Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mrtvá Casiopeia E-15

haj (91)|26.6.2002 08:10
Moje E-15 mi nechce nabootovat, vždy po restartu zůstane na obrazovce, kde jsou zobrazeny grafické symboly. Mohl by mi někdo poradit, jak provést hard reset nebo kde se dá nechat tento stroj opravit ?
K3_ce4you (107)|26.6.2002 09:04
Máte poškozenou ROM a jediné do můžete ztuksit: Nechte ji totál vybít, resp. vyndejte baterie a nechte 2-3 dni v klidu. rom ná pametový efekt a ten by se mel vymazat. Delelo mi uz neco podobného a toto pomohlo.











http://kameniczki.wz.cz kameniczki@kameniczki.wz.cz
hybo (3107)|26.6.2002 09:07
hallooooo!!! ROM a pametovy efekt ? Ach jo. Skuste jen vybrat hlavni baterie (tuzkoveAAA) a zalozni baterii(knoflikova, snad CR2032). tak do 5 minut by se melo vse smazat. snad to pomuze.
K3_ce4you (107)|26.6.2002 10:15
Můžu vědet proč to deláš ??? Tak jsem to nazval jinak, ale stejne mám pravdu a se servisem a systémem mám dneska více skušeností jako Ty. Tak buď trošku korektni...



Karol
hybo (3107)|26.6.2002 13:22
neber to v zlem, ale kdyz uz neco rikas s tim, ze jdes nekomu poradit, nerikej ptakoviny. pametovy efekt nema s ROM nic spolecne. a i kdyby(ale nema), co by dosahl tim,z e by ROM prisla o ten udajny pamatovy efekt ?on potrebuje, jestli to vubec pomuze, smazat uplne RAM aby se system pak nanovo celej nacetl. ROM mu zustane stejna, je to Read Only Memory. Ne, ze by se nedala znicit, nebo upravit (pak zalezi jestli je typ svaba EEPROM, EPROM nebo tak), ale ..... . Takze se neurazej a skus byt pro zmeny korektni ty k tem, kterejm radis. Oni pak to, co jsi jim rekl mohou brat ja 100% vec a davat to tak dal a pak se z vevericky stane drevokocur :-)