Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ hx4700 a ActiveSync přes Bluetooth

Pavlucha (1496)|27.9.2004 23:11
Nemáte tu náhodou, někdo z případných nových živatelů iPAQ hx4700, zkušenost se synchronizací přes BT?
S Looxem jsem neměl nejmenší problém, iPAQ prostě nepřipojím. V notebooku mám PCMCIA kartu 3COM, která mi s Looxem běhala v pohodě.
iPAQ se spojí s telefonem, připojí na internet, ale s notebookem NIC... :dead:

Pokud je to problém iPAQu jako takového, podařilo se to někomu rozchodit?

Díky za všechny náměty a nápady :)
Pavel Koza (4761)|28.9.2004 11:13
Npouzivas XPcka se SP2? Tam jsou tusim nejake problemy s BT...
Crusader_ce4you (624)|28.9.2004 11:17
Já používám SP2 a Activesync pres BT a nemam s tim problemy. Ale jsem jenom chudý příbuzný se 4150 kou :D
Pavlucha (1496)|28.9.2004 11:17
Nejsem sebevrah :D :D :D
Tobě to běhá bez problémů? Já jsem zkusil i HP support, kde mi jenom posílali odkazy na stránky, takže jsem to vzdal. Zkusím ještě HR, ale nic, co běhá na portech BT jsem neinstaloval, takže fakt netuším, kde bych udělal chybu ... :sarcastic:
Pavlucha (1496)|28.9.2004 11:59
Tak se mi to opět asi na 10 vteřin připojilo a zase spadlo :evil:

Přiznám se, že už jsem měl napřaženo :D aspoň bych IPFovi splnil test odolnosti ... :D
Pavlucha (1496)|29.9.2004 11:27
Tak jen pro info: volal jsem na (mimochodem velmi ochotnou) linku technické podpory HP a tam mi řekli, že to PDA ještě nemají ani oni a že tudíž nemůžou vyzkoušet, jestli jim to bude dělat stejné problémy jako mně ... :sarcastic: ... to je teda jízda ... ptali se mně, jesli bych tam s tím nezajel a nenechal jim to na vyzkoušení ... kurňa to ty pitomý kapitalisti nemaj na to koupit si jeden kousek u Hyba? :D :D :D

Vzdávám to. Pokud si hx4700 někdo koupíte nebo jste si koupili, prosím vyzkoušejte synchronizaci přes BT a dejte mi vědět.
ihorak (107)|1.10.2004 09:17
Ahoj,


taky jsem zkoušel BT s 4700 a PC, ale nic. Zkoušel jsem to doma a i v práci, ale nenajde mi to port, na kterým BT chodí. Active sync prostě nic. Když ale dám vyhledat na 4700 BT zařízení na sériovém portu, tak mi to najde, zařízení spáruju a propojím, ale active sync nejede. Smůla. Na HP podpoře mi řekli, že to může být zrovna verzí active sync. Že oni Microsoft produkty neznají, nepodporují je. To je super. Já si naopak vždycky myslel, že Microsoftu se podřizují všichni a ne naopak. No asi změna. Asi napíší Billovi a zeptám se ho na to. HP podpora totálně zklamala. Chlapík mi mlaskal do telefonu - asi svačil a za 20 minut hovoru mi řekl, že mám počkat na další verzi Active sync - blbost! Takže už to někdo rozchodil přes BT? Díky za rady....
Pavlucha (1496)|1.10.2004 09:20
[QUOTE="ihorak"]Ahoj,


taky jsem zkoušel BT s 4700 a PC, ale nic. Zkoušel jsem to doma a i v práci, ale nenajde mi to port, na kterým BT chodí. Active sync prostě nic. Když ale dám vyhledat na 4700 BT zařízení na sériovém portu, tak mi to najde, zařízení spáruju a propojím, ale active sync nejede. Smůla. Na HP podpoře mi řekli, že to může být zrovna verzí active sync. Že oni Microsoft produkty neznají, nepodporují je. To je super. Já si naopak vždycky myslel, že Microsoftu se podřizují všichni a ne naopak. No asi změna. Asi napíší Billovi a zeptám se ho na to. HP podpora totálně zklamala. Chlapík mi mlaskal do telefonu - asi svačil a za 20 minut hovoru mi řekl, že mám počkat na další verzi Active sync - blbost! Takže už to někdo rozchodil přes BT? Díky za rady....[/QUOTE]

