Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II a Bluetooth personal network

Borek_ce4you (50)|6.9.2004 07:30
Dobry den,
mel bych na vas, zkusenejsi uzivatele, jeden dotaz.
Mam MDA II s nainstalovanym BlueToothTOOLS a potreboval bych se "sesitovat" s jinym MDA II nejlepe pres BT (IR je prilis omezujici:-)
Nasel jsem tady clanek "BT tajemstvi zbaveny" kde je presne tohle popisovano, bohuzel na BT softwaru od Witcommu (snad jsem to napsal spravne) a jestli jsem to cele dobre pochopil tak je to interni soft pro stroje od HP, samostatne neprodejny...
Muzete mi prosim nekdo poradit co s tim? Nejlepe pokud by to slo vyresit nejakymi FREE utilitkami... Popripade jenom KDE to nastavit v BT TOOLS...
Diky moc, Borek.
Pavel Koza (4761)|6.9.2004 08:31
Nemam moznost to vyzkouset, ale pokud si date vyhledat dostupna BT zarizeni, najde to druhe MDA a vy to sparujete a spojite, mate vice mene vyhrano. Jeste je mozne v nastaveni sitovych karet dat (nevim, jak je tam ten BT modul oznacen) jednomu zarizeni dejme tomu IP 192.168.66.1 / maska 255.255.255.0 a druhemu IP 192.168.66.2 / maska 255.255.255.0.

Nasledne muzete pomoci utility vxUtil zkusit PINGnout z jednoho zarizeni na druhy. Pokud to jde, halelujah, zvitezil jste. Pokud ne, ozvete se.
Borek_ce4you (50)|1.10.2004 00:20
Omlouvam se ze zase otravuju...
Ale rikal jste ze se muzu ozvat.
V tuhle chvili mam doma 2 MDAII a snazim se je navzajem propojit pres bluetooth za ucelem sitove hry. Dostanu se ke sparovani obou zarizeni bez problemu. Potom v "nastaveni/pripojeni/pripojeni/pokrocile nastaveni/sitova karta" nastavim u jednoho rucne IP na 192.168.0.1 a u druheho 192.168.0.1 a to u vsech "sitovych karet" ktere tam mam... Maska je 255.255.255.0 u obou.
ve VXUtil skutecne tyto cisla vidim ale jedine na ktere se mi podari PINGnout je IP 127.0.0.1 coz je jestli tomu dobre rozumim IP adresa toho konkretniho kusu z ktereho ten PING delam... Ale nevim proc zrovna tahle...

Priznam se ze jsem pomerne bezradny... Zkousim rozebehnout posledni trail verze "battleship" (ty bezej akorat pres IR - respektive me se to podarilo) Warfare a Snails (vse v poslednich verzich stahnuto primo z NETu vyrobce)

Nemate nekdo pro me prosim nejaky TIP???

DIky moc, Borek.
blackdot_ce4you (139)|1.10.2004 12:13
[QUOTE="Borek"]nastavim u jednoho rucne IP na 192.168.0.1 a u druheho 192.168.0.1 a to u vsech "sitovych karet" ktere tam mam...

DIky moc, Borek.[/QUOTE]

Ja bych problem videl zde! Na jednom zarizeni nastavte 192:168:0:1 a na druhem 192:168:0:2. pokud budete chtit pingovat, tak musite hledat ip adresu druheho zarizeni.
beecher (9270)|1.10.2004 12:47
Já bych problém viděl někde úplně jinde...
Začal bych úvahou, zda-li Microsoftí BT stack umí BT PAN, což jak bylo zjištěno tak ne. Ostatně v BT Tools po spárování nejde zaškrtnout Network položka, že... "Vyřešit" to jde nainstalováním WidCommu z HP 6315, ale přináší to IMHO pouze a jen problémy (např. nelze pak používat BT Headset). Ve fórech na xda-devu se to snaží rozchodit úplně, ale osobně si myslím, že se to nepodaří (ale návod jak nainstalovat WidComm a rozchodit BT PAN tam někde je).

Ad IP adresy: V tom bych neviděl problém, protože Himalaya nemá BT síťovou kartu... ;) Tedy aspoň ne s MS BT stackem.
Borek_ce4you (50)|1.10.2004 16:35
Dik za zpravy...
ale priznam se ze z toho nejsem moc moudry...
S tema IP adresama je to samozrejme preklep, jedna byla 192.168.0.1 a druha 192.168.0.2... Ale nefungovlo to...
Priznam se ze nevim co je to BT PAN, otazka je jestli to potrebuji vedet.
Ano mate pravdu v BT Tools nedokazu zaskrtnout polozku NETWORK (mam ji vysedenou - nedostupnou) navic pokud mam na obou strojich nainstalovane BT Tools tak se k teto obrazovce ani nedostanu (ale chci-li se spojit s konkurenci Acer N30 BT od WidCommu tak si mohu vybrat pouze COM SYNCHRONIZACI a MODEM, nemohu HEADSET a NETWORK - a to bych na ty sitove hry rad:-)

Jeste zkusim dneska trochu pozkoumat VxConfig, treba se stane zazrak...

