Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spravce financi

Melkor Nemesis (64)|12.9.2004 16:56
nemuzu nalezt zadneho spravce financi,kde bych si zapisoval kazdy den co sem koupil,prijem atp...mesicni tydeni denii grafy popr obrazky k jednotlivynm ukonum...pro palm sem videl..ale ppc ne..muzete mi prosim mpomoci?dekuji
Crusader_ce4you (624)|12.9.2004 17:01
Osobně bych doporučil Spb Finance , ale záleží na tom, jestli chcete za program platit, nebo ne ( tím se ale i kvalita a možnosti programu samozřejmě sníží) ;)
Melkor Nemesis (64)|12.9.2004 17:05
nevite spis o necem free?
Melkor Nemesis (64)|12.9.2004 17:06
btw:mam taky 4150 a 256 SDčko :)
Crusader_ce4you (624)|12.9.2004 17:12
Mno, něco podobného by mělo být toto od Microsoftu. Já jsem to zkoušel a nebyl jsem moc spokojený, proto jsem přešel na Spb Finance, ale třeba vám to bude vyhovovat. ;)
prisco (11)|12.9.2004 17:16
Na domace financie jednoduchy freeware - Star Finance - vyzaduje NET Compact Framework
Crusader_ce4you (624)|12.9.2004 17:20
[QUOTE="prisco"]Na domace financie jednoduchy freeware - Star Finance - vyzaduje NET Compact Framework[/QUOTE]

Koukl jsem na to a na jednoduchou správu financí to může být docela dostačující :yes:
prisco (11)|12.9.2004 17:38
Este jeden - celkom zaujimavy - tiez freeware - Hand Wallet Basic
Madfather_ce4you (42)|24.9.2004 21:00
Přátelé iPAQisti,
existuje vůbec soft který běží na ajpeku i na desktopu ??? MS Money prý jo, ale nemám pojem, kde se dá stáhnout demo a popř. koupit. Jak se s ním pracuje. Potřebuji vést několik účtů na PC a mít přehled i na cestách v PDA. Free nebo i placený soft.
skyvlado (72)|2.11.2004 17:07
skús http://www.microsoft.com/money/addons.mspx
Crusader_ce4you (624)|3.11.2004 07:17
[QUOTE="Madfather"]Přátelé iPAQisti,
existuje vůbec soft který běží na ajpeku i na desktopu ??? MS Money prý jo, ale nemám pojem, kde se dá stáhnout demo a popř. koupit. Jak se s ním pracuje. Potřebuji vést několik účtů na PC a mít přehled i na cestách v PDA. Free nebo i placený soft.[/QUOTE]

Nejsem sice iPAQista, ale možná taky poradím. Stačí povyjet o pár řádků nahoru a podívat se na odkazy (viz. odkaz na Spb Finance). Jak už v tomto fóru několikrát zaznělo, často stačí hledat a nepokládat zbytečné dotazy. O to kurioznější je dotaz, kde odpověď na něj je v tom samém threatu.
pufo_ce4you (113)|3.11.2004 10:55
No, nie som si isty, ale SPB Finance nie je pre desktop. Je len pre PDA. Ale mozno sa mylim, lebo tam je nejaky Quick Starter, ale neviem presne ako funguje :(
Crusader_ce4you (624)|3.11.2004 11:25
[QUOTE="pufo"]No, nie som si isty, ale SPB Finance nie je pre desktop. Je len pre PDA. Ale mozno sa mylim, lebo tam je nejaky Quick Starter, ale neviem presne ako funguje :([/QUOTE]

Spb Finance comes in two different editions:

* Standard Edition - a stand-alone Pocket PC finance manager
* Quick Edition - a feature-rich Pocket PC companion for Quicken™
(please note that Quicken 2005 is not supported yet)


Features

* Powerful Register View
* Transaction Splits
* Autocomplete
* Customizable Reports
* Budgets
* Transactions Scheduling (Standard edition only)
* Pop-up Notifications for Scheduled Transactions(Standard edition only)
* Categories and Classes
* Multicurrency Support
* Data Encryption
* Today Plug-In
* QIF Import/Export
* Data Backup (Standard edition only)
* Synchronization with Quicken (Quick edition only)
pufo_ce4you (113)|3.11.2004 11:29
[QUOTE="skyvlado"]skús http://www.microsoft.com/money/addons.mspx[/QUOTE]
Ale tam je spominana uz verzia 2005, ale este len "comming soon" :( Takze este treba cakat :)
CommanderZ (1798)|3.11.2004 13:04
[QUOTE="Crusader"][QUOTE="pufo"]No, nie som si isty, ale SPB Finance nie je pre desktop. Je len pre PDA. Ale mozno sa mylim, lebo tam je nejaky Quick Starter, ale neviem presne ako funguje :([/QUOTE]

