Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HP iPAQ rx3715

Pavel Koza (4761)|30.8.2004 10:38
Nová řada HP iPAQ rx3000 zůstává tak trochu ve stínu mnohem obletovanějších modelů h6300 či hx4700, ale jak za chvíli sami poznáte, je to rozhodně škoda. V portfoliu nových Pocket PC zařízení od společnosti Hewlett-Packard jde o řadu zaměřenou na poskytnutí maximálního multimediálního zážitku. Nejvýkonnější typ, který budu recenzovat, nabízí mimo jiné i integrovaný digitální fotoaparát nevídané kvality či infračervený port uzpůsobený ovládání spotřební elektroniky.



Přečtěte si celou recenzi.
Sieno (70)|30.8.2004 11:22
Bravo! Mou reálnou pravicí pomyslně třesu reálnou pravicí našeho vládce. Tahle recence mě stála jednu poradu, kterou jsem prostě MUSEL ignorovat, abych si vše v klidu dočetl :)

Jinak zařízení považuji za velice příjemné. A ani za svět nenapíšu, co mi brání v tom, abych si ho koupil :D

Have a nice day,

NoOne
JirKa.K_ce4you (58)|30.8.2004 11:25
Pekny clanek, diky. Ale tento IPAQ si asi nekoupim... :sarcastic:
Crusader_ce4you (624)|30.8.2004 11:47
Naprosto skvělá a vyčerpávající recenze. Ale i tak vím, že zatím zůstanu u své 4150-ky.
Díky za recenzi vládče :yes:
Martin Hanzal (132)|30.8.2004 11:50
Velké zklamání, mimo velmi kvalitního fotoaparátu, velmi dobré výdrže baterky a velkého backup prostoru, je tento iPAQ ve své třídě průměrné zařízení (málo RAM paměti, nic moc procesor, pravděpodobně "duhový" display, jenom jeden slot?). Nevím co by mě mělo přesvědčit abych svojí 3970 nahradil zrovna tímto strojem. A ani za svět nenapíšu, kterým PDA bych ho nahradil, zase by se tu někdo ozýval ;) Takže si holt počkám na další generaci ... snad se dočkám.
Pavel Koza (4761)|30.8.2004 11:58
[QUOTE="Martin Hanzal"]...nic moc procesor...[/QUOTE]

Ja to opakuju vice mene v kazde recenzi bez nejake zpetne vazby, takze je mozne, ze to vnimate (vsichni) jinak, ale muzete uvest alespon tri aplikace, ve kterych jste na zarizenich s 400MHz procesorem omezeni jeho vykonem? Respektive aplikaci, ktera naprosto prokazatelne a na prvni pohled (samozrejme krome benchmarku:) beha rychleji na 520ce ci 624ce?

Ja osobne mam zkusenost, ze pokud ma zarizeni alespon 300MHz, tak je to proste nerozlisitelne a slaba mista systemu a aplikaci jsou nekde jinde... Ale mozna jsem uz z toho mnozstvi zarizeni zblbly;) Fakt by me to zajimalo, to nemyslim ironicky.
MaPo_ce4you (174)|30.8.2004 12:18
[QUOTE]Ja osobne mam zkusenost, ze pokud ma zarizeni alespon 300MHz, tak je to proste nerozlisitelne a slaba mista systemu a aplikaci jsou nekde jinde... Ale mozna jsem uz z toho mnozstvi zarizeni zblbly;) [/QUOTE]

Nic si z toho nedelej - Samsungy maji naprosto vyhovujici parametry, jestli v necem vycnivaji, tak to jsou podle me pametove operace (nekteri vyvojari databazovych aplikaci jim davaji prednost pred Intelem prave z toho to duvodu).

[QUOTE] ...mimo velmi kvalitního fotoaparátu, velmi dobré výdrže baterky a velkého backup prostoru, je tento iPAQ ve své třídě průměrné zařízení [/QUOTE]

O jake tride to presne mluvime?
Ja jsem totiz prozatim jine zarizeni ktere je urceno pro consumer segment v teto cenove kategorii a s temito parametry a vybavenim nevidel.... mozna jsem se prehledl - coz se tady vzapeti dozvim :)

