Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy jednotlivých verzí ROM u přístrojů MDA2/DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.9.2004 09:21
K založení této diskuze mne vedlo, zjištění, že po nahraní ( flashnutí ) nových verzí ROM do přístroje se začaly objevovat chyby, které se dříve vůbec nevyskytovaly.

Chyby které jsem zjistli u verze ROM 1.72.00

- hodněkrát se mi stalo, že pokud mi někdo volal a já jsem hovor přijmul, tak to trvalo někdy i několik sekund než jsme se slyšeli.
Toto je velmi nepříjemné. Zdálo se mi, že se jednalo vpředevším pokud mi někdo volal z T-mobilu na Eurotel.

- u této verze ROM je bluetoothové spojení se stolním PC otázkou do loterie. Někdy až napotřetí. S ROMkou 1.60 je to z 99% na poprvé.


A které mne vedly k tomu, že jsem si nahrál sice starší, ale podle mne nejstabilnější a bezprobémovou ROMku od Qteku 1.60 s novým rádiem 1.17.
Pokud máte i Vy nějaké problémy s novějšíma verzema ROMek, tak se o ně podělte.



cemak_ce4you (22)|27.9.2004 12:10
Jak uz jsem psal v tematu "Kousnuti, HR", muj problem s novou ROM je, ze po nejake dobe se XDA neda zapnout, pomuze jen hard reset.

Taky bych se chtel vratit k 1.60.00 ale nejak ji nemuzu najit. Neporadis kde roste?
A bude stacit jen upgrade ROM bez upgrade radia a EXT?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.9.2004 16:36
[QUOTE="cemak"]Taky bych se chtel vratit k 1.60.00 ale nejak ji nemuzu najit. Neporadis kde roste?
[/QUOTE]
Záhonek od Qteku, kde roste ROMka je zde.
[QUOTE="cemak"] A bude stacit jen upgrade ROM bez upgrade radia a EXT? [/QUOTE]

Ano stačí. I já jsem si dnes přehrál jen tuto jednu ROMku.
hrtak_ce4you (314)|27.9.2004 18:36
Osobne mam pocit, ze Radio 1,17 zpusobuje nestabilitu GPRS. Se starsim radiem se to nestavalo, ale tet mi nekdy padne treba 3x za 5min (jindy zas drzi x hodin).... Mate nekdo podobny pocit? GbSoft Tweek pouzivam
yasmeene2 (794)|28.9.2004 02:52
Mě naopak to nejnovější rádio drží GPRS hovor nehovor... S tím zdržením hovoru se mi to stávalo taky a zjistil sem, že to dělají BThtools - jak se to snaží aktivovat rychle bluetooth tak to má tokovéhle lagy.
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 03:11
[QUOTE="JirkaP."]K založení této diskuze mne vedlo, zjištění, že po nahraní ( flashnutí ) nových verzí ROM do přístroje se začaly objevovat chyby, které se dříve vůbec nevyskytovaly.

Chyby které jsem zjistli u verze ROM 1.72.00

- hodněkrát se mi stalo, že pokud mi někdo volal a já jsem hovor přijmul, tak to trvalo někdy i několik sekund než jsme se slyšeli.
Toto je velmi nepříjemné. Zdálo se mi, že se jednalo vpředevším pokud mi někdo volal z T-mobilu na Eurotel.

- u této verze ROM je bluetoothové spojení se stolním PC otázkou do loterie. Někdy až napotřetí. S ROMkou 1.60 je to z 99% na poprvé.


A které mne vedly k tomu, že jsem si nahrál sice starší, ale podle mne nejstabilnější a bezprobémovou ROMku od Qteku 1.60 s novým rádiem 1.17.
Pokud máte i Vy nějaké problémy s novějšíma verzema ROMek, tak se o ně podělte.
[/QUOTE]

:D ..no, konečně došlo na má slova..;)
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 03:36
[QUOTE="hrtak"]Osobne mam pocit, ze Radio 1,17 zpusobuje nestabilitu GPRS. Se starsim radiem se to nestavalo, ale tet mi nekdy padne treba 3x za 5min (jindy zas drzi x hodin).... Mate nekdo podobny pocit? GbSoft Tweek pouzivam[/QUOTE]