Neboj, nevzdal jsem to a momentálně on-line prudím HP support v Anglii ... :D :D :D
Výsledek bude možná už dnes a hned ho plácnu sem. ;)
Pavlucha (1496)|1.10.2004 09:44
[QUOTE="ihorak"]taky jsem zkoušel BT s 4700 a PC, ale nic.....[/QUOTE]


BTW jakej máš BT na PC?
ihorak (107)|1.10.2004 09:58
Já mám doma Belkin BT a v práci MSI
Pavlucha (1496)|1.10.2004 10:16
Už vím, že o problému s BT vědí, TADY se už jednou řešil problém (komunikace s 3COM BT kartou) komunikace s iPAQ starších modelů. Momentálně už vím, že ten problém je s více kartami. Český HP dostane první hx4700 příští týden a budou ho testovat. Na naší úroveň znalostí se dostanou tak během týdne a další týden bych jim dal na vyřešení toho problému. Prý mně budou hned kontaktovat ... :D
Pravděpodobně budeme muset čekat na patch, ale makaj jak šrouby ... :D
ihorak (107)|1.10.2004 10:28
[QUOTE="Pavlucha"]Už vím, že o problému s BT vědí, TADY se už jednou řešil problém (komunikace s 3COM BT kartou) komunikace s iPAQ starších modelů. Momentálně už vím, že ten problém je s více kartami. Český HP dostane první hx4700 příští týden a budou ho testovat. Na naší úroveň znalostí se dostanou tak během týdne a další týden bych jim dal na vyřešení toho problému. Prý mně budou hned kontaktovat ... :D
Pravděpodobně budeme muset čekat na patch, ale makaj jak šrouby ... :D
[/QUOTE]


Víš co je na tom divný? Že přece než něco vypustí, tak to testují. A navíc snad přímo HP pracovníci snad budou mít školení obchodní a i technické před vypuštěním výrobku na trh. Tak by to mělo být, ne? A pokud ne, tak v tom mají hokej. Dost mě to štve, že nejede sync. Kuwa.... Dyť přece HP pořádá pro prodejce HW předprodejní schůzky, kde informuje o nových produktech. Se divím, že nevyškolí svoje zaměstnance......
Pavlucha (1496)|1.10.2004 10:35
... on je problém v tom, že se to má u nás začít prodávat (oficiálně) až za týden nebo za dva. A nemaj to ani na HP ...
ihorak (107)|1.10.2004 10:45
[QUOTE="Pavlucha"]... on je problém v tom, že se to má u nás začít prodávat (oficiálně) až za týden nebo za dva. A nemaj to ani na HP ...[/QUOTE]

Takže vydržet a doufat, že to zmáknou :-D
Pavlucha (1496)|1.10.2004 10:49
Tak tak - vyděržaj pioněr ... :D
Hele, já se díky tomu bádání naučil takovejch novejch věcí, že začínám být některejm problémům snad i vděčnej ... :cool:
ihorak (107)|1.10.2004 11:09
Jo a taky zvažuju koupit kovový pouzdro na 4700.

Tady na tom sajtu: http://shop.brando.com.hk/

Jsou schopni za 3USD poslat cokoliv (už mi párkrát něco poslali). Pevný kovový pouzdro prej budou mít do 3 týdnů.

Něco jako toto:

http://shop.brando.com.hk/ipaq5500metalcase.php


Je to úžasná věc - vydrží to fakt hodně. Jak říkám - brácha na Toshibě E800 to má a je to super.
Pavel Koza (4761)|1.10.2004 11:54
Panove, ja tomu teda nerozumim, ale mam MSI BT dongle do USB, pri testovani hx4700 jsem spustil pruvodce ActiveSync via BT, zarizeni sparoval, tapnul na ikonku, dal pripojit a synchronizoval. Odpojil, spojil a synhcronizoval.

Byl u mne i ipf, tomu jsem to nastavil, fungovalo, pak odjel a pry uz to nefunguje...:sarcastic: Nerozumim tomu.

Zkuste na tom vytvorenem spojeni zkusit prenastavit ty ruzne autorizace, overeni a sifrovani (ve vlastnostech), to same na desktopu.
Pavlucha (1496)|1.10.2004 12:00
Pavle, to jsem už prošel ... fakt se s tím mořím už dlouho :dead:
Nicméně u IPFa jsem byl večer hned jak přijel od tebe a zkoušeli jsme to ... nic.