MaPo


BTW - neni to tak davno (cca 4roky) co si vsichni tukali na celo kdyz Compaq pouzil v H3630 procesor Intel StrongARM SA-1110 na 206 MHz, protoze v te dobe byl jediny "spravny" procesor bud SH-3 od Hitachi nebo MIPS VRko od NECu. Takze bych ten Samsung az zase tolik nezatracoval :D
Dzejkob (286)|30.8.2004 12:34
Trochu skoda toho displeje, jinak si myslim, ze cena odpovida-cekal jsem, ze bude i vyssi.Ja osobne bych do nej ale nesel, protoze jedine co ma navic oproti treba memu Asusu je fotak(i kdyz dobry)-sklamani je hlavne absence USB klienta.Kdybych si neco kupoval, tak bych sel do neceho s USB hostem i klientem, kvalitnim VGA displejem a mozna i lepsim procesorem, aby to byl aspon nejaky upgrade.Zatim se mi jevi jako nejlepsi varianta Loox 720-myslim, ze se vyplati si priplatit ty 2 tisice za lepsi a navic VGA displej,cf slot a usb klienta.Radsi si ale pockame na recenzi, protoze dneska si clovek nemuze byt nicim jisty.:)
JirKa.K_ce4you (58)|30.8.2004 12:53
[QUOTE="Mightywizard"]...oproti treba memu Asusu...[/QUOTE]

Jak jste s tim Asusem spokojeny? Mimo jine uvazuju taky o nem, takze by me zajimalo, jestli vam na nem neco vylozene vadi. Spis me zajimaji informace, ktere se v recenzich nedoctu, tj.ktere se projevi az po delsim case pouzivani.
Martin Hanzal (132)|30.8.2004 12:56
Vážení soudruzi,
moje konstruktivní kritika není skrytě namířena proti vám, ale jen a pouze proti recenzovanému výrobku. Vím, že jste oba (jeden více, druhý méně) nestrávili mých pár vět v jiné diskuzi, které se nedotýkaly vás, ale něčeho úplně jiného a s tím člověkem jsme si to přes poštu snadno a rychle urovnalii. Nicméně háklivost na moje věty je u vás téměř pozoruhodná, přestože já osobně proti vám nic nemám.
To že zde nadšeně netleskám, výrobku, který neodopovídá mým požadavkům, je snad lehce pochopitelné. Proto se divím, že v minulých recenzích vždy poměrně objektivní recenzet, dal zařízení i přes zjevné nedostatky 94%! Být potencionální prvokupce PDA, tak bych si pod vlivem této rezence šel koupit, ale nějaké to PDA už jsem viděl a tak, jak jsem již psal, si rád počkám na další jistě lepší generaci iPAQů.

MaPo, určitě bychom se mohli začít dohadovat, která třída, podtřída, nadtřída je ta správná, ale při Tvé inteligenci a rozhledu sis souměřitelné přístroje jistě u výrobců Asus, FujiSiem dávno našel sám a zde se se mnou chceš pouze pošťuchovat :) ty kluku ušatá.
Dzejkob (286)|30.8.2004 13:18
[QUOTE="JirKa.K"][QUOTE="Mightywizard"]...oproti treba memu Asusu...[/QUOTE]

Jak jste s tim Asusem spokojeny? Mimo jine uvazuju taky o nem, takze by me zajimalo, jestli vam na nem neco vylozene vadi. Spis me zajimaji informace, ktere se v recenzich nedoctu, tj.ktere se projevi az po delsim case pouzivani.[/QUOTE].No ja jsem s nim zatim spokojeny velice.Pokud ti nevadi trosicku vetsi rozmery, tak jsem nenasel nic, co by mi na nem vadilo(a ty rozmery jsou taky v pohode-aspon me to nevadi).Mezi hlavni pozitiva radim vysokou vydrz baterie s moznosti levne dokoupit nahradni, kdyby nekomu nestacila, dobry displej(s tim zlutym zakalem to zas neni tak zhavy-je videt opravdu jen z velkeho uhlu a neni to tak hrozny-navic i u ostatnich pda i displeju je problem pozorovani pod vetsimi uhly-ztraci se barvy i obraz-u Asusu se to mirne zezloutnuti projevi je u bilych povrchu a jen z vetsiho uhlu, coz beznemu uzivateli nemuze vadit-jinak je displej perfektni).Dalsi vyhodou je pritomnost cf slotu(512MB karta se da uz poridit za 1600KC narozdil od sd/mmc-ten ma samozrejme taky.Prace se zvukem i vykon taky na jednicku.To same plati i o bluetooth a wi-fi.Mezi velke prednosti patri i bezkonkurencni joypad a tlacitka(velice dobre hlavne na hry).Ovsem radit je tezke, protoze ten Loox opravdu vypada dobre a neni o tolik drazsi.
Pavel Koza (4761)|30.8.2004 13:27
[QUOTE="Martin Hanzal"]To že zde nadšeně netleskám, výrobku, který neodopovídá mým požadavkům, je snad lehce pochopitelné. Proto se divím, že v minulých recenzích vždy poměrně objektivní recenzet, dal zařízení i přes zjevné nedostatky 94%! Být potencionální prvokupce PDA, tak bych si pod vlivem této rezence šel koupit, ale nějaké to PDA už jsem viděl a tak, jak jsem již psal, si rád počkám na další jistě lepší generaci iPAQů.[/QUOTE]