U mne naopak došlo po updatu na 1.17.00 ke zlepšení vlastností telefonní části..:yes:
Gprs se mi teď připojuje o malinko rychleji, internetová rádia mi teď běhají většinou bez jakéhokoliv přerušování, bez problémů mohu přepínat mezi dvěma hovory na lince, pokud používám zrovna MDA jako modem pro PC přes BT, bez problémů přijímám hovory pokud se zvládnou "protlačit" daty..:yes:
Jsem momentálně s 1.17.00 naprosto spokojen..;)
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 04:06
O 1.60.00 tvrdím již od mých prvních krůčků v oblasti flešování že je "nej"..;)
Několikrát jsem se nechal strhnout davem, a flešnul jsem znovu na 1.72.00 ale vydržel jsem u ní maximálně cca 14 dní, a "šla z domu"! Následoval vždy návrat k 1.60.00..:yes:
Důvody?
1. Cleartype. Když někdo vydá oficiální update a dovolí si tam nechat takovouhle hrubou chybu, evidentně je ten update spíchnutej hodně horkou jehlou a zřejmě se dají očekávat nedostatky i v jiných částech systému. To platí i pro strašnou 1.66.00..Toť muj názor.
2. Hardresety. Ať už v kombinaci se Zen phonem, XCPUscalarem či jinými softy jež se nesnášejí s 1.72.00, bylo jich dost..:(( Když mam nainstalovanou 1.60.00 potká mne Hardreset akorát tak když příliš blbnu s přetaktováním, jinak ne.
3. BT. Též mam zkušenost s tím, že BT v kombinaci s 1.72.00 se chová silně podivně, u mne především u HeadSetu a u BT modemu..
4. Výmysl, že 1.72.00 vydrží na baterie znatelně déle než 1.60.00.:D :D :D
5. Hardresety podruhé. Mam dvě baterie. Jednu v MDA a druhou vždy nabitou v pouzdře na MDA. Občas musí tedy dojít k jejich vzájemné výměně, tzn. že je MDA minimálně pár vteřin bez energie, a při životě jej drží jen záložní baterie. Cca 25 minut? U 1.72.00 (a dokonce té oficiální od GSmobilu jež mne stála 500kč) mne potkalo cca pět naprosto bezdůvodných Hardresetů právě při výměně baterií.. Pět hardresetů během měsíce!:mad:
Že mam slabou záložná baterii? Tenhle názor jsem slyšel již několikrát.. Ouha, ale v tom to nebude.. Co jsem zpět u 1.60.00, nepostihl mne jediný Hardreset.. A před pár dny jsem dokonce nechal MDA bez baterie cca 35 minut, a po jejím vrácení a zapnutí MDA mne uvítal muj nainstalovaný systém, a po Hardresetu ani památky...:) :yes:
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 04:27
[QUOTE="cemak"] A bude stacit jen upgrade ROM bez upgrade radia a EXT? [/QUOTE]

[QUOTE="JirkaP"]Ano stačí. I já jsem si dnes přehrál jen tuto jednu ROMku.[/QUOTE]

Je potřeba pokud se vracíte z 1.72.00 na ROM 1.60.00 změnit v ExtROMce alespoň OEM.cab.
Jinak budete mít problémy s ovládáním rádiočásti, wireless modemem apod..
K ROM 1.60.00 prostě patří OEM_WWE_04021801.sa.CAB, který najdete v ExtROMce 1.60.50 jež je součástí této ROM.
Za další musíte změnit foťák na CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB, jinak vám zřejmě nebude chodit korektně čeština v menu nastavení foťáku..

Tady je muj aktuální config.txt, s těmito defaultními komponentami jež jsou tam umístěné chodí nejnovější čeština naprosto korektně..


EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Broadcast_WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue2.4.380WWE_update.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMSB21.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04021801.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU1.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\PocketZenPhone_4_5_1.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\icons.CAB
CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\Tools.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\WarningFix.CAB
CAB: \Extended_ROM\xcpuscalar[1].arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\rar.ppc_arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\itibm.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\Customization_TMO_RC_CZ.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe
RST: Reset
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.9.2004 07:14
Jsem rád, že se mi nejen "XP" potvrdil to, že né vždy to nejnovější musí být to nejlepší. Bylo mi nepříjemné, pokud se mi někdo volal, a já jsem hovor přijmul, že trvalo třeba i 4 sekundy, než jsme se poprvé slyšeli. A já jsem do toho pořád volal "PROSIM".

S rádiem verze 1.17 jsem spokojen.

Jinak v config.tx používám OEM_WWE_04051001.sa.cab a žádné problémy s ovládáním rádiočásti, wireless modemem nemám.. Nebo "XP" upřesni o jaké problémy konkrétně jde.
dyndy (159)|28.9.2004 08:16
Se zdržením hovoru se mi to někdy stává taky a je to velice nepříjemné. Pak podle mě bez příčiny zas dobrý. ROM i radio mám stále původní a jestli to dělají BThtools, tak proč jednou jo a pak zas né? Kdybych dal pryč BThtools, tak mám smůlu s použitím více BT zařízení nebo se pletu?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.9.2004 09:34
[QUOTE="dyndy"]Se zdržením hovoru se mi to někdy stává taky a je to velice nepříjemné. [/QUOTE]
Nepříjemné ?? Já bych to ohodnotil sprostějším slovem.

Připadám si jak debil, když po páté říkám do telefonu "Prosím".
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 11:00
No, zkusil bych třeba vypnout telefonní část, pak se ji pokusit zapnout. Pak bych zkusil jít do GPRS nastavení, a zkoušel bych měnit mezi třídou 8 a třídou 10. Telefonní část by na změny měla reagovat svižně, bez potřeby soft resetu.. A to jak při zaplém překladu prostředí tak při vyplém překladu prostředí. Když dám vypnout-měla by se okamžitě vypnout, když dám zapnout, měla by se okamžitě zapnout, a to nejen fyzicky, ale i graficky (ukazatel stavu signálu v horní liště).. Když dám změnu GPRS nastavení, změna by se měla provést během cca 20 sekund.. Po změně by se měla tel. část okamžitě zapnout. Mam zkušenost, že když jsem zvolil špatné OEMko pro konkrétní ROM, vždy se to projevilo při tomto "testování".