Je cosi shnilého ... :sarcastic:
ipf (2136)|1.10.2004 12:30
Nehledejte v tom vědu, ani nic shnilého, prostě Pavel mám známé tam nahoře :sarcastic: a všechno mu funguje hned napoprvé (je to pochopitelné, páčko kdyby se měl se vším mořit půl dne, nemohl by psát tak úžasné recenze :) ).
Faktem ale zůstává, že u Pavla mi AS via BT fungoval, po přejezdu přes Prahu a opětovném spuštění již ne :( .
Pavlucha (1496)|1.10.2004 12:33
[QUOTE="ipf"]Faktem ale zůstává, že u Pavla mi AS via BT fungoval, po přejezdu přes Prahu a opětovném spuštění již ne :( .[/QUOTE]

... asi mám v BT předinstalovaný virus likvidující BT dongly na PC ... :D
ihorak (107)|1.10.2004 12:34
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="ipf"]Faktem ale zůstává, že u Pavla mi AS via BT fungoval, po přejezdu přes Prahu a opětovném spuštění již ne :( .[/QUOTE]

... asi mám v BT předinstalovaný virus likvidující BT dongly na PC ... :D [/QUOTE]

Co je to "dongly"?
Pavlucha (1496)|1.10.2004 12:40
[QUOTE="ihorak"]Co je to "dongly"?[/QUOTE]

Původně tak říkalo HW klíčům, tuším ... v současnosti se to převzalo i k USB zařízením typu BT apod. ... ;)
eXEden_ce4you (811)|1.10.2004 12:41
[QUOTE="ihorak"]Co je to "dongly"?[/QUOTE]
dongle = "klíč" - tady prostě věcička na BT, kterou strčíš do USB ;)
MaPo_ce4you (174)|4.10.2004 19:47
Ahoj vsem,

me to funguje, zkusim popsat jak to mam nastaveno. BT neni nijak standardizovany, takze nastaveni na strane PC se muze lisit podle toho, od ktereho vyrobce je BT.

TECHNIKA:
PDAcko:
-hx4700
--Product Revision: 1.0
--ROM Revision 1.00.09
-Bluetooth:
--FW Version: 2.26
--HW Revision: 2.26
--Driver Version 0.002.00
--SW Version: 1.5.0.2000

PC:
-Tablet PC tc1100 (sorry nesehnal jsem nic jineho s BT tak narychlo)
--Pentium-M 1GHz, RAM512MB, HDD30GB, IrDA, BT, WLAN, USB 2.0
--OS: WinXP for Tablet PC (de facto WinXP Pro SP1a)
-Bluetooth:
--BT by HP via USB (vestaveny)
--Manufacturer: Cambridge Silicon Radio
--FW Revision: 802/1.1
-Instalovane aplikace:
--MS Office 2003 (Vcetne Outlook 2003)
--MS ActiverSync Version 3.7.1 Build 4034 (download z www.pocketpc.com 3/10/2004) (dale jen AS)

Postup: Vytvoreni Partnershipu pres BT

Udelat na PC:
1.Zjistim si na kterem COM portu bezi BT Local Service s nazvem Bluetooth Serial Port (v mem pripade COM4).
2. Tento Local Service COM port nastavim v AS v dialogu Connection Settings. U dane Service mam zapnuto "Startup Automatically" a vypnute !Secure Connection"

POZOR: neplest si ho s Client Aplications Service stejneho jmena (u me COM5) - to pak nefunguje a AS se tvari ze se nikdo nesnazi pripojit.


Udelat na PDA:
1. Nastavim v Bluetooth Settings - Services - Serial Port mam zapnute "Enable Service" a vypnute " Authorization required" a "Authentication (Passkey) required".
2. Zapnu BT pres iPAQ Wireless Panel (ten s velkymi kulatymi tlacitky pro BT a WLAN)
3. Z iPAQ Wireless Panelu spustim BT manager a vyberu z dolni listy "New" - "ActiveSync via Bluetooth" -> NEXT -> NEXT -> NEXT ->
4. zacne se prohledavat BT Neighbourhood (Okolní zařízení), z nalezenych si vyberu svuj PC, probehne "Service Dicovery" - Ponecham vybrane "Create a shortcut for this Connection..." a nevybrane "Use Secure, enrypted...".-> Stisknout

---> Probehne Connecting, na PC se roztoci ActiveSync a nabidne se mi "Set Up a partnerShip"

a dal postupujeme standardnim zpusobem (vybrat co chci synchronizovat atd....

