Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Asus MyPal A730

Pavel Koza (4761)|23.9.2004 08:41
Asus MyPal A730 by se dal považovat za čtvrtou generaci Pocket PC od Asusu. Jedná se o zařízení určené pro náročné uživatele nabízející skvělý VGA displej, velmi dobrý integrovaný digitální fotoaparát 1,3MPix, špičkový zvuk, integrovaný Bluetooth modul a velmi rychlý procesor od Intelu. Na rozdíl od posledního Asusu také nová A730 pobrala mnohem více krásy, takže pokud se v dohledné době chystáte koupit nové zařízení, možná byste na Asuse neměli zapomenou.

Přečtěte si celou recenzi.

Mimochodem, tato recenze mi zabrala 5 dnů života... Jestli to tak půjde dál, na recenzování Asus SVGA 2030 budu potrebovat mesicni dovolenou:) Ještě jednou upozorňuji na to, že hodnocení zařízení NENÍ ZPĚTNĚ POROVNATELNÉ s dříve recenzovanými Pocket PC.
Jirka007 (161)|23.9.2004 13:01
Asus je krasavec. Mám favorita na koupi mého prvného PDA :-)
Jirka007 (161)|23.9.2004 14:18
Jen jsem se chtěl zeptat k té recenzi co znamená u přehrávání videa "drobné trhání je patrné jen při celoobrazovkových přesunech".
Děkuji moc
Pavel Koza (4761)|23.9.2004 15:33
[QUOTE="Kozlik007"]Jen jsem se chtěl zeptat k té recenzi co znamená u přehrávání videa "drobné trhání je patrné jen při celoobrazovkových přesunech".
Děkuji moc[/QUOTE]

Tim chtel basnik rici,ze pokud spolu diskutuji dve postavicky na platne, byt se ruzne pohybuji a meni, tak je to OK. Ale pokud zacne kamera snimat napriklad jedouci auto (auto se relativne nemeni zato pozadi ano), tak se to trochu trha.
megaace (3)|23.9.2004 18:20
Chcem sa opytat, o kolko je vacsi ASUS 730 , ked sa tam da ta 1800ka bateria.. Pisete, ze sa to meni aj s vanickou... da sa tam potom ina vanicka, alebo pri tej 1800ke baterii sa uz ziadna nepouziva a 1800ka bateria sluzi ako spodna cast obalu.
ak nahodou mate niekto aj rozmery s 1800kou bateriou, tak dajte vediet.. :)
vdaka
Dzejkob (286)|23.9.2004 19:52
Koukám, že s kvalitnějšími zařízení nám roste i kvalita recenzí, což je velmi dobře.Tento typ recenze je dokonalý-no skoro dokonalý, člověk totiž nemůže vědět čím ho překvapí vládce příště:D .Jinak Asus naplnil vše co jsem od něj čekal.S malou výdrží baterie už sem tak nějak počítal předem, ale dost mě sklamala velikost paměti, které je méně než měli jeho předchůdci(A716 a a620BT), což je dost napováženou.Naopak mě docela překvapil fotoaparát, který je povedený.Měl bych ještě jednu otázečku na Vládce.Bude recenze i na model s wi-fi?(vzhledem k vylepšení některých parametrů by byla dobrá alespoň ta tabulka pro srovnání)
Pavel Koza (4761)|23.9.2004 20:19
No dekuji, dekuji, tolik chvaly najednou:oops: Take jsem tu recenzi psal a piloval 5 dni. Ale moc by mi pomohlo, kdyby misto toho slovniho spojeni "skoro dokonalý" mel seznam toho, co se nelibi... Kuprikladu jsem si dlouho lamal hlavu nad tim tabulkovym hodnocenim, napada vas neco, co by bylo vhodne u vsech zarizeni hodnotit?

