Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox 420

S474N (660)|14.9.2004 08:37
Myslite si, ze ma cenu jit do LOOXe 420 hned a nebo pockat, az budou novejsi modely na trhu a tim padem pujde cena i dolu?
CommanderZ (1798)|14.9.2004 19:12
iPaq 1930 neni spatnej( drzel jsem ho, zkousel jsem ho). Zalezi na tom jestli nutne vyzadujes nejake jeho featury(BT, popr WL atd.) Taky bych ale pocital s tim ze v dohledne dobe pod 8-9k nepujde. 1930 stale 8 stoji.
S474N (660)|14.9.2004 19:18
Do iPaqa jsem sel kvuli cene, vysel me fakt mooc mooc dobre, jenze jelikoz mam doma vlastni WiFi AP a v praci zase BT, tak chci uz neco, aby to melo vestavene jak WiFi, tak BT. Co jsem si prolezal ruzne diskuse a recenze, tak me zatim nejrozumneji vysel LOOX420, kterej si vytahnu z VO za nejakejch 9500. Ale porad premyslim, jeslti to ma a nebo nema cenu.

[QUOTE="CommanderZ"]iPaq 1930 neni spatnej( drzel jsem ho, zkousel jsem ho). Zalezi na tom jestli nutne vyzadujes nejake jeho featury(BT, popr WL atd.) Taky bych ale pocital s tim ze v dohledne dobe pod 8-9k nepujde. 1930 stale 8 stoji.[/QUOTE]
CommanderZ (1798)|14.9.2004 19:33
Tady je dulezity jestli ty funkce opravdu chces. Bluetooth doma je IMHO na pytel - do nabijecky(nevim jak to je u LOOXe, ale n30 i iPAq ma nabijecku spolu s kebelem k PC) ho davas stejne kazdej den. Je sice pekny ze prijdes domu, PDA hodis na stul a s radosti ho pres BT sesynchronyszujes, kdyz se na nej o pet minut pozdeji podivas poradne a zjistis, za ma 30% stavy a stejne ho das do nabijecky...a Active Sync na PC to znovu sesynchronizuje...

U WI-Fi je to jina. Tady by se vsak asi dalo uvazovat o SD adapteru( jde vubec do 1930?), i kdyz je to trchu nepohodlne.
PavelR. (2184)|14.9.2004 20:18
[QUOTE="S474N"]Myslite si, ze ma cenu jit do LOOXe 420 hned a nebo pockat, az budou novejsi modely na trhu a tim padem pujde cena i dolu? [/QUOTE]

... to bys klidně mohl čekat i půl roku popř. déle. Mezitím se objeví jiné nové PDA a to pak už LOOXe třeba nemusíš chtít a budeš čekat znovu až spadne cena toho nového zařízení. ... a tak pořád dokola. Holt, těžký je život PDA nadšence ... :)

PavelR.
S474N (660)|14.9.2004 20:25
[QUOTE="CommanderZ"]Tady je dulezity jestli ty funkce opravdu chces. Bluetooth doma je IMHO na pytel - do nabijecky(nevim jak to je u LOOXe, ale n30 i iPAq ma nabijecku spolu s kebelem k PC) ho davas stejne kazdej den. Je sice pekny ze prijdes domu, PDA hodis na stul a s radosti ho pres BT sesynchronyszujes, kdyz se na nej o pet minut pozdeji podivas poradne a zjistis, za ma 30% stavy a stejne ho das do nabijecky...a Active Sync na PC to znovu sesynchronizuje...

U WI-Fi je to jina. Tady by se vsak asi dalo uvazovat o SD adapteru( jde vubec do 1930?), i kdyz je to trchu nepohodlne.[/QUOTE]

Spatne sis to precetl, wifi mam doma a ne BT, respektive BT taky, ale doma povalim pres WiFi, jinak do toho iPaqu uz nehodlam investovat ani korunu a tezko bych prekousl, ze bych mohl pouzivat bud jenom BT a nebo jenom sD kartu.;)
S474N (660)|14.9.2004 20:27
[QUOTE="PavelR."]
... to bys klidně mohl čekat i půl roku popř. déle. Mezitím se objeví jiné nové PDA a to pak už LOOXe třeba nemusíš chtít a budeš čekat znovu až spadne cena toho nového zařízení. ... a tak pořád dokola. Holt, těžký je život PDA nadšence ... :)

PavelR.[/QUOTE]

Samozrejme a proto bych byl rad, kdyby me ho nejaky vlastnik mohl s klidnym vedomim doporucit ci vyvratit s pridanim konkretnich argumentu proc ano/ne. Jsem doslova nadrzenej jak stepni koza a zitra si ho kdyztak koupim ;o))) Tak uz me nekdo nakopnete spravnym smerem. :D
CommanderZ (1798)|14.9.2004 20:37
Muj prispevek nedosel a ty jses zatim skoro rozhodl:D