Postup: Ukonceni pripojeni
1. Synchronizace se ukonci na PDA: Start -> Programy -> ActiveSync -> cervene tlacitko STOP

Postup: Znovuspusteni jiz vytvoreneho Partnershipu
1. Znovu se nastartuje na PDA pres BT Manager -> ShortCut "ActiveSync with PC" (!!!Nikoli pres Start - Programy AS - zelene Sync!!!)


Overeno 3x opakovane po resetu PDA, takze byto mel byt overeny postup.

Omlovam se za sadistickou podrobnost popisu, ale myslim ze zde je na miste, neni to uplne trivialni jak se mnohde tvrdi. Snad vam to bude k uzitku.


MaPo
Pavlucha (1496)|4.10.2004 21:12
Tak to je úplně vyčerpávající :))

No, a já končím na konci bodu 4 "Connecting" ... a pak to spadne (odpojí se).
2 x se mi podařilo se připojit, ale tím to zhaslo.

Upřímné díky za ochotu a vskutku vyčerpávající popis nastavení. ;)
Problém mám asi v komunikaci mezi PDA a BT kartou od 3COM.
Pavlucha (1496)|4.10.2004 22:40
[QUOTE="ipf"]
Ale neboj, na doučování mu připravíme soutěž: Spárovat a zesynchroizovat naše počítadla a cihly v časovém limitu dvou minut :D :D :D .[/QUOTE]

... a zatim nam bude muset pujcit u svoji, kterou mu rozhasime ...:D
MaPo_ce4you (174)|4.10.2004 22:56
[QUOTE="Pavlucha"]Tak to je úplně vyčerpávající :))

No, a já končím na konci bodu 4 "Connecting" ... a pak to spadne (odpojí se).
2 x se mi podařilo se připojit, ale tím to zhaslo.

Upřímné díky za ochotu a vskutku vyčerpávající popis nastavení. ;)
Problém mám asi v komunikaci mezi PDA a BT kartou od 3COM.[/QUOTE]


PCMCIA 3COM (takovou s vyklopnou modrou antenkou ) vlastnim taky a dneska odpociva na dne nejake krabice ve skladu a boji se vystrcit byt antenku na svetlo, aby pres ni nedostala baseballkou. Fungovala zasadne podle smeru vetru a vzdusne vlhkosti. Jakysi padesaty upgrade driveru to pry resil, ale to uz jsem mel nastesti jinou znacku.

Pokud je zajem jeste muzu zitra testnout jinou znacku radia (mam tam notebook s radiem od WidComu, ale to asi pobezi nebot je to pomerne sstandardni vec. Ja si spis myslim ze bude potiz s drivery od te 3COMky.

MaPo
ipf (2136)|5.10.2004 07:30
[QUOTE="MaPo"]....ipfe, to je JEN a JEN rukama :D...

MaPo[/QUOTE]:cool:

Dobrá, vezmeme na školení jedny ruce navíc a vyměníme Ti je ;) .

Apropó: nefunguje mi to CéDéčko u hx4700, objeví se mi čisté bílé okno a hotovo :( (tak sežeň také jedny ruce pro mne. děkuji :D ).
ihorak (107)|5.10.2004 07:52
Není mi jasné toto:

1. Udělat na PC:"1.Zjistim si na kterem COM portu bezi BT Local Service s nazvem Bluetooth Serial Port (v mem pripade COM4)." - dobře, já mám taky port 4, ale pokud si 2x klepnu na BLUETOOTH SERIAL PORT, tak se mi otevře nové okno, kde můžu změnit nastavení těchto políček: AUTHORIZATION, AUTHENTIZATION, STARTUP, ENCRYPTION. Co má a co nemá být zaškrtnuté?

2. nechápu bod 2 na PC: "2. Tento Local Service COM port nastavim v AS v dialogu Connection Settings. U dane Service mam zapnuto "Startup Automatically" a vypnute !Secure Connection"" - nemůžu se dostat do nastavení v Active Sync do Connection Settings. Vždy, když nakliknu na tuto položku v záložce, tak se mi rozjede připojení a AS začne vyhledávat dostupná zařízení - nemám tudíž možnost tam nastavit COM4. Prostě se do nastavení nedostanu.