Jinak odpoved na otazku - pokud se mi zarizeni podari zajistit, tak recenze samozrejme bude. Uz proto, ze tento model neni vuci hx4705 ci LOOX 720 uplne plnohodnotny souper. K dispozici by mel byt behem mesice, tak snad se to povede.
Dzejkob (286)|23.9.2004 21:06
No me prijde, ze v te tabulce je toho mozna az prilis.Zase je ale fakt, ze cim vice, tim lepe(pro nekoho je treba softwarova vybava dulezita, pro nekoho ne).Neni problem to, co pro me neni dulezite z toho srovnani vyhodit.Napr.:Chci si koupit PDA a rozvazuji mezi dvema typy.Typ A by byl o kousek lepsi v bodovem hodnoceni jen kvuli lepsi softwarove vybave.Pro me je ale software naprosto nerozhodujici faktor, protoze treba uz mam stejne vsechen koupeny nebo me nezaujal a tak tento udaj vypustim a razem je vse jinak.Takhle se da pokracovat, ale rozhodne vice udaju je lepsi nez mene.Vzdy se da nepodstatny udaj vypustit a porovnavat jenom ty, co jsou pro me dulezite.Safra sloziteji uz to asi neslo:D .Jinak ja miluju co nejpodrobnejsi statistiky a myslim si, ze pri vyberu tak dulezite a bohuzel i drahe:( veci jako je PDA, je to velice dulezita vec, protoze rozhoduje kazda drobnost.Sam sem to zazil, ale v te dobe sem si musel takovou soukromou statistiku vytvorit jeste sam, coz uz ted nebudu muset;) .
Pavel Koza (4761)|23.9.2004 22:27
Co se te tabulky tyka, tak cilem je ji mit v databazi a az tech zarizeni bude vic, nebude problem porovnavat a vybirat. Ale nekdo to musi naprogramovat;)

Pocet dulezitych udaju je samozrejme pro kazdeho jiny, nekdo by urcite chtel rozpitvane vse do nejmensich podrobnosti, jinemu bohate staci to jednoduche hodnoceni, co bylo dosud. Ja osobne jsem se snazil udelat urcity kompromis - na jednu stranu byla snaha udelat to hodnoceni pruhlednejsi, ale zase abych netravil tyden jen vyplnovanim tabulky, ve ktere se stejne nikdo nevyzna.

Otazka je, jak do hodnoceni zahrnout cenu. Ted ma jen relativne malou vahu. Coz je na jednu stranu mozna zavadejici, protoze pokud budu mit dve uplne stejna zarizeni, tak to levnejsi by na tom melo byt lepe, ale na druhou stranu cena je pohybliva a tyden co tyden muze byt vsechno uplne jinak. A ted babo rad...:?
Andilek (173)|24.9.2004 02:26
Ja bych delal recenze nasledovne:
Co nejpodrobneji rozpitvane PDA ala dpreview.com, pokud mozno se vyvarovat srovnani, k tomu muzu mit jine clanky.
Dale tabulka zakladnich vlastnosti
Diskuse k danemu modelu

Hodnoceni modelu bych udelal spis na zaklade ohlasu v diskuzi (hlasovani) a nazval ho oblibenost, pripadne bych zavedl kategorie pro cilovy segment lidi co to koupi.

Cenu bych v hodnoceni uplne vynechal, to si musi kazdy zvazit sam. Konecne kazdy obchod ma cenu jinou.
Jirka007 (161)|24.9.2004 07:46
Recenze je napsaná skvěle. Je tam alespoň pro mne vše podstatné a důležité. Neměnil bych nic na psaní recenzí. Je to super.
ipf (2136)|24.9.2004 08:36
On taky nikdo nechce, abychom měnili recenze, ale cihly :D . A od toho tu ty recenze jsou ;) .
Anitka (108)|24.9.2004 17:14
No takhle jsem si to přesně představoval! Každou věc hodnotit zvlášť! A vyhnout se milosrdné lži. Výdrž 2h na baterky a 33MB RAM, pěkně body dolu! ;) Nebát se nul.. Jenom se bojim, aby si pak Sunnysoft neřek: "Tak mi mu půjčíme PDA, von ho zdrbne a nikdo si ho nekoupí. Nic nebude!" :O
Ale jo, recenze je super...
ipf (2136)|24.9.2004 22:25
Správně. Maj mu půjčit něco pořádnýho ;) .
brn (114)|26.9.2004 22:55
To video bylo prehravano ve VGA rozliseni? Jde o to jemne trhani - jak by na tom bylo prehravani videa v QVGA rozliseni?