K cene:Myslim si ze neztratis. LOOX nikdy nebude low-end a podle toho vypada jeho cena.
skautik_ce4you (66)|14.9.2004 20:50
mel jsem ho v ruce, obraz je perfektni ostry, bez nadechu

vse chodilo jak melo, bt, wifi
S474N (660)|14.9.2004 21:03
[QUOTE="CommanderZ"]Muj prispevek nedosel a ty jses zatim skoro rozhodl:D

K cene:Myslim si ze neztratis. LOOX nikdy nebude low-end a podle toho vypada jeho cena.[/QUOTE]

Vyjde me fungl novej s 512 MB sD kartou na 11.000, takze do toho asi zitra pujdu :D
S474N (660)|14.9.2004 21:05
[QUOTE="skautik"]mel jsem ho v ruce, obraz je perfektni ostry, bez nadechu

vse chodilo jak melo, bt, wifi
[/QUOTE]

Super diky. A nejaky majitel 420 by se nenasel, aby me rekl, jak je to s dlouhodobym pouzivanim? Stale me v hlave jeste lezi Asus MyPal 716, jenze me u nej docela vadi hlavne rozmery a antena.
laif.sax (19)|18.9.2004 14:57
pokud vim tak asus 716 je ta sama krabice co FS Loox610 -- a muzu rict, ze nejdriv sem se tech rozmeru a anetny bal taky. Ale mam ho skoro tri mesice, a nemuzu si stezovat, vubec mi to nepripadne ze by byl nejak vetsi.. jako ten rozdil 2 cm uz tak moc nepocitim, a ta antena je fuk, aspon to ma lepsi signal, a kdyby se nekde objevil ten konektor, nebo bych si ho zbastlil, muzu to pripadne pripojit na nejakou externi..

ted bych ho ale prodal protoze bych chtel prejit na 720 :D jenze je to ted sakra neprodejny, kdyz ty 720 vychazej...
S474N (660)|18.9.2004 15:45
[QUOTE="laif.sax"]pokud vim tak asus 716 je ta sama krabice co FS Loox610 -- a muzu rict, ze nejdriv sem se tech rozmeru a anetny bal taky. Ale mam ho skoro tri mesice, a nemuzu si stezovat, vubec mi to nepripadne ze by byl nejak vetsi.. jako ten rozdil 2 cm uz tak moc nepocitim, a ta antena je fuk, aspon to ma lepsi signal, a kdyby se nekde objevil ten konektor, nebo bych si ho zbastlil, muzu to pripadne pripojit na nejakou externi..

ted bych ho ale prodal protoze bych chtel prejit na 720 :D jenze je to ted sakra neprodejny, kdyz ty 720 vychazej...[/QUOTE]


Pouzivas WiFi? Ja to nejsem schopen rozchodit.
Orloj_ce4you (299)|19.9.2004 12:10
mam sice 410, ale vzhledem k tomu ze to neni oproti 420 takovy rozdil, mohu jen doporucit. Za cca 2 mesice pouzivani se nevyskytl zadny problem zpusobeny zarizenim. (pouze mnou ;-) Jsem rad ze jsem si vybral prave FSC
laif.sax (19)|19.9.2004 13:02
[QUOTE="S474N"]Pouzivas WiFi? Ja to nejsem schopen rozchodit.[/QUOTE]

no zatim moc ne, koupil sem si ho s wifi protoze bych mel mit pripojeni ve skole, nicmene doma Wifi kartu mam k pripojeni na internet, tak sem si to s tim zkousel, a nebyl problem, fungovalo to paradne, streamoval sem si v klidu video z disku v compu a tak...
chvili mi to taky nechtelo nejak chodit, ale pak sem na to nejak prisel.. tusim ze sem ve windows dal nakonfigurovat novou sit, jako peer-to-peer spojeni, odsouhlasil, a pak se mi tahle sit objevila i ve wifi manageru v Looxovi.. zkus to tak..
laif.sax (19)|19.9.2004 13:07
[QUOTE="Orloj"]mam sice 410, ale vzhledem k tomu ze to neni oproti 420 takovy rozdil, mohu jen doporucit. Za cca 2 mesice pouzivani se nevyskytl zadny problem zpusobeny zarizenim. (pouze mnou ;-) Jsem rad ze jsem si vybral prave FSC[/QUOTE]
origami : stejnej pocit mam ja po trech mesicich z Looxe 610... taky zadnej problem, krom pocatecnich chyb uzivatele :) ale to jsem byl k PDA komplet zacatecnik :) a ze mam FSC sem taky rad :)
S474N (660)|20.9.2004 07:43
Uz se me to poradilo rozchodit, na polskem webu jsem se docetl, ze to chce jeden hard reset a taky ze to pomohlo. Nyni uz klidne browsim i z postele. Jeste obecne k tomu LOOXu, stat stejny penize jako iPAQ 4150, tak jdu do HP, ale kdyz stejne funkcni PDA stoji o 3-4 tisice vic, tak neni co resit.
laif.sax (19)|20.9.2004 16:13
[QUOTE="S474N"]Uz se me to poradilo rozchodit, na polskem webu jsem se docetl, ze to chce jeden hard reset a taky ze to pomohlo. Nyni uz klidne browsim i z postele. Jeste obecne k tomu LOOXu, stat stejny penize jako iPAQ 4150, tak jdu do HP, ale kdyz stejne funkcni PDA stoji o 3-4 tisice vic, tak neni co resit.[/QUOTE]