Poradíte prosím někdo?
MaPo_ce4you (174)|5.10.2004 07:57
[QUOTE="ipf"][QUOTE="MaPo"]....ipfe, to je JEN a JEN rukama :D...

MaPo[/QUOTE]:cool:

Dobrá, vezmeme na školení jedny ruce navíc a vyměníme Ti je ;) .

Apropó: nefunguje mi to CéDéčko u hx4700, objeví se mi čisté bílé okno a hotovo :( (tak sežeň také jedny ruce pro mne. děkuji :D ).[/QUOTE]

Nemas nahodou WinXP SP2? Mas naistalovanou Javu?

MaPo
MaPo_ce4you (174)|5.10.2004 08:03
[QUOTE="ihorak"]

Není mi jasné toto:

1. Udělat na PC:"1.Zjistim si na kterem COM portu bezi BT Local Service s nazvem Bluetooth Serial Port (v mem pripade COM4)." - dobře, já mám taky port 4, ale pokud si 2x klepnu na BLUETOOTH SERIAL PORT, tak se mi otevře nové okno, kde můžu změnit nastavení těchto políček: AUTHORIZATION, AUTHENTIZATION, STARTUP, ENCRYPTION. Co má a co nemá být zaškrtnuté?

2. nechápu bod 2 na PC: "2. Tento Local Service COM port nastavim v AS v dialogu Connection Settings. U dane Service mam zapnuto "Startup Automatically" a vypnute !Secure Connection"" - nemůžu se dostat do nastavení v Active Sync do Connection Settings. Vždy, když nakliknu na tuto položku v záložce, tak se mi rozjede připojení a AS začne vyhledávat dostupná zařízení - nemám tudíž možnost tam nastavit COM4. Prostě se do nastavení nedostanu.


Poradíte prosím někdo?[/QUOTE]

Ad 1) Zapnute = zaskrtnute -> Mam zapnute pouze "Startup Automatically" - ostatni vypnute = nezaskrtnute

Ad 2) Mas pravdepodobne zapnute PDA a na nem zapnuty BT a pri pokusu prekonfigurovat AS se PC pokusi spojit s PDA. Na PDA se pradepodobne bjevi hlaska o pokus o spojeni, takze ho povol a melo by se ti objevit na PC objevit okno COnnetion Settings. Druha variata je vypnou PDA a pak by se to okno melo objevit hned.

MaPo
Pavel Koza (4761)|5.10.2004 08:28
[QUOTE="ipf"]Apropó: nefunguje mi to CéDéčko u hx4700, objeví se mi čisté bílé okno a hotovo :( (tak sežeň také jedny ruce pro mne. děkuji :D ).[/QUOTE]

ipfe, ipfe:D Ty ses minul povolanim, tys mel byt testovaci uzivatel v laboratorich HP. Co ty dokazes behem neceleho tydne nasimulovat, to se vetsine lidi nepodari za cely rok... I kdyz se obavam, ze pokud by ses skutecne timto testerem stal, po par tydnech by u HP narychlo a necekane oznamili ukonceni vyvoje a vyroby vsech pocitacu, v prvni rade pak kapesnich:D :D :D

Ale vazne. CDcko se spusti automaticky a vyskoci okno s nabidkou. Je mozne, ze mas nastavene vysoke zabezpeceni pocitace, pripadne zabraneni vyskakovacich oken. Nepomuze ani rucni spusteni nejakeho programu v rootu CDcka?
hybo (3107)|5.10.2004 08:48
a neni to flash?
Pavel Koza (4761)|5.10.2004 08:51
[QUOTE="hybo"]a neni to flash?[/QUOTE]

Nemyslim si (nemam to pred sebou), je tam spis tuna JavaScriptu...
ihorak (107)|5.10.2004 08:54
[QUOTE="MaPo"]Ad 1) Zapnute = zaskrtnute -> Mam zapnute pouze "Startup Automatically" - ostatni vypnute = nezaskrtnute

Ad 2) Mas pravdepodobne zapnute PDA a na nem zapnuty BT a pri pokusu prekonfigurovat AS se PC pokusi spojit s PDA. Na PDA se pradepodobne bjevi hlaska o pokus o spojeni, takze ho povol a melo by se ti objevit na PC objevit okno COnnetion Settings. Druha variata je vypnou PDA a pak by se to okno melo objevit hned.