Mimochodem, znáte to heslo: "neni všechno zlato co se třpití"?...;)
cemak_ce4you (22)|28.9.2004 16:16
[QUOTE="xp"][QUOTE="cemak"] A bude stacit jen upgrade ROM bez upgrade radia a EXT? [/QUOTE]

[QUOTE="JirkaP"]Ano stačí. I já jsem si dnes přehrál jen tuto jednu ROMku.[/QUOTE]

Je potřeba pokud se vracíte z 1.72.00 na ROM 1.60.00 změnit v ExtROMce alespoň OEM.cab.
Jinak budete mít problémy s ovládáním rádiočásti, wireless modemem apod..
K ROM 1.60.00 prostě patří OEM_WWE_04021801.sa.CAB, který najdete v ExtROMce 1.60.50 jež je součástí této ROM.
Za další musíte změnit foťák na CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB, jinak vám zřejmě nebude chodit korektně čeština v menu nastavení foťáku...[/QUOTE]

Nevim, mozna ze mam vyjimecne stesti nebo co, ale zkusil sem tam flashnout 1.60.00 bez nejakych uprav ExtROM co popisujete nahore a slape to jak vino!!! :yes: :D
Vim jak vypadaji problemy s fotakem, respektive s fotakem a starou cestinou, me se nic takovyho nedeje.
A bohuzel jsem si take okusil problemy s radiovou casti vs. bezdratovy modem, at uz USB nebo BT. Ale ted je vse v poradku...

Vzal sem DataPhone, jak prisel ze servisu a flashnul sem tam na tu starou verzi (ROM 1.60.00 Radio 1.10.00 ExtROM 1.60.49) novou ROM 1.72.00 Radio 1.17.00 ExtROM 1.72.777 a vznikly neustale problemy -> neustale HR
Ted jsem vzal pouze ROM 1.60.00 a flashnul ji tam bez cehokoli jineho....
a vysledek -> prozatim totalni spokojenost, vse slape jak ma.
Dokonce jsem mel i zaruceny postup jak vyvolat HR na 1.72.00 a ted ten postup na 1.60.00 provede jen normalni reset :yes:
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 16:52
Jo? No tak to je super! :) :yes: Tzn. že když budete dělat downgrade z Beecherovi 1.72.777 tak to lze bez úprav ExtROM,jelikož Beecher ji postavil z komponent jež jsem mu dal po upgradu svého MDA II ofiko upgradem za 500kč od GSMobilu 1.72.176. A v něm byla i nová čeština 3995, jež si s foťákem a OEMkem rozumí.. Když ale budete dělat downgrade třeba z 1.72.104, nebo 1.72.801 apod, potíže jež jsem popisoval se mohou objevit. Navíc jsem trošičku "náročnější", a přeji si mít svou ExtROM "dokonalou" v rámci možností, a po zjištění, že u této ExtROM po vypnutí lengu funguje wireless modem v němčině jsem trošku experimentoval.. A jeden ze tří OEMů jež toto způsobuje vymazal a už to maká jak má. Vy ostatní to udělat nemůžete, jelikož Beecher vzal všechny tři OEMy jež ode mne dostal a spojil je v jeden velký..;)
Další můj argument pro to proč mít v ExtROM OEM jež k ní "patří" je to, že v něm jsou obsaženy mimo jiné i nějaké ty "opravy" nedostatků pro danou ROM. Tzn. že předpokládám, že je vhodné aby "oprava" pro ROM 1.60.00 byla umístěna v ExtROM právě této ROM, a ne v ExtROM jež je součástí ROM 1.72.00. A naopak!;) :!:
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 16:58
Prostě nerad "míchám hrušky s jablkama"... Jsem trošičku "perfekcionista"..;)
ipf (2136)|28.9.2004 17:27
[QUOTE="xp"]Prostě nerad "míchám hrušky s jablkama"... Jsem trošičku "perfekcionista"..;) [/QUOTE]

A nechceš nám ten tvůj kompot někde vystavit?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.9.2004 17:41
[QUOTE="xp"] A v něm byla i nová čeština 3995, jež si s foťákem a OEMkem rozumí.[/QUOTE]

Teď jsem se koukal do té své mašiny, a já mám verzi češtiny Leng build 4254. Ta taky funguje zcela bez problémů.
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2004 17:59
No, jestli o to máte zájem, a nějak vám to pomůže, zítra ji sem uploaduji.. Ale stejně si jí budete muset každý dovařit k obrazu svému..! A mam ji sem dát tak jak je, nebo ořezanou jen s defaultními komponentami bez mého softu a úprav navíc?
Na předchozí straně je můj aktuální config.txt
cemak_ce4you (22)|2.10.2004 18:42
[QUOTE="xp"]Jo? No tak to je super! :) :yes: Tzn. že když budete dělat downgrade z Beecherovi 1.72.777 tak to lze bez úprav ExtROM,jelikož Beecher ji postavil z komponent jež jsem mu dal po upgradu svého MDA II ofiko upgradem za 500kč od GSMobilu 1.72.176. A v něm byla i nová čeština 3995, jež si s foťákem a OEMkem rozumí.. Když ale budete dělat downgrade třeba z 1.72.104, nebo 1.72.801 apod, potíže jež jsem popisoval se mohou objevit. Navíc jsem trošičku "náročnější", a přeji si mít svou ExtROM "dokonalou" v rámci možností, a po zjištění, že u této ExtROM po vypnutí lengu funguje wireless modem v němčině jsem trošku experimentoval.. A jeden ze tří OEMů jež toto způsobuje vymazal a už to maká jak má. Vy ostatní to udělat nemůžete, jelikož Beecher vzal všechny tři OEMy jež ode mne dostal a spojil je v jeden velký..;)
Další můj argument pro to proč mít v ExtROM OEM jež k ní "patří" je to, že v něm jsou obsaženy mimo jiné i nějaké ty "opravy" nedostatků pro danou ROM. Tzn. že předpokládám, že je vhodné aby "oprava" pro ROM 1.60.00 byla umístěna v ExtROM právě této ROM, a ne v ExtROM jež je součástí ROM 1.72.00. A naopak!;) :!:
[/QUOTE]

