Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

chyba při instalaci

yavoorec (16)|26.9.2004 01:34
Dobrý večer, mám nově MDA od T-Mobile s původním OS (píše 3.0), bez jakýchkoliv aktualizací (beztak to ještě neumím) a mám problém s instalací čehokoliv. Myslím, že stahuju kompatibilní programy, ale i tak to pokaždý nahlásí:

"nejaky program" is not a valid Pocket PC aplication

Když zkusim stáhnout jiný verze, méně pravděpodobný.. beze změn(nejčastěji ICQ). Na jakémsi cizojazyčném webu sem se dopřekládal, že je třeba nastavit něco u ActiveSync, ale netušim co a jak.. Budu vděčný za jakoukoliv radu, děkuju.
PavelR. (2184)|26.9.2004 06:36
... instaluješ tyto programy z PC nebo je zkopíruješ do MDA a tam se snažíš spustit instalaci? Pokud je kopíruješ do PDA, jakou mají tyto programy koncovku - exe, cab atd? Sem si se díval?

PavelR.
ipf (2136)|26.9.2004 07:13
A pokud máš problém spíkovat (jako někteří z nás :D ), tady najdeš ActiveSync v češtině.
yavoorec (16)|26.9.2004 16:22
Á jo... už to chápu, tenhle článek sem přesně hledal. Mám to z bazaru, tak mi chyběl ten software (co prý údajně nepotřebuju:)) Já cpal přímo do něj .exe, díky moc:yes:
yavoorec (16)|26.9.2004 17:36
Abyste to se mnou neměli tak jednoduchý... :D stáhnul sem si tu českou verzi. Ve fázi, kdy ta instalace chtěla zasunout mda do kolébky ho našla nainstalovala, vypnula se ao té chvíle ho nevidí. V tom seznamu aktivity portů mám všechno ok a když vypnu, nebo zapnu mda, tak počítač to dá najevo nějakym zvukem, takže ho určitě "vnímá". Nestáh sem nějakou jinou verzi toho ActiveSync? Mám 3.7.1
PavelR. (2184)|26.9.2004 17:43
... verze 3.7.1 by měla být OK. Zkusil bych párkrát restartnout PDA i PC, pokud to nepomůže odinstalovat ActiveSync popř. i odebrat PDA/kolébku z USB zařízení, nainstalovat znovu ActiveSync a teprve poté se snažit PDA znovu připojit. Pokud nerozchodíš CZ verzi AS, vrať se k té původní - tj. anglické :) ...

PavelR.
yavoorec (16)|26.9.2004 17:53
Teď už asi budu vypadat jako blázen:sarcastic: , ale jak se ten restart dělá. Asi to nebude to jedinný tlačítko zvrchu:oops:
ipf (2136)|26.9.2004 18:03
[QUOTE="yavoorec"]Teď už asi budu vypadat jako blázen:sarcastic: , ale jak se ten restart dělá. Asi to nebude to jedinný tlačítko zvrchu:oops: [/QUOTE]

Pokud máš MDA1 i 2, restart se dělá tak, že zasuneš stylus vlevo dole do otvoru o průměru cca 2mm.
Pozor u MDA 2, pokud bys omylem držel zmáčknutý hlavní vypínač, provede se HARD RESET.
U MDA1 se HR dělá tak, že rozšroubuješ stylus a úzkým koncem stylusu zmáčkneš tlačítko v otvoru vpravo dole.
PavelR. (2184)|26.9.2004 18:17
... k soft resetu používám tuto utilitu; zástupce mám trvale umístěného ve Start Menu a při potřebě provést restart jen vykliknu menu a spustím tuto aplikaci. Zdá se mi to rychlejší a pohodlnější než "šibovat" s PDA a nejrůzněji jej otáčet ... a to nemluvím o PDA, u kterých je k provedení soft resetu dokonce nutné odšroubovat horní část stylusu a použít hrot, který se tam skrývá (např. PocketLOOX 720) ...

PavelR.
yavoorec (16)|26.9.2004 18:24
Díky moc, ale beze změn. Už stahuju tu anglickou verzi..
ipf (2136)|26.9.2004 18:33
[QUOTE="PavelR."]... k soft resetu používám tuto utilitu; zástupce mám trvale umístěného ve Start Menu ...

PavelR.[/QUOTE]

Já ji dokonce jeden čas používal i k HR ;) , ale nechtěl jsem mu blbnout hlavu, než se malinko rozkouká.
yavoorec (16)|26.9.2004 18:40
Vy ste k nováčkům tak hodný...:oops:
beztak si myslim, že až to stáhnu, tak to nepude. Nemám mít něco nastavenýho i na mda? Třeba je to tak suveréní věc, že Vám to ani nepřijde, ale já vidim mda poprvý v životě na vlastní oči...
PavelR. (2184)|26.9.2004 18:40
[QUOTE="ipf"]
Já ji dokonce jeden čas používal i k HR ;) , ale nechtěl jsem mu blbnout hlavu, než se malinko rozkouká.[/QUOTE]

... že by nějaká skrytá funkce :D ...

PavelR.
PavelR. (2184)|26.9.2004 18:45
[QUOTE="yavoorec"]
...beztak si myslim, že až to stáhnu, tak to nepude. Nemám mít něco nastavenýho i na mda? [/QUOTE]

... ne nemusíš, rozpoznání by mělo proběhnout automaticky. Jen si na PC zkontroluj, zda máš v ActiveSyncu v menu File/Connection Settings, zapnutu synchronizaci přes USB...

PavelR.
ipf (2136)|26.9.2004 18:49
[QUOTE="yavoorec"]Vy ste k nováčkům tak hodný...:oops:
beztak si myslim, že až to stáhnu, tak to nepude. Nemám mít něco nastavenýho i na mda? Třeba je to tak suveréní věc, že Vám to ani nepřijde, ale já vidim mda poprvý v životě na vlastní oči...[/QUOTE]

Nic zvláštního se nikde nenastavuje. ActiveSync nejdříve nainstaluješ na PéCéčko a pak vrazíš akorát MDÁčko do kolíbky. Předpokládám, že kolíbku připojuješ přes USB, tak akorát v nastavení připojení odznač všechny ostatní možnosti.
Pokud si vzpomínám, zpočátku jsem s tím měl také problémy, ale pak to najednou šlo. Akorát možná maličkost, připojuješ doufám kolíbku přímo? Anebo přes nějaký rozbočovač? I tam by mohl být zakopaný pes.
yavoorec (16)|26.9.2004 19:06
Super... už to de:) Ještě zjistit jak se instalujou ty programy
yavoorec (16)|26.9.2004 19:09
Tak už i to sem prokouk, dík Vám všem.. :)
PavelR. (2184)|26.9.2004 19:16
[QUOTE="yavoorec"]Super... už to de:) Ještě zjistit jak se instalujou ty programy[/QUOTE]

... čím to tedy bylo?

PavelR.
yavoorec (16)|26.9.2004 19:52
Asi tou českou verzí, anglická šla hned na poprvý a zatim bez problémů. Láduju tam jednu věc za druhou, asi si budu muset koupit nějakou kartu :D