Volam jeste jednou POMOC, muzete mi nekdo poradit jak rozchodit nejakou sitovou hru pres bluetooth? Je prosim vas alespon 1 z vas komu to na MDAII funguje?

Dik moc, Borek.
beecher (9270)|1.10.2004 17:46
Tak znova...
1. BT PAN = BlueTooth Personal Area Network
2. Microsoft BlueTooth Stack (laicky receno ovladac BlueTooth cipu v zarizeni), ktery je standardne dodavany v HTC Himalayi (neboli MDA2/XDA2/DP2/Qtek2020/i-mate), neposkytuje BlueTooth profil nazvany BlueTooth Personal Area Network. Proto je polozka Network (coz ma vyznam jako zkratka pro profil Personal Area Network) v konfiguracni obrazovce BT Tools zasedla a nejde zaskrtnout.

Tzn. jinak receno, at budete delat cokoliv, proste BlueTooth Personal Area Network mezi dvemi Himalayemi (obe s Microsoftim BT Stackem) ci jednou Himalayi s Microsoftim BT Stackem a nejakym jinym PocketPC s BT, ktere muze mit treba BT Stack od WidCommu, NEROZCHODITE! Ani kdybyste se... Vite co...

Dale k tem volbam v pripade parovani s Acerem - jiste, ze ty dalsi volby nepujdou zaskrtnout, protoze BT Tools si zjisti, jake BT profily poskytuje druhe zarizeni a pouze ty umozni zaskrtnout ve sve konfiguracni obrazovce.

Tzn. podruhe, nebude proste moci hrat sitove hry pres BT, dokud budete mit ve vasi MDA2 Microsofti BT Stack, a neznam nikoho, kdo by to s Microsoftim BT Stackem v Himalayi rozchodil.

Tecka, kropka, dot, howgh...
Borek_ce4you (50)|2.10.2004 00:02
Dik za INFO....

sice me nepotesilo, ale alespon vim na cem jsem...:evil: :evil: :evil:

Treba se nekdy stane zazrak a nejakej sikula ten kus co odflakli Microsofti prepise... :D

Opravdu dik.
beecher (9270)|2.10.2004 15:02
[QUOTE="Borek"]Treba se nekdy stane zazrak a nejakej sikula ten kus co odflakli Microsofti prepise... :D [/QUOTE]No zazrak to sice neni, ale jak jsem jiz psal ve svem prvnim prispevku, lide se pokousi z PDAcek vytahnout WidComm BT Stack a nasadit jej na Himalayu. Uz to skoro cele funguje, krome jedne drobnosti a to, ze nelze pouzivat BT Headset... Asi nejlepe doapadajici metoda je tady.
Jinak opravovat po MS asi velmi tezko nekdo neco bude, to musi udelat MS, ten jediny ma zdrojove kody... Predelavat kod z assembleru je silenost, par kB se jeste da, ale lustit nekolik mega, tak do toho nikdo nepujde...
hajekm (308)|30.11.2004 22:42
Huraaaa, prolezl jsem vyse zminene linky na developers, postahoval potrebne soubory, soupnul do \windows, naimportoval prilozene registra a - jede to! Konecne mam fungujici widecomm stack na MDA II. Samozrejme jsem jako prvni otestoval PAN prez pocketLAN a uz muzu brouzdat po HD meho PC. AS se prez to chytl take napoprve. Skoda, ze nemam BTHF, abych testnul, jestli s touto verzi chodi. Ale kazdopadne je to :yes:
Diky RB za nakopnuti :))
Milan
beecher (9270)|30.11.2004 23:01
Kdyby ses zeptal XPa, ten uz to mel davno rozchozene... ;)
Ale mam obavy, ze se HF nepodari nikdy rozchodit, protoze mam dojem, ze tam je nejaka zmena v BT 1.2 pro profil HF, kterou ten BT chip v MDA2 nejak nedava...
Jinak kdyby to chodilo i s BT HF, tak se na xda-devu uz budou davno tancit vitezne tanecky kolem totemu... :D
st.tom_ce4you (365)|2.12.2004 12:18
Zdravim, potreboval bych pordit. Nainstaloval jsem Widcomm drivery a rozchodil Active Sync, ale mam problem s PAN, pokud dam na PC Join a PAN muzu xda pripojit do site. Pokud se snazim pripojit z xda vypise mi widcomm "service discovey was unsuccesful". Pritom kdyz ho dam joinout z PC tak vse chodi bez problemu. Mate nekdo podobny problem? Diky moc za radu.