Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 53

Téma: Instalace do auta (HF, GPS, VAG, audiopropojeni s autoradiem)

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Na konferenci o MDA2 na Pandore jsem zachytil zajimavou diskusi o "totalni" instalaci MDA2 do auta.

Vychazi se z drzaku prodavaneho i v CR: http://www.shop.palmpc.cz/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=21121&Level=149
    Asi proto, ze tento drzak ma podporu pro pripojeni levneho GPS prijmace (cca 2000Kc). Napr. tohoto: http://obchod.eurocomputer.cz/Product.asp?kod=322616&NAVILOCK%20GPS%20PDA%20RECE IVER%20SIRF%20II

To, co se v konferenci resi, je doplneni zbyvajicich funkci.
    S timto drzakem mate 2 funkce:
    1) Dobijeni MDA v aute
    2) GPS navigace

To, co nemate, ale nemel by byt vazny problem doplnit, je toto:
    3) Hlasita handsfree
    4) Audiovystup z MDA (treba pro MP3) do vstupu zesilovace v autoradiu
    5) Propojeni na OBD/VAG (to ale asi neoceni kazdy)
    6) Vyvedeni USB pro pripojeni notebooku

ad3) Handsfree
    Podle me by nemel byt zapotrebi temer zadny dalsi hardware. MDA preci umi hlasity odposlech, takze jediny rozdil by byl v tom, ze by se pouzil externi mikrofon (blize k ridici - na sloupku) a reproduktor (z InCarAudio). Nicmene na XDA-Dev uvadeji v sekci (http://wiki.xda-developers.com/wiki/Connectors) je uvedeno jednoduche schema zapojeni handsfree pro MDA: http://wiki.xda-developers.com/images/qtek-handsfree1.jpg
    Problem muze byt pouze v konektoru v kolibce - nemuseji byt vyvedeny vsechny piny, resp. muze byt problem se na ne napojit. Teoreticky by mohla pomoci vymena konektoru v kolibce za typ se vsemi piny (melo by jit o standardni a dostupny iPAQ konektor)

ad4) Pro lidi, kteri nemaji autoradio s MP3 muze byt zajimava moznost vyvest stereovystup MDA z drazku a napojit jej do stereovstupu autoradia. Doma si proste clovek do MDA nakopiruje MP3 dle momentalni nalady, v aute MDA soupne do drzaku, pusti prehravani a vse slysi v superkvalite na reproduktorech autoradia. Opet muze byt ale problem s fyzickym vyvedenim pinu z konektoru v drzaku.

ad5) Myslim ze i na ce4you.cz v archivu free softu je program pro praci s VAG konektorem. Po propojeni je mozne na MDA zobrazovat ruzne onlineinformace z palubniho pocitace vozidla. Digitalnim tachometrem pocinaje a on-line grafy motormanagementu konce.

ad6) Nekdo by mohl ocenit vyvedeni USB konektoru z drzaku - treba pro propojeni MDA (v drzaku) s notebookem - treba aby spolujezdec mohl z notebooku pres MDA do internetu.

Rad bych na tomto miste rozproudil diskusi na toto tema, rad bych zde videl prakticke zkusenosti, ci dokonce (i komercni) nabidky tech nasich zrucnejsich kolegu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2004

Když ten držák je jen na MDA II. Tomuhle já se pávě snažím výhýbat. Když si potom člověk koupí jiné PDA, tak co s tím? Koupí si to někdo? Co s náhradní bateriií za 1700,-, co se synchronizačním USB kabelem za 600,- co s Al obalem za 1200,-, co s propojovacím kabelem od krátového GPS modulu za 600,-? Dá se to pak prodat? Jaký na toto máte názor? Není lepší kupovat univerzální věci a něčeho se radši zřeknout? A v případě GPS si přidat 1500,- a mít BT?
    Na www.minoret.cz mají HOLUX-230 za 4500,- (to je lepší než e-bay cena) Máte ho někdo?

