Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 53 z 53

Téma: Instalace do auta (HF, GPS, VAG, audiopropojeni s autoradiem)

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Šeba
    Tak jste se dočkali - a musim Vás nás zklamat.MDA vám pomocí spodního placateho konektoru hrát nebude - proste vystuo není podporovan i presto , ze u pin 3 - 4 konektoru je uvadeno audio.pravdepodobne se jedna jen o vystup pro hlasitou HF telefoni sadu.Jedina moznost jak poslouchat zvuky z MDA 2 je pres vystup na sluchátka tak jak jsem popsal v predchozích diskuzích. :no:
    No přesně jak jsem předpokládal. O připojení k autorádiu se snažím už dlouho a stále bez výsledku. No možná by někomu stačilo připomenutí jednoho pořekadla. (neříkej hop dokud nepřeskočíš).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Asi tak, ja bych preskocil kdyby mi to stalo za to da se to predelat je tam dost pin. volnych. Ale kdo se v tom bude hrabat pod ztratou zaruky a dalsich riskantnich kousku - proste me to za to nestoji mam jine jednodusi prostredky jak si v aute udelat pohodu. Tim nechci rici ze jsem vse neoveril a nevyzkousel. Vazne vzdy hledam to nejvyhodnejsi reseni. A ver ze kdyby se to jen trochu vyplatilo naucil bych PDA hrat i z plocheho konektoru.Pokud to dokazes ty, dej sem navod.

Nováček
    Registrace
    Sep 2003

Kdysi jsme zkoušel připojit MDA k autoradiu přes audiokazetu-adapter. MP3fungovaly celkem pěkně ale HF byo slabší - druhá strana se slyšela dvakrát.
    Mám dojem, že každá HF má kompresor dynamiky, který filtruje to, ce je slyšet v reproduktorech tak, aby to nešlo do mikrofonu (zjednodušeně). Takže si myslím, že s tou HF to nebude to pravé.
    Ve finále jsem skončil u BT Parrot.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Tak MP3 nešly vyřešit prostřednictvím audio pinů spodního konektoru, vyřešil jsem to nakonec malým zásahem do kolíbky. Z nějaké lehké HF dříve provozovaných mobilů mám 2,5 mm jacka, koupil jsem kazetu pro převod externího CD, přepájel jsem správného jacka. Kolíbku jsem demontoval (pozor, třetí vrut je zalepen pod samolepkou data výroby), v předním i zadním dílu opatrně vytvořil potřebný otvor a už mám MP3 v autě. V předním dílu je nutné vytvořit prostor pro odklopení gumové záslepky, v zadním pro prostrčení jacka a pro prostor pro něj při dosednutí MDáčka do kolíbly. Po sestavení jsou trochu z určitého úhlu vidět střeva, ale není to tak strašné. Není to tak pohodlné, jak jsem si představoval při použití spodního konektoru, tzn. jen vložit do kolíbky a vše je připraveno... Před vložením do kolíbky musím zapojit prostrčeného jacka a teprve potom vkládám cihlu do kolíbky. Aby kabel s jackem nepřekážel, nechal jsem na něm z původní HF kolíček a kabel je přichycen ke kabeláži kolíbky. Pro přehrávání mám u WM playeru naprogramovaná tlačítka cihly (vřed, vzad, vypnout atd.), tzn. že mute je otázkou pouze vypnutí VMP. Tlačítka lze naprogramovat i u BetaPlayeru.
    Mám tak otestované to, že MP3 v autě jedou, kazeta bude v další etapě vyhozena (další věc, kterou musím tahat sebou) a budu řešit napojení přímo do radia konektorem pro CD... Musím akorát na kartě vytvořit "náladové" soubory MP3, mám sice svého oblíbence Yoakama v autě rád, ale poslouchat sbírku jeho cca 180 skladeb za sebou je pakárna. Přiložená fota mají mizernou kvalitu, v dílně pod zářivkou toho moc nedokážu, nebyl ani čas, ale jako ilustrace potřebné velikosti otvorů to snad stačí....
    PS: Je ale potřebné sehnat konektor - fajfku, tu tenkou, např. fajfka od origoš sluchátek tam neprojde...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00038739_zadni_pohled_pmEd.jpg 
Zobrazení: 29 
Velikost: 19.7 KB 
ID: 1047   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00038739_predni_pohled_QGCQ.jpg 
Zobrazení: 37 
Velikost: 20.5 KB 
ID: 1048  

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Dlouho je tu mrtvo, tak přidám své řešení, které jsem spáchal včera.

