Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FS PL 720 nebo HP IPAQ hx4700

skautik_ce4you (66)|5.9.2004 12:30
tuto otazku opravdu nevim kam nasmerovat a docela me tlaci cas :)

ve statech je to vseobecne levnejsi nez u nas, ale uz mi nezbyva moc cas k rozhodovani pokud bych si chtel opravdu udelat radost a nechat si pda poslat na docasnou adresu :)

a proto se ptam co je lepsi, do ceho by jste sli vy, kdyby jste byli na mem miste a proc? :) PL 720/710 nebo IPAQ ?

dekuju moc za konstruktivni prispevky :)
skautik


radsi pridam i anketu, abych pak nemusel na konci pracne scitat hlasy :)
JirKa.K_ce4you (58)|5.9.2004 12:39
Tezka volba, ale recenzi ani jednoho jsem jeste necetl... Nevim jak vychazi cena 720 ve srovnani s tim Ipaqem, ale kdybych mel nakupovat v CR, sel bych do 720.

Ten touchpad na Ipaqu mi pripada naprosto zbytecny.
skautik_ce4you (66)|5.9.2004 12:42
jinak doplnim objednavka pres http://www.expansys-usa.com

hx 4700 cena predbezne 610 usd - na objednavku :(
pl 720 670 usd - k dodani za 4 dny :)

nebo nema smysl investovat do takoveho to zarizeni a staci "obyc" pl420 pripadne ekvivalent jineho vyrobce?

k cemu to budu pouzivat: :)

prace - poznamky, emaily, web, (planovac), ssh klient, diktafon apod.
zabava - filmy, ebook, prohlizeni fotek, mozna nejaka ta hra mladejm :)
vseobecne - bt gps - navigace

nahradi mi to starsiho NT, ktereho jsem vyuzival vesmes jen k tomuhle ale ty 3 kila se mi uz tahat nechce :)
JirKa.K_ce4you (58)|5.9.2004 13:42
Vsechno co pisete muzete delat i s FS LOOX 420 s BT i WiFi za nejakych 11 000 (bez WiFi jeste o dost levnejsi) v CR. Ale s VGA to bude urcite lepsi "podivana", v CR za LOOXE 720 chteji cca 17 000, za toho ipaqa cca 21000 Kc.
Pavel Koza (4761)|5.9.2004 14:13
[QUOTE]vseobecne - bt gps - navigace[/QUOTE]

Vektorova mapa na QVGA a VGA displeji se neda srovnat... VGA je uplne jina kava, mnohem prehlednejsi.
Hombre_ce4you (113)|6.9.2004 08:16
»co je lepsi«

To je relativni.

»do ceho by jste sli vy kdyby jste byli na mem miste«

4700

»a proc?«

VGA, 4"
Milan Švec (938)|6.9.2004 15:50
VGA ano či ne? Jednoznačně ano. Stačí se podívat třeba sem. Je to jako se vším. Dokud to nepoznáte osobně, nechybí to. Zpátky už to nejde. Další příklady rozdílů tady. 4“ nebo 3.6“ ? To byl i můj problém. Protože jsem mohl osobně získat první dojmy z pohledu na obojí současně, zpočátku u mě převažovaly ty 4“. Ne kvůli značce, jsou i jiné než HP, ale kvůli vlastnímu zraku. Při dalším rozhodování mě pak ale ovlivnilo následující. Nejdříve Duncanova odpověď na dotaz, kterou položil „rrjmaier“ a pak Duncanova odpověď „Uzi“mu. Dovolím si z ní ocitovat: „Practically the difference between 4" and 3.6" isn't enough to make much of a difference. If it can be done in 4" it can be done in 3.6". Moving away from an area percentage comparison (which can make the size difference appear more major than it really is) and on to a comparison of width and height: The 4" screen gives you approx. 3.2" x 2.4". The 3.6" screen gives 2.88" x 2.16" - so anything n a 4" screen is just 11% taller and wider. In other words - if something (e.g. a letter of the alphabet) is 1.2 mm wide and 1.6 mm tall on a 4" screen - it will be 1.08 mm wide and 1.44 mm tall on a 3.6" screen. The letter will be tiny but clear and readable on both screens. Thats the math part - on an observational level I've used VGA on both 4" and 3.6" screens now - and frankly, whilst I wouldn't recommend using either for too long with very small text, I noted no practical difference in usability - except for the observation that the 4" screen devices are larger and heavier.“ Protože jsem jinde zase zaznamenal vášnivou obhajobu, v čem jsou 4“ u Toshiby 800 lepší, než všechno ostatní, myslím, že právě v displeji řešení, co vzít, ještě nebude. 720ka nebo hx4700 ? Při prvním uchopení obou jsem si všiml, že 720ka sedí v mé ruce velmi přirozeně, aniž bych se o to musel nějak starat. 4700 jsem „musel“ držet. Prostě jsem musel ruku víc otevřít a dávat na to pozor. Ty vnější rozměry a váha se nedají přehlédnout. I tehdy, kdy mi ještě 720 připadala moc mrňavá a kovový rám 4700 a jeho displej byly převažující výhody. Jestli tam je Touchpad a u LOOXe zase foťák, bych pominul úplně. Dá se žít s tím i bez toho. Podobně to bude i ve využitelnosti rozdílu ve frekvenci procesorů. 4700 ho má o něco rychlejší. Co mě zarazilo jako první, byla vnitřní paměť 4700 a její organizace. Pro počet a umístění otevřených (=spuštěných) programů a jejich aktivních dat je prostor RAM naprosto rozhodující! Proto když jsem zjistil, že stejně velká vnitřní paměť u 4700 je určená převážně k archivnímu ukládání SW (což zvládne jakákoliv SD či CF karta) místo k ukládání za sebou postupně spouštěných programů, ztuhly mi rysy. Předposlední, co rozhodlo, bylo sdělení v diskuzi, že 4700 nemá USB Host. Aniž bych předtím tušil, k čemu to je vůbec, natož dobré, jsem se o to začal zajímat. Proč to 4700 nemá, nechápu. Zase, dá se žít i bez toho. Doteď tak funguje moje současné PDA. Ale když to tam jiné PDA mít může? Poslední argument: cena. 720ka dává víc možností za méně peněz. (Je to stejné jako u LOOXe 600 před dvěma roky. Tehdy se taky s velkou slávou kdekdo odvracel od dvou slotů - CF a SD/MC – současně na jednom PDA. A už je tu máme zase. A dokonce jeden další navíc!) Závěr a moje rozhodnutí: LOOX 720 Podstatně větší RAM pro větší množství současně spuštěných programů, tři aktivní obousměrné vstupy proti dvěma u hx, je lehčí, menší a levnější. (A bude asi i dřív dostupnější. Všechno ostatní tady.)
skautik_ce4you (66)|6.9.2004 16:09
Opravdu diky za odpovedi a hlavne Milanu, ktery mi vyber jednoznacne urychlil.

Loox je objednan a jakmile prijde a ja si na nej zvyknu, urcite podam nejaky report :)
JP_ce4you (215)|8.9.2004 08:24
Perfektní recenze na LOOX 720:

www.mobile-review.com/pda/review/fs-loox720