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Citace Původně odesláno od Commando
    Když ten držák je jen na MDA II. Tomuhle já se pávě snažím výhýbat. Když si potom člověk koupí jiné PDA, tak co s tím? Koupí si to někdo? Co s náhradní bateriií za 1700,-, co se synchronizačním USB kabelem za 600,- co s Al obalem za 1200,-, co s propojovacím kabelem od krátového GPS modulu za 600,-? Dá se to pak prodat? Jaký na toto máte názor? Není lepší kupovat univerzální věci a něčeho se radši zřeknout? A v případě GPS si přidat 1500,- a mít BT?
    Na www.minoret.cz mají HOLUX-230 za 4500,- (to je lepší než e-bay cena) Máte ho někdo?
    Ja na ty "univerzalni" veci moc neverim. Za cenu univerzalni BT GPS mam ten drzak + gps prijmac. Kdyz vlezu do auta, mda proste jen strcim do drzaku, cimz se automaticky spoji s GPS a zaroven se nabiji. Kdybych mel naopak BT-GPS, tak nejen ze se mi MDA nenabiji, ale jeste budu mit opruz s dobijenim te BT-GPS hracicky.
    Navic kalkulovat s tim, ze si univerzalni veci pak mohu ponechat i s novym PDA, to je realne jen tak napul. Jedno PDA mam tak rok az dva (pauza mezi MDA1 a MDA2, predpokladana pauza mezi MDA2 a MDA4). Za tu dobu stejne vetsina toho prislusenstvi moralne zastara (BT-GPS, pametove karty), nebo bude integrovana primo v pristi verzi PDA (WiFi, backpack, atd...).

To je stejne, jako kdyz mi prodejce nedavno nutil o polovinu drazsi znackovou gigovou SD kartu (neznackova byla asi za 3000, znackova skoro za 5000). Ze prej ta znackova ma DOZIVOTNI ZARUKU. Na to ja mu rikam, ze mi BOHATE staci dvouleta zaruka (ta ze zakona), protoze stejne jsem zadnou kartu tak dlouho nikdy nemel. Za dva roky se budou do PDA davat nejake mensi karty a 10x rychlejsi 16GB karta bude za 1500Kc. K cemu mi bude ta dva roky stara, pomala a rozmerna gigova SD karta?
    K cemu mi bude WiFi karta a BT-GPS, kdyz si budu moct vybrat z deseti komunikatoru, ktere toto vsechno budou mit rovnou integrovane?

Ja to proste delam tak, ze si k PDA koupim potrebne doplnky a k pristimu klidne zase znovu. Navic MDA2 budu mit jeste tak ten rok, coz se nahodou shoduje s tim, za jak dlouho pravdepodobne budu kupovat nove auto. Treba tam kupci sveho soucasneho auta za mirny priplatek necham nejen ten drzak a GPS prijmac, ale rovnou i to MDA2 ;-)

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

ad4) Pro lidi, kteri nemaji autoradio s MP3 muze byt zajimava moznost vyvest stereovystup MDA z drazku a napojit jej do stereovstupu autoradia. Doma si proste clovek do MDA nakopiruje MP3 dle momentalni nalady, v aute MDA soupne do drzaku, pusti prehravani a vse slysi v superkvalite na reproduktorech autoradia. Opet muze byt ale problem s fyzickym vyvedenim pinu z konektoru v drzaku.

Tak takhle to teda vůbec nefunguje. Audio výstup funguje jen při telefonování. Při přehrávání MP3 se mi to rozchodit nepodařilo.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2004

To handsfree by mě zájímalo... stejně tak i to rádio.
    Já to rádio mám jednoduše takto:
    Redukce 2,5 na 3,5 Jack a k tomu za 190,- Kč z Makra taková audio kazeta be pásku co ji zasunete do mechaniky a dáte play na radiu. pak jen ovládáte MDA (třeba dobrá skin má PocketMusic3) a je to a hraje to

Co se týče handsfree, není lepší BT sluchadlo? Návíc pak spolucestující alespoň neslyší co mi kdo šeptá do ouška... ops:

Jinak poraďte. Máte někdo magnetický držák? Drží to???

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Citace Původně odesláno od Maximus

Tak takhle to teda vůbec nefunguje. Audio výstup funguje jen při telefonování. Při přehrávání MP3 se mi to rozchodit nepodařilo.

Ten audiovystup na spodnim plochem konektoru je jen pro telefonovani?
    Tak proc je stereo a ne jen mono?
    Treba je to potreba aktivovat nejak softwarove.
    V opacnem pripade by bylo nutne brat zvuk z 2.5mm jacku, coz by mohl byt v kolebce opruz.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Citace Původně odesláno od Commando
    To handsfree by mě zájímalo... stejně tak i to rádio.
    Já to rádio mám jednoduše takto:
    Redukce 2,5 na 3,5 Jack a k tomu za 190,- Kč z Makra taková audio kazeta be pásku co ji zasunete do mechaniky a dáte play na radiu. pak jen ovládáte MDA (třeba dobrá skin má PocketMusic3) a je to a hraje to

