Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA2 Wiki 1.72.777 updates

beecher (9270)|5.9.2004 16:04
Prozatím pro MDA2, pro DP2 později... MDA2 Wiki 1.72.777 T-Mobile MDA2 CZ ------------------------------------------------------------------- Download: http://mda.epot.cz/downloads/RUU172777_TMobile_CZ.zip ROM: 1.72.00WWE, 15.03.2004 Vysílací část: 1.17.00 Protokol: 1337.28 ExtROM: 1.72.777 Čeština: Language Extender, build: 3995 - IMEI protected - české AWC, opravená chyba při psaní kontaktu v SMS a e-mailu - obsahuje i malou češtinu Operátorské nastavení: T-Mobile CZ (Networks, Theme, MMS atd.) Bootscreens: T-Mobile Obsah Extended ROM: CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\CameraRC16_Hima2_WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\CameraRC16_Streaming_reg.CAB CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2a.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\VideoMMSB21.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB EXEC:\Extended_ROM\PanelDetect.exe EXEC:\Extended_ROM\BTPSKeyUpdate_003.exe Díky velikosti češtiny přikládám standardně dodáváný ClearVue. MDA2 Wiki 1.72.777 Eurotel DataPhone II CZ ------------------------------------------------------------------- Download: http://mda.epot.cz/downloads/RUU172777_Eurotel_CZ.zip ROM: 1.72.00WWE, 15.03.2004 Vysílací část: 1.17.00 Protokol: 1337.28 ExtROM: 1.72.777 Čeština: Language Extender, build: 4254 - české AWC, opravená chyba při psaní kontaktu v SMS a e-mailu - obsahuje i malou češtinu Operátorské nastavení: Eurotel CZ (Networks, Theme, MMS atd.) Bootscreens: Eurotel Obsah Extended ROM: CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\CameraRC16_Hima2_WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\CameraRC16_Streaming_reg.CAB CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2a.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\VideoMMSB21.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.CAB CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB CAB: \Extended_ROM\ETCZCustomize.sa.CAB EXEC:\Extended_ROM\PanelDetect.exe EXEC:\Extended_ROM\BTPSKeyUpdate_003.exe Společné info pro oba updaty: - Password keys: NK.nbf = 0x20040304 ms_.nbf = 0x20040305 Radio_.nbf = 0x20040306 - NEFLASHUJTE DO JINÝCH ZAŘÍZENÍ (Orange SPV M1000, QTek 2060) NEŽ JE UVEDENO! Legal notice: ------------------------- Updaty jsou poskytovány "tak jak jsou", bez záruky, a nejsou vytvořeny či publikovány společnostmi T-Mobile Czech Republic a.s. či Eurotel Praha a.s., tudíž neposkytují k těmto updateům žádnou podporu. Ze záručních podmínek vyplývá ztráta záruky v případě nepovolených změn do softwaru dodaného se zařízením. ------------------------- Návod, jak "uvařit" a flashnout MDA2 či DP2 jsem publikoval na MDA2 Wiki v sekci Upgrade. Pokud budete mít s flashováním těchto ROM problém, ozvěte se zde v tomto tématu nebo mi pošlete SZ, e-mail či ICQ message, pokusím se odpovědět obratem. Posílejte zde také prosím info o svém úspěšném flashi s těmito updaty, dále návrhy, připomínky či cokoliv, co umožní tyto updaty vylepšit. Dotazy k Upgrade návodu prosím pouze SZ, e-mail či ICQ. Děkuji. Váš šéfkuchař :D
vjj (42)|6.9.2004 11:47
777 zatím, tj od půlnoci do poledne, funguje perfektne. moc díky za námahu. hned jsem si uvaril mirne upravenou vlastni verzi, jen trochu jinak osolenou.:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
beecher (9270)|6.9.2004 11:56
Hm... A to jeste nekdo nevi, ze bude asi co nevidet 1.72.888... :D
beecher (9270)|6.9.2004 17:02
Byly uvolněny 1.72.777 pro Eurotel DPII. Více viz první příspěvek.
st.tom_ce4you (365)|6.9.2004 19:38
Muzu se zeptat k cemu slouzi :
EXEC:\Extended_ROM\PanelDetect.exe
EXEC:\Extended_ROM\BTPSKeyUpdate_003.exe

diky moc.
beecher (9270)|6.9.2004 19:44
Tak až na to někdo přijde, budeme happy... :D
Je to z ExtROMky, co mi přinesl XP, takže když to tam maj, proč to nepoužít, že...
Můj odhad je, že BTPSKeyUpdate.exe provádí něco s BT, ale co?
PavelR. (2184)|6.9.2004 20:50
[QUOTE="beecher"]
Můj odhad je, že BTPSKeyUpdate.exe provádí něco s BT, ale co?[/QUOTE]

