Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dostat klasické programy z PC dostat do PDA?

Honza Cech (50)|6.9.2004 22:36
Moc by mě zajímalo, zda jde nějakou jednoduchou cestou dát do PDA programy, které jedou pouze na PC. Mám totiž jeden program, který by si zasloužil, aby mohl chodit i na mém PDA. Existuje nějaký "převadeč" který by to zvládl. Či nějaký program pro PDA, pod kterým bych mohl spustit ten svůj PC program. /nejde o žádnou hru/ spíš o nenáročný prográmek.
Existuje něco a nebo se ten program musí přepsat znovu v vývojovém prostředí pro PDA.Jsem úplný, ale úplný začátečník. Zkoušel jsem najít odpověd v diskuzi, ale nenašel, proto tohle nové téma.
Napadá mě, že když existují různé emulátory např. pro GAMEBOY, tak proč by nemohlo existovat něco pod čím bych mohl spustit i ten svůj soft.
Za všechny odpovědi budu velmi vděčný.
:)
Šeba_oldd (1184)|6.9.2004 22:52
Podle toho co jsem zde za půl roku přečet a bylo to skoro všechno tak to asi nepude i když ........co na to eXeden?
ipf (2136)|6.9.2004 23:18
Nenapsal jsi, o jaký program se ti konkrétně jedná.
Honza Cech (50)|7.9.2004 02:18
No ten program není nijak zvlášť zajímavej. Co kdybychom mluvili obecně, jak zprovoznit většinu softu z PC na PDA, ale myslím, že to je asi blbost, protože jinak by Microsoft nedělal programovací nástroje pro PDA zvlášť. Takže se asi nějaká vychytávka nenajde. Jde mi o to, aby se nemuselo programovat znova to co už bylo jednou vymyšleno.Ale to je spíš otázka pro někoho kdo programuje v PC či PDA a něco o tom ví. Já to každopádně nevím:(.
Napadá mě, neexistuje něco co by si ten program přepsalo pro prostředí PDA.
eXEden_ce4you (811)|7.9.2004 07:57
[QUOTE="Honza Cech"]No ten program není nijak zvlášť zajímavej. Co kdybychom mluvili obecně, jak zprovoznit většinu softu z PC na PDA, ale myslím, že to je asi blbost, protože jinak by Microsoft nedělal programovací nástroje pro PDA zvlášť. Takže se asi nějaká vychytávka nenajde. Jde mi o to, aby se nemuselo programovat znova to co už bylo jednou vymyšleno.Ale to je spíš otázka pro někoho kdo programuje v PC či PDA a něco o tom ví. Já to každopádně nevím:(.
Napadá mě, neexistuje něco co by si ten program přepsalo pro prostředí PDA.[/QUOTE]
Bohužel ... programy z PC na PDA (a samozřejmě i obráceně) nespustíš. Na PC toho lze částečně docílit použitím emulátoru (osobně nevím o aplikacích, které by obsahovaly instalaci i pro emulátor), ovšem na PDA už nic takového není. Většinou se programují dvě verze ;)
Honza Cech (50)|7.9.2004 18:30
Tak dík, popravdě jsem si to myslel, ale chtěl jsem si to ověřít. Je to škoda... V budoucnu to bude určitě samozřejmost a na dnešní PDA se budeme dívat jako se dnes díváme na počítadlo /myslím to dětské s kuličkama/.
Paullus_ce4you (400)|7.9.2004 20:13
Na PDA lze provozovat některé MS DOSové programy a s určitým sebezapřením i programy běžící pod MS Windows 3.0. Bližší podrobnosti zde
hybo (3107)|7.9.2004 20:29
To kulickove neni jen detske, ted jsem videl na ukrajine, ze to porad pouzivaji v prodejnach :-)
ipf (2136)|8.9.2004 08:05
[QUOTE="Honza Cech"]... V budoucnu to bude určitě samozřejmost a na dnešní PDA se budeme dívat jako se dnes díváme na počítadlo /myslím to dětské s kuličkama/...
[/QUOTE]

Nějak takhle?

...Kdepak, z cihly vložit obrázek nejde. Takže večer..
RStein (2012)|13.9.2004 21:07
Ano, jak jiz bylo napsano eXedenem, nativni aplikace pro desktopova Windows a Windows Ce nejsou vzajemne kompatibilni.

Pri pouziti (compact) .Net Frameworku ale lze napsat aplikaci, kterou spustite na stolnim i desktopovem pocitaci.
Duvodem je to, ze assembly (dll nebo exe) v .NET Frameworku neobsahuje nativni kod, ale takzvany Intermediate language (IL). IL se popisuje take jako "objektove orientovany assembler" a jde o specialni jazyk, ktery je po spusteni aplikace prelozen do nativniho kodu cilove platformy.
Nektere knihovny compact .Net Farmeworku podporuji redirekci svych verzi z compact na desktopovou verzi a obracene (knihovna System, System.Windows.Forms...), takze muzete zcela identickou aplikaci spustit na PC i Pocket PC.
Uvedomte si ale, ze aplikace nesmi pouzivat tridy a metody, ktere nejsou dostupne v obou verzich .NET frameworku a ze napriklad UI prizpusobene PDA vypada na stolnim pocitaci nevabne a desktopove UI je na PDA vetsinou nepouzitelne.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.11.2004 19:27
Dnes jsem otestoval program POCKETDOS v.1.09.0 a byl jsem velice příjemně překvapen, tím že lze v něm provozovat staré hry, které jsem hrál hrál před více jak 13!!! lety na ještě na PC - XT.
Spadla na mne nostalgie po tom co jsem si zahrál hru TOWER ( běh panáčkem nahoru po věži ), že jsem ihned zapoměl na předcházející neúspěchy s propojením stolníhoho PC po instalaci SP2 pro XP a spojením s DATAPHONE2.
Vyzkoušel jsemi více starých her ( starší jak 10 let ) a většina jich fungovala, bohužel s ovládáním to bylo již horší. Gamesníci vzpomenou i na Captain Comica. Taktéž funguje, ale bez klávesnice to není ono.

Škoda jen, že nefungujou hry FLEK! a RE!. Karbaníci určitě vědí vo co jde.:D
n0n3 (1)|18.1.2006 23:53
Zdravim nikde jinde jsem nenasel prihodnejsi tema .Takze bych se zeptal rad tady jak je to s konvertovanim her z pc do pocket pc jedna se mi o hru fallout ktera byla psana v cecku a nekde na netu jsou zdrojaky?

PS:Jsem zasveceny progrmator javy,studuju 2hym rokem na vysoky...jen tak pro predstavu=)
Redcar (35)|18.5.2006 21:31
Já píšu stejnou aplikaci v C++ s využitím MFC střidavě ve VisualStudiu 6.0 a 7.0 a eMb VC 3.0. Stejný zdroják mám pro PDA i pro desktop. Těch pár míst převážně v GUI, kde se to liší (např. OpenFile dialog) mám ošetřeny pomocí příkazů preprocesoru. Vývoj na desktopu je mnohem rychlejší než v emulátoru. V emulátoru nebo přímo na PDA doladím jen vzhledové detaily.