no ja ti zase povim, ze i kdyby HP stal stejne, tak si radsi poridim Looxe.. nevim proc ale mam k Fujitsu a Siemens vetsi duveru nez k HP :) je to neco jako digitalni fotak.. HP je dela taky, Umax je dela taky pokud vim, ale proste, kdyz si budu chtit poridit poradnej a dobrej digifotak, nekoupim si od nikoho takovyho. Sice zaplatim vic, ale poridim si Canona (ja sem na ne vysazenej, priznavam :D)..
S474N (660)|20.9.2004 17:00
[QUOTE="laif.sax"][QUOTE="S474N"]Uz se me to poradilo rozchodit, na polskem webu jsem se docetl, ze to chce jeden hard reset a taky ze to pomohlo. Nyni uz klidne browsim i z postele. Jeste obecne k tomu LOOXu, stat stejny penize jako iPAQ 4150, tak jdu do HP, ale kdyz stejne funkcni PDA stoji o 3-4 tisice vic, tak neni co resit.[/QUOTE]

no ja ti zase povim, ze i kdyby HP stal stejne, tak si radsi poridim Looxe.. nevim proc ale mam k Fujitsu a Siemens vetsi duveru nez k HP :) je to neco jako digitalni fotak.. HP je dela taky, Umax je dela taky pokud vim, ale proste, kdyz si budu chtit poridit poradnej a dobrej digifotak, nekoupim si od nikoho takovyho. Sice zaplatim vic, ale poridim si Canona (ja sem na ne vysazenej, priznavam :D)..[/QUOTE]

No ja bych zase sel do HP, protoze preci jenom se me hlavne o 100% vic libi po strance designu - Loox 420 dle meho nazoru vypada hur, nez 4150. Nicmene na tom Canonu se shodneme - neni nic lepsiho, zacinal jsem na IXUSu 330, nicmene pote z duvodu velikosti jsem presel na Pentax Optio S, potom S4 a ted mam S4i. Vyrabet toto Canon, tak nevaham za jakoukoliv cenu :D
laif.sax (19)|21.9.2004 23:52
[QUOTE="S474N"] Nicmene na tom Canonu se shodneme - neni nic lepsiho, zacinal jsem na IXUSu 330, nicmene pote z duvodu velikosti jsem presel na Pentax Optio S, potom S4 a ted mam S4i. Vyrabet toto Canon, tak nevaham za jakoukoliv cenu :D [/QUOTE]

No, ja si jednou pohral s Powershot G2 pred dvema rokama, a od ty doby je G rada idealem pro domaci, lec ultrakvalitni fotak :) ... pokud chci neco mensiho, tak rada A, hlavne A80 nebo A95 -- jak clovek jednou pozna vyklopnej a otocnej display, nechce uz jinak :)
Orloj_ce4you (299)|22.9.2004 09:16
[QUOTE]No ja bych zase sel do HP, protoze preci jenom se me hlavne o 100% vic libi po strance designu - Loox 420 dle meho nazoru vypada hur[/QUOTE]

-musim rict ze 4xx/7xx rada looxu se mi libi ze vsech PDA zdaleka nejvic. Tak si predstavuji eleganci.. iPaq je taky hezkej, ale na me moc kosmickej..

btw na spadnuti ceny u 420ky z duvodu uvedeni novejsich modelu by se asi muselo cekat dlouho, neb 420 JE novy model
S474N (660)|22.9.2004 09:53
[QUOTE="laif.sax"]No, ja si jednou pohral s Powershot G2 pred dvema rokama, a od ty doby je G rada idealem pro domaci, lec ultrakvalitni fotak :) ... pokud chci neco mensiho, tak rada A, hlavne A80 nebo A95 -- jak clovek jednou pozna vyklopnej a otocnej display, nechce uz jinak :)[/QUOTE]

Uznavam, ze je to jiz jine kafe, ale tezko bych si mohl dovolit takovyto fotak nosit denne u sebe. Uz tak toho nosim dost :D
S474N (660)|22.9.2004 09:55
[QUOTE="Orloj"]-musim rict ze 4xx/7xx rada looxu se mi libi ze vsech PDA zdaleka nejvic. Tak si predstavuji eleganci.. iPaq je taky hezkej, ale na me moc kosmickej..

btw na spadnuti ceny u 420ky z duvodu uvedeni novejsich modelu by se asi muselo cekat dlouho, neb 420 JE novy model[/QUOTE]

Presne tak a myslim si, ze neni ani kam moc spadnout, protoze to zespodu drzi starsi modely a proto jsem si ho koupil hned