Pokud to z tech predeslych recenzi neni jasne, tak celkove hodnoceni neni primo umerne vykonu, ale je to urcity pomer cena/vykon s prihlednutim k tomu, k cemu je zarizeni vlastne urceno a k tomu, co srovnatelneho nabizi konkurence. Kdybych to hodnotil jen podle vykonu, tak by Acer n30 mohl jen velmi obtizne ziskat o jedno procento vic, nez HP iPAQ h5550. Stat iPAQ rz1710 pod 150 dolaru, tak pres 90% dostane take.

Pokud pokladas za nedostatek "pomaly" procesor, tak jsem se slusne zeptal, na co jineho krome pocitu "mit to nejlepsi" vlastne potrebujes ten nejrychlejsi. Odpovedi jsem se nedockal, misto toho jsem si mohl precist tri odstavce radoby ironickych poznamek.
Martin Hanzal (132)|30.8.2004 13:59
[QUOTE="Pavel Koza"]
Pokud pokladas za nedostatek "pomaly" procesor, tak jsem se slusne zeptal, na co jineho krome pocitu "mit to nejlepsi" vlastne potrebujes ten nejrychlejsi. Odpovedi jsem se nedockal, misto toho jsem si mohl precist tri odstavce radoby ironickych poznamek.[/QUOTE]

Odpovědi jsi se nedočkal z jednoduchého důvodu, poněvadž Tvoje otázka nesměřovala přímo na mě: je mozne, ze to vnimate (vsichni) jinak, ale muzete uvest alespon tri aplikace, ve kterych jste na zarizenich s 400MHz procesorem omezeni jeho vykonem? kupodivu se nejmenuji všichni a nejsem dva a více, dle množného čísla v otázce. Ale proč bych neodpověděl, že? Asi špatně vidím, ale v testu CPU index v Tvojí recenzi je 3715 na posledním místě mezi srovnávanými. Nebo se mýlím?

Nicméně toto nebyla moje jediná výhrada, svoje připomínky jsem uvedl jasně a to jsem ještě zapomněl na USB host. Zvážil jsem své pro a proti a rozhodl jsem se si tento přístroj NEKOUPIT. Někteří z vás sem napíší své SUPER a budou spěchat k nejbližšímu dealerovi HP, já píši PRŮMĚR a čekám dál ...
brn (114)|30.8.2004 14:32
Diky za recenzi, je videt, ze tenhle server v CR nema absolutne zadnou konkurenci :-)

U zarizeni s megapixelovym fotakem by bylo dobre zkusit vyfotit s nim A4 nejakeho textu. Myslim, ze docela dost lidi to bude pouzivat k rychlemu "kopirovani" dokumentu co dostanou pouze v "anaglogove" podobe (nejcasteji psane rucne propiskou). I kdyz jak se tak koukam na tu fotku s nitemi, tak na blizko to nejak moc nezaostruje.
Pavel Koza (4761)|30.8.2004 14:46
[QUOTE="brn"]U zarizeni s megapixelovym fotakem by bylo dobre zkusit vyfotit s nim A4 nejakeho textu. Myslim, ze docela dost lidi to bude pouzivat k rychlemu "kopirovani" dokumentu co dostanou pouze v "anaglogove" podobe (nejcasteji psane rucne propiskou). I kdyz jak se tak koukam na tu fotku s nitemi, tak na blizko to nejak moc nezaostruje. [/QUOTE]

Dik za pochvalu:) S tim textem je to dobry napad, i kdyz se obavam, ze to bude bida... Nasel jsem fotku z Metra, kde je sice blbe svetlo, ale pochybuju, ze by to bylo lepsi...
MaPo_ce4you (174)|30.8.2004 15:52
[QUOTE="brn"]Diky za recenzi, je videt, ze tenhle server v CR nema absolutne zadnou konkurenci :-)[/QUOTE]

