Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SSNAP 0.8 - program pro všechny, kdo rádi testují free a shareware programy.

Erikt68i (266)|16.9.2004 09:49
V nabídce programů na tomto serveru se nachází malý nenápadný program SSNAP 0.8. Vytváří textový seznam všech důležitých informací o systému na Vašem PDA. Tj. seznam všech klíčů registrů, seznam všech databází a seznam všech souborů (na přání včetně ROM). Použitím SSNAPu před instalací testovaného softu a po instalaci, ověření a odinstalaci, porovnáním výsledků pak snadno zjistíme "smetí", které nám testovaný program zanechal na PDA. Pro znalé pak zajistí např. při tvorbě vlastních cabinetů základní informace - co je v registrech a kde a jaké soubory jsou instalovány, využití CRC polynomu při kontrole souborů jako prevence před viry atd.
Instalace SSNAPu: program se neinstaluje, je dodán přímo ve spustitelné formě pro procesory typu ARM, takže si ho nakopírujte (např. pomocí TotalCommandera) do libovolného adresáře na PDA (můžete i na paměťové karty)
Po spuštění se Vám ukáže nabídka viz. přiložený obrázek. Jednotlivé položky mají tento význam
Zaškrtnutí Save registry state - ukládá do výstupního souboru kompletní informace o záznamech v registrech.
Save databases state - databáze programů včetně systémových včetně údajů o počtu záznamů a délce souboru.
Save file system state - cesta a název souboru včetně délky (Při zaškrtnutí pole CRC32 je vypočten tento polynom pro každý soubor, ovšem trvá to!) CHBox - file in ROM - včetně souborů v ROMce.
Default Path - adresář, kam se bude ukládat výstupní soubor. Default je root PDAčka, já mám nastaven Temp. Tlačítko add exclude string - možno vložit až 11 údajů o příponách souborů nebo adresářích, které nebudou zahrnuty do výstupu. V mém případě to jsou soubory s příponou *.snp (vlastní výstup programu-default) a adresář (celá CF karta). Zápis musíte pořídit velkými písmeny! Tlačítko delete maže vybraný záznam se seznamu exclude. Odškrtnutím Show this dialog later se příště program rovnou spustí bez nabídky! Pokud potřebujete nabídku opět měnit najděte v adresáři \My Documents\ soubor ssnap.cfg - buď smažte, nebo otevřte v textovém editoru a u položky Setup nahraďte 0 za 1 a program se spustí s nabídkou.
Tlačítko Save and run - uloží nastavení a spustí zápis. Save jen uloží nastavení. Cancel ...
Výstupní soubor - s názvem např. 160904091702.snp je složen z komletního datumu a času pořízení souboru (16.9.2004 9:17:2) - může v případě zaškrtnutí všech voleb dosáhnout velikosti řádově stovek kByte!!! U mne s paměťovými kartami přesahuje přes 700kByte! a doba na vytvoření cca 15 minut!
K vyhodnocení rozdílů můžete použít TotalCommandera (můj zamilovaný) nebo si stáhnout od autora SSNAPu jeho prográmek pro vyhodnocení IDIFF.exe (též skvělý) a vytvořit si jeho pomocí přímo soubor obsahující jen rozdíly. Jeho využití nechávám na Vás a Vaší fantazii - Já si např tento soubor přikládám ke každému cabinetu programu, který mám nainstalován na svém PDA a tak mám přehled co kam patří.
00027108_ssnap_Eiwp.jpg
váňa (242)|16.9.2004 20:27
Díky za tip, výborná pomůcka pro nás, co pořád něco zkoušíme :D