Co se týče handsfree, není lepší BT sluchadlo? Návíc pak spolucestující alespoň neslyší co mi kdo šeptá do ouška... ops:

Jinak poraďte. Máte někdo magnetický držák? Drží to???
    Redukce z 2.5 na 3.5mm? A mas to v MDA1, nebo v MDA2? U MDA2 je totiz konektor utopenej a vetsina redukci se tam nedostane (maj moc tluste telo). Navic redukce byvaji pouze tripolove. Ja pouzil ctyrpoloveho 2.5mm samce z nokijacke handsfree.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Arkobad
    ...V opacnem pripade by bylo nutne brat zvuk z 2.5mm jacku, coz by mohl byt v kolebce opruz.
    No jasně, já taky furt koumám, jak z kolébky, resp. z konektoru dostat audio do rádia, nejlépe kabelem určeným pro GPS, tzn. nějak proházet dráty na konektoru - s GPS nepočítám, kolébku jsem koupil jen jako dobrý držák s napájením. Z 2,5 mm jacku to nepůjde, leda trvale odstranit gumovou záslepku a jacka nějak integrovat do kolébky, ale to je pakárna.... Mám proto dotaz, zda to někdo ze zkušenějších v bastlení má již v provozu, případně jak to má s mute - jako HF mám Bluetreka G2 modrozub... Tu redukci pomocí audiokazety nechci, viz problém kolébka/jack 2,5 mm a navíc se trochu bojím kontaktu "kov/kov" při otřesech.. Jinak je to dobré založení tématu, díky Arkobade :yes: , jen ta odezva je menší, než jsem čekal...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Ahoj
    No to je každopádně zajímavá diskuse.... Mám v autě vlastní samodomo držák, protože MDA prakticky nevytahuji z pouzdra. Samozřejmě řešení přehrávání mp3, napojení MDA na radio, taky mam v aute vysilacku, rad bych si casem koupil 60 GB mp3 prehravac . Jinak v konektoru je pin 3 a 4 audio vystup - pocitano po XDA způsobu.
    Mam opla - ti maji specialni radia. Mam radio, ktere mam nema vstup takze zbyva jen vstup pres kazetak - a to se mi moc nelibi (
    Mam koupenou nabijecku do auta a uvazuji o doplneni chybejicich pinu... Ted jen cekam na obednanou knihu jak na opla samodomo - napr. na rozebrani palubky a podobne

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Citace Původně odesláno od Jarouš
    ...V opacnem pripade by bylo nutne brat zvuk z 2.5mm jacku, coz by mohl byt v kolebce opruz.
    No jasně, já taky furt koumám, jak z kolébky, resp. z konektoru dostat audio do rádia, nejlépe kabelem určeným pro GPS, tzn. nějak proházet dráty na konektoru - s GPS nepočítám, kolébku jsem koupil jen jako dobrý držák s napájením. Z 2,5 mm jacku to nepůjde, leda trvale odstranit gumovou záslepku a jacka nějak integrovat do kolébky, ale to je pakárna.... Mám proto dotaz, zda to někdo ze zkušenějších v bastlení má již v provozu, případně jak to má s mute - jako HF mám Bluetreka G2 modrozub... Tu redukci pomocí audiokazety nechci, viz problém kolébka/jack 2,5 mm a navíc se trochu bojím kontaktu "kov/kov" při otřesech.. Jinak je to dobré založení tématu, díky Arkobade :yes: , jen ta odezva je menší, než jsem čekal...
    Ja s GPS pocitam a myslim, ze vytahnut z drzaku treti kablik (vedle GPS a napajeni) - nejaky tenky stineny - by mi az tak nevadilo.
    Ja mam pocit, ze vetsina lidi totiz tuto upravu predcasne vzdala. On ten konektor v kolibce neni uplne idealni, je zrejme primo napojen na vicevrstvy plosnak a tudiz se tam nejak napojit neni az tak uplne jednoduche. Takze bud to fakt chce nejake letovani pod lupou, nebo udelat radikalni rez: koupit si cely novy konektor (cena do 200Kc) a na nej napojit jak puvodni plosnak, tak nami uvazovane stereovystupy a handsfree.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Ja mam pocit, ze vetsina lidi totiz tuto upravu predcasne vzdala. On ten konektor v kolibce neni uplne idealni, je zrejme primo napojen na vicevrstvy plosnak a tudiz se tam nejak napojit neni az tak uplne jednoduche. Takze bud to fakt chce nejake letovani pod lupou, nebo udelat radikalni rez: koupit si cely novy konektor (cena do 200Kc) a na nej napojit jak puvodni plosnak, tak nami uvazovane stereovystupy a handsfree.
    OK, dáme se do toho? Pro začátek mám několik dotazů či podnětů:

- Je tady někdo, kdo ví, kde je přesný popis zapojení pinů MDA 2, nejlépe v češtině. Někde jsem zahlédl odkaz, kdo to ví, ať ho sem hodí.......