Jak jinak :D:D:D

[QUOTE="brn"] U zarizeni s megapixelovym fotakem by bylo dobre zkusit vyfotit s nim A4 nejakeho textu. Myslim, ze docela dost lidi to bude pouzivat k rychlemu "kopirovani" dokumentu co dostanou pouze v "anaglogove" podobe (nejcasteji psane rucne propiskou). I kdyz jak se tak koukam na tu fotku s nitemi, tak na blizko to nejak moc nezaostruje. [/QUOTE]

Vestavena kamerka nema aktivni ostreni - fototerminologii je to fixfokus - pevne nastavene zaostreni, ktere vyuziva vhodne vypoctene opticke soustavy tak, aby dosahla prijetelne ostrosti v pozadovanem rozsahu (napr. 1,2m -> "nekonecno"). Z toho vyplyva i pouziti - je urcena spis na porizovani momentek (stejne jako nejlevnejsi sorta digifotaku ci kamerky u mobilnich telefonu) nez na spionazni fotografii a ofocovani tajnych dokumentu. Dalsi vec ktera ma na vysledek vliv je to , ze produktem je JPG soubor a z principu jak funguje JPG komprese dopadnou nejhure prave snimky s vysokou hranovou ostrosti jako treba tisk, pismo nebo prave ony zminene nite.


MaPo
Martin Hanzal (132)|31.8.2004 13:52
Koukám, že HP IPAQ Pocket PC rx3700 je již v prodeji za 15500,-Kč s daní. HP IPAQ Pocket PC hx4700, SD, CF, 4 VGATFT, WiFi, BT bude prý relativně brzo následovat cena okolo 20500,- Kč s daní. Stejně nechápu proč oba modely mají jen 64MB RAM :disgusted:

Dodatek k mobilním kamerám. Vlastním přídavnou kameru (fotoaparát) pro iPAQ do SD slotu. Tato kamera nemá pevné ostření a tak je možné zaostřovat (manuálně) i na menší vzdálenost. Koukněte na výsledky ofocení 1/2 strany A4. Myslím, že pro rychlé ofocení by to mohlo být dostačující.
Martin Hanzal (132)|1.9.2004 09:28
Koukám, že editace nepošoupne :( příspěvek na hl. stránku CE4YOU. Tak to holt dělám takhle.
brn (114)|2.9.2004 19:23
Jo, to je docela dobre, to by snad dokazalo citelne ofotit i ten muj skrabopis.

No, skoda ze tak to asi u tech fixnich vypadat nebude. Pritom tohle mi pripada jako jedine smysluplne vyuziti kamerky v PDA...
AmFe (25)|3.9.2004 15:14
Ahoj !
Tak Panove,v pondeli budu mit svoje prvni PDAcko a bude to rx3715 :-)

Chtel jsem se zeptat jestli je nekdo s prahy a mel chvili na vola jako jsem ja a ukazal mi jak se ma s tim zachazet a ukazal treba par triku na tom ;)

JirKa.K_ce4you (58)|3.9.2004 15:17
[QUOTE="AmFe"]Ahoj !
Tak Panove,v pondeli budu mit svoje prvni PDAcko a bude to rx3715 :-)

Chtel jsem se zeptat jestli je nekdo s prahy a mel chvili na vola jako jsem ja a ukazal mi jak se ma s tim zachazet a ukazal treba par triku na tom ;)

[/QUOTE]

Doufam, ze pak napisete svoje prvni dojmy. :) (nejlip kazdy den par radku) :)
Pavel Koza (4761)|3.9.2004 15:36
[QUOTE="AmFe"]Chtel jsem se zeptat jestli je nekdo s prahy a mel chvili na vola jako jsem ja a ukazal mi jak se ma s tim zachazet a ukazal treba par triku na tom ;) [/QUOTE]

No ja si nemyslim, ze by na PDA byl nutnej osobni ucitel;) Jako uplnymu novackovi doporucuju:

1. Precist si navod;)
2. Okamzite zacit pouzivat folii na displej - nez to dostanes do ruky, muze byt pozde a displej plny skrabancu
3. Nedavat na PDA zadna data, ktera nemas i jinde. HW reset je otazkou okamziku a skoda muze byt velka.

