Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficiální update od T-mobile na ROM - 1.72.00WWE, Ext. Rom - 1.72.176 a Radio - 1.17.00

Miloš Strouhal (3997)|30.8.2004 00:48
Mam pocit, že je nejvyšší čas založit novou diskusi právě na téma nového oficiálního updatu pro přístroje T-mobile MDA II. Tento update je na světě, poskytuje jej však jen servisní partner T-mobilu, a to GSMobil SERVICE sídlící v Praze. GSMobil SERVICE si za provedení tohoto updatu trapně účtuje nemalý poplatek. Tento postup je dle mého názoru velice nepřátelský vůči klientům společnosti T-mobile, potažmo vůči majitelům stále velmi drahého zařízení T-mobile MDA II. Vezmeme-li v úvahu postup operátorů v ostatních vyspělích zemích světa, kteří poskytují updaty zdarma volně ke ztažení na internetu, jistě se mnou budete všichni souhlasit, že postup českého T-mobilu je nepochybně velmi zarážející a především velmi nepřátelský vůči klientům, kteří za jejich přístroje utrácejí nehorázné peníze, zvlášť pak za jejich nákladný servis, opravy a dokupování příslušenství.

Zde je text emailu jež jsem zaslal před malým okamžikem infolince T-mobile se žádostí o odpověď:

Dobrý den, doslechl jsem se o novém oficiálním updatu ROM verze pro vaše přístroje MDA 2. Tento přístroj již dlouho používám, a zajímalo by mne, proč není tento update volně poskytován vašim klientům na internetu, tak jak je to běžné v ostatních zemích, proč lze tento update získát jen zaplacením neoprávněného polatku vašemu servisnímu partnerovi GSMobil servisu sídlícímu v Praze v Čakovicích. Ve vašem zájmu by mělo být, aby tento nákladný telefon fungoval ke spokojenosti vašich klientů, což popravdě updaty ROM verze dost často umožňují, přístroj je pak o dost spolehlivější a vykazuje bezproblémovější chod. Proč tedy společnost T-mobile neposkytuje tento update svým klientům zdarma? To je přeci otázka slušnosti, vyjít svým zákazníkům vstříc, když oni jsou ochotni utrácet nemalé peníze za vaše přístroje a především vaše služby, nemyslíte? Děkuji
Miloš Strouhal

Teď už jen zbývá čekat na odpověď..:? Asi nebude pozitivní. A nebo taky žádná. V tom případě jim budu psát tak dlouho, dokud se mi k mému dotazu nevyjádří.. Ale můžete jim zkusit taky něco napsat, tady je formulář pro dotazy a stížnosti. Třeba se nám nějak podaří stím hnout tím správným směrem..! :yes: ;)
A zde je kontakt na GSMobil Service.
A zde je pro představu přehled veškeré podpory poskytované společností T-mobile našim zařízením. :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :!:


Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.8.2004 00:54
:yes: :yes: :yes:
Už se těším na to mlžení........
null (0)|30.8.2004 00:58
jsem zvedavej taky na odpoved T Mobile snad to s nima neco udela ;)
Wuffi (1599)|30.8.2004 08:36
Diky za inspiraci, poslu neco podobneho ET ktery na sve zakazniky uplne kasle :evil:
hrtak_ce4you (314)|30.8.2004 09:20
[QUOTE="Wuffi"]Diky za inspiraci, poslu neco podobneho ET ktery na sve zakazniky uplne kasle :evil: [/QUOTE]
Treba se tet rozhoupe a vyda ho free a by predcil T-M :)
Wuffi (1599)|30.8.2004 09:37
Mno, to bylo by to sice moc pekne ale zda se mi to naprosto nerealne :oops:
Miloš Strouhal (3997)|30.8.2004 10:12
GSMobil přehrává software do MDA II za poplatek 500kč s dph. Provádí to na počkání. Tyto informace mi byly práve zděleny slečnou na infolince GSMobilu..
ipf (2136)|30.8.2004 10:25
A co čekáte od monopolismu?
Když jsem potřeboval jít do GSMobilu (bohužel se nedalo jít jinam :evil: ), zkoušel jsem najít na jejich www nějakou základní informaci. Kdo navštívil jejich stránky, dozvěděl se jako já, že v minulých letech udělali obrovský obrat a našel fotku několika desítek zaměstnanců, usmívajících se (zřejmě nad tím, jak nás díky svému monopolu ždímají).
Bezpředmětné informace, typu: provozní doba nebo telefonní číslo, tam ale nenajdete.
beecher (9270)|30.8.2004 10:59
[QUOTE="Wuffi"]Diky za inspiraci, poslu neco podobneho ET ktery na sve zakazniky uplne kasle :evil: [/QUOTE]

No, oni kaslou oba operatori, ze...
Viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=3669