Ted jsem mel dalsiho harda, takze jdu upravit ExtROM :mad:
Nevite proc se mi stava, ze mi nejde obcas par programu, ktere mam na karte, spustit? Kdyz se to stane, a mrknu na kartu do adresaru techto programu, tak jsou nepristupny. Vytahnu a vratim kartu a zase bezi, i se nechaji tyto adresare prohlednout.
Kdyz se mi toto stalo naposled, zase jsem nakonec prisel o vsechny data na karte!
Nevite cim/co muze tento problem zpusobovat?
(tema spirala nepouzivam, mam tam ET_dark)
Miloš Strouhal (3997)|3.10.2004 01:31
!!!Důležité varování!!! :
Verze bootloaderu 1.03 - 1.06 neumožňuje downgrade!!!
Předtím, než se budete pokoušet vrátit z Beecherovi 1.72.666 nebo 1.72.777 nebo jiné verze ROM 1.72 na nižší verzi ROM, např. 1.66 či 1.60, přesvěčte se, jakou máte verzi bootloaderu. Máte-li vyšší verzi než 1.02, nepokoušejte se flešovat níže. Přijdete o cihlu jako jeden z nás Miroslav Lovíšek.. už několik dní se mu cihlu snažíme bez úspěchu oživit,ale marně..:? :( :( :!:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.10.2004 08:04
Zajímavé, a díky za info.
ipf (2136)|3.10.2004 08:59
Tak jsem do sveho "stareho" MDAcka nechal XPa nahrat ROM 1.60.00 a je po broblemech. Cihla za cele tri dny jednou nezamrzla, rano vstava vcas (proc vcas? Kazde rano jsem mel totiz cas tak 3-6 hodin pozadu, cihla zamrzla a probudil ji jen SR), programy jedou bez problemu, telefon taktez.
Neco shnileho je tudiz ve verzich ROM 1.72.xx. Kdo s nimi mate problemy, zkuste se vrstit na 1.60.xx a udelejte si vlastni nazor.
(a jak to uz byva, kdyz prestalo MDAcko zlobit a vyresily se (nejen) problemy rannich resetu, pujde z domu).
Scythe_ce4you (130)|3.10.2004 12:08
[QUOTE="xp"]!!!Důležité varování!!! :
Verze bootloaderu 1.03 - 1.06 neumožňuje downgrade!!!
Předtím, než se budete pokoušet vrátit z Beecherovi 1.72.666 nebo 1.72.777 nebo jiné verze ROM 1.72 na nižší verzi ROM, např. 1.66 či 1.60, přesvěčte se, jakou máte verzi bootloaderu. Máte-li vyšší verzi než 1.02, nepokoušejte se flešovat níže. Přijdete o cihlu jako jeden z nás Miroslav Lovíšek.. už několik dní se mu cihlu snažíme bez úspěchu oživit,ale marně..:? :( :( :!:
[/QUOTE]

Tak tak Mda2 je mrtve ja turisticka sezona v Rusku. Bude nas to pravdepodobne stat este vela snahy aby sme ho rozchodili , pokial to nebudu nakoniec robit v servise - a to len koli nasej "myslim mojej a Xp-ho" nevedomosti ohladne bootloadru a ich verziach. Nechcem byt zbytocne kriticky - som tu novy a nemam skusenosti z flaschovanim - ale pokial niekto da flasch na verejne pristupne miesto kde ho ospevuju mnohy ludia co podla mojho nazoru dalsich novych ludi nadchne mal by tam dat aj upozornenie na rizika , ktore s toho vznikaju . Hlavne pokial je skuseny a VIE O TYCHTO SKUTOCNOSTIACH. Nebyt bezhranicnej ochoty XPho ktoremu tymto verejne dakujem som s tymto problemom uplne sam . Myslim si ze Vetu ON-LINE help by si mal dat do profilu niekto ,kto je ochotny 2 noci nespat a cez ICQ navigovat a radit pre neho takmer neznamemu cloveku . Tomu hovorim ON-LINE HELP. Pokial toto budu citat "pokial sa to nerozhodne admin. vymazat " ludia zo slovenska pozrite si verziu uploaderu a kedze prepokladam ze vela z vas ma ver.1.03 ako ja mozete sa len modlit ze sa objavy novy update vyssi verzii 1.72 ktory by prezmenu pracoval...........
Wuffi (1599)|3.10.2004 12:30
Mno tak kdyz to ctu jsem jeste rad ze jsem zatim zustal u 1.03... Kazdopadne je mi lito zatim nefunkcniho (troufam si tvrdit ze za pomoci XPeho to rozchodis) PDA a drzim palce ( :yes: ) at se ho podari co nejdriv zprovoznit!

beecher (9270)|3.10.2004 13:21
Návod, jak problém s Bootloaderem 1.03 vyřešit.
Miloš Strouhal (3997)|3.10.2004 13:43
[QUOTE="beecher"]Návod, jak problém s Bootloaderem 1.03 vyřešit.[/QUOTE]

Kéž by to bylo tak snadné.. Miroslav Lovíšek již včera ráno postup uvedený v tomto návodu plně rozchodil.. Bohužel s nulovým výsledkem. Cihla se prostě nerozběhne.. Obávám se, že je dost možné, že jeho přístroj bude muset stejně nakonec skončit v GSMobilu..:( :(
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.10.2004 13:44
Nestačilo by to psát do jedné diskuze ??