Jinak ale neni ceho se bat, kdyz se neco pokazi, vzdy je tady HW reset a navrat k puvodnimu stavu... A na dotazy a odpovedi je tu ce4you;)
AmFe (25)|3.9.2004 15:40
Wow to je rychla odezva ;)

Jinak dekuju vam a urcite neco napisu :D

P.S.pripravte se psychicky na otazky "totalni lamy" :oops:
AmFe (25)|10.9.2004 11:27
Tak Panove zarizeni mam od pondelka doma :D
Musim rict ze je to fakt naslapana masinka-treba wifi to se bodne kdyz du kolem treba carrefouru na andelu tam se pres wifi dostanu na inet v klidu :D chvili mi trvalo jak na to ale de to :D

Panove a jake gamesky byste doporucovaly? mam tech 5 hp bodu a nevim co si stahnout zatim premyslim o Ultima Underworld mam rad rpgcka :-) hral to nekdo?
Muze napsat jestli je to ok gameska? a hlavne jestli se da pohodlne v tuto hru hrat na pdacku?:-)

EDIT:hm tak mam 4ipaqchoice body a ne 5:-( to je tak akorat na tu ultimu...
Doradte Ultimu nebo Anthelion?

EDIT2: tak stahnul jsem Ultimu uvidime... a body jsou pryc :(
17razor (49)|11.9.2004 00:25
V prvom rade by som chcel pochvalit vladcu ce4you ;) Povodne som sa preklikal na anglicku verizu stranky. Az po par precitanych clankoch som pochopil ze ze sa jedna o stranku za ktoru zodpoveda cech a niekde hlboko vo fore som nasiel aj link na cesky mirror (celkom chyba link niekde na anglickej verzii na cesku verziu a naopak).
Tato page mi poskytla vela informacii a ako na zavolanie som nasiel recenziu na novy HP iPAQ rx3715 (da sa k tejto recenzii prepracovat inak ako cez meniaci sa obrazok v pravej casti?). Recenzia je podrobna. Potesili ma prilozene fotky a video. Ocakaval som ze ta optika bude ako v mobiloch. No som milo prekvapeny.
*********
Teraz k veci. Bol by som rad keby ste napisali do dikusii(popripade mne na mail 17razor@atlas.sk ) skusenosty s HP iPAQ rx3715. Myslim ze sa kupa tohto modelu oplati, lebo cena je identicka s modelom HP iPAQ h4150(podla hp.cz). Este jeden viac-menej offtopic. Cez wifi sa da napojit na adsl router(AP point) a plnohodnotne vyuzivat internet na pda bez pritomnosti PC?(irc,icq,web atd..). To len tak pre istotu sa pytam ;)

za reakcie vopred dakujem(teda dufam ze nejake budu) :D
VoY (32)|15.9.2004 16:25
Muze nekdo z majitelu zhruba odhadnout, jak dlouho asi tak zarizeni vydrzi pri vypnutem displeji prehravat mp3? Dekuji :-)
Pavel Koza (4761)|16.9.2004 12:16
[QUOTE="VoY"]Muze nekdo z majitelu zhruba odhadnout, jak dlouho asi tak zarizeni vydrzi pri vypnutem displeji prehravat mp3? Dekuji :-)[/QUOTE]

Muj odhad je tak 2x, maximalne 3x dele nez je ta hodnota bezneho testu v recenzi. Schvalne, jestli to nekdo testne;) Ja na tyto testy bohuzel vetsinou nemam cas, musim zarizeni vracet...
Pavel Koza (4761)|16.9.2004 12:22
[QUOTE="17razor"]...niekde hlboko vo fore som nasiel aj link na cesky mirror (celkom chyba link niekde na anglickej verzii na cesku verziu a naopak).[/QUOTE]
Asi chybi, zkusim neco vymyslet...

[QUOTE="17razor"]Tato page mi poskytla vela informacii a ako na zavolanie som nasiel recenziu na novy HP iPAQ rx3715 (da sa k tejto recenzii prepracovat inak ako cez meniaci sa obrazok v pravej casti?).[/QUOTE]
Jasne, pres clanky... Pak bud listovat nebo si vypsat jen recenze Hardware.