Podle mne se jedná o BlueToothPairingSecurityUpdate, který by mohl být ekvivalentem tomu, co uveřejnilo HP při zjištění problémů s některými BT zařízeními (např. Nokia 6230) - tj. podpora tzv. Combination Key ...

PavelR.
Šeba_oldd (1184)|6.9.2004 21:20
Pravděpodobně je to tak - nainstaloval jsem a oproti staré verzi BThtools 11respektivě 12 se při spárování neobjeví nabídkové okno, ale přímo zařadí BT zař na příslušný com.
beecher (9270)|7.9.2004 07:17
[QUOTE="vjj"]777 zatím, tj od půlnoci do poledne, funguje perfektne. moc díky za námahu. hned jsem si uvaril mirne upravenou vlastni verzi, jen trochu jinak osolenou.:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: [/QUOTE]
No, není zač... Poděkujte spíše chlapcům z xda-devu (Radio ROM 1.17.00) a XPovi za novou ExtROM, ja to jenom zassembloval... :D
Jinak já se solení a kořenění vůbec nebráním, že...
beecher (9270)|7.9.2004 07:20
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="beecher"]
Můj odhad je, že BTPSKeyUpdate.exe provádí něco s BT, ale co?[/QUOTE]

Podle mne se jedná o BlueToothPairingSecurityUpdate, který by mohl být ekvivalentem tomu, co uveřejnilo HP při zjištění problémů s některými BT zařízeními (např. Nokia 6230) - tj. podpora tzv. Combination Key ...[/QUOTE]
Díky! Brava! :D
vjj (42)|7.9.2004 13:53
Starý známý problém COUNTRY ID ERROR trochu jinak.
Po týdnu experimentů s vařením a flashováním, který skončil úspěšně stažením a nainstalováním Beecherovy 777, jsem si začal hrát pro změnu i s přetaktováním, BT a pod. No a nějaká z testovaných aplikací mi vyměnila ROM signaturu z TMobile na eurotelský QTek. Najednou musím všechny uložené a během posledních dnů i vyzkoušené BIOSy přeznačovat na QTek, aby šli opět flashnout. tj. nemám problém s flashováním, ale jen z hecu bych rád věděl, jak do ROMky vrátit TMobile. Stejný problém jsem už někdy před půl rokem vyřešil podle návodu JirkyP flashnutím samotného rádia, ale teď to nepomáhá.
Umí to někdo ještě jinak než jen přenesením zálohy odjinud přes SD? Když to (možná s pomocí obyčejného restartu) zvládl nějaký program, tak bysme to měli umět taky!
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|7.9.2004 14:29
[QUOTE="vjj"]Starý známý problém COUNTRY ID ERROR trochu jinak.
Po týdnu experimentů s vařením a flashováním, který skončil úspěšně stažením a nainstalováním Beecherovy 777, jsem si začal hrát pro změnu i s přetaktováním, BT a pod. No a nějaká z testovaných aplikací mi vyměnila ROM signaturu z TMobile na eurotelský QTek. Najednou musím všechny uložené a během posledních dnů i vyzkoušené BIOSy přeznačovat na QTek, aby šli opět flashnout. tj. nemám problém s flashováním, ale jen z hecu bych rád věděl, jak do ROMky vrátit TMobile. Stejný problém jsem už někdy před půl rokem vyřešil podle návodu JirkyP flashnutím samotného rádia, ale teď to nepomáhá.
Umí to někdo ještě jinak než jen přenesením zálohy odjinud přes SD? Když to (možná s pomocí obyčejného restartu) zvládl nějaký program, tak bysme to měli umět taky![/QUOTE]