Spb Finance comes in two different editions:

* Standard Edition - a stand-alone Pocket PC finance manager
* Quick Edition - a feature-rich Pocket PC companion for Quicken™
(please note that Quicken 2005 is not supported yet)


Features

* Powerful Register View
* Transaction Splits
* Autocomplete
* Customizable Reports
* Budgets
* Transactions Scheduling (Standard edition only)
* Pop-up Notifications for Scheduled Transactions(Standard edition only)
* Categories and Classes
* Multicurrency Support
* Data Encryption
* Today Plug-In
* QIF Import/Export
* Data Backup (Standard edition only)
* Synchronization with Quicken (Quick edition only)
[/QUOTE]

Umoznovalo by to import dat z souboru Pocket Quicken?
Crusader_ce4you (624)|3.11.2004 20:48
Já myslím že ano, soudě dle poznámky * QIF Import/Export, ale z vlastní zkušenosti nemohu potvrdit, neb nepoužívám žádného správce financí.
mad2707 (70)|2.12.2004 20:47
Vážení, právě jsem stáhl novou verzi Microsoft Money 2005 for PPC; aplikace však spolupracuje POUZE s desktop verzí MM 2005. Pro ty, které to zajímá: http://www.microsoft.com/money/addons.mspx
Madfather_ce4you (42)|2.12.2004 21:53
Funguje (jako MS Money 2004).
skyvlado (72)|3.12.2004 10:30
Nepouživa niekto MS Money pre desktop s SBP finance pre Pocket PC? Pocket Money sa mi zdá dosť chudobné oproti SBP finance, ale chýba mi k nemu desktopový nástroj, pretože správa finnancií má správny rozmer asi až po prepojení týchto dvoch systémov. Ak áno podeľte sa o skúsenosť.
bobo.4150.sk (176)|3.12.2004 14:09
Tak akurát sa hrajkám s Microsoft Money (na základe tipu z www.palmserver.cz) a so Star Finance 1.0b. A na obidva mám svoje výhrady:

Gatesovský program, keďže je zadara, funguje len na PPC. Takže rozšírená správa neexistuje. Zadal som si teda dva účty (inteligent), jeden v SKK, druhý v EUR a program mi zostatky automaticky spočítal. V akej mene, neviem. Zrušiť účet sa na PPC nedalo, takže som musel zostatok zase odpočítať a zabudnúť na EUR. Výsledok: program bol v PDA ani nie hodinu.

Star Finance vyzerá pekne, ale má chybu: nezobrazuje zostatok, ale len operácie na účtoch, takže výsledok sa dozviem len keď si ich ručne vypočítam. Ale aspoň vie exportovať do html.Inštalácia bola kapitolou samou o sebe: nainštalovalo to aj Microsoft SQLCE aj Star Finance ale pred dokončením inštalácie mi to nadalo, že si mám znovu nainštalovať sqlce.ppc3.arm.cab. Inak sa to nespustilo. Takže som preinštalovával...

Podtrženo, sečteno: asi si urobím takého finančníka v exceli. A v PC si z toho porobím grafy a pod.
mad2707 (70)|4.12.2004 13:37
[QUOTE]Gatesovský program, keďže je zadara, funguje len na PPC. Takže rozšírená správa neexistuje.[/QUOTE]
Program spolupracuje s MS Money 2005, což je desktop verze (bohužel je placený cca 1200,- Kč)

[QUOTE]Zadal som si teda dva účty (inteligent), jeden v SKK, druhý v EUR a program mi zostatky automaticky spočítal. V akej mene, neviem. Zrušiť účet sa na PPC nedalo, takže som musel zostatok zase odpočítať a zabudnúť na EUR. [/QUOTE]

Bohužel MS Money neumí počítat se směnnými kurzy :evil: (to je možné pouze u desktop verze).

Obecně je nutné říct, že pokud toužíte mít plnohodnotného finańčního manažera, orientoval bych se jiným směrem než MS Money. MS Money PPC a desktop MS Money jsou silným nástrojem, který umí více než jen sledování "domácích" výdajů. V tomto případě platí, že PPC aplikace slouží pouze jako mobilní sběrné místo a všechnu "práci" vykonává program v PC.