MaPo
[/QUOTE]
Díky za odpověď na bod 1 - udělal jsem to jako ty. Ale bod 2 - nemám zapnutý PDA. A i když jsem ho vypnul, tak když spustím AS, tak se tam pořád nemůžu dostat. Stáhnul jsem si novou verzi (jak jsi psal 3.7.1 - Slovenskou) a opravdu to nejde. Dám SÚBOR, pak NASTAVENIE PRIPOJENIA a hned se mi spustí PRIPOJENIE a když dám další, tak AS začne vyhledávat dostupná zařízení. Sakra. Prostě se tam nedostanu. To je škoda, protože jsem postupoval podle tebe a na PDA se mi normálně zobrazí Active sync a svítí tam, že se spojil s PC - když kliknu na PDA na spojení Active Sync s PC, tak mi to napíše CONNECTING ESTABLISHED, ale pak to na PDA píše STATUS: OPENING PORT a na tom to zůstane viset. Asi je v tom nastavení v AS, ale já se tanm vážně nemůžu dostat :-(
ihorak (107)|5.10.2004 09:01
A ještě mám jeden dotaz - je z jiného soudku připojení - WiFi.

Rozchodil jsem Wifi připojení, ale když dám v IPAQ Wireless u Wifi záložku Settings, tak si vyberu svou Wifi síť (svůj Wifi spot) a kliknu na něj, tak se mi otevře okno, kde dole mám tyto 3 záložky: GENERAL, NETWORK KEY a 802.1x. Když kliknu na ten 802.1x, tak mám zaškrtnutou volbu USE IEEE 802.1x NETWORK ACCESS CONTROL. S tím to ale nechodí. Takže ho vžsdycky odfajfknu, ale jak se ztratí spojení s Wifi, tak při dalším navázání spojení je to tam opět zašktnuté. A musím to opět odfajfknout. Jinak to nechodí. Nevíte teda někdo, proč se to pořád zafajfkovává a jak tomu zamezit?


Díky.
Pavel Koza (4761)|5.10.2004 09:02
[QUOTE="ihorak"]Ale bod 2 - nemám zapnutý PDA. A i když jsem ho vypnul, tak když spustím AS, tak se tam pořád nemůžu dostat. Stáhnul jsem si novou verzi (jak jsi psal 3.7.1 - Slovenskou) a opravdu to nejde. Dám SÚBOR, pak NASTAVENIE PRIPOJENIA a hned se mi spustí PRIPOJENIE a když dám další, tak AS začne vyhledávat dostupná zařízení. Sakra. Prostě se tam nedostanu.[/QUOTE]

...a mate uz vytvoreny partnership? Mozna je tohle ten problem... Pripojit pres USB, vytvorit partnership a pak zkusit znova. Sice nevim proc (priste uz neni nutne zadny partnership vytvaret ani kdyz jste vsechny existujici smazal), ale po instalaci AS je to asi nutnost...
ihorak (107)|5.10.2004 09:34
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="ihorak"]Ale bod 2 - nemám zapnutý PDA. A i když jsem ho vypnul, tak když spustím AS, tak se tam pořád nemůžu dostat. Stáhnul jsem si novou verzi (jak jsi psal 3.7.1 - Slovenskou) a opravdu to nejde. Dám SÚBOR, pak NASTAVENIE PRIPOJENIA a hned se mi spustí PRIPOJENIE a když dám další, tak AS začne vyhledávat dostupná zařízení. Sakra. Prostě se tam nedostanu.[/QUOTE]

...a mate uz vytvoreny partnership? Mozna je tohle ten problem... Pripojit pres USB, vytvorit partnership a pak zkusit znova. Sice nevim proc (priste uz neni nutne zadny partnership vytvaret ani kdyz jste vsechny existujici smazal), ale po instalaci AS je to asi nutnost...[/QUOTE]

Asi nemám. Dotáhnu do práce kolíbku a vyzkouším to. Uvidíme. Ale až zitra :-( A co mám vytvořit? Partnership? O co zhruba jde?
Pavlucha (1496)|5.10.2004 09:47
[QUOTE="MaPo"]PCMCIA 3COM (takovou s vyklopnou modrou antenkou ) vlastnim taky a dneska odpociva na dne nejake krabice ve skladu a boji se vystrcit byt antenku na svetlo, aby pres ni nedostala baseballkou. Fungovala zasadne podle smeru vetru a vzdusne vlhkosti. Jakysi padesaty upgrade driveru to pry resil, ale to uz jsem mel nastesti jinou znacku.