Přečti si článek o flashování přístrojů zde - tímto způsobem vždy dojdeš k cíli. :)
Odstavec Flashování - bod 5.
vjj (42)|7.9.2004 14:42
Diky, tenhle tvůj skutečně srozumitelný článek mi kdysi posloužil jako slabikář flashování (a občas se k němu stále vracím), ALE neřeší můj problém. Samozřejmě umím upravit *.nbf soubory tak, aby šli flashnout, ALE já chci vědět, jak to udělat i obráceně, tj. jak změnit bez studeného resetu COUNTRY ID přímo v ROMce. Určitě to jde, resp. alespoň dvakrát jsem to už viděl na vlastní oči. Už druhý den hledám i na xda-developers, narážím stále i na starší Beecherovy návody, ale všechno končí stejně - změň operátora v *.nbf. Jinak, co se týká 777, stále bez problému.
beecher (9270)|7.9.2004 14:51
[QUOTE="vjj"]Starý známý problém COUNTRY ID ERROR trochu jinak.
Po týdnu experimentů s vařením a flashováním, který skončil úspěšně stažením a nainstalováním Beecherovy 777, jsem si začal hrát pro změnu i s přetaktováním, BT a pod. No a nějaká z testovaných aplikací mi vyměnila ROM signaturu z TMobile na eurotelský QTek. Najednou musím všechny uložené a během posledních dnů i vyzkoušené BIOSy přeznačovat na QTek, aby šli opět flashnout. tj. nemám problém s flashováním, ale jen z hecu bych rád věděl, jak do ROMky vrátit TMobile. Stejný problém jsem už někdy před půl rokem vyřešil podle návodu JirkyP flashnutím samotného rádia, ale teď to nepomáhá.
Umí to někdo ještě jinak než jen přenesením zálohy odjinud přes SD? Když to (možná s pomocí obyčejného restartu) zvládl nějaký program, tak bysme to měli umět taky![/QUOTE]
To nezvládá žádný program/aplikace, ale to je vlastnost flashování. Tudíž, jestliže jsi se pokoušel tam dostat nějakou verzi, kde byly ROMky označeny jako QTek, tak se ti v zařízení tohle změnilo...
Ale jinak rečeno, v tomhle nikde není žádný problém, prostě když je potřeba, tak akorát změníš ty hlavičky .nbf souborů na QTek...
Možná, co bych zkusil je dát zařízení do booloaderu (power+navi-key+reset) a pak tam flashnout naprudko ten update, kde jsou ROMky označené T-M. Při takovém updatu nedojde ke kontrole, co tam je (old versions se vypíší prázdné, protože tam nelze nahrát HimaGetDeviceData.exe) jako při flashování z aktivního PDA.
Toť co mne napadá...
vjj (42)|7.9.2004 15:04
na XDA-developers se krátce o stejném problému diskutovalo na konci července
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=59153#59153
ale obě rady
"modify the country ID in the ROM" :?:
i
"clean DeviceID in all parts of ROM" :?:
jsou přesně to, na co ptám, tj. jak změnit country ID přímo v ROMce nebo jak ho z ROMky úplně smazat.
vjj (42)|7.9.2004 15:10
No o změně pomocí bootloaderu (power+navi-key+reset) vím, ale i tam jsem skončil COUNTRY ID chybou. Navíc všechny verze, které jsem flashoval, byly (a znovu jsem je skontroloval) stoprocentně TM. Ke změně došlo v přestávce mezi flashováním, když jsem si hrál s obyčejnými instalacemi.:((
beecher (9270)|7.9.2004 15:16
Fakt? To by nemělo... Co to bylo za apps?
vjj (42)|7.9.2004 15:19
MOC se omlouvám, Beecher má pravdu, přes bootloader to skutečně jde, asi jsem v noci na to už neviděl. Takže za hodinku tam už budu mít zase jeho vynikající 777.:))
vjj (42)|7.9.2004 15:36
Z těch aplikací nejvíce podezřívám jinak výborný XCPUScalar (párkrát jsem vystřídal ten "registered" z XDA-developers na který si sám tady někde dával odkaz, a oficiální "trial"). Pak to byly známé BTHTools a to je asi všechno.
beecher (9270)|7.9.2004 15:37
[QUOTE="vjj"]MOC se omlouvám, Beecher má pravdu, přes bootloader to skutečně jde, asi jsem v noci na to už neviděl. Takže za hodinku tam už budu mít zase jeho vynikající 777.:)) [/QUOTE]
Díky, ale zase tak moc světoborného to není...

