Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

backup utility

-jon-_ce4you (57)|13.6.2002 14:41
Hello,

zajimalo by mne zda-li ma nekdo zkusenosti s backup utility ktera je soucasti PPC2002.

- da se ipaq cely "vylit" na SD kartu?
- jak kvalitni je backup? (co se vsechno zalohuje)?
- da se takto udelany backup prirovnat k backupu udelanem via Activesync?

Ma predstava je takova, ze bych v podstate z takoveto zalohy byl schonej obnovit celej ipaq po hardwarovem resetu (popripade druhe identicke zarizeni, napr. pri vyuziti sluzby Carepaq - vymena kus za kus).

Je to vubec mozne?

Predem diky za reakce ...

Pavel Koza (4761)|13.6.2002 15:06
Jelikoz to delam tak jednou za 14 dni, tak muzu hodnotit:

- je to naprosto bez problemu. Ja osobne to delam tak, ze jsem si nainstaloval komplet zarizeni, vsechny programy, ale NESESYNCHRONIZOVAL. Pak jsem zazalohoval na SD kartu, a nakonec synchronizoval. Ted kdyz uz je iPaq celej rozbitej kvuli milionu nainstalovanejch aplikaci, hard reset, obnova a synchronizace[:D]

Jinak by se melo zalohovat vsechno, ale jak pisu - pokud synchronizujete s desktopem, tak je lepsi zalohu udelat bez toho.
-jon-_ce4you (57)|13.6.2002 15:25
Hned se mi naskytaji dve otazky:

- jak dlouho trva takovy full backup a restore (u zapraskaneho 3870)
- myslite si, ze by takhle slo obnovit i jine zarizeni (pochopitelne stejny vyrobce a typ)

Pavel Koza (4761)|13.6.2002 15:52
1. No, neni to rychly, obzvlast pri problemech s SD slotem. Vychazi mi to asi 1-3 minuty na MB, je to fakt hrozne promenny (a pomaly)
2. Jako ze na jednom iPaqu 3870 zazalohujete a na jinym obnovite? Nevim... Nemam dva na test[;)]
-jon-_ce4you (57)|13.6.2002 15:59
jo tak jsem to myslel zaloha na jednom obnova na druhym ...

problemy s sd slotem??????
Pavel Koza (4761)|13.6.2002 16:04
Bohuzel, nevim...

Jasne[:(] Mam SD RAM 128MB a je to hruuuuuuza! Pravidelne "mizne", musi se resetovat, porad nejaky hlasky o tom, ze je tam chyba, je to ppppoooommmmaaaallllyyyy... MMC to prej nedelaj.

Kartou to neni, protoze jsem ji zkousel v Toshibe e570 a naprosto v pohode...
-jon-_ce4you (57)|13.6.2002 16:19
pretec?
Pavel Koza (4761)|13.6.2002 16:20
Ne, Delkin Devices. Mel jsem od nich dve CD karty a nemuzu si stezovat...
-jon-_ce4you (57)|19.6.2002 10:40
Tak jsem to vyzkoušel. Právě jsem využil služby Carepaq (výměna kus za kus v případě závady) a provedl jsem restore z SD karty na kterou jsem měl udělanej full backup z měněného zařízení. Vše naprosto bez problémů, tedy až na jednu zásadní věc:

Ipaq z ppc2002 po hw resetu není schopen správně "zacházet" s sd kartou (pořád ji chce formátovat - a tím bych pochopitelně přišel o backup), je nutno nahrát service pack (update serial driver) od compaqu - pak je vše v pořádku. Při představě, že se to stane někde v zahraničí (Carepaq má mezinárodní platnost) ,tak je mi backup stejně na prd - čímž chci říct, že je nejvyšší čas pro uvolnění již dlouho avízovaného ROM updatu od Compaqu, který tuto opravu má již v sobě.


pecky (9)|20.8.2002 15:24
Nazdarek

nevite nekdo, jestli lze u BackUpu pro PP2002, nebo u nejakeho jineho nastavovat, co vse chci
zalohovat? Nekdy chci jenom texty a podobny blbiny, aby to nezabralo misto..
dikyy [:)]