Předem upozorňuju, nic extra nového pod sluncem ...
    Hlavní cíl: poslech MP3 Vedlejší cíl: příjem telefonátu

Účinkující:
    MDA compact, audioadaptér CD-kazeta HAMA, čtyřpólový 2,5 jack, mikrofon ze starýho kazeťáku, trafopájka, chvilka času ... + univerzální držák s přísavkou na sklo, cigaretová miniUSB nabíječka (asi nekoupím orig. od T-Mobile, ale k Motorole Razor - je sice asi o 70,- Kč dražší, ale podle obrázku vypadá asi o 5 cm kratší. (UPRAVENO)Tak se lišej asi o 5 mm, takže je to jedno.(/UPRAVENO) Díky miniUSB ji můžu strčit buď do MDA nebo GPS, podle toho co bude hladovější )
    Dále pak Mort Player ap.

První krok bylo vykuchání audioadaptéru. Když se to totiž strčí do kazeťáku v originálním stavu, ty kolečka uvnitř dělají takovej rachot, že bych hudbu samotnou snad ani neslyšel. Naštěstí moje rádio Blaupunkt hlídá konec kazety/autorevers jen napnutím pásku, takze jsem všechny ty bílý ozubený nesmysly moh vyhodit a je absolutní klid (se stolní Aiwou doma by to nešlo ).
    Jelikož se mi nechtělo úplně ušmiknout originál 3,5 jack (co kdyby se jednou hodil, např. k CD ...), původní kablík jsem přešmik napůl, ten uřízlej kabel s 3,5 jsem připájel do kazety paralelně k původnímu kabelu a na ten původní jsem připájel čtyřpólovýho 2,5 jacka. Na závěr jsem ještě ke zmíněné 2,5 přiletoval elektretovej (?:? ) mikrofon ze starýho kazeťáku na asi 3 cm kablíku a je hotovo. Citlivost mikrofonu zatím sice nic moc (možná to bude chtít jinej, možná nějakej předzesilovač, ...:? ), ale zatím stačí (zas tolik hovorů v autě neřeším).

Trocha fotodokumentace:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Dobrej nápad s tím vykucháním kazety, hned zítra otestuji, máš pravdu, je to občas rachot....

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od Barrby
    První krok bylo vykuchání audioadaptéru. Když se to totiž strčí do kazeťáku v originálním stavu, ty kolečka uvnitř dělají takovej rachot, že bych hudbu samotnou snad ani neslyšel. Naštěstí moje rádio Blaupunkt hlídá konec kazety/autorevers jen napnutím pásku, takze jsem všechny ty bílý ozubený nesmysly moh vyhodit a je absolutní klid (se stolní Aiwou doma by to nešlo ).
    Pokud bych vytahal ty ozubene kolecka, a nahodou me to neslo, daji se dat zpet?
    Nemate nekdo zkusenost s autoradii sony? Diky

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Tak abych se podělil i své zkušenosti, po přečtení této diskuze a zjištění, kolik vlastně stojí orig. redukce na Qtek S200 (a ostatní) z Jacka 2,5 na 3,5 a ještě nebyla skladem (ještě že tak, už bych jí jinak asi koupil za ty drahé peníze) ( !!! ta neorig z Tesca za cca 100,- nefunguje, protože je jen třípólová, takže se to zkratuje !!!) jsem se pustil do levné, ale svépomocí doupravené redukce.

Zakoupil jsem bondovku neoriginál na Nokii, která má také 4 pólový Jack 2,5.
    Poptřeboval jsem jen stereo výstup, micro mě nezajímal, ale taky by se dal připojit a použít z té bondovky.
    Takže jsem to ustříh před čudlíkem pro zvedání hovoru.
    Proměřil a připojil dva cinče (levý a pravý kanál). Někde tu je schéma toho Jacka, jak to tam je, ale vezmu-li to od špičky, tak u S200 je špička + jednoho kanálu, hned další pól + druhého kanálu, pak je mic, takže nic a - obou kanálů je až u těla Jacka. Je to tu na dalších diskuzíích i nakreslené. Tak jen pro info, že to chosdí i na S200

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-02-2009, 09:17
  2. Propojeni PDA Acern30 s autoradiem Pioneer KEH-6900R
    Od Agnus_ce4you v sekci Multimédia
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-09-2005, 11:24