Diky.
Pavel Koza (4761)|27.9.2004 00:40
[QUOTE="brn"]To video bylo prehravano ve VGA rozliseni? Jde o to jemne trhani - jak by na tom bylo prehravani videa v QVGA rozliseni?[/QUOTE]

Odpoved na prvni otazku zni ANO, druhe otazce nerozumim.
brn (114)|27.9.2004 19:03
[QUOTE="Pavel Koza"]Odpoved na prvni otazku zni ANO, druhe otazce nerozumim.[/QUOTE]Diky za odpoved. V te druhe slo o to, jestli se to video neprehrava plynuleji, pokud je v rozliseni 320x240 a prehrava se, kdyz je system v tom rezimu, kde je kazdy pixel ctyrikrat (a z VGA displaye se tak stane QVGA).
Pavel Koza (4761)|27.9.2004 22:48
Video se bud prehrava ve formatu 320x240 (maly ramecek) nebo v plnem 640x480, ale nikdy ne v tom pseudo QVGA rezimu.
Romul_ce4you (12)|7.10.2004 09:45
Recenze je perfektni, nikde jsem se zatim o tomto PDA nedozvedel vice. Bohuzel neumim moc anglicky, tak se mi toto velmi hodilo. Chci si ho koupit snad uz pristi tyden a nemam naroky ani na Wifi, protoze muj telefon ma Bluetooth. Problem opravdu vidim spise v baterii a jeji vydrzi. Budu na nem provozovat bezne aplikace Word,Excel, ale i mapy Smartmaps nebo Pocket Kim v teto souvislosti by bylo zajimave vedet kolik k tomu bude stat pripadne dokoupeni GPS. Take cenu te vetsi baterie 1800 jsem nikde zatim nenasel. Uvazuji o koupi nabijecky na 12 V do auta, ale neodepisi castym pouzivanim svou zakladni baterku? Skoda je, ze kdyz si clovek bude chtit nekde odpocinout a pustit grabnuty filmik, tak ho ani s tou baterkou mozna nedokouka:))
Jirka007 (161)|7.10.2004 12:44
[QUOTE="Pavel Koza"]Video se bud prehrava ve formatu 320x240 (maly ramecek) nebo v plnem 640x480, ale nikdy ne v tom pseudo QVGA rezimu.[/QUOTE]
To znamená, že video v rozlišení 320x240 se nedá roztáhnout při přehrávání na celou "obrazovku"?
Pavel Koza (4761)|7.10.2004 18:50
[QUOTE="Kozlik007"][QUOTE="Pavel Koza"]Video se bud prehrava ve formatu 320x240 (maly ramecek) nebo v plnem 640x480, ale nikdy ne v tom pseudo QVGA rezimu.[/QUOTE]
To znamená, že video v rozlišení 320x240 se nedá roztáhnout při přehrávání na celou "obrazovku"?[/QUOTE]

Ne, video roztahnout jde, ale stara se o to aplikace, nikoliv system (jako v pripade kterekoliv jine aplikace vytvorene pro QVGA).
Jirka007 (161)|8.10.2004 07:38
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Kozlik007"][QUOTE="Pavel Koza"]Video se bud prehrava ve formatu 320x240 (maly ramecek) nebo v plnem 640x480, ale nikdy ne v tom pseudo QVGA rezimu.[/QUOTE]
To znamená, že video v rozlišení 320x240 se nedá roztáhnout při přehrávání na celou "obrazovku"?[/QUOTE]

Ne, video roztahnout jde, ale stara se o to aplikace, nikoliv system (jako v pripade kterekoliv jine aplikace vytvorene pro QVGA). [/QUOTE]

