Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dotazy na příslušenství

Commando_ce4you (121)|13.9.2004 15:52
Dnes mi z www.proporta.com přislo (po 3 dnech):
- Crystal Case (XDA II) - narozdíl od hliníkového je vidět na obrazovku
- Universal Condura Belt Holdster - z nylonu na opasek taštička, do ní se dá PDA v obalu (i Al obal) a ještě např. sluchátka, pam.karty, atd. - super!
- SnapNType Wireless IR keyboard - univerzální klávesnice, příjemně mě překvapila - skladná, lehká, pěkná, dobře se s ní píše, spousta znaků...
:yes:
------------------------
- Mám pár dotazů: -
------------------------
1) U té klávesnice psali, že podporuje evropské znaky. Z češtiny ale umí jen čárky a ne háčky :( Dá se s tím něco udělat? Napsat na support? Nijak mi to ale nevadí...
2) Chtěl bych drátové GPS. Musí být takovéto GPS pořád propojeno s PDA přes autonabíječku nebo se dá i propojit rovnou přes redukci s PDA a je pak napájeno z něho. (např. Kouwell KW-9883, GPS receiver, RS-232 na www.czechcomputer.cz / Řadiče / Kouwell / za 2500,- Kč)
3) Máte někdo zkušenost s upevněním Dicota Keeper 1 přísavkou přes speciální kolečko přímo na přístrojovou desku? Drží? Vrtat odmítám. Od skla je to daleko. Nebo poraďte hezký držák s dlouhým ramenem (30cm). Do větrací mřížky nic nechci.
4) To už tu bylo... Jde nějak hlasové výtáčení přes BT headset? (jaký software) Chci mít jistotu než koupím sluchátko.
5) A teď sci-fi :) Kdyby tak šel modem od Eurotel Data Express propojit a rozchodit s PDA a neplatit za GPRS :)

Uf vše, předem děkuji...
CommanderZ (1798)|13.9.2004 18:29
K Cestine:Co mas za lokalizaci systemu? U te od Sunny je seznam podporovanych klavesnic. M Carky jdou do urcite miry psat i bez cestiny. Navic - co ty vis co mysle E znakama. Mohli myslet treba azbuku.
Commando_ce4you (121)|13.9.2004 18:52
U MDA II je lokalizace od LEng :(
paveluh_ce4you (300)|13.9.2004 20:10
Jak si s tím obalem spokojený?Z čeho je to vyrobené?Je to dostatečně odolné proti pádu?A kolik stálo?
Diky:)
Commando_ce4you (121)|13.9.2004 20:36
Crystal Case (XDA II) - cena 19,95 euro, krásně průhledný materiál, který se používá pro výrobu neprůstřelných skel. Výborný přístup ke tlačítkům. Hodil jsem ho o zem (bez MDA II :) a v pohodě. Odklopitelný o 360°. Paráda. V kombinaci s magnetickým držákem do auta by to bylo super na GPS.
Jediné co - obal přehrývá mikrofon, ale slyšet mě prý je...

Universal Condura Belt Holdster - cena 7,95 euro. Do něho se vkládá ten Crystal case s PDA a je tam spousta dalších kapsiček na vše možné. Super.

www.proporta.com Je tam ke stažrní i katalog v *.pdf

Prosím poraďte někdo viz mé dotazy - cokoliv... (Co to GPS?)
reditel_ce4you (206)|13.9.2004 20:40
[QUOTE="paveluh"]Jak si s tím obalem spokojený?Z čeho je to vyrobené?Je to dostatečně odolné proti pádu?A kolik stálo?
Diky:) [/QUOTE]

Dival jsem se na to pouzdro na Proporte. Vypada pekne, ale podle mne je nachylnejsi na poskozeni vic nez samotne XDA...
Zajimalo by me z jakeho je to materialu...
Commando_ce4you (121)|13.9.2004 21:58
Cituji leták: zpevněný polykarbon, který se používá na výrobu neprůstřelných skel a ochranných brýlí. Odolné proti poškrábání, nárazu,...
Ano vypadá křehce, ale věřte že není... Jinak samo se rozhodně neotevře ani při nárazu. A jinak lepší prasklý obal než prasklý PPC :)
Je jako Alu pouzdro, akorád že na tomto vidíte kdo volá. Samostatně se nedá upevnit na opasek (je to jen jakýsi ochranný obal)
paveluh_ce4you (300)|14.9.2004 11:08
Trošku jsi mě ted nahlodal.Rozhoduju se ted mezi tim co sis objednal ty a mezi tím kovovým.Fakt nevím který obal by byl lepčí.
st.tom_ce4you (365)|14.9.2004 13:28
[QUOTE="paveluh"]Trošku jsi mě ted nahlodal.Rozhoduju se ted mezi tim co sis objednal ty a mezi tím kovovým.Fakt nevím který obal by byl lepčí.[/QUOTE]

Mam je obe, pokud by byl zajem muzu prodat plastove...
skautik_ce4you (66)|14.9.2004 14:14
[QUOTE]2) Chtěl bych drátové GPS. Musí být takovéto GPS pořád propojeno s PDA přes autonabíječku nebo se dá i propojit rovnou přes redukci s PDA a je pak napájeno z něho. (např. Kouwell KW-9883, GPS receiver, RS-232 na www.czechcomputer.cz / Řadiče / Kouwell / za 2500,- Kč)[/QUOTE]

mam zkusenosti takove ze ta mys (gps pres seriovy port) musi byt stale napajen 12V externe. tedy bud ze zdirky zapalovace, nebo nejakou externi baterii.

Konkretne k tomu kouwellu by jsi si musel nekde sehnat redukci k svemu PDA a nebvim zda ji na czechcomputer budou mit. Takze bych se stejne poohlizel po nejakem jinem u nas dostupnejsim zarizenim a lepsim supportem (navilock) cena navilocku je stejna + pripocti redukci cca 600kc + nejaka ta mapa

mel jsem moznost otestovat velice univerzalni drzak s dlouhym husym krkem (cca 35cm) Na skle drzel jak prisity a i PDA v nem odolavalo docela dobre.

pisu velice univerzalni protoze se jednalo o vyrobek z cerneho nylonu u ktereho byla moznost oddeleni od samotneho drzaku a napr. prichyceni k opasku kalhot.

...na zadni strane toho pouzdra je velky magnet, ktery PDA podrzi
00026992_img.asp_ci0C.jpeg 00026992_drzakPDA_TiUE.jpeg