Při upozornění na závažnou chybu bych to ještě pochopill, ale stejné reakce a stejné odpovědi do několika diskuzí. :?
Miloš Strouhal (3997)|3.10.2004 14:15
Jde mi jen o to, aby si třeba za půl roku nějaký nadšenec nenaběhl stejně jako Miroslav Lovíšek..
Becherův odkaz na tzv."opravu" působí dle mého názoru velmi věrohodně až seběvědomě, aniž by sám měl tento postup odskoušený , tudíž jsem se pokusil případného nadšence, jež by byl na základě tohoto odkazu ochotný do toho jít upozornit, že to rozhodně není tak jednoduché jak by se mohlo zdát, a že například Miroslavu Lovíškovi postup výše uvedený nepomohl...:!:
Prosím tedy beechera, ať již na mé odpovědi nereaguje, pojďme uzavřít těchto několik diskusí, jež jsem oživil pouze abych třeba do budoucna "zachránil" něčí milovanou cihlu, a též se přestaňme dohadovat, a pojďme se raději snažit přijít na to, jak Miroslavu Lovíškovi pomoci!!!:yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.10.2004 14:41
[QUOTE="xp"].... přestaňme dohadovat, a pojďme se raději snažit přijít na to, jak Miroslavu Lovíškovi pomoci!!!:yes: [/QUOTE]
Souhlas, ale asi by bylo dobré pro ty, kteří mohou nějak pomoci (já to jistě nebudu, nemám na to) popsat důvody HR, následný postup dowgrade a kde se to kouslo a o co se ty dva dny pokoušíte, resp. co jste bez účinku použili, tzn. spustit akci "Zachraňte cihlu Lovíškovi".. Mám jen dotaz, zda jste se nepokusili o novou instalaci půvoní verze před HR, tzn. nejprve to nějak rozběhat a teprve potom další pokus o downgrade?
Já jedu 777 a mám dle tvého návodu instalovaný a nastavený XCPUScalar, tzn. podle některých kritické body a nebýt testování programu na otáčení obrazovky, tak nevím, co je HR.
beecher (9270)|3.10.2004 14:45
Jenze ja na to bohuzel musim reagovat...
1. A jak to mam vyzkouset? Kdyz nemam bootloader 1.03...
2. Navic, tohle je navod od cloveka (itsme), ktery vi o zarizenich od HTC asi ze vsech nejvic, staci si prohlidnout Wiki pages na xda-devu (vetsina jich je od nej)...
3. Jsou veci, ktere se proste tezko resi, kdyz to nemas pred sebou... -> zadost Mirkovi, aby to poslal...
jiri.cech (151)|4.10.2004 08:48
Jak a kde se zjistí verze bootloader :?:
To číslo jsem viděl na displeji tuším jen při spuštění upgrade ROM ...
beecher (9270)|4.10.2004 09:05
[QUOTE="jiri.cech"]Jak a kde se zjistí verze bootloader :?:
To číslo jsem viděl na displeji tuším jen při spuštění upgrade ROM ...[/QUOTE]
1. Backup celého PDA
2. Power+Navi-button+Reset
3. Himalaya je v bootloader režimu
4. HR
5. Restore celého PDA
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|4.10.2004 20:47
Ví někdo, co který OEM_?????.CAB vlastně nastavuje - opravuje.

A tím jestli je vlastně nutná jeho instalace ?
beecher (9270)|4.10.2004 21:08
Vim, co to dela... Je to proste patch na WM2K3 pro Himalaye (a rek bych, ze neco podobneho bude i pro HP 6315)...

1. Nastavuje toto v registry
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\PhoneExtendFunction]
"GPRSAuthenticationMethod"=dword:1

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings]
"CurServiceName"=dword:004d0053
"SaveSent"=dword:00000001

(Ale muze se to ruznit...)

2. A tohle nahrava do systemu (\Windows):
HSDCard.dll - ? Nejaka uprava pro SD karty (napr. detekce, je-li naformatovana...)
Battery.dll - Ovladac "baterie" (jelikoz ten neni v O2 1.60.50 ROMkach, mam podezreni, ze ten je zodpovedny za ty HR pri vyjmuti baterie, laboruji se svoji 1.72.777, co to bude delat...
rilgsm.dll - http://wiki.xda-developers.com/wiki/RIL - interface mezi Radio casti a PDA...
AudioGW.dll - DLL pro BT (tohle myslim dokaze posilat prehravany zvuk mezi dvema BT zarizenimi nebo PDA a HF)
Wavedev.dll - DLL pro BT (tohle je snad pro prenos hovoru z PDA do BT HF)
atihwtbl0.txt - tabulka konfigurace ATI Chipu
WModem.exe - Wireless Modem
FrontLight.dll - neco s podsvicenim
SIM_Mgr.exe - SIM Manager...
SIM_Mgr.exe.0407.mui - taktez, ale asi nejaky preklad?
GPRSAuthentication.exe

(Taky se to muze ruznit...)

Takze bych doporucil to tam nechat... A nebo prevarit CAB se svymi vecmi...

HTH.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.10.2004 13:33
Tak nevím, nevím, ale vyřadil jsem ze Svého config.txt následující CAB :
OEM_WWE_04051001.sa.cab
a vše stále běhá bez jakýkoliv známek problémů.

V config.txt mi zbylo jen toto:
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVueV2.4.380WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\JirkaP.cab
CAB: \Extended_ROM\LengFull.CAB

Do Jirka.CAB jsem si nepřidával žádné systémové CABy dodávané výrobci ROMek !!!