BetaPlayer ho umí roztáhnout na celou obrazovku?
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 07:53
[QUOTE="Kozlik007"]BetaPlayer ho umí roztáhnout na celou obrazovku?[/QUOTE]

Ano.
kobli_ce4you (0)|8.10.2004 17:01
Dobry den, na jinem serveru jsem nasel celkem odlisne hodnoceni vykonosti.
Jde mi o to, ze vyse zminovane PDA nema vubec takove hodnoceni v mnou zminovane recenzi ....adresa: http://www.mobile-review.com/pda/review/fs-loox720-en.shtml
Mohl by se k tomu nekdo vyjadrit a rict, jak muzou vznikat takove rozdily ve vykonu ..... diky M.
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 17:09
[QUOTE="kobli"]Dobry den, na jinem serveru jsem nasel celkem odlisne hodnoceni vykonosti.
Jde mi o to, ze vyse zminovane PDA nema vubec takove hodnoceni v mnou zminovane recenzi ....adresa: http://www.mobile-review.com/pda/review/fs-loox720-en.shtml
Mohl by se k tomu nekdo vyjadrit a rict, jak muzou vznikat takove rozdily ve vykonu ..... diky M.
[/QUOTE]

Nebude to tim, ze ja recenzoval zarizeni Asus MyPal A730, zatimco ve Vami uvadenem clanku je zarizeni FSC Pocket LOOX 720...:?:

PRIDANO :: Aha, uz vidim, v tech benchmarcich jsou i testy Asuse. No, vysvetleni je to jednoduche. Krome vykonu procesoru, ktery je vice mene nemenny, jsou vsechny ostatni subsystemy velmi zavisle na ovladacich. Staci drobna zmena a vysledek v benchmarku je uplne jiny (to neni specialita PDA ale vlastne kazdeho hardware). To je take duvod proc posledni dobou uvadim i verzi ROM testovaneho zarizeni.

Druhy duvod pro rozdilne vysledky je vetsinou ten, ze se test neprovadi na uplne cistem zarizeni hned po HW resetu. Staci nejaky program bezici na pozadi a opet jsou vysledky nesoumeritelne.

V kazdem pripade stale opakuji, ze benchmarky by mely slouzit jako podpurny argument, nikoliv jako stezejni prvek jakehokoliv vyberu.
Anitka (108)|8.10.2004 23:46
Jé! Už se těšim na recenzi LOOXe 720! Je to můj favorit! :))
Alasther (7)|9.10.2004 00:31
Zcela osobně zaujatá odpověď : TO že přišel Asus 730 mi jen potvrdilo Murphyho zákony. V době kdy jse hledal PDA byl na trhu nevýkonější Asus 716 . Tak jsem si ho po dlouhém boji se svým svědomím , které mi říkalo že si nemužu kompletně vyvrakovat učet koupil . A ejhle za měsíc přišli Asusáci s novám přístrojem , který je o hodně lepší a cenový rozdíl bych nějak překlenout dokázal . Svět prostě není fér.

Jo a mam takovej pocit že tentokrát trochu vede HP se svojí novou řadou hlavně díky výdržy na baterku .
ipf (2136)|9.10.2004 09:10
[QUOTE="Alasther"]Zcela osobně zaujatá odpověď : TO že přišel Asus 730 mi jen potvrdilo Murphyho zákony. V době kdy jse hledal PDA byl na trhu nevýkonější Asus 716 . Tak jsem si ho po dlouhém boji se svým svědomím , které mi říkalo že si nemužu kompletně vyvrakovat učet koupil . A ejhle za měsíc přišli Asusáci s novám přístrojem , který je o hodně lepší a cenový rozdíl bych nějak překlenout dokázal . Svět prostě není fér.

