Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

loox420 vs. ipaq4150 vs. a716

remex_ce4you (0)|3.9.2004 17:08
Dobry den,
podlouhem vahani a hledani jsem se rozhodl pro nektere z techto zarizeni. Rad bych vas pozadal, zda byste mi nepomohli v mem vyberu pomoci vasich zkusenosti s temito PDA. Popripadne navrhli jiny model. PDA bych vyuzival predevsim k poslechu mp3, hrani her, cteni knizek, surfovani. Zatim se mi jevi jako nejlepsi alternativa loox420, taky hlavne proto, ze je z nich nejlevnejsi. Jaky obchod byste mi doporucili? Me se jevi jako nejlepsi asi cybex. Dekuji za vsechny odpovedi a omlouvam se, za delsi cteni :-). remex
JirKa.K_ce4you (58)|3.9.2004 17:38
Obchody bych doporucil tyto:
cybex-uz jsem tam nakupoval spoustu veci a zatim vse ok
alzasoft,kasa-osobni zkusenosti nemam, ale pry taky vse OK

Jeste se zkuste mrknout na Dell Axim 30, je taky relativne levny a navic ma, narozdil od tech ostatnich, Windows Mobile 2003 Second Edition. Jsou tri typy Aximu X30 v cenach od 8000 do 14000 s dani.
Mrknete sem :
Nejlevnejsi Axim-bez WiFi
S WiFi a 312MHz
S WiFi a 624Mhz

Jinak recenze toho Aximu by, podle vladce, mela byt co nevidet. :) Recenze ostatnich jsou urcite nekde na ce4you

Muj nazor:
Loox 420: pekny a za dobrou cenu, nema CF
Asus 716: ma CF, ponekud vetsi rozmery a trcici (mala) antenka
IPaq 4150: pry nazloutly displej, relativne drahy
Axim X30: dobra cena, ale jeste jsem necetl recenzi


Pavel Koza (4761)|3.9.2004 17:46
Je to tezke rozhodovani a bude hur, novych zarizeni je cim dal tim vic:) Kdyz odmyslim toho Asuse, ktery je preci jen hodne velky (ale ma CF slot), tak ty ostatni jmenovana zarizeni jsou si dost podobna. Jestli je favoritem LOOX, kupte a nebudete litovat. Navic si do nej snad jiz za par tydnu budete moci naflashovat Second Edition.

Co se Dellu tyka, tak recenze je hotova, bude v pondeli. Bohuzel jsem netestoval srovnatelny model, ale ten nejmene vykonny, bez bezdratovych modulu, takze by to stejne zas tak nepomohlo.
JirKa.K_ce4you (58)|3.9.2004 18:26
[QUOTE="Pavel Koza"]Jestli je favoritem LOOX, kupte a nebudete litovat. Navic si do nej snad jiz za par tydnu budete moci naflashovat Second Edition.
[/QUOTE]

Mozna se obavam naprosto zbytecne, ale na slova 'snaz za par tydnu' apod.uz zacinam byt alergicky. :) Z par tydnu by taky mohlo byt par mesicu...

Ja vybiram mezi Loxxem 420BTWL a Aximem X30. Myslim, ze jsou to dost vyrovnane modely, ale Axim ma Win SE uz ted.
Pavel Koza (4761)|3.9.2004 18:42
[QUOTE="JirKa.K"]Mozna se obavam naprosto zbytecne, ale na slova 'snaz za par tydnu' apod.uz zacinam byt alergicky. :) Z par tydnu by taky mohlo byt par mesicu... [/QUOTE]

To chapu. Na druhou stranu se dnes a denne presvedcujeme o tom, ze jakkoliv presne dane terminy se nedodrzuji. Ja mam ze spolecnosti FSC nekolikrat potvrzeno, ze v prubehu rijna ten upgrade bude. Jenze dokud v ruce nebudu drzet CDcko, tak je porad sance, ze to nakonec bude jinak.