BTW Přihřeju si vlastní polívčičku - můj vlastní návod na kuchtění a flashování najdeš tady ;) :D :yes:
vjj (42)|7.9.2004 16:48
Samozřejmě vždycky koukám do tří návodů, které mám pořád s sebou na notebooku. Autoři: XDA-developers, JirkaP a Beecher, to jsou moje tři bible flashování MDA II.
Teď jsem oživil 777 TM a jen tak pro pobavení jsem s pomocí ActiveSync backupu vrátil to, co jsem měl pře hodinou na 777 QTek. Až doposud jsem si myslel, že tenhle backup přepisuje jen RAM a extROM. A ejhle, opět nejdou flashnout TM verze ROMky a DeviceData.txt mi říká, že mám QTek. Tak to krucinál musí jít změnit někde i bez flashování. Co tomu říkáte. Nechce se mi teď vyyrábět a dělat binární porovnávání záloh QTek a TM, ale někde to tam asi je, takže to časem najdu, i když vím, že to není vůbec důležité.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|7.9.2004 17:07
Jak vyřešit všechny chyby s COUNTRY při flashování MDA2/DATAPHONE2 - POUZE pro silné nátury.

Osobně jsem to provedl jen 2x. Vždy úspěšně, ale je to asi trochu dráždění hada bosou nohou.

1. - při flashování na jakéhokoliv operátora provést násilné přerušení - vytáhnout kabel.
2. - provést nový flash s operátorem na kterým chceš ( potřebuješ ) - nedochází ke kontrole country.

Jinak je podle mne, zcela jedno jaký je název operátora v hlavičkách jednotlivých ROM ! Nemá to na nic vliv.
beecher (9270)|7.9.2004 17:33
[QUOTE="JirkaP."]Jak vyřešit všechny chyby s COUNTRY při flashování MDA2/DATAPHONE2 - POUZE pro silné nátury.

Osobně jsem to provedl jen 2x. Vždy úspěšně, ale je to asi trochu dráždění hada bosou nohou.

1. - při flashování na jakéhokoliv operátora provést násilné přerušení - vytáhnout kabel.
2. - provést nový flash s operátorem na kterým chceš ( potřebuješ ) - nedochází ke kontrole country.

Jinak je podle mne, zcela jedno jaký je název operátora v hlavičkách jednotlivých ROM ! Nemá to na nic vliv. [/QUOTE]
Co já jsem zjistil, tak to stačí hodit do bootloaderu, jak se zmiňuje pár příspevků výše...

S těmi hlavičkami souhlasím... To je prostě jenom matení davu...
beecher (9270)|7.9.2004 17:47
[QUOTE="vjj"]Samozřejmě vždycky koukám do tří návodů, které mám pořád s sebou na notebooku. Autoři: XDA-developers, JirkaP a Beecher, to jsou moje tři bible flashování MDA II.
Teď jsem oživil 777 TM a jen tak pro pobavení jsem s pomocí ActiveSync backupu vrátil to, co jsem měl pře hodinou na 777 QTek. Až doposud jsem si myslel, že tenhle backup přepisuje jen RAM a extROM. A ejhle, opět nejdou flashnout TM verze ROMky a DeviceData.txt mi říká, že mám QTek. Tak to krucinál musí jít změnit někde i bez flashování. Co tomu říkáte. Nechce se mi teď vyyrábět a dělat binární porovnávání záloh QTek a TM, ale někde to tam asi je, takže to časem najdu, i když vím, že to není vůbec důležité.[/QUOTE]
Cože jsi udělal?
Po flashi se NIKDY nedělá plná obnova, jenom možná syncnutí nebo obnova PIM údajů (kontakty, úkoly atd.)...
Možná to teď mezi těmí mými 777 updaty funguje (páč jsou až na customizaci stejné), ale hlavně tedy mezi různoverzími upgrady...
vjj (42)|7.9.2004 17:58
Samozřejmě, že se normálně restore po flashi nedělá, ale právě, spoléhal jsem na to, že je to pořád stejná verze 777 a hlavně jsem se snažil najít, co nastavilo do ROMky ten QTek.. Ale teď jsem bootloaderem flashnul čistou 777 s nastavením TMobile a ejhle, okamžitě po restartu už znovu flashnout nejde a podle DeviceData je v ROMce stále QTek. Ještě skusím starší verzi 172.126 nebo 172.104.
vjj (42)|7.9.2004 18:20
Tak dnes ještě naposledy. Pár pokusů teď ukázalo, že standardní HimaUpgradeUt KONTROLUJE CountryID i při bootloaderu a stále mi řve COUNTRY ID ERROR, ale existuje verze 197, která skutečně při bootloaderu ID nekontroluje (jinak jo), ale jak to tak vypadá, ani nezmění, a tu jsem dnes používal. Tím se vracím ke své první otázce. Jak změnit nebo smazat COUNTRY ID v ROMce ???:?: :?: :?:
beecher (9270)|7.9.2004 18:25
Holt, tak tam budeš mít na věky věkův QTek... O nic stejnak nejde...

