Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Magnetický držák

Commando_ce4you (121)|21.9.2004 16:39
Zdravím. Přemýšlím o koupi magnetického držáku do auta. Jak to funguje, máte někdo zkušenost? I popř., kde koupit (potřebuju tak 35cm).
ipf (2136)|21.9.2004 17:37
Magnetický držák na MDÁčko?
Gvaks (114)|21.9.2004 18:54
[QUOTE="Commando"]Zdravím. Přemýšlím o koupi magnetického držáku do auta. Jak to funguje, máte někdo zkušenost? I popř., kde koupit (potřebuju tak 35cm).[/QUOTE]


tak tohle bych nedoporučil (po testech s mobilem), raději bych se poohlédl po nějakém universálním držáku "sklapovacím" popř po originálu, taky je celkem slušné řešení pomocí pouzder Krusell dodává je Sunnysoft :)
Commando_ce4you (121)|21.9.2004 19:57
Asi si koupím ARKON Universal Long PDA Mount (40cm) Ale nevím, jestli při této délce to nebude vibrobat či viklat... Co Vy na to?
skautik_ce4you (66)|21.9.2004 19:59
[QUOTE="Commando"]Hmmm, nic moc. Jednak bych si musel koupit předražené a nepraktické pouzdro (mám mnohem lepší a levnější. A jednak jsem z toho pochopil, že to "poutko" musím navrtat do desky.
Já nechci v autě nic vrtat ani lepit ani nic rvát do mřížky. Já chci aby to auto pak bylo ještě prodejný :D Jedině přísavka na sklo (rameno kolem 35cm) a něco univerzálního a pěkného...
;) [/QUOTE]

univerzalni veci zrovna neoplivaji peknym designem :) jde tam o co nejvetsi kompatibilitu :)
Commando_ce4you (121)|21.9.2004 20:15
Mě jde o to, že u magnetického je celé PDA volně přístupné. To znamená, že se dostanu na tlačítka z boku (např record hovoru) a audio výstup - mohu to připojit k rádiu. To např. u DICOTA nebo ARKON kvůli nožičkám dole nejde...

Proto by mě zájímalo, kdo ho má a jestli je to ok (drží to? jak to vůbec funguje?)

Třeba tento:
Proporta.com

ipf (2136)|21.9.2004 23:56
Nóóó, já jsem si držák do auta koupil, nebudu Tě děsit cenou, ale bylo to hóóódně a MDÁčko (ještě kdysi jednička) z něho během několika minut díky otřesům vypadlo. Jediný způsob, jak ho vozit stabilně v držáku, bylo téměř ve vodorovné poloze, jenže se pak na něj nedalo koukat. Takže jsem koupil pouzdro KRUSSEL, které se narozdíl od originálního přehýbá přes cihlu shora a jednoduše jsem cihlu pověsil na sluneční clonu. Zásuvku mám na středovém panelu, takže jsem natáhl drát nahoru, čímž jsem cihlu z větší části zastabilizoval proti kývání, takže se jen lehounce houpe a mám klid a displej vedle zpětného zrcátka.
Miloš Strouhal (3997)|22.9.2004 00:18
[QUOTE="ipf"]Nóóó, já jsem si držák do auta koupil, nebudu Tě děsit cenou, ale bylo to hóóódně a MDÁčko (ještě kdysi jednička) z něho během několika minut díky otřesům vypadlo. Jediný způsob, jak ho vozit stabilně v držáku, bylo téměř ve vodorovné poloze, jenže se pak na něj nedalo koukat. Takže jsem koupil pouzdro KRUSSEL, které se narozdíl od originálního přehýbá přes cihlu shora a jednoduše jsem cihlu pověsil na sluneční clonu. Zásuvku mám na středovém panelu, takže jsem natáhl drát nahoru, čímž jsem cihlu z větší části zastabilizoval proti kývání, takže se jen lehounce houpe a mám klid a displej vedle zpětného zrcátka.[/QUOTE]