Pokud je zajem jeste muzu zitra testnout jinou znacku radia (mam tam notebook s radiem od WidComu, ale to asi pobezi nebot je to pomerne sstandardni vec. Ja si spis myslim ze bude potiz s drivery od te 3COMky.

MaPo[/QUOTE]


Jo jo, s výklopnou anténkou ... :D
Jak je ale možný, že si mezi PC a PDA můžu přes BT posílat soubory apod. jenom nemůžu synchronizovat ... :(
MaPo_ce4you (174)|5.10.2004 10:20
[QUOTE]
Jo jo, s výklopnou anténkou ... :D
Jak je ale možný, že si mezi PC a PDA můžu přes BT posílat soubory apod. jenom nemůžu synchronizovat ... :( [/QUOTE]

Mozne to je - zalezi ktere BT profily karta podporuje - tadz je potreba FileTransfer a Serial Port Profile. Nema 3COM nejake nove drivery, pripadne update FW te karty pokud to vubec jde?


MaPo
MaPo_ce4you (174)|5.10.2004 10:22
[QUOTE]
...a mate uz vytvoreny partnership? Mozna je tohle ten problem... Pripojit pres USB, vytvorit partnership a pak zkusit znova. Sice nevim proc (priste uz neni nutne zadny partnership vytvaret ani kdyz jste vsechny existujici smazal), ale po instalaci AS je to asi nutnost...[/QUOTE]

Ja jsem partnership vytvarel az pres BT

MaPo
MaPo_ce4you (174)|5.10.2004 10:29
[QUOTE="ihorak"]A ještě mám jeden dotaz - je z jiného soudku připojení - WiFi.

Rozchodil jsem Wifi připojení, ale když dám v IPAQ Wireless u Wifi záložku Settings, tak si vyberu svou Wifi síť (svůj Wifi spot) a kliknu na něj, tak se mi otevře okno, kde dole mám tyto 3 záložky: GENERAL, NETWORK KEY a 802.1x. Když kliknu na ten 802.1x, tak mám zaškrtnutou volbu USE IEEE 802.1x NETWORK ACCESS CONTROL. S tím to ale nechodí. Takže ho vžsdycky odfajfknu, ale jak se ztratí spojení s Wifi, tak při dalším navázání spojení je to tam opět zašktnuté. A musím to opět odfajfknout. Jinak to nechodí. Nevíte teda někdo, proč se to pořád zafajfkovává a jak tomu zamezit?


Díky.[/QUOTE]


A pouziva ta sit opravdu 802.1x? Vetsina uzivatelu pouziva pouze WEP/WEP+ - tedy suifrovaci klice, nikoli overovani uzivatelu pres certifikaty. Doporucuju se obratit na administratora tohle uz neni uplne trivialni a je potreba to nastavit presne, jinak tonebude chodit.

MaPo
MaPo_ce4you (174)|5.10.2004 10:31
[QUOTE="ihorak"]

[QUOTE="MaPo"]

Ad 1) Zapnute = zaskrtnute -> Mam zapnute pouze "Startup Automatically" - ostatni vypnute = nezaskrtnute

Ad 2) Mas pravdepodobne zapnute PDA a na nem zapnuty BT a pri pokusu prekonfigurovat AS se PC pokusi spojit s PDA. Na PDA se pradepodobne bjevi hlaska o pokus o spojeni, takze ho povol a melo by se ti objevit na PC objevit okno COnnetion Settings. Druha variata je vypnou PDA a pak by se to okno melo objevit hned.

