Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nevite nekdo jak zmenit pres registr MAC adresu wifi modulu?

laif.sax (19)|30.8.2004 11:24
Premyslim o tom z par tydnu, protoze v desktop windows to normalne jde pridanim polozky NetworkAddress do urcityho mista registru, a manualnim napsanim pozadovany MAC adresy k tomu..

a tak porad premyslim kam by se tahle polozka dala pridat do registru PPC..

chtel jsem to z prostyho duvodu, mam pripojeni na net pres wifi tady v nasem meste, ale samozrejme bloklej na MAC adresu moji wifi karty v compu.. cili kdyz nejsem doma, comp je vyplej, a rad bych se pripojil pres nejakej AP ve meste ze svyho PDA, tak me to nepusti protoze to moji MAC nezna...

nemate nekdo napad kde by se to dalo nastavit, tedy jestli? ale teoreticky to pripada docela realny :)
PavelR. (2184)|30.8.2004 12:07
[QUOTE="laif.sax"]Premyslim o tom z par tydnu, protoze v desktop windows to normalne jde pridanim polozky NetworkAddress do urcityho mista registru, a manualnim napsanim pozadovany MAC adresy k tomu..

a tak porad premyslim kam by se tahle polozka dala pridat do registru PPC..

chtel jsem to z prostyho duvodu, mam pripojeni na net pres wifi tady v nasem meste, ale samozrejme bloklej na MAC adresu moji wifi karty v compu.. cili kdyz nejsem doma, comp je vyplej, a rad bych se pripojil pres nejakej AP ve meste ze svyho PDA, tak me to nepusti protoze to moji MAC nezna...

nemate nekdo napad kde by se to dalo nastavit, tedy jestli? ale teoreticky to pripada docela realny :)[/QUOTE]

... kdyby to slo, bylo by to supr. Nicmene se obavam, ze to tak jednoduche nebude :) ...

PavelR.
Dell_ce4you (48)|30.8.2004 13:36
[QUOTE="laif.sax"]Premyslim o tom z par tydnu, protoze v desktop windows to normalne jde pridanim polozky NetworkAddress do urcityho mista registru, a manualnim napsanim pozadovany MAC adresy k tomu..

a tak porad premyslim kam by se tahle polozka dala pridat do registru PPC..

chtel jsem to z prostyho duvodu, mam pripojeni na net pres wifi tady v nasem meste, ale samozrejme bloklej na MAC adresu moji wifi karty v compu.. cili kdyz nejsem doma, comp je vyplej, a rad bych se pripojil pres nejakej AP ve meste ze svyho PDA, tak me to nepusti protoze to moji MAC nezna...

nemate nekdo napad kde by se to dalo nastavit, tedy jestli? ale teoreticky to pripada docela realny :)[/QUOTE]

A proc si nenastavís MAC v PC podle PDA??? Poskytovatel pripojeni by tu zmenu mel po predchozi domluve akceptovat.
laif.sax (19)|30.8.2004 15:49
samozrejme, to me taky napadlo, ale radsi bych to vyresil opacnym zpusobem, protoze to s tim mym ISP je jen ta nejaktualnejsi vec, ale moznost menit si mac v PDA by se mi rozhodne mohla hodit i nekde jinde, kdyz zkoumam site ruzne jinde :)

tak proste ze zvedavosti snazim se prijit na to jestli to jde nebo ne..

a jak rika Pavel R, nevypada to ze to bude tak jednoduchy, ale kdo vi.. o Windows se taky myslelo ze v nich MAC menit nejde, ze to jde jen v Linuxu, a najednou se to objevilo ze jo a meni se furt a vsude.. takze mozna ze jde jen o to prijit na to kde ten klic je potreba vlozit, nakonec architektura registru je docela podobna..

proto jsem zkusil jestli to tu uz nekdo nevi..
Dandak_ce4you (101)|15.2.2006 10:20
K tomuto tématu dotaz: jak zjistím MAC adresu ? Konkrétně MDA Vario, WM5.

Ruším - už jsem to našel - sorry.