[QUOTE="17razor"]Cez wifi sa da napojit na adsl router(AP point) a plnohodnotne vyuzivat internet na pda bez pritomnosti PC?(irc,icq,web atd..). To len tak pre istotu sa pytam ;)[/QUOTE]
Pokud je to AP, tak by v tom skutecne nemel byt problem...
VoY (32)|17.9.2004 12:15
Jeste bych se chtel zeptat na jednu drobnost. Obsahuje OS s timto ipaqem standardni aplikace jako pocket word a excel? Jsem nejaky zmateny z toho "mobile media companion" :-))
eXEden_ce4you (811)|17.9.2004 12:30
[QUOTE="VoY"]Jeste bych se chtel zeptat na jednu drobnost. Obsahuje OS s timto ipaqem standardni aplikace jako pocket word a excel? Jsem nejaky zmateny z toho "mobile media companion" :-))[/QUOTE]
Určitě ;)
VoY (32)|19.9.2004 22:18
Dekuji moc za obe odpovedi. Mel bych jeste jeden dotaz. V clanku se pise, ze HP ignoruje moznost menit frekvenci procesoru v PDA. Znamena to, ze ta zmena neni mozna ani pomoci nejake externi utility?
PavelR. (2184)|20.9.2004 07:07
[QUOTE="VoY"]Dekuji moc za obe odpovedi. Mel bych jeste jeden dotaz. V clanku se pise, ze HP ignoruje moznost menit frekvenci procesoru v PDA. Znamena to, ze ta zmena neni mozna ani pomoci nejake externi utility?[/QUOTE]

... pomoci SW tretich stran pracovni frekvence procesoru upravit urcite pujde. I kdyz budes muset pouzit utilitu, ktera si rozumi s procesory Samsung. Mam pocit, ze ale tady nekdo jiz nejaky programek na pretaktovani pro procesory tohoto vyrobce zminoval (viz napr. zde)...

PavelR.
AmFe (25)|20.9.2004 18:58
Hoj !
Pisu vam na pdacku :D
Je to suprovej pocit mit neustale pristup na internet v tak malem zazireni :cool:
Mam dotaz,nevite jestli existuje cestina a pripadnie kolik stoi?
A ted me pocity z tohoto pdacka:fotak a kamerka jsou docela v pohode kvalita neni tak tragicka jako na mobilech;),faktycky de na dalku ovladat vsechno ja to pouzivam na domaci kino,hifi a tv a to asi telku mam 2m od postele:D,vydrz taky suprova jsem s nim fakt spokojenej
:cool:

P.S.ultima je fakt dobra:)
Pavel Koza (4761)|20.9.2004 19:10
[QUOTE="AmFe"]Mam dotaz,nevite jestli existuje cestina a pripadnie kolik stoi? [/QUOTE]

Jestli jste to koupil v CR, tak je v cene, obratte se na sveho prodejce.
VoY (32)|22.9.2004 13:04
Je to jen mylny dojem z obrazku nebo je to zarizeni proti ostatnim na fotkach podstatne tlustejsi?
Pavel Koza (4761)|22.9.2004 14:30
[QUOTE="VoY"]Je to jen mylny dojem z obrazku nebo je to zarizeni proti ostatnim na fotkach podstatne tlustejsi?[/QUOTE]

Ne, je skutecne tlustsi, nicmene bych to nenazyval slovem "podstatne":) Ty horni a spodni pohledy trochu zkresluji, na tech bocnich je videt, ze to neni tak hrozne.
AmFe (25)|23.9.2004 10:16
Cus !

Prosim vas co je to AvantGo? Totiz na palmare.cz muzete zapnout "palmare v pda" ale chce to registraci na avantgo...a jsou tam strasne dotazy typu moj prijem atd...

Muze nekdo poradit prosim?
Pavel Koza (4761)|23.9.2004 10:30
[QUOTE="AmFe"]Prosim vas co je to AvantGo? Totiz na palmare.cz muzete zapnout "palmare v pda" ale chce to registraci na avantgo...a jsou tam strasne dotazy typu moj prijem atd... [/QUOTE]

AvantGo byl ve sve dobe docela dobry napad - na serveru jste si zaregistroval servery, ktere jste chtel mit na PDA, a pri kazde synchronizaci pres ActiveSync (pripadne dle nastaveni) se stahly napriklad posledni clanky na tech webech, takze jste mel na cestu do metra co cist.

Pak to ale uplne zabili nesmyslnou licencni politikou, takze uz jsem to minimalne 2 roky nepouzil.

