Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zakladna doska na iPaq 3870 v haji (mrtva, dead, kaput, finito)

Bobo_ce4you (18)|8.9.2004 13:06
Zdravim odbornikov. Ako mi prave volali zo servisu, pricinou toho, ze moj iPaq nevykazuje ziadnu cinnost je to, ze ma vadnu zakladnu dosku. Este mi sice nevedel povedat cenu za vymenu, ale - mam tento pristroj uz dva roky, a pocul som, ze ked mu exne (uhynie, pokazi sa) bateria, bude vymena stat okolo 5000 Sk. Vymena zakladnej dosky asi nepojde pod par tisic. Neviem, kedy ma pokazenie baterie caka. Vie mi niekdo povedat, po akej dobe sa pri priemernom uzivani znici bateria? Ma zmysel za takychto okolnosti (mainboard dead, vysoka cena za bateriu) pristroj opravovat, alebo staci ho rozslapnut?

Dakujem.
[EMAIL=bmpbl@isx.sk]email[/EMAIL]
Wuffi (1599)|8.9.2004 13:55
Nez Ti budou sdelovat cenu za vymenu zakladni desky tak se nekde posad ci se neceho chytni, jinak sebou prastis ;)
Tedy jestli je to porad stejne jako kdyz jsem ja kdysi mel v servisu Jornadu s tim samym problemem. Tenkrat odhadli opravu na 24500 za novou zakladni desku + neco za praci a rovnou mi doporucili koupi noveho zarizeni (ktere stalo o 500Kc vic) :D
Jenom me to tenkrat celkem udivilo a dlouho jsem si delal legraci z toho, ze kdyz zakladni deska stoji 24500 a cele zarizeni 25000, jaka je asi hodnota zbyvajicich dilu :D

Ale jinak drzim palce... :yes:
hybo (3107)|8.9.2004 14:01
baterie tak cca 1-2 roky dle uzivani. Co se tyce dosky, levnejsi bude koupit bazarovej kus a vymenit.
ipf (2136)|8.9.2004 15:06
[QUOTE="Wuffi"]... dlouho jsem si delal legraci z toho, ze kdyz zakladni deska stoji 24500 a cele zarizeni 25000, jaka je asi hodnota zbyvajicich dilu :D
...[/QUOTE]

Kdyby sis postavil novou Fabii jen z koupených náhradních dílů, tak tě také bude stát skoro milión :no: .
Wuffi (1599)|8.9.2004 15:19
Jiste, ale asi jsi to nepochopil, narazim na to, ze je to proste u nas predrazene... A to hodne predrazene...
ipf (2136)|8.9.2004 15:25
Myslíš si, že je to problém jen "u nás"? Tak proč jsou u nás plné bazary elektroniky ze západu, kterou tam nikdo neopravuje, rovnou ji vyhodí a koupí si novou?
Wuffi (1599)|8.9.2004 15:28
Ne, neni, mas pravdu... Ale u nas je to krapanek horsi...
Bobo_ce4you (18)|14.9.2004 22:51
No, takze vymena zakladnej dosky stoji 10200 Sk bez DPH. Cize si pojdem pristroj zo servisu vyzdvihnut, a podrobim ho zaverecnemu, tzv. "terminalnemu" prieskumu.
Pavel Koza (4761)|16.9.2004 13:53
[QUOTE="Bobo"]No, takze vymena zakladnej dosky stoji 10200 Sk bez DPH. Cize si pojdem pristroj zo servisu vyzdvihnut, a podrobim ho zaverecnemu, tzv. "terminalnemu" prieskumu.[/QUOTE]

Hodne stesti, muze to byt jen blby kontakt "nekde":)

Jeste k te cene - vite, ono se to nascita. Uvedomte si, ze tento iPAQ se uz dlouho nevyrabi, takze ani vyroba noveho nahradniho dilu nepripada v uvahu, ale musi mit dil vyrobeny uz nekde na skladu. To uskladneni stoji penize, za 2 roky se to opet pekne nascita. Ten sklad maji jeden pro celou Evropu, takze se to zase musi dorucit, coz opet neni zdarma. Pak nejaky technik musi manualne pristroj rozdelat, opravit, zase smontovat. To musi nekde udelat, tezko bude pracovat na ulici... A tak by se dalo pokracovat.

Ano, cena je to silena. Ale kdyz se na to clovek podiva z jineho uhlu, tak to zas tak nepochopitelne neni...
elit (168)|7.11.2004 23:20
No a da se konci baterie nejak predejit? Je treba mozna vymena? Predpokladam, ze se bavime o tzv. BackUp baterii. Bylo by spatne, kdyz by tak relativne draha vec vydrzela jenom 2 roky.