Naprosto shodně to mam "vyřešené" i já.. :D :D :D A "funguje" to skvěle.. Displej je navíc dobře čitelný,jelikož sluneční clona mu dělá tmavé pozadí..:yes:
ipf (2136)|22.9.2004 00:36
[QUOTE="xp"]Naprosto shodně to mam "vyřešené" i já.. :D :D :D A "funguje" to skvěle.. Displej je navíc dobře čitelný,jelikož sluneční clona mu dělá tmavé pozadí..:yes: [/QUOTE]

Navíc je zábavné si při jízdě pustit ten frantíkovskej prográmek na hlídání rychlosti a obzvlášť v noci se bavit sledováním za mnou jedoucích řidičů, jak nechápou, co že to tam svítí ;) .
Commando_ce4you (121)|22.9.2004 11:25
Hmmm nevím, nevím s tou clonou. Jestli jsem to pochopil... tak sklopíte clonu a tam to zaháknete za to poutko na mapu...
1) Jednak ne pořád chci mít v autě sklopenou clonu. Navíc ta clona se u zrcátka naklapává, udrží tu váhu + kabel např. při drncání?
2) Občas ji potřebujete otočit do boku.
3) Mít natažený napájecí kabel přes celý auto.
4) Ten kabel by mě rušil při řízení. Nemám rád nic v úhlu pohledu (žádní mončičáci na zrcátku, atd :)
5) Navíc (jen hádám) to musí v noci rušit, když vám přímo do očí svítí display, ale uznávám, že je to místo, kde je na něj dobře vidět.

U toho magnetického držáku mi jde o to, jestli je ten magnet tak silný jak tam tvrdí a jestli to nevypadne... Mám to průhledné pouzdro (Crystal Case) a na něj bych nalepil ten magnet. Bohužel to na proportě je moc krátké... A v čechách jsem nenašel, kde by ho prodávali...
netron (129)|22.9.2004 12:35
[QUOTE="Commando"]Hmmm nevím, nevím s tou clonou. Jestli jsem to pochopil... tak sklopíte clonu a tam to zaháknete za to poutko na mapu...
1) Jednak ne pořád chci mít v autě sklopenou clonu. Navíc ta clona se u zrcátka naklapává, udrží tu váhu + kabel např. při drncání?
2) Občas ji potřebujete otočit do boku.
3) Mít natažený napájecí kabel přes celý auto.
4) Ten kabel by mě rušil při řízení. Nemám rád nic v úhlu pohledu (žádní mončičáci na zrcátku, atd :)
5) Navíc (jen hádám) to musí v noci rušit, když vám přímo do očí svítí display, ale uznávám, že je to místo, kde je na něj dobře vidět.

U toho magnetického držáku mi jde o to, jestli je ten magnet tak silný jak tam tvrdí a jestli to nevypadne... Mám to průhledné pouzdro (Crystal Case) a na něj bych nalepil ten magnet. Bohužel to na proportě je moc krátké... A v čechách jsem nenašel, kde by ho prodávali...
[/QUOTE]
Tak sa na magnet vykasli, spoj na trvalo puzdro s drziakom a nemusis sa obavat ze ti pocas jazdy vypadle z drziaku.
ipf (2136)|22.9.2004 16:22
[QUOTE="Commando"]...Jestli jsem to pochopil... tak sklopíte clonu a tam to zaháknete za to poutko na mapu...
ono to není poutko na mapu, ale celá přední část poudra, která překrývá displej.

1) Jednak ne pořád chci mít v autě sklopenou clonu. Navíc ta clona se u zrcátka naklapává, udrží tu váhu + kabel např. při drncání?

udrží a když ti to bude vadit, pověsíš ke spolujezdci

5) Navíc (jen hádám) to musí v noci rušit, když vám přímo do očí svítí display, ale uznávám, že je to místo, kde je na něj dobře vidět.
nó, tak si v noci buď ztlumíš displej, nebo cihlu vypneš (ono záleží, k čemu ji máš v noci zapnutou. Pokud jedeš podle navigace, tak např. TOM NAVIGÁTOR má noční mód - krásně černý displej a bílá silnice

[/QUOTE]
Miloš Strouhal (3997)|22.9.2004 17:13
Přesně tak..;)
Jirka007 (161)|1.2.2005 15:04
[QUOTE="xp"]Přesně tak..;) [/QUOTE]
Nenašla by se nějaká fotka, jak to vypadá zavěšené na té cloně?