To same, co nabizi AvantGo, umi napriklad Sunnysoft World Off-Line
17razor (49)|30.9.2004 13:57
Pavel Koza, dik za info. Dnes dorazil iPAQ rx3715 aj na slovenske trhy. Takze si ho objednam a za par dni napisem ako sa mi pozdava ;) Dufam ze ho budu mat na sklade. Cena je tiez super(14000sk s dph). cya
pan Filuta (0)|3.10.2004 21:43
Tak nejakej patek uz mam taky tenle iPAQu. Je to muj prni pocket PC takze jsem v podstate jeste lama a nevim co vsecko s tim muzu delat :) ale pomalu se to ucim je toho totiz hodne par veci jsem si nasel v manualu, na neco jsem prisel intuitivne podle widli a na neco jsem prisel kdyz jsem si precet nejaky recenze jako napriklad jsem do ty doby nevedel co je iTASK •) Takze me ceka asi jeste mnoho prekvapeni... Prevazne PDA pouzivam pro mp3 cestou do skoly coz je tak hodinka + nejake veci co me napadnou cestou :) a vecer koukam ze mam 80% baterky coz je dobry. Cestina se da do toho taky sehnat ale neco to stoji kazdopadne ji budu mit tak pak muzu poreferovat vocogo. Jinak Sim City na PDA je taky celkem mazec :)))
17razor (49)|8.10.2004 14:18
Takze. Uz par dni mam rx3715. Zariadnie s originalnym obsahom nedokaze skoro nic. Odporucam winamp a betaplayer na preharavanie movies, mp3. Potom windowsCE plus. Plus-ko upravuje windows v znacnej miere. Hlavne ak si vsimnete, kliknutie na X nezatvori program, ale iba ho minimalizuje. Plus ma riesenie aj na tento maly nedostatok. Mozete si nastavit close ako close. Ale ja uprednostnujem nastavenie close at gesture. Cize ked kliknem na X a mierne potiahnem stylus nadol, program sa fakt zavrie a nie iba minimalizuje. Upravuje plochu(mozte si na plochu vytiahnut ikonku a potom locknut plochu) a umoznuje otvarat viac okien IE. Veeelmi uzitocna utilka je total commander. Prehladne browsovanie po pda(SD,CF,atd). Na komunikaciu cez IRC pouzivam PocketIrc a na ICQ pouzivam Agile messenger, ktory narozdiel od pocketICQ umoznuje chat vo viacerych oknach. Prave idem skusit IM+, ktory je podla popisov tiez velmi userfriendly. Na zaznam zvuku odporucam ProTone. Na prezeranie obrazkov ACDsee mobile. Na orientaciu v mestach na Slovensku aj v Ceskej republike je najlepsi asi PocketKim(cz,sk pro). Dalsia velmi zaujimava utilitka je PHM PPC power toys. Z nich pouzivam najviac Traylunch, ktory dokaze narvat do trayu ikokny na programy. Ja som si tam dal link na iTask. Lebo pri zatvarani a prezerani aktyvnych programov nemusim odkladat stylus a klikat na gombik iTask, ale kliknem stylusom na ikonku. Takto sa vyhnem sustavnemu prechytavaniu stylusu a gombliku. Co sa tyka hier, celkom slusne som sa namotal na Jawbreaker :)) Ale uz som si natiahol Amazing world(obdoba the incredible machines) a worms, aby som mal co hrat na nudnych prednaskach s kamosmi :) Vtejto suvislosti je jedna vec, ktora mi chyba na ce4you. A to recenzie na programy.

-- uff, nejako som sa rozpisal:) kazdy program najdete napr na google. nazvy su originalne. niektore su freewares, ale vacsina su sharewares. neviem ako to je to tu s propagovanim piratstva na poli PPC, ale ked xcete help tak mi kludne napiste na 17razor@gmail.com. ved nikto nieje milionar aby si mohol dovolit aplikacie za 30$(tym nexcem povedat ze nemam vsetky spomenute aplikacie originalne kupene vid. www.bsa.sk ;) ). mam toho este viac, omnoho viac, ale musim si kupit aspon 512SD kartu, lebo napis "never miss a memory" na krabici sa akosi nevyplnil :)) Keby sa moj prispevok stretol s nejakym ohlasom tak by som mohol napisat nieco rozsiahlejsie s linkami atd. Vzhladom na to ze mam pda 3dni a je to moje prve pda, skusenosti este iba zbieram :)

Co sa tyka noveho pda rx3715 som nenasiel nejaky minus, alebo nieco co by mi vadilo a nedalo sa opravit tym spravnym softwarom. Az na to, ze by mohli HP dodavat aspon 512MB karticku v baleni za taku istu cenu ;) Potom by ten napis na krabici mohli vyznacit aj cervenym pismom :D Zlatym pismom 1gb edition . Az teraz som si vsimol jednu haluz. Mam pda v USB koliske, vypnute a nabijam ho. Obcas sa iba tak z haluze zapne. hmm..
17razor (49)|8.10.2004 16:33
oprava: Resco Audio Recorder je lepsi sound recorder. a dokonca som sa o nom dozvedel na ce4you ;)
CZ.Fox (1)|12.10.2004 13:44
mozna je to nekde psany, ale jen se chci ujistit, jestli tenhle CPU od Samsungu je kompatibilni s XScale :) aby slo treba v tom Resco Audio Recorderu nahravat i OGG a Speex, kdyz uz to tam pisou jako podminku ;)
http://www.resco-net.com/audiorec_indepth.asp

