Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

h4150 x sonyericsson k700i

-jon2- (57)|20.9.2004 15:02
zdravim,

je tu, prosim, nekdo, kdo by mohl vyzkouset, jak si spolu rozumi skrz bluetooth h4150 a SE K700i? DOufam, ze to nepokracuje v slepejich pouze zjistitelneho modu.

eXEden_ce4you (811)|20.9.2004 15:08
[QUOTE="-jon2- "]zdravim,
je tu, prosim, nekdo, kdo by mohl vyzkouset, jak si spolu rozumi skrz bluetooth h4150 a SE K700i? DOufam, ze to nepokracuje v slepejich pouze zjistitelneho modu.[/QUOTE]
Většinou je to stejný a záleží to na tom, jaké služby podporuje mobilní telefon. V případě SE telefonů (a na 99% to platí i pro K700) to jsou následující služby:
1) Serial Port 1
2) Serial Port 2
3) OBEX File Transfer
4) Dial Up

Tzn. v případě bodu 1 a 2 jakákoli sériová komunikace přes virtuální BT porty (využívá např. free program FMA pro správu SE mobilních telefonů). V případě bodu 3 posílání souborů, obrázků, her, zvuků apod. A v případě bodu 4 je to snad jasný ;)

Osobně mluvím ze zkušenosti h2210 a SE T630. Nemám sebemenší důvod myslet si, že by to v případě h4150 a SE K700i mělo být jinak :)
-jon2- (57)|20.9.2004 15:12
h2210 funguje bez problému ... je to specifická záležitost h4150 a verze bluetooth. pda x telefon nahodile odmítají vytáčet přes bluetooth. Na 100% to funguje pouze v případě, že je BT u SE v módu zjistitelný.
eXEden_ce4you (811)|20.9.2004 15:15
[QUOTE="-jon2- "]h2210 funguje bez problému ... je to specifická záležitost h4150 a verze bluetooth. pda x telefon nahodile odmítají vytáčet přes bluetooth. Na 100% to funguje pouze v případě, že je BT u SE v módu zjistitelný.[/QUOTE]
Já nevím - nejde spíš o to, jakým způsobem se pokouším přes BT spojit? Jak to děláš ty? Vytáčením BT spojení anebo přes BT manažera ? Ja s tím měl totiž trošku (vlastně tentýž) problém při ručním vytáčení bez BT manažera ...
-jon2- (57)|20.9.2004 15:19
v okamžiku když vytočím přes managera ztrácím nastavení v connections ... já jen chci aby to fungovalo stejně jako u h5550, tedy na prvni ťuk, aniž bych musel sahnout na mobil.
eXEden_ce4you (811)|20.9.2004 15:22
[QUOTE="-jon2- "]v okamžiku když vytočím přes managera ztrácím nastavení v connections ... já jen chci aby to fungovalo stejně jako u h5550, tedy na prvni ťuk, aniž bych musel sahnout na mobil.[/QUOTE]
Nerozumím ... Jak a co ztratíš?
-jon2- (57)|20.9.2004 15:25
v connection si po spárovánní nadefinuju pripojeni via GPRS s patricnym connect stringem kvuli APN. S tim se v pohode pripojuju, pokud se telefonu zrovna chce nebo ho dam modu zjistitelny. Kdyz pres bluetooth managera vytocim, tak mi potom v connection zmizi nabidka menage existing connections ...
eXEden_ce4you (811)|20.9.2004 15:33
[QUOTE="-jon2- "]v connection si po spárovánní nadefinuju pripojeni via GPRS s patricnym connect stringem kvuli APN. S tim se v pohode pripojuju, pokud se telefonu zrovna chce nebo ho dam modu zjistitelny. Kdyz pres bluetooth managera vytocim, tak mi potom v connection zmizi nabidka menage existing connections ...[/QUOTE]
1) teď jsem to pro jistotu zkusil a v Connections u Bluetooth Settings pořád vidím Manage Existing Connections
2) problém (ne)vytáčení z Connections: tohle by se dalo vysvětlit třeba tím, že to připojení neví, přes co se má připojit - prostě vyšle do éteru po BT požadavek na připojení a buď se něco chytne anebo ne - tohle byl můj problém (a tvůj je to taky) Kdyby jsi měl v blízkosti PDA 2 telefony se zapnutým BT, zajímalo by mě, na jakým by to zkusil vytočit, resp. na jakým by se to povedlo ... Proto je z mého hlediska správný postup přes BT manažera, kde si volíš i telefon, přes který se má vytáčet. Před vytočením na tebou zvoleným telefonu se tě BT manažer zeptá, jaké připojení má vytočit - ty ho buď potvrdíš anebo je tam ještě možnost vytvoření nového. Pořád nějak nechápu, proč ti tak záleží na tý volbě Manage Existing Connections (kterou já tam mám a ty ne)