Jo a mam takovej pocit že tentokrát trochu vede HP se svojí novou řadou hlavně díky výdržy na baterku .[/QUOTE]

A to je právě ten důvod, proč mne nechává v naprostém klidu žabomyší válka nad velikostí paměti HP a LOOXe a problém, zda na něm poběží či nepoběží wokna2005 (viz. zde), protože než přijde den "Dé", budu už řešit problém: "který že si to zase mám koupit?" ;)
Jirka007 (161)|11.10.2004 07:43
Tak už jsem viděl Asuse 730 na vlastní oči. Krasavec :-) Pořád je to můj favorit.
Jen tak mimochodem, jdy se objeví ta recenze na Looxe 7..
Anitka (108)|11.10.2004 08:53
[QUOTE="Kozlik007"]Tak už jsem viděl Asuse 730 na vlastní oči. Krasavec :-) Pořád je to můj favorit.
Jen tak mimochodem, jdy se objeví ta recenze na Looxe 7..
[/QUOTE]

Jojo, už se moc těšíme!!!

PS: Abych nebyl OT, tak A730 je taky super! (Ale ta baterka :sarcastic: )
PS2: Pro Vládce: Hele co se stane, když vynechám mezeru před závorkou: (Ale ta baterka :sarcastic:)
PS3: Já vim že je to fuk... ;)
Romul_ce4you (12)|11.10.2004 11:24
Baterka se zda byt dost velkym problemem a jeste vetsim, ze zatim nikde nemaji na trhu v nabidce nahradni a bohuzel ani zdroj do auta na 12V, nemluve o dalsim prislusenstvi. Tak a ted kdo poradi, jit do toho uz ted nebo zase cekat. PDA A730 si chci uz moc koupit, ale podle recenze vydrzi baterka pres 2 hodiny, to mi to bude na backoru, kdyz se nedostanu treba cely den k 220V, abych ji zase nabil......l
Anitka (108)|11.10.2004 14:51
[QUOTE="Romul"]Baterka se zda byt dost velkym problemem a jeste vetsim, ze zatim nikde nemaji na trhu v nabidce nahradni a bohuzel ani zdroj do auta na 12V, nemluve o dalsim prislusenstvi. Tak a ted kdo poradi, jit do toho uz ted nebo zase cekat. PDA A730 si chci uz moc koupit, ale podle recenze vydrzi baterka pres 2 hodiny, to mi to bude na backoru, kdyz se nedostanu treba cely den k 220V, abych ji zase nabil......l[/QUOTE]

Existuje řešení, ale není to 100% praktické (ale zatím to vidím jako jediné)... :?
Viz https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/3588-i-tec-powerbank-pro-li-ion-baterie-7-2v-2000-mah#9
intommy (1)|24.10.2004 09:01
Recenze se mi libila....

S tou vydrzi baterky...
Prvni a druhy den jsem si se 730-tkou neustale hral, kazdemu vsechno ukazoval (mimo fotak - ten tam mam tak trochu navic :) a navic mam stejny fotak i na Siemensu S65 - rikam stejny - mam na mysli 1,3MPX, zastavam nazor ze tohle jsem si rozhodne nekoupil kvuli fotaku)
jak prvni tak druhy den mi to vydrzelo celej den (druhy den to asi 30 minut pred tim, nez jsem se dostal domu, zarvalo ze to chce nabit - to jsem byl pres BT asi 50 minut na internetu
Urcite bych uvital vetsi baterku, ale nepocital jsem ze bude nejaka extra vetsi :( nemate nekdo link na nejake fotecky, kde by ten druhy kryt s vetsi baterii byl videt?
Nevite, zda se uz nekde prodava?

K displeji...
Displej me take zaujal, akorat me trochu zklamalo kdyz jsem po dvou dnech zjistil ze vlastne jedu 320x240 :( tak jsem pomoci VGA_SE zmenil rozliseni na 640x480 - samozrejme na ukor pomalejsiho prekreslovani - vsechno je male ale CITELNE - asi bych uvital rozliseni mezi tim.
Zkousel jsem nejaky programek (asi tri ruzne), ktery umi menit plynule, po standardnich krocich, rozliseni, ale ani jeden
Dalsim problemem bych videl ze musim vypnout Internet Explorer, kdyz chci otocit obraz (nedostanu se totiz na ikonku stavoveho radku, ze? :) ) - nakonec jsem vse vyresim aplikaci RotateSE.NET - dostanu se na to primo z menu - dvakrat tapnu a mam otoceny displej :)
Asi bych potreboval helpnout s folii na displej - nevite nekdo kde bych ji koupil? respektive s kterym zarizenim by mohla byt totozna?