Takze bud muzu pouzivat podobne podminovaci zpusoby, nebo nerikat nic;)
remex_ce4you (0)|3.9.2004 20:35
Oh, dekuji za reakce. Tak rychle jsem to preci jen necekal :)) . A dokonce od samotneho vladce. Dekuji. Poklona. Pujdu tedy do toho looxe420. Jenom jsem se chtel jenom ujistit jeste v jedne veci. Na cybexu maji u nej v popisu pouze procesor Intel XScale 255/ 300 MHz, ten by mel byt preci jen u looxe410? Take tam neni specifikovano, zda je tam ten kupon na software. Psal jsem jiz tam, ale zatim bez odpovedi, ne jako zde :D . Jinak bych opravdu chtel podekovat za tyto skvele stranky. Vyborne a hutne recenze a podle vseho i nezaujate :) . Mimochodem, kdyz jsem se zpatky nejakych 3-4 mesic zpet zacal o PDA zajimat hadejte, ktere stranky jsem si po vygooglovani prvni otevrel. Kdyz uz nam tedy zacalo to zari, tak davam za :yes: . remex
Pavel Koza (4761)|3.9.2004 21:36
:) Ne, je to chyba, 420ka ma skutecne 400MHz procesor. A kupon je uplne uvnitr baleni, s tim prodejce nic nedela.
Prochaine_ce4you (82)|3.9.2004 21:50
Já jsem se rozhodoval mezi FS LOOX 420 a Dell AXIM X30 a vybral jsem Dell. Musel jsem na něj sice 10 dnů čekat, ale jsem spokojen.
JirKa.K_ce4you (58)|4.9.2004 03:53
Ja si prece jenom jeste pockam na tu recenzi Axima X30... Jinak to taky vidim na Loox 420.
Bobo_ce4you (18)|14.9.2004 23:16
Preco nie ten iPaq 4150? Ma dobru recenziu aj na tejto stranke, aj ked som si cital zopar zahranicnych recenzii.
Co sa tyka Dellu - X30 - tiez riesim podobny problem, ale tu na Slovensku ma dell uvedene 3 firmy, ktore predavaju zariadenia Dell, ziadna nechyruje o X30. Jedna ma cesky cennik - ked som ju upozornil, dostal som odpoved: "My vieme". Mozu si ten Dell X30 ktory este ani nemaju v ponuke zasunut do zadnice.
Ruka_ce4you (86)|15.9.2004 01:23
Proc ne h4150? Duvod je prozajicky. Je to jeho cena :) Nic proti iPAQu sam jej vlastnim :D a sem s nim velice spokojen, ale dnes bych si opravdu vybiral bud z Looxe nebo Della. Kamos si nedavno koupil prave Looxe 420. Jak sme ho porovnavali s h4150 tak muzu rict tohle.S nejvetsi pravdepodobnosti jsou si vnitrnosti velice podobne (umisteni IrDA,SD slotu a dalsi). Kamosovi se vic designove libi jeho Loox me zas iPAQ. A navic Loox ma prece jen o cosi lepsi display. Bila je vice bila nez na me h4150 kde ma bila zluty nadech :( A taky ma Loox nektera nastaveni, ktera mi u h4150 chybi (napr. mnohem jemnejsi moznsti nastaveni). Hold je uz to prece jen postarsi zarizeni ;) Za chvili to bude rok co je na trhu a ten se vyvyji velice rychle.

Preju stastnou ruku pri volbe PDA
Crusader_ce4you (624)|15.9.2004 09:09
[QUOTE="Ruka"]Proc ne h4150? Duvod je prozajicky. Je to jeho cena :) Nic proti iPAQu sam jej vlastnim :D a sem s nim velice spokojen, ale dnes bych si opravdu vybiral bud z Looxe nebo Della. Kamos si nedavno koupil prave Looxe 420. Jak sme ho porovnavali s h4150 tak muzu rict tohle.S nejvetsi pravdepodobnosti jsou si vnitrnosti velice podobne (umisteni IrDA,SD slotu a dalsi). Kamosovi se vic designove libi jeho Loox me zas iPAQ. A navic Loox ma prece jen o cosi lepsi display. Bila je vice bila nez na me h4150 kde ma bila zluty nadech :( A taky ma Loox nektera nastaveni, ktera mi u h4150 chybi (napr. mnohem jemnejsi moznsti nastaveni). Hold je uz to prece jen postarsi zarizeni ;) [/QUOTE]