Podle toho co "beecher" píše, tak přesto :
SD kartu používám zcela bez problémů, internet přes GPRS taktéž běhá bez problémů, s podsvícením taky žádný problém. Jen výměnu SIM karty jsem nezkoušel.

Tak nevím, nevím ..... Jsem z toho tak trochu jelen. :sarcastic:
beecher (9270)|5.10.2004 16:40
1. Nerikam, ze to musi hned vest k problemum. Tohle jsou vsechno proste patche na system, kdy nekdo hlasil problem a oni to opravili, njo a dava se to do OEM*.CABu...
2. A jsou to IMHO patche od HTC...
3. HSDCard.dll: nasel jsem tohle http://www.c-guys.com/Faq_howto11b_top_en.htm. Problem je, ze kdyz je zasunuta SDIO WiFi karta, vypne se PDA, vysune SD karta a zapne PDA znova, tak se tam "asi" zobrazuje nekde nejaka ikona, ze jede WiFi, coz by nemelo... Tzn. chybna detekce SDIO WiFi... Dalsi veci je, jestli to plati i pro MDA2/DP2.
4. Jelikoz se u nas nedela autentikace na GPRS, tak se "asi" ten GPRSAuthentication.exe nevola...
5. WModem tam mas? IMHO je to nejaka novejsi verze, nez je standardne v WM dodavana...
6. Doporucil bych vyzkouset nejake BT HF, jestli to funguje spravne...
7. To neni patch na vymenu SIMky, ale program na spravu udaju zapsanych na SIM karte

Pokud ti vsechno funguje jak ma, tak neni problem, ale nekdo ho mit muze...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.10.2004 18:28
[QUOTE="beecher"]
Pokud ti vsechno funguje jak ma, tak neni problem [/QUOTE]

Přesně tak. :)
cemak_ce4you (22)|6.10.2004 08:26
[QUOTE="xp"]!!!Důležité varování!!! :
Verze bootloaderu 1.03 - 1.06 neumožňuje downgrade!!!
Předtím, než se budete pokoušet vrátit z Beecherovi 1.72.666 nebo 1.72.777 nebo jiné verze ROM 1.72 na nižší verzi ROM, např. 1.66 či 1.60, přesvěčte se, jakou máte verzi bootloaderu. Máte-li vyšší verzi než 1.02, nepokoušejte se flešovat níže. Přijdete o cihlu jako jeden z nás Miroslav Lovíšek.. už několik dní se mu cihlu snažíme bez úspěchu oživit,ale marně..:? :( :( :!:
[/QUOTE]

Mno neda mi to a musim na tohle reagovat, podle vseho se verze bootloaderu objevi tesne pred upgradem, nebo kdyz spatne dopadne. A ja uz mam uspesne za sebou downgrade z 1.72.777 na 1.60.00 Vcera jsem na vase doporuceni chtel do moji ExtROM 1.72.777 nasadit OEM.cab od spravne verze ROM a po uvareni a nasledne flashi na displeji zustal napis USB/serial ver. 1.03 :O
To uz jsem se pekne orosil a zacal laborovat a flashovat, az ve 3:00 rano jsem se dobral ke zdarnemu konci, ted tam mam tedy ROM 1.60.00 ExtROM 1.72.777 (s OEM.cab z ROM 1.60.00) a Radio 1.17.00
A je mi divne, proc se mi to teda povedlo, kdyz tu popisujete -> s verzi bootloaderu 1.03 to vlastne nejde!
Myslim, ze asi v pripade pana Loviska asi nebude problem v bootloaderu....
Jestli se mejlim tak me opravte...
Miloš Strouhal (3997)|6.10.2004 09:38
Dobře tedy. Jestli tedy je bootloader 1.03 tak vsřícný vůči downgradeování, a vůbec s ním nejsou žádné problémy při flashování oproti jiným, resp. nižším verzím bootloaderu, mýlim se, a mýlí se i chlapci na xda-developers..
A zřejmě se i mýlí Beecher, jelikož když jsem mu minulý týden zavolal, a řekl mu, že nám na Slovensku umřelo MDA2, zeptal se mne na verzi bootloaderu, a když jsem mu řekl že 1.03,tak... a zbytek si již dokážete představit sami...
A jestli se tedy všichni takhle hromadně mýlíme, je to pro všechny uživatele jež mají v cihle bootloader 1.03 skvělá zpráva..:!:

Mam ale silný pocit, že tomu tak není..a tys měl jen obrovské štěstí, že jsi to rozchodil..;)
I Miroslavu Lovíškovi to při opětovném flešování občas naběhlo do flešovacího módu..ale po nějaké chybě to vždy spadlo..

Ps: jestli je třeba nějaká zvláštnost v postupu, jež si na oživení své cihly použil, nějaký neobvyklý postup, či tak něco..prostě cokoliv, co by mohlo třeba i Miroslavu Lovíškovi pomoci, tak to prosím napiš do vedlejší diskuse, jež se jeho mrtvým Qtekem zabývá..
beecher (9270)|6.10.2004 10:47
Hm, a co to byly za chyby (po tom, co se ten flash rozbehl)?
Scythe_ce4you (130)|6.10.2004 11:12
Hmm ono je to tak to - spustim flash /lubovolny/ - nasleduje obrazovka checking - potom = 40-50 sek. naskoci obrazovka ze idem flaschovat zariadenie z verzie <-- toto je prazdne a na verziu --> dajme tomu beechrovu . tak dam next potom to vypise checking cca 2.min. a potom obrazovka kde je napisane bez akehokolvek kodu chyby ze sa stala chyba program to nedokaze naflaschovat mam to stylusom resetnut a skusit znova. <--- toto je vsetko .