Prislusenstvi....
V pondeli mi ma dorazi Wi-fi karta do CF slotu (ASUS, Levi) a FM radio, tak jsem zvedavy jak to bude s vydrzi baterie...

NAbijeni do auta... :( stejny problem - nikdo nema (zatim)

jinak diky za recenzi.
Jirka007 (161)|27.10.2004 11:05
[QUOTE="intommy"]Recenze se mi libila....

S tou vydrzi baterky...
Prvni a druhy den jsem si se 730-tkou neustale hral, kazdemu vsechno ukazoval (mimo fotak - ten tam mam tak trochu navic :) a navic mam stejny fotak i na Siemensu S65 - rikam stejny - mam na mysli 1,3MPX, zastavam nazor ze tohle jsem si rozhodne nekoupil kvuli fotaku)
jak prvni tak druhy den mi to vydrzelo celej den (druhy den to asi 30 minut pred tim, nez jsem se dostal domu, zarvalo ze to chce nabit - to jsem byl pres BT asi 50 minut na internetu
Urcite bych uvital vetsi baterku, ale nepocital jsem ze bude nejaka extra vetsi :( nemate nekdo link na nejake fotecky, kde by ten druhy kryt s vetsi baterii byl videt?
Nevite, zda se uz nekde prodava?


K displeji...
Displej me take zaujal, akorat me trochu zklamalo kdyz jsem po dvou dnech zjistil ze vlastne jedu 320x240 :( tak jsem pomoci VGA_SE zmenil rozliseni na 640x480 - samozrejme na ukor pomalejsiho prekreslovani - vsechno je male ale CITELNE - asi bych uvital rozliseni mezi tim.
Zkousel jsem nejaky programek (asi tri ruzne), ktery umi menit plynule, po standardnich krocich, rozliseni, ale ani jeden
Dalsim problemem bych videl ze musim vypnout Internet Explorer, kdyz chci otocit obraz (nedostanu se totiz na ikonku stavoveho radku, ze? :) ) - nakonec jsem vse vyresim aplikaci RotateSE.NET - dostanu se na to primo z menu - dvakrat tapnu a mam otoceny displej :)
Asi bych potreboval helpnout s folii na displej - nevite nekdo kde bych ji koupil? respektive s kterym zarizenim by mohla byt totozna?

Prislusenstvi....
V pondeli mi ma dorazi Wi-fi karta do CF slotu (ASUS, Levi) a FM radio, tak jsem zvedavy jak to bude s vydrzi baterie...

NAbijeni do auta... :( stejny problem - nikdo nema (zatim)

jinak diky za recenzi.[/QUOTE]



Nešla by do auta třeba použít nabíječka z nějakého nižšího modelu Asus?
To je jediné co mne trápí, jinak bych už pelášil pro Asus 730.
Jirka007 (161)|3.11.2004 08:10
[QUOTE="Anitka"][QUOTE="Romul"]Baterka se zda byt dost velkym problemem a jeste vetsim, ze zatim nikde nemaji na trhu v nabidce nahradni a bohuzel ani zdroj do auta na 12V, nemluve o dalsim prislusenstvi. Tak a ted kdo poradi, jit do toho uz ted nebo zase cekat. PDA A730 si chci uz moc koupit, ale podle recenze vydrzi baterka pres 2 hodiny, to mi to bude na backoru, kdyz se nedostanu treba cely den k 220V, abych ji zase nabil......l[/QUOTE]

Existuje řešení, ale není to 100% praktické (ale zatím to vidím jako jediné)... :?
Viz https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/3588-i-tec-powerbank-pro-li-ion-baterie-7-2v-2000-mah#9[/QUOTE]

