Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dostat na today / kalendar i "allday" events ?

Orloj_ce4you (299)|31.8.2004 10:04
trosku me vcera zarazilo, ze me today kalendar neupozornil na "allday" tedy celodeni udalost nekolik dni predem. tato se zobrazila az v den na kdy byla v kalendari zapsana. To melo za nasledek opomenuti dulezite veci, nebot jsem svou pamet poslal na dovolenou a spolehal se na PPC. Vzdy kdyz mam neco napr ve stredu od 9 do 10h, uz tyden dopredu je tato udalost (samosebou pokud pred ni nejsou dalsi) videt. Na today je treba "streda: 9-10 zubar" -pokud si ale zadate, ze mate nekdy behem ctvrtka prinest do prace kavovar a podivate se na PPC az ve ctvrtek v praci, kafe si ten den uz nedate. Uz jen proto, ze ve stredu vecer vam bude PPC hlasit ze na zitra vubec nic nemate.
Neda se to prosim nekde nastavit? Abych ve stredu vecer videl na today "zitra: kafovar do prace"?
P.S. to kafe nebylo tou dulezitou opomenutou udalosti, to byl jen priklad :-)
beecher (9270)|31.8.2004 14:45
Spolehlive pouzivam Kohgovu tAgendu...
http://www001.upp.so-net.ne.jp/kohgo/index_en.html
Orloj_ce4you (299)|31.8.2004 15:34
dekuji, zajimava aplikace.. jen se mi nedari ji spojit s Agenda Fusion kterou ted pouzivam misto otlouku -treba kliknutim na jednotlive ukoly. nevim co zadat do policek nastaveni, kdyz zrusim pouzivani Pocket Otlouku. Dalsi vec je podivne zarovnavani data ve tvaru mm.dd se u nekterych mesicu dela zvlastni mezera (napr. 31 .8) a u jinych ne (napr.13.20) cili tecka je hloupe svazana s dny a kdyz je pod sebou vicero ukolu z jednoho mesice, tento se jiz v dalsich nezobrazi, coz k prehlednosti moc neprispiva. Vice se mi rovnez libi ve standartnim today kalendari, ze rika napr. zitra. nebo ctvrtek apod. misto zdlouhaveho neprehledneho "13.12 po" -kde datum je dulezite, neb zobrazuje i pozdejsi veci nez jen 1 tyden. Dalsi neprijemna vec je, ze pokud se clovek rozhodne experimentovat s nastavenim, psetka se nutnosti po kazde zmene restartovat.. Treba za par verzi vychytraji tech nekolik musek..
Tim se ale opet dostavam k otazce, jak ve standartni today kalendari (ktery mi jinak docela vyhovuje) nastavit, aby zobrazil i all day "celodeni" udalosti i nekolik dni dopredu
ipf (2136)|31.8.2004 16:27
[QUOTE="Orloj"]...pokud si ale zadate, ze mate nekdy behem ctvrtka prinest do prace kavovar a podivate se na PPC az ve ctvrtek v praci, kafe si ten den uz nedate. Uz jen proto, ze ve stredu vecer vam bude PPC hlasit ze na zitra vubec nic nemate...[/QUOTE]

Já to řeším tak, že si dám na středu na 22-hou hodinu poznámku: "Donést ve čtvrtek kávovar" a ve středu na to celý večer koukám (a možná si to kafe ve čtvrtek dám :D ).
PS. V týdením zobrazení se ty úkoly ukazují jako tečka a libovolně si je přesouvám ze dne na den.
beecher (9270)|1.9.2004 07:44
Tak bych pak doporučil PocketBreeze od sbsh.net (tvůrci PocketWeather). Ovšem to už není zdarma.
Jinak já nějak ty PIM molochy nemusím...
Orloj_ce4you (299)|1.9.2004 15:44
nasel jsem jeste calendar+ ktery zdarma je a vicemene dela to co jsem chtel.. za zkousku urcite stoji a i kdyz k nemu nejake vyhrady mam, nechavam si ho nainstalovany
http://www.mohairsofa.com/Default.aspx/document/10
predevsim bych uvital (ja vim, jsem asi hnidopich :-) ) moznost prepsat texty do cestiny (treba to ze na dnes jiz nemate zadnou schuzku) a pojmenovani nasledujiciho dne "zitra", nikoliv prostym datem
beecher (9270)|1.9.2004 16:45
S temi texty by se dalo mozna neco vymyslet... Pokud ovsem jsou jako resources...
Co ale urcite nepujde zmenit je to datum na zitra...
Orloj_ce4you (299)|1.9.2004 18:06
napsal jsem vyrobci emajl s nekolika otazkami, treba jestli to jde prelozit, jestli jde zmenit velikost mezery mezi dny (je zbyyytecne velika, obzvlaste pokud zmensite font, atp. tak uvidime jak dopadnu :-) Temi resource bylo mysleno zdrojak? Jestli se pletu, omluvte me, jsem v tomhle oboru zatim trosku lama :-)
beecher (9270)|1.9.2004 18:30
No, ja ty stranky omrknul a on tam je zdrojak primo ke stazeni... Ted by to chtelo jeste EmbededVisualC pro kompilaci, prelozit by to nemel byt problem, zkuste SZ eXEdenovi, ze bych to prelozil do CJ a on zkompiloval (a upravil to datum)... :)

Ad Resources: Programy pro Windowse (PC i PPC) maji jednu vyhodu, ze vetsina softu maji ty texty, rozmery vstupnich poli, velikosti oken, napisy na tlacitkach, ikony apod. (tedy jak ta aplikace ve Widlich vypada) v casti exe souboru, ktera se prave nazyva resources. A pomoci sikovneho programu jako je treba Resouce Hacker se daji editovat (ale musi to snad byt nejak standardni MS ovladaci prvky), aniz by clovek musel znova ten program upravil a prekompilovat a nezmeni to funkcnost programu...
Ale nevim, jak je to s legalitou takove zmeny...

Takze tak...
Orloj_ce4you (299)|3.9.2004 09:28
tak mi dneska prisla odpoved od autora, preklad do cestiny je mozny do dalsi verze ofigo, jestli mu to prelozim(e) a nejake bugy odstrani (velikost mezery mezi dny kdyz se zmensi font se taky zmensi. Pomuzes mi (nekdo) z prekladem pls :?:
beecher (9270)|3.9.2004 12:03
At mi posle na e-mail texty, ktere se maji prelozit a ja to snad pristi tyden zvladnu... To neni problem...