- Je tady někdo, kdo se již podíval do vnitřností kolébky, tzn. kolébka s napájením a vývodem na GPS? Je tam skutečně plošňák? Je reálná šance přidat kabel s audiovýstupy nebo tam není prakticky žádné místo? Já se případně mohu v sobotu či neděli pokusit o demontáž, ale možná to již někdo realizoval, pokud ano, nemá k dispozici nějaké foto??

- Pokud bude potřeba v kolébce zajistit výměnu konektoru, má někdo tušení, kde ho pořídit, nejlépe obratem z tuzemska a za jakou cenu?

- Na druhý konec kabeláže bude potřeba nějaký ten konektor, v sobotu se podívám na zadní stranu autoradia v Oktávce, již si to přesně nepamatuji, ale domnívám se, že je tam samice pro připojení CD měniče.... Jakou kabeláž doporučujete - stíněnou? Zná někdo zapojení této samice? Neprodává se náhodou již něco hotového (kabeláž + samec), co nestojí velký peníz a šlo by po úpravě použít? Obávám se, že v kladném případě, tzn. nákupu v autoservisu to bude pořádná šleha, asi bude výhodnější bastlení... Já kolébku kupoval TADY, zahlédl jsem tam i nabídku konektorů pro cizokrajná vozidla, možná to někomu pomůže...

No, to snad pro začátek bastlení stačí, pište návrhy, postupy, připomínky, zkušenosti zapojení pro různá autoradia, to by bylo, by jsme to nerozchodili....
    Připojené obrázky Připojené obrázky  

Nováček
    Registrace
    Jul 2004

MDA2 a redukce jack z 2.5 mm na 3.5mm? Nevíte někdo kde ji sehnat? Abych nemusel předělávat z nokie...jak tady už bylo řečeno. Dík. jinak užitečná diskuze. Snad každý máme auto a svou cihličku nejradši po ruce...

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od alpha
    MDA2 a redukce jack z 2.5 mm na 3.5mm? Nevíte někdo kde ji sehnat?
    Pripojuji se k dotazu, uz take delsi dobu shanim (kvuli recenzim, abych mohl i na zarizenich s malym jackem pouzit kvalitni sluchadla)...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2004

Hned zítra vám to zjistím... Dnes už musím spát

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Citace Původně odesláno od alpha
    MDA2 a redukce jack z 2.5 mm na 3.5mm? Nevíte někdo kde ji sehnat?
    Pripojuji se k dotazu, uz take delsi dobu shanim (kvuli recenzim, abych mohl i na zarizenich s malym jackem pouzit kvalitni sluchadla)...

Redukce z 2.5mm na 3.5mm jack je normalne ke koupi, ale ma tluste telo a na MDA2 je konektor zapusteny, takze to tam nejde. Do MDA1 ta redukce jde - konektor v MDA1 neni zapusteny do tela pristroje.

Nejlepsi je udelat toto:

1) Koupit si za 150Kc tu bondovku k nokii, ma ctyrpolovy 2.5mm jack, takze je z MDA mozne vyvest jek stereovystup, tak i mikrofonni vstup. Proste se ustrihne kablik s jackem a na kablik se daj dve 3.5mm samoce - jedna pro sluchatka, jedna pro mikrofon.

2) Druha moznost je vzit originalni bondovku od MDA2 a ustrihnout ji za tou krabickou s mikrofonem a sluchatkama a do toho mista pridelat kabelovou 3.5mm samici - cili z puvodni bondovky zustane zachovan mikrofon a obe tlacitka a pres primontovanou 3.5mm samici je mozne pripojit libovolna sluchatka.

Obe varianty umoznuji pouzivat sluchatka i pro telefonovani (umoznuji pouzit mikrofon), coz povazuji za uzitecne - pri jizde na kole chci poslouchat hudbu z kvalitnich sluchatek, ale zaroven chci mit moznost pohodlne telefonovat.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-02-2009, 08:17
  2. Propojeni PDA Acern30 s autoradiem Pioneer KEH-6900R
    Od Agnus_ce4you v sekci Multimédia
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-09-2005, 10:24