Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Záplava nových pouzder od společnosti Piel Frama

Pavel Koza (4761)|16.9.2004 11:02
http://www.pielframa.com/menu_pdacases.htm

I když u většiny nových Pocket PC najdete nějaké ochranné pouzdro jako součást balení, mnozí z uživatelů raději sáhnou po kvalitnější a lépe vypadající náhradě. V našich končinách však nabídka tak trochu pokulhává; hlavní překážkou se zdá býti vysoká cena za takové pouzdro, která výrazně překračuje 1000Kč, někdy i několikrát.

Jedním z řešení je objednat si pouzdro po Internetu přímo od výrobce. Piel Frama nabízí pouzdra vyrobená z kvalitní kůže pro naprostou většinu dostupných zařízení včetně těch nejnovějších. V posledních dnech uvedli hned několik pouzder pro horké novinky:

  • HP iPAQ h6300
  • HP iPAQ rx3700
  • HP iPAQ rz1700
  • Fujitsu Siemens Pocket Loox 700
  • XDA III

Všechna pouzdra mají klips na opasek, zapínání patentkem, 2 místa pro kreditní karty a jednu kapsičku na peníze. K dispozici je pokaždé v několika barvách. Cena je sice dost velká, 60EURO za pouzdro zaplatí asi jen velký fanoušek svého zařízení, v ceně už však je i poplatek za poštovné a balné i do naší republiky.
00027114_loox700ag_uqIh.jpg
Pavel Koza (4761)|16.9.2004 11:38
[QUOTE="hybo"]No, nic ve zlem, ale vice, nez cena by me odradilo samotne pouzdro, PF se porad nepoucil. [/QUOTE]

Bezva prispevek, mluvi z tebe zavist, ze ho neprodavate, nebo mas svuj verdikt podlozen i nejakym argumentem;) ?
hybo (3107)|16.9.2004 11:55
vidim obrazky a jak sam vis, jedno mam :-) A taky mam hodne jinych znacek a tak muzu porovnavat :-)) A prodavat se da vse, takze to asi nebude ten duvod :-)
skautik_ce4you (66)|16.9.2004 12:39
ovsem to jsem se zase nedozvedeli proc tohle ne, proc jine :)
hybo (3107)|16.9.2004 13:31
jo taaaak :-) Takze uchyceni klipu k pouzdru je spatne vyresene, klip dre o kuzi. Zadni stena pouzdra je vetsinou sirsi nez zarizeni a tim, ze je v pouzdre zarizeni tlusci, tak se to hure drzi.
solory (201)|18.9.2004 20:28
musím uznat, že zpracovaní a první dojem (bohužel jen z obrázku) je perfektní... narozdíl od orig. pouzdra dodávaného TMO které se po několika dnech jevilo poněkud ošoupané a "kůže" připomínala struhadlo zelí, snad za tu cenu bude o 60EUR lepší :-)
originál od TMO jsem vyměnil za kov a jsem spokojen, ikdyž při případném pádu na zem, ta kůže tlumí nárazy daleko víc, ale.... teď se nebojím zas sednout
JP_ce4you (215)|15.10.2004 11:38
Také se rozhlížím po vhodném pouzdru na iPAQ HP hx 4700.
Na Cases.com (dle obrázku), jsem narazil na tento přehled pouzder pohromadě.
Některé ceny jsou sice přímo nemravné :O , ale co se dá dělat.

Doplněno o další:
- Cases (US) - duralové pouzdro
- Brando (HK) má pouzdro s poněkud zvláštním uchycením - (za $35,- ~ 890,- Kč)
- Allmobil (US) má bezkonkurenčně nejlevnější ($9,-), ale zasílání do EU není pro ně zřejmě zajímavé. :((
- Krusell (SE) - distributor Sunnysoft.cz
- PDAextreme (US) - "kondom" provedení :-)
- Galanteya (US) - solidní pouzdro Covertec
- SenaCases (US) - zdá se mi nejlepší z hlediska možnosti zasouvat komplet do cradlu. (nyní "pre-order" prodej -20%, distribuce od 17.11.04)

Diskuze na toto téma je též na Brighthandu .
00030258_Cases_hx4700_Zrv1.jpg 00030258_2281x_hCUL.gif
Sieno (70)|15.10.2004 13:16
[QUOTE="hybo"]No, nic ve zlem, ale vice, nez cena by me odradilo samotne pouzdro, PF se porad nepoucil. [/QUOTE]

Tak tady se Hyba klidně zastanu - proč si myslíte, že nemám svoji starou dobrou 4150? Páč pouzdro Piel Frama (ano, koukáte na blázna, který si takové pouzdro klidně koupil) má nějakého skřítka, který se pořád snaží třísknout s cihlou o zem :o) U opasku to prostě nedrží (klip se uvolní po krátké době používání bez stlačení tlačítka v podstatě bez námahy. Navíc vysoce kvalitní kůže v kombinaci s absencí pojistky proti vyklouznutí PDA z pouzdra je taky docela nepříjemnou záležitostí. Vím, že tohle nemá moc pouzder, ale podkládat PDA něčím anti-smykovým mi připadá divné. Takže stačilo pouzdro mírně naklonit tak, aby mohlo PDA vylétnout a ono tak s radostí udělá :o) Až jednou kombinace všech podivných vlastností onoho skřítka dovolila skok mé 4150 na betonovou podlahu (jo, zapomněl jsm říct, že se docela otvírá ;) ) a....bylo :(

Teď se koukám a jenom divím tomu, co to vytváří 4700 s nabíjením a chybí mi pravá ruka :D

Bye