..jinak tenhle ipaq se mi hodne zamlouva, i kdyz nema CF slota a je jen s QVGA displejem, ale za tech 15k je to dobrej pomer cena/vykon ;)
takze to bude urcite dobrej nahradnik myho Psiona 5mx, kterej jaksi uz svejma parametrama patri do historie :) ale co sem se na nem vyblbnul :D
Pavel Koza (4761)|12.10.2004 22:25
[QUOTE="CZ.Fox"]mozna je to nekde psany, ale jen se chci ujistit, jestli tenhle CPU od Samsungu je kompatibilni s XScale :) aby slo treba v tom Resco Audio Recorderu nahravat i OGG a Speex, kdyz uz to tam pisou jako podminku ;)[/QUOTE]

Ano, jsou. Nemusi fungovat pouze aplikace vyslovene psane pro dany procesor (jako nektere aplikace zvysujici rychlost).
jixjox (59)|14.11.2004 13:04
Přečetl jsem si recenzi a připadámi, že 120MB flash rom je pouze marketingový trik - kolikrát kdo nechal dojet kapacitu baterie na 0, taky si myslím, že flash paměť bude při častém zápisu náchylnější na chyby - formát pak eliminuje výhody její bezpečnosti.

Uvažuji vyměnit svoji i1915 za něco nového a vůbec si nemůžu vybrat :(
ko@l@ (135)|5.12.2004 12:18
chtel bych se jen zeptat, zda ten today screen plugin s temi 4 odkazy tam neni natvtdo a zda se da vypnout a da se nastavit klasicka today screen ? dik
PavelR. (2184)|5.12.2004 12:40
[QUOTE="ko@l@"]chtel bych se jen zeptat, zda ten today screen plugin s temi 4 odkazy tam neni natvtdo a zda se da vypnout a da se nastavit klasicka today screen ? dik[/QUOTE]

...ano dá se vypnout v Start/Settings/Today/záložka Items ...

PavelR.
hsigp (1)|11.12.2004 15:38
ohaldom rychlosti>
rychlost pda vobec nezalezi iba od rychlosti cpu. :)

taktiez je velmi dolezita frekvencia a rychlost ram. (a tu ma rx3715 velmi dobru)

mal som acer n10 s xscale 300mhz proc. a rychlost rx3715 so samsungom je neporovnatelna. este som nenadabil na aplikaciu alebo hru ktora by nesla uplne plynule.

s 640*480 rozlisenim su podla mna iba problemy (rozhodoval som sa medzi hx4700 a rx3715), kedze cenovy rozdiel je minimalny.

vyhoda nizsej taktovacej frekvencie procesora je hlavne s nizsej spotrebe energie. cim sa samsung procesory tiez vynacuju.

celkove spracovanie pda je velmi dobre, par krat mi uz spadlo na kachlicky ci koberec z vysky 1m- az max. 1.5m, nie su s nim ziadne problemy.

jediny nedostatok je snad v tom ze v krabici je iba jeden stylus, ten sa mi uz podarilo stratit a stylus pack je sakra drahy. (1500Sk).

Inac super pda. Mam ho asi 3 mesiace.
peter.nr (501)|11.12.2004 23:31
[QUOTE="17razor"]Az teraz som si vsimol jednu haluz. Mam pda v USB koliske, vypnute a nabijam ho. Obcas sa iba tak z haluze zapne. hmm..[/QUOTE]

To je dosť bežná vec pri PocketPC. Jednoducho ActiveSync mu dá výzvu na synchronizáciu a on sa zapne. Myslím, že sa toto dá v ActiveSync vypnúť.
Muff_ce4you (5)|26.12.2004 14:05
Ahojte lidi, mam ted dva dny HP iPAQ rx3715... sem snim nadmíru spokojen, jak sem si to tady pročítal, chtěl sem se zeptat kde bych mohl sehnat "windowsCE plus" ... pokud to tady někde je zmíněno pak se omlouvám, ňák sem to přehlídl.
Jíky.