1 .krat to vypisalo country error ked som to vypol a zapol tak uz znova postup vyssie .

1. krat to dokonca v tej tabulke z percentami napisalo Stage1.- erasing ale potom to aj tak spadlo tak ako som uz uviedol inak mi nevypise ani to Stage> 1
beecher (9270)|6.10.2004 11:40
[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]Hmm ono je to tak to - spustim flash /lubovolny/ - nasleduje obrazovka checking - potom = 40-50 sek. naskoci obrazovka ze idem flaschovat zariadenie z verzie <-- toto je prazdne a na verziu --> dajme tomu beechrovu . tak dam next potom to vypise checking cca 2.min. a potom obrazovka kde je napisane bez akehokolvek kodu chyby ze sa stala chyba program to nedokaze naflaschovat mam to stylusom resetnut a skusit znova. <--- toto je vsetko .

1 .krat to vypisalo country error ked som to vypol a zapol tak uz znova postup vyssie .[/QUOTE]
A zkousel jsi zmenit Country ID v tech .nbf souborech?
cemak_ce4you (22)|6.10.2004 11:49
[QUOTE="xp"]Dobře tedy. Jestli tedy je bootloader 1.03 tak vsřícný vůči downgradeování, a vůbec s ním nejsou žádné problémy při flashování oproti jiným, resp. nižším verzím bootloaderu, mýlim se, a mýlí se i chlapci na xda-developers..
A zřejmě se i mýlí Beecher, jelikož když jsem mu minulý týden zavolal, a řekl mu, že nám na Slovensku umřelo MDA2, zeptal se mne na verzi bootloaderu, a když jsem mu řekl že 1.03,tak... a zbytek si již dokážete představit sami...
A jestli se tedy všichni takhle hromadně mýlíme, je to pro všechny uživatele jež mají v cihle bootloader 1.03 skvělá zpráva..:!:

Mam ale silný pocit, že tomu tak není..a tys měl jen obrovské štěstí, že jsi to rozchodil..;)
I Miroslavu Lovíškovi to při opětovném flešování občas naběhlo do flešovacího módu..ale po nějaké chybě to vždy spadlo..

Ps: jestli je třeba nějaká zvláštnost v postupu, jež si na oživení své cihly použil, nějaký neobvyklý postup, či tak něco..prostě cokoliv, co by mohlo třeba i Miroslavu Lovíškovi pomoci, tak to prosím napiš do vedlejší diskuse, jež se jeho mrtvým Qtekem zabývá..[/QUOTE]

V zadnym pripade nechci rict, ze se vsichni takovy odbornici jako vy mylite, jen chci rict, ze me to vcera proste slo, a to uz po druhe, a ze by to stesti bylo tak dobry a sedlo na me dvakrat?
Zadny zvlastnosti jsem si nevsiml, jen se mi subjektivne zdalo, ze doba nez dostala flashovaci utilita muj DP do stavu flashovani, trvala neobycejne dlouho, az jsem zacal mit strach.
Verte mi nebo ne, ale proste to tak je, a stalo se to aniz bych vedel o nejakych problemech s bootloaderem 1.03, zas tolik konve na xda-developers nesleduji.
beecher (9270)|20.10.2004 01:11
No, i kdyz jsem nikdy zadny problem s 1.72.00 ROMkami nemel (mysleno se svym updatem 1.72.777), tak ted jak mi opravili meho DP2, tak zkusim na tyden pouzivat 1.60.777 (OS: 1.60.00, Radio: 1.17.00, ExtROM: 1.72.777 ET CZ se vymenenym OEM CABem - dal jsem tam ten z O2 1.60.50) a uvidime...
Jak sie muvi u nas tam po nasimu, zobaczymi, zobaczymi, zobaczymi... :D
beecher (9270)|20.10.2004 01:39
Jo, tak hned jsem narazil na jeden problemek s AS v PDA a LEngem...
Kdyz je zapnuty preklad prostredi, tak to nejde syncnout... :( :evil:

EDIT - Aha, tak nic... Po zapnuti prekladu prostredi to zase nabehlo...
Bud_Bundy (116)|2.11.2004 17:43
Tak jsem vystřízlivěl!!! Po první euforii, kdy jsem DPII nedal z ruky, nyní slouží už jen k tomu čemu má a na všechno to hraní nezbývá čas. Prvotní euforie mě a mnohé ostatní přivedla k flashování a vaření ROMek. A tak jsem flashoval, inovoval, cpal do paměti všechno možné, že se to bude jednou hodit. Postupem času jsem si udělal z několika programů své oblíbené a hlavně nejpoužívanější a ty používám dodnes. Jenže veškeré flashování skončilo až u verze ROM 1.72. Dost dlouhou dobu bylo vše bez problému, pak se ale začali objevovat problémy. Po přijetí hovoru se obě strany vůbec neslyší, jedna strana slyší druhá ne, odeslaná sms se odeslala jednou, ale doručila dvakrát nebo se rovnou odeslala dvakrát a taky dvakrát naúčtovala, atd. Časem se problémy objevovali častěji a častěji až takřka každý 15-20 hovor je spojen dobře. A tak jsem vyhledal toto fórum a zjistil jsem, že je mi možná pomoci.

Provedl jsem hardreset a zjistil jsem verzi bootloaderu. Na PDA se ukázalo 1.02, spadl mi kámen ze srdce. Stáhl jsem si od JirkyP. doporučenou verzi ROM 1.60
[QUOTE="JirkaP."]Záhonek od Qteku, kde roste ROMka je zde.[/QUOTE]
a doma opět nainstaloval EditorRomek, že začnu vařit, ale tady jsem narazil.

Už delší dobu jsem to nedělal, tak se chci radši ujistit. V stažené verzi ROM 1.60 je verze radia jen 1.14, ale zde panuje názor, že verze 1.17 je dobrá, lepší než 1.14, stabilní a nejsou s ní problémy. Takže ji vezmu odjinud, ale odkud? Z jaké ROM je nejlepší si ji vzít? Je jedno z jaké? Je ve všech ve který je obsažena stejná?

A co ExtROM? Když jsem si přečet příspěvek JirkyP.
[QUOTE="JirkaP."]V config.txt mi zbylo jen toto:
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVueV2.4.380WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\JirkaP.cab
CAB: \Extended_ROM\LengFull.CAB
[/QUOTE]
tak když vynechám JirkaP.cab, ve kterém jsou jeho prográmky a udělátka a LengFull.cab, který mám, tak se vším ostatním je problém. Přiznám se, už nemám chuť experimentovat, času je málo a hardresetů už bylo taky dost, je na čase, aby vše fungovalo jak má. A tak když vím, že JirkaP. má vše odladěno a vyzkoušeno a nemá problém. Rád bych drze opisoval, samozřejmě pokud JirkaP. nebude proti.

Kde vzít soubor Version_AKU2_172.sa.cab, našel jsem ho v některých ROMkách 1.72, ale ne ve všech byl právě tento v některých byl i jiný, který se lišil pouze číslem (např. 1.72666). Je stejný a jen přejmenovaný? Odkud vzít ten správný?

A co soubor CameraB70_Hima2_WWE.cab, těch jsem našel taky spousty, ale žádny nebyl B70, pokaždé úplně jiná čísla, nikde žádné B. Jaký je v nich rozdíl a který je ten správný?

Soubor MIDI561.sa.cab jsem také nenašel, vždycky jen MIDI56.sa.CAB. Je to starší verze? Má MIDI561.sa.cab jen něco nového nebo opravuje důležité chyby? A pokud ano, tak kde ho vzít?

Soubor ClearVueV2.4.380WWE.sa.cab jsem také našel vždycky jen ve starších verzích s úplně jiných označením.

JirkoP. nebo všichni ostatní můžete mi poradit jak se v tom vyznat? Popř. nasměrovat, kde stáhnout ty patřičné soubory nebo odkud si je vypreparovat? Abych už konečně zase mohl normálně telefonovat a přestat stále říkat Haló, haló, prosím je tam někdo, promiňte chyba je na mé straně zavolám zpátky. Nebo stále dostávat zprávy poslal jsi mi to dvakrát, proč mi to posíláš čtyřikrát, atd. Předem díky za pomoc.
Miloš Strouhal (3997)|2.11.2004 18:14
Hele, jestli máš zájem, a chceš to celé zjednodušit, dám ti sem zítra ke ztažení celou svou aktuální ExtROM 1.60.999 jež se skládá jen z těch nejnovějších defaultních cabů, jaké jdou v současnosti vůbec sehnat, a jež si přitom perfektně rozumí právě se spolehlivou verzí ROM 1.60.00 od Qteka, jelikož je má ExtROM ušita přímo na míru této ROM.. Vše je dle mého názoru perfektně odladěno, nikde není sebemenší problém s češtinou, nijak se to již nehádá..;)
Dej vědět, zda máš zájem.. To samé pro tebe může určitě udělat i JirkaP.. A s tím, jak zkombinovat rádio 1.17.00 právě s verzí ROM 1.60.00 a ExtROM jež tuto trojici tak krásně doplňuje, se nemusíš bát. Přidám ti k tomu i podrobný návod, jak toto všechno zcela jednoduše provést..

Jde o to, že mne již několik jedinců z vás požádalo, abych jim svou ExtROM poskytl, a to i s návodem, jak to s rádiem 1.17.00 a ROM 1.60.00 vše zkombinovat, všem jsem vyhověl, a mejlem jim to poslal, takže už to mam defakto celé připravené, stačí to sem zitra jen uploadovat.. :)

Potřebuji vědět, zda jsi u T-mobilu, Eurotelu, nebo tam chceš poslední verzi češtiny 3995 zbavenou všech nastavení na operátora. Čeština je tím tak o tři mega menší, jen si musíš nastavení GPRS a všeho potřebného provést po HR sám. Já to mam právě tak, už umím nastavení všech služeb včetně MMS zpaměti.. Za ty tři mega ušetřeného místa to stojí. Tedy pokud jsi u T-mobilu.
Miloš Strouhal (3997)|2.11.2004 18:24
Aha, teď jsem si všiml tvého podpisu, takže Oskar. Ok, takže to můžu nechat svou ExtROM zcela beze změn..;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.11.2004 07:26
Vezmu to ve zkatce :

Vždy když si ztáhnu novou ROMku, tak se podívám jestli v ní nejsou novější verze programů, které používám. Osobně nepoužívám MMS, Broadcast, nastavevní pro perátoraGPRS,MMS atd.. , tak jsem všechny Ty programy vyházel.

Jinak nastavení připojení k internetu pro Eurotel je otázka 3 sekund, tak nač to tam ládovat přes CABy.

Radio v.1.17 můžeš flashovat samostatně.

Vystavit vlastní ROMky je pro mne problém, jelikož nemám rychlý internet. Po modemu, nebo přes DATANONSTOP ( které mám ) odesílt tak velké soubory, je zcela nemyslitelné.