MaPo
[/QUOTE]


Díky za odpověď na bod 1 - udělal jsem to jako ty. Ale bod 2 - nemám zapnutý PDA. A i když jsem ho vypnul, tak když spustím AS, tak se tam pořád nemůžu dostat. Stáhnul jsem si novou verzi (jak jsi psal 3.7.1 - Slovenskou) a opravdu to nejde. Dám SÚBOR, pak NASTAVENIE PRIPOJENIA a hned se mi spustí PRIPOJENIE a když dám další, tak AS začne vyhledávat dostupná zařízení. Sakra. Prostě se tam nedostanu. To je škoda, protože jsem postupoval podle tebe a na PDA se mi normálně zobrazí Active sync a svítí tam, že se spojil s PC - když kliknu na PDA na spojení Active Sync s PC, tak mi to napíše CONNECTING ESTABLISHED, ale pak to na PDA píše STATUS: OPENING PORT a na tom to zůstane viset. Asi je v tom nastavení v AS, ale já se tanm vážně nemůžu dostat :-([/QUOTE]

Je potreba se jakkoli dostat do Connection settings - treba tak ze se nejaky partnership vytvori pres kabel, aby se furt nepoustelo Get Connected.

MaPo
Pavel Koza (4761)|5.10.2004 10:39
[QUOTE="ihorak"]Asi nemám. Dotáhnu do práce kolíbku a vyzkouším to. Uvidíme. Ale až zitra :-( A co mám vytvořit? Partnership? O co zhruba jde? [/QUOTE]

Po uspesnem spojeni pomoci wizarda vytvorit pevne spojeni mezi PDA a desktopem.
ihorak (107)|5.10.2004 10:47
[QUOTE="MaPo"][QUOTE="ihorak"]A ještě mám jeden dotaz - je z jiného soudku připojení - WiFi.

Rozchodil jsem Wifi připojení, ale když dám v IPAQ Wireless u Wifi záložku Settings, tak si vyberu svou Wifi síť (svůj Wifi spot) a kliknu na něj, tak se mi otevře okno, kde dole mám tyto 3 záložky: GENERAL, NETWORK KEY a 802.1x. Když kliknu na ten 802.1x, tak mám zaškrtnutou volbu USE IEEE 802.1x NETWORK ACCESS CONTROL. S tím to ale nechodí. Takže ho vžsdycky odfajfknu, ale jak se ztratí spojení s Wifi, tak při dalším navázání spojení je to tam opět zašktnuté. A musím to opět odfajfknout. Jinak to nechodí. Nevíte teda někdo, proč se to pořád zafajfkovává a jak tomu zamezit?


Díky.[/QUOTE]

No jasně - správce jsem já :-D Ale jak říkám - má to být odfajfklé. Vždycky to odfajfknu, ale zase se mi to tam objeví, dkyž se dostanu mimo dosah Wifi a pak zase zpět do jejího dosahu. Prostě se to tam samovolně objeví.


A pouziva ta sit opravdu 802.1x? Vetsina uzivatelu pouziva pouze WEP/WEP+ - tedy suifrovaci klice, nikoli overovani uzivatelu pres certifikaty. Doporucuju se obratit na administratora tohle uz neni uplne trivialni a je potreba to nastavit presne, jinak tonebude chodit.

MaPo[/QUOTE]
Šeba_oldd (1184)|5.10.2004 13:21
Chlapci oni Vám k tomu nedali návod nebo o co tu jde?:D
Pavlucha (1496)|5.10.2004 13:28
TO MaPo: mám dva porty vytvořené BT softem. Jeden je "Serial Host" a druhej "Serial Client", ketrej je ten správnej ???
Pavlucha (1496)|5.10.2004 13:28
[QUOTE="seba"]Chlapci oni Vám k tomu nedali návod nebo o co tu jde?:D [/QUOTE]

... ne ... :D
Pavlucha (1496)|5.10.2004 15:47
Tak asi požádám o internaci v Bohnicích nebo ji doporučím někomu z 3COM :D
Synchronizace mi totiž začala běhat a to v případě, kdy mám tu "modrou anténku" na kartě zasunutou :!:

Kdo by řekl, že její vysunutí zhoršuje příjem signálu, že ...

Díky všem, kteří jste se do toho pustili se mnou. :yes: :yes: :yes:
MaPo_ce4you (174)|5.10.2004 17:51
[QUOTE="Pavlucha"]Tak asi požádám o internaci v Bohnicích nebo ji doporučím někomu z 3COM :D
Synchronizace mi totiž začala běhat a to v případě, kdy mám tu "modrou anténku" na kartě zasunutou :!:

Kdo by řekl, že její vysunutí zhoršuje příjem signálu, že ...

Díky všem, kteří jste se do toho pustili se mnou. :yes: :yes: :yes: [/QUOTE]

K tomu neni co dodat... Jako bodove ohodnoceni bych vyrobce prejmenoval na 4COM.

MaPo