Ale jinak dej vedet, jak jsi dopadl...
Wuffi (1599)|30.8.2004 11:00
Ale jo, najdeme - v sekci kontakty :D Jen je trochu horsi ze kdyz tam zavolas a chces vedet jestli Ti na pockani vymeni cerny plast kdyz tam za 2 hodiny prijedes, zaprve musis dlouho vysvetlovat jaky plast myslis, pak Ti reknou ze nevi jestli ho maji skladem a ani jestli je tam technik ktery by ho vymenil... :evil:
beecher (9270)|30.8.2004 11:09
Mne tak napada, co s timhle celym prijit na Ceskou obchodni inspekci?
Miloš Strouhal (3997)|30.8.2004 15:12
Akorát jedu z GSMobilu. Nechal jsem si to za těch 500kč přeflešovat.. :?
Zaím jsem na nic významného nepřišel, ale zjistil jse, že nefunguje clear type a GPRS monitor tam vůbec není?....:O
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.8.2004 15:19
[QUOTE="xp"]Akorát jedu z GSMobilu. Nechal jsem si to za těch 500kč přeflešovat.. :?
Zaím jsem na nic významného nepřišel, ale zjistil jse, že nefunguje clear type a GPRS monitor tam vůbec není?....:O [/QUOTE]
No z tvých příspěvků jsem tušil, že jsi muž činu :D, otestuj a následně se poděl o dojmy a zkušenosti, nicméně neopomeň referovat o reakci TM na tvůj eMail - ale oni si dají s tím mlžením asi načas, že jo?
hrtak_ce4you (314)|30.8.2004 16:59
mno utratit 500,- bych dokazal i lepe
RStein (2012)|30.8.2004 21:02
[QUOTE="xp"]Akorát jedu z GSMobilu. Nechal jsem si to za těch 500kč přeflešovat.. :?
Zaím jsem na nic významného nepřišel, ale zjistil jse, že nefunguje clear type a GPRS monitor tam vůbec není?....:O [/QUOTE]

GPRS monitor take nemam (respektive v Program Files mam nejake torzo)
Co presne ma delat Clear Type? Ja mam vyhlazenejsi a ostrejsi pismo v mnoha programech..
Mne opravdu prijde, ze MDA je hlavne mnohem rychlejsi...
beecher (9270)|30.8.2004 21:16
[QUOTE="RStein"]Mne opravdu prijde, ze MDA je hlavne mnohem rychlejsi...[/QUOTE]
Jeste dotaz... Jaka verze WM2003, je mi jasne, ze ne WM2003SE Phone Ed., ale build by se siknul...
Diky.
RStein (2012)|30.8.2004 21:26
[QUOTE="beecher"][QUOTE="RStein"]Mne opravdu prijde, ze MDA je hlavne mnohem rychlejsi...[/QUOTE]
Jeste dotaz... Jaka verze WM2003, je mi jasne, ze ne WM2003SE Phone Ed., ale build by se siknul...
Diky.[/QUOTE]
Verze 4.20
Build 14053
Miloš Strouhal (3997)|31.8.2004 04:09
[QUOTE="RStein"]
GPRS monitor take nemam (respektive v Program Files mam nejake torzo)
Co presne ma delat Clear Type? Ja mam vyhlazenejsi a ostrejsi pismo v mnoha programech..
Mne opravdu prijde, ze MDA je hlavne mnohem rychlejsi...[/QUOTE]

GPRS monitor je uveden v configu této oficiální T-mobile ROM, avšak jej ze zcela nepochopitelného důvodu zapomněli?..! :O umístit jako cab v ExtROM!!!:evil: :!:

Clear Type skutečně "vyhlazuje" a zaobluje písmo, ale v případě všech updatů postavených na verzi ROM 1.72.00 je toto písmo jakoby "ušmudlané", má zřetelné zabarvení do různých odstínů, každé písmenko se tváří že má jiný nádech...:no:
A oficiální update od T-mobile není vyjímkou, jelikož tam též ze zcela nepochopitelných důvodů neumístili již dávno existující opravu tohoto nedostatku, tzv. ClearTypeFonts.sa.cab

Pokud jde o rychlost, v porovnání s původní oficiální 1.52.xx vykazuje nová 1.72.176 samozřejmě o malinko plynulejší a pohotovější "chod".. :)
Ale to je také jeden z důvodů vydávání stále nových updatů..
Miloš Strouhal (3997)|31.8.2004 04:35
Zde je config nového updatu od T-mobile:

CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\CallerIDInstall_WWE.exe
CAB: \Extended_ROM\CamereRC16_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraRC16_Streaming_reg.CAB
CAB: \Extended_ROM\ZipB11_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.sa.CAB - tento .cab je zde uveden zcela zbytečně!!! V ExtROM chybí..
CAB: \Extended_ROM\ClearVue2.4.380WWE_update.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Customization_TMO_RC_CZ.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2a.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMSB21.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_AKU2a_WWE_04260401.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\PanelDetect.exe
EXEC:\Extended_ROM\BTPSKeyUpdate_003.exe
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe - tento .exe je zde uveden zbytečně!!!, jelikož TPEnable.exe v ExtROM opět chybí!!!
RST: Reset


A aby podivným chybám v OFICIÁLNÍM UPDATU:evil: nebylo málo, tak v ExtROM najdete ForSunbyT04071501.sa.cab, který upravuje defaultní témátko Today screenu do jiných odstínů, a všimněte si, že v configu po něm není ani památka:!: Že by páni vývojáři z T-mobile zapomněli?...:O Óoooooo, když ono je tak hrozně těžké vytvořit jeden takový krátký config.txt.., že?:D

Chtěl bych vidět ty machry z T-mobilu, jež ExtROM a především config.txt tvořili.. Zřejmě nemají ani základní představu jak se ExtROM a následně config vytváří.. Asi by si měli před tím, než budou opět tvořit zase další OFICIÁLNÍ UPDATE!!! sednout k PC, pustit internet, a přečíst si pár diskusí na ce4you.cz... :yes: Pak by to možná takhle hrozně nezmršili!:evil:

Jinak je totiž tento update vcelku vydařený, po celodením testování jsem se nesetkal s žádnými komplikacemi či nekorektnostmi chodu mého updateovaