci osobně.