Jako bys mi mluvil z duše. Kdybych měl možnost ještě jednoho výběru, 4150 ku bych vrátil a koupil bych Looxe 420. Design 420 ky se mi líbí mnohem víc a pravda je i to s tím diplayem a nastavením.
Ruka_ce4you (86)|15.9.2004 20:43
h4150 jsem si koupil chvilku po tom co byla uvedena na trh.Pokud si dobre pamatuju, tak to bylo jedine zarizeni, ktere v te dobe kombinovalo BT+Wi-Fi a "velice male" rozmery. Bylo to proste neco :yes:
Ale jak sem napsal. Trh a vyvoj jde velice rychle kupredu. A ja osobne sem rad ze tomu tak je. Aspon mohu snit o koupi dalsi "nabusene masiny" ;)
Bobo_ce4you (18)|15.9.2004 22:18
[QUOTE="Ruka"]Proc ne h4150? Duvod je prozajicky. Je to jeho cena :) Nic proti iPAQu sam jej vlastnim :D a sem s nim velice spokojen, ale dnes bych si opravdu vybiral bud z Looxe nebo Della.[/QUOTE]

Ja prave mam moznost kupit prave H4150 za celkom priaznivu cenu, LOOX420 by som tu na slovensku u 2-3 predajcov nasiel (za zlahka vyssiu cenu ako H4150), dell axim x30 oficialni predajci u nas na strankach nemaju, a ja do nich busit nebudem - kedze ani z recenxie dell x30 som nebol nejak mimoriadne rozruseny.

Ale ine chcem povedat.
Precital som si recenziu aj loox 420, a nezda sa mi to ako nejaka bomba - okrem nenazltleho displeja je to prakticky rovnake.
Pises, ze si s 4150 spokojny - a to ten pristroj dobre poznas. Mozno by si pri looxe trpel, kto vie? ;)

Ja neviem, mam k tomu looxu nejaku intuitivnu nedoveru (mozno kvoli siemensu), a k ipaqu nejaku neoddovodnenu doveru - a to mi teraz zdochol ipaq 3870 po 2.1 rocnom pouzivani.

Je to tezky.
Bobo_ce4you (18)|15.9.2004 22:19
[QUOTE="Crusader"]
Jako bys mi mluvil z duše. Kdybych měl možnost ještě jednoho výběru, 4150 ku bych vrátil a koupil bych Looxe 420. Design 420 ky se mi líbí mnohem víc a pravda je i to s tím diplayem a nastavením.[/QUOTE]

Cim je ta 4150 na vratenie, a cim je ten loox o tolko lepsi?

Dakujem.
Crusader_ce4you (624)|16.9.2004 07:53
[QUOTE="Bobo"]
Cim je ta 4150 na vratenie, a cim je ten loox o tolko lepsi?
Dakujem.[/QUOTE]

4150 ka rozhodně jako taková na vrácení není. Jsem s ní moc spokojen a neměl jsem s ní vážnější problémy, ale jak jsem psal: Kdybych měl tu možnost výběru ještě jednou, vyhrál by Loox z těchto důvodů: lepší displej ( bílá je bělejší :D .... to už jsem někde slyšel a má to něco společného s praním :D :D :D ), diplej je dotažený až do krajů obrazovky, možnost jemnějšího doladění systému, absolutně stejné vybavení, ale nižší cena a v neposlední řadě se mi více líbí 420 kový design. Ale jelikož jsem osoba netrpělivá a když jsem pocketa sháněl, tak měli skladem jenom 4150, tak jsem vzal co bylo. Nechtělo se mi čekat další 3 dny, než dovezou 420 ku .:)
Orloj_ce4you (299)|22.9.2004 09:29
I ja jsem osoba netrpelive a nevydrzel jsem cekani na 420ku, ale design a koncept looxe se mi libil natolik, ze jsem koupil 410 a za usetreny peniz 512kartu :-)) Jsem opravdu spokojen, rychlost CPU zvysuji pretaktovanim pouze pri hrani TombRaidera na 400, jinak tech 300MHz bohate staci. Nepritomnost WiFI me zas tak neboli, ale trosku mrzi ta chybejici kolibka. ALe to je dan za netrpelivost ;-) Ipaq mi pride designove moc kosmickej, navic opravdu o neco drazsi