Nevíte někdo,jestli existuje nějaká redukce, která by mi umožnila kabel, který je jako nabíječka do auta i s tou koncovkou do zásuvky zapalovače použít jako nabíječku na 220V ze zásuvky doma? Prostě redukce na tu koncovku ze zapalovače, která by mi umožnila ten kabel použít i v normální domáci zásuvce na 220V. Snad jsem to vypotil srozumitelně :-)
Anitka (108)|3.11.2004 14:18
Existuje, viděl jsem ji na vlastní oči. Je to normální adaptér do 220V, ve kterém je díra 12V...
Jirka007 (161)|4.11.2004 08:40
Ale kde ji sehnat? Viděl jsi ji na vlastní oči, nebo někde na netu?
Pavlucha (1496)|4.11.2004 08:50
[QUOTE][QUOTE="Kozlik007"]Existuje, viděl jsem ji na vlastní oči. Je to normální adaptér do 220V, ve kterém je díra 12V...[/QUOTE]

Ale kde ji sehnat? Viděl jsi ji na vlastní oči, nebo někde na netu?[/QUOTE]

Viděl jsem jí v Datartu, vyrábí to tuším HAMA...
Anitka (108)|4.11.2004 09:56
[QUOTE="Kozlik007"]
Ale kde ji sehnat? Viděl jsi ji na vlastní oči, nebo někde na netu?[/QUOTE]

Viděl jsem jí v jednom bazaru, kde na tom zkoušeli adaptéry do auta. Neprodávali to...
peter.nr (501)|21.12.2004 00:33
Konečne je MyPal 730 W na Slovensku!!!
A predáva ho Libra za 15.600 Sk (model bez WiFi už nie je v predaji, ale stál tuším o 700 Sk menej).
Len ma zarazilo, že má iba 64 MB RAM! Nebolo všade písané, že verzia s WiFi bude mať 128 MB RAM???
Pavel Koza (4761)|21.12.2004 08:33
[QUOTE="peter.nr"]Len ma zarazilo, že má iba 64 MB RAM! Nebolo všade písané, že verzia s WiFi bude mať 128 MB RAM???[/QUOTE]

Jo, psalo se to... A pokud to fakt ma jen 64MB RAM a 64MB ROM, tak to je docela bida...:sarcastic:
beecher (9270)|21.12.2004 09:32
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="peter.nr"]Len ma zarazilo, že má iba 64 MB RAM! Nebolo všade písané, že verzia s WiFi bude mať 128 MB RAM???[/QUOTE]

Jo, psalo se to... A pokud to fakt ma jen 64MB RAM a 64MB ROM, tak to je docela bida...:sarcastic: [/QUOTE] Hm, tak podle této ASUS stránky má A730W má 128MB RAM a tak to má napsané v popisu i můj dodavatel... Je to trochu zmatené, protože na některých stránkách je uváděno, že má jenom 64MB RAM... Zkusím zajistit originální ASUS datasheet, jestli to tam nebude lépe vysvětleno...
Dzejkob (286)|21.12.2004 11:37
Ja myslim, ze ma na 100% 128MB, tedy ne vse je pristupne uzivateli, ostatne podobne jako u Looxe 720.
peter.nr (501)|23.12.2004 11:18
[QUOTE="peter.nr"]Konečne je MyPal 730 W na Slovensku!!!
A predáva ho Libra za 15.600 Sk (model bez WiFi už nie je v predaji, ale stál tuším o 700 Sk menej).
Len ma zarazilo, že má iba 64 MB RAM! Nebolo všade písané, že verzia s WiFi bude mať 128 MB RAM???[/QUOTE]

Takže 2 opravy:
Vychádza to o 600 Sk menej :-) ... a bude to mať 128 MB RAM!!! Super :)