Jinak použij utilitu xda2nbftool, via wiki.xda-dev nebo můj návod... Pokud tedy myslíš smazat Country code z .nbf souborů...
hrtak_ce4you (314)|8.9.2004 16:35
Zkousel jste nekdo tuto verzi pro DP2?
2x Sem ji stahnul a 2x mi winrar nedokazal vyextrahovat ms_.nfb s tim, ze soubor je poskozen
romix (134)|8.9.2004 17:07
[QUOTE="hrtak"]Zkousel jste nekdo tuto verzi pro DP2?
2x Sem ji stahnul a 2x mi winrar nedokazal vyextrahovat ms_.nfb s tim, ze soubor je poskozen [/QUOTE]

zrovan ted, a je to v pohode
beecher (9270)|8.9.2004 19:22
[QUOTE="hrtak"]Zkousel jste nekdo tuto verzi pro DP2?
2x Sem ji stahnul a 2x mi winrar nedokazal vyextrahovat ms_.nfb s tim, ze soubor je poskozen [/QUOTE]
Ze by TotalCMD pro PC? ;)
romix (134)|8.9.2004 21:37
tak jsem si 777 nainstaloval na DP2 s malou cestinou a wireless modem na mne mluvi nemecky:-( procpak? jak ho donutim k anglictine?
st.tom_ce4you (365)|8.9.2004 22:03
[QUOTE="romix"]tak jsem si 777 nainstaloval na DP2 s malou cestinou a wireless modem na mne mluvi nemecky:-( procpak? jak ho donutim k anglictine?[/QUOTE]

Jeste take nastaveni GPRS.
Miloš Strouhal (3997)|8.9.2004 22:12
..mam oficiální update od T-mobilu,na němž je 777 postavena a mam stejnou zkušenost.. :?
Tohle je další důkaz toho,že je to pěkně odfláknutej "update".. A ještě si za to nechají zaplatit,ignoranti.. :disgusted: Alespoň,že jinak jede "ok"..
beecher (9270)|11.9.2004 11:16
Hm, tak to se omlouvám, že to háže hlášky v němčině, protože já používám celou dobu i překlad prostředí (a dle všeho je nás většina) od MC, který zafunguje na jakoukoliv jazykovou verzi čehokoliv z dodávaného SW, a tudíž tak nějak na to nanarazím, že by tam mohl být nějaký problém.

Ad nastavení GPRS? To jako v SPB GPRS Monitoru nebo Control Panel ve Windowsech? Protože to mi přijde divné, že by to tak bylo, páč tohle je v OS ROM a ta je určitě anglická, neb je z QTeku.

Jinak mám podezření, že ten update vařili chlapci z německého TM a je to postavené na germánské verzi WM2003PhoneEd a náš český TM to prostě převzal a dodal akorát lokalizaci... Ach jo... :sarcastic: :no:

Pokusím se najít někde na disku EN verzi WModemu, převařím CAB a update, aby to pro příště nezlobilo...
st.tom_ce4you (365)|11.9.2004 12:12
[QUOTE="beecher"]Hm, tak to se omlouvám, že to háže hlášky v němčině, protože já používám celou dobu i překlad prostředí (a dle všeho je nás většina) od MC, který zafunguje na jakoukoliv jazykovou verzi čehokoliv z dodávaného SW, a tudíž tak nějak na to nanarazím, že by tam mohl být nějaký problém.

Ad nastavení GPRS? To jako v SPB GPRS Monitoru nebo Control Panel ve Windowsech? Protože to mi přijde divné, že by to tak bylo, páč tohle je v OS ROM a ta je určitě anglická, neb je z QTeku.

Jinak mám podezření, že ten update vařili chlapci z německého TM a je to postavené na germánské verzi WM2003PhoneEd a náš český TM to prostě převzal a dodal akorát lokalizaci... Ach jo... :sarcastic: :no:

Pokusím se najít někde na disku EN verzi WModemu, převařím CAB a update, aby to pro příště nezlobilo...[/QUOTE]

je to: start-settings-conections-gprs setting.
Miloš Strouhal (3997)|13.9.2004 00:57
Tohle je cab ve kterém je ta chyba s němčinou:
OEM_AKU2a_WWE_04260401.sa.CAB

Ti co máte 1.72.777 jej tam nenajdete,jelikož jej Beecher "schoval" do OEM_WWE_04051001.sa.CAB.

Pokud však máte původní ExtROM 1.72.176 na níž je 1.72.777 postavena, stačí OEM_AKU2a_WWE_04260401.sa.CAB prostě smazat, a vše běží jak má. Já osobně smázl i OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB, jelikož mi přišlo, že ani jeden z těchto cabů není nezbytně nutný pro správnou funkci MDA II. Ale to je pouze můj názor, smázl jsem je, a zatím nikde nepozoruji žádné nekorektní chování či změnu k horšímu..
Ponechal jsem jen původní OEM_WWE_04051001.sa.CAB jež pánové z T-mobilu stejně "ukradli" z oficiálního updatu jež před časem vydal Norský Qtek..:D
Miloš Strouhal (3997)|3.10.2004 01:50
!!!Důležité varování!!! :
Verze bootloaderu 1.03 - 1.06 neumožňuje downgrade!!!
Předtím, než se budete pokoušet vrátit z Beecherovi 1.72.666 nebo 1.72.777 nebo jiné verze ROM 1.72 na nižší verzi ROM, např. 1.66 či 1.60, přesvěčte se, jakou máte verzi bootloaderu. Máte-li vyšší verzi než 1.02, nepokoušejte se flešovat níže. Přijdete o cihlu jako jeden z nás Miroslav Lovíšek.. už několik dní se mu cihlu snažíme bez úspěchu oživit,ale marně..:? :( :( :!:
beecher (9270)|3.10.2004 13:18
Návod, jak problém s Bootloaderem 1.03 vyřešit.
Banano (18)|11.10.2004 09:19
[QUOTE="beecher"]Hm, tak to se omlouvám, že to háže hlášky v němčině, protože já používám celou dobu i překlad prostředí (a dle všeho je nás většina) od MC, který zafunguje na jakoukoliv jazykovou verzi čehokoliv z dodávaného SW, a tudíž tak nějak na to nanarazím, že by tam mohl být nějaký problém.

Ad nastavení GPRS? To jako v SPB GPRS Monitoru nebo Control Panel ve Windowsech? Protože to mi přijde divné, že by to tak bylo, páč tohle je v OS ROM a ta je určitě anglická, neb je z QTeku.

Jinak mám podezření, že ten update vařili chlapci z německého TM a je to postavené na germánské verzi WM2003PhoneEd a náš český TM to prostě převzal a dodal akorát lokalizaci... Ach jo... :sarcastic: :no:

Pokusím se najít někde na disku EN verzi WModemu, převařím CAB a update, aby to pro příště nezlobilo...[/QUOTE]

Tak nejaka doba uplynula..........a stale nic? Pouzivam 777 bez lokalizace a ta nemcina je vazne protivna. Bude tedy ta oprava pane kuchari? :D
beecher (9270)|11.10.2004 10:08
Jejky, díky za upozornění...
Díky problémům se svou cihlou jsem tak nějak na to zapomněl... Dneska to udělám a vystavím.

Je tam ještě něco německy?
JanHavlicek (635)|9.6.2005 12:13
Sháním původní Euroteláckou ExtRom, ROM a Radio, konkrétně ve verzi:

Eurotel CZ
ROM: 1.60.00WWE, 03.12.2003
Vysílací část: 1.10.00
Protokol: 1337.18
ExtROM: 1.60.49

Kdybyste věděli, kde to ještě stáhnout, pošlete mi PLS SZ, díky mockrát