Kedysi som sa rozhodoval medzi 4700 a Loox720, teraz neviem, neviem ... Pri cenách 18.000 Sk za Loox, 17.500 Sk za 4700 a 15.600 Sk za MyPal730 mi vychádza najlepšie MyPal.
vita_ce4you (18)|28.12.2004 09:42
opravdu ma 128 MB RAM. mam ho.
Dzejkob (286)|28.12.2004 16:09
Jestli uz nekdo mate Asus a730W nebo vlastne i obycejny, hodne by me zajimala vydrz baterie-bezne pouzivani s minimalnim podsvicenim a regulovanou rychlosti procesoru, zkratka nejaky casovy udaj pri beznem pouzivani.Jinak co jsem videl nahadni baterie snad nebude problem ji sehnat.Osobne uvazuji do budoucna take prave o Asusu a730W a kdyby se s vydrzi dostal tak nekde okolo 3 hodin, tak by mi to stacilo.S druhou baterii by to bylo 6 a navic bych si asi poridil i externi tuzkove baterie na dobijeni, kdyz ho zrovna nebudu pouzivat, takze by to snad mohlo stacit.
pekro (346)|17.1.2005 16:13
Takže už mám 730W
Pamět je skutečně 128MB:)

A hlavně v balení jsou dvě baterky a kablík pro USB host:)

Koupeno na
www.azkancelar.cz
Dzejkob (286)|17.1.2005 18:13
[QUOTE="pekro"]Takže už mám 730W
Pamět je skutečně 128MB:)

A hlavně v balení jsou dvě baterky a kablík pro USB host:)

Koupeno na
www.azkancelar.cz[/QUOTE]

To trochu nechapu, maji tam cenu bud 16 649 s dani katalogova cena nebo 15000Kc pri koupi pres net(coze to je nejaky levny :O).Neni ta nizsi cena bez te druhe baterie a kabliku?Za kolik si to kupoval ty(vcetne te druhe baterie a kabliku)?Jinak diky za info, o tomhle obchode sem nemel tuseni a pri pohledu na ceny mi vychazi, ze je nejlepsi ze vsech co jsem doposud videl(podle cen).
beecher (9270)|17.1.2005 18:55
[QUOTE="Mightywizard"]To trochu nechapu, maji tam cenu bud 16 649 s dani katalogova cena nebo 15000Kc pri koupi pres net(coze to je nejaky levny :O).Neni ta nizsi cena bez te druhe baterie a kabliku?Za kolik si to kupoval ty(vcetne te druhe baterie a kabliku)?Jinak diky za info, o tomhle obchode sem nemel tuseni a pri pohledu na ceny mi vychazi, ze je nejlepsi ze vsech co jsem doposud videl(podle cen). [/QUOTE] Tezko, dealeri musi prodavat zarizeni tak, jak ho dostanou...
Spise se jedna o to, ze ho koupite prave pres inet, tak je levnejsi nez kdyz byste to koupil u nich na krame... A nebo je to katalogova cena, mysleno jako doporucena cena od distributora...

EDIT: Tak jsem si prave overil, ze to berou od stejneho distributora jako beru veci ja, a tam je ta doporucena cena opravdu tech 16649,- Kc...
Dzejkob (286)|17.1.2005 19:06
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Mightywizard"]To trochu nechapu, maji tam cenu bud 16 649 s dani katalogova cena nebo 15000Kc pri koupi pres net(coze to je nejaky levny :O).Neni ta nizsi cena bez te druhe baterie a kabliku?Za kolik si to kupoval ty(vcetne te druhe baterie a kabliku)?Jinak diky za info, o tomhle obchode sem nemel tuseni a pri pohledu na ceny mi vychazi, ze je nejlepsi ze vsech co jsem doposud videl(podle cen). [/QUOTE] Tezko, dealeri musi prodavat zarizeni tak, jak ho dostanou...
Spise se jedna o to, ze ho koupite prave pres inet, tak je levnejsi nez kdyz byste to koupil u nich na krame... A nebo je to katalogova cena, mysleno jako doporucena cena od distributora...

EDIT: Tak jsem si prave overil, ze to berou od stejneho distributora jako beru veci ja, a tam je ta doporucena cena opravdu tech 16649,- Kc...[/QUOTE]

Jo asi to tak bude, ale nechapu proc tam uvadeji tu druhou cenu.Ani nikde nemaji napsany, k cemu vlastne je nebo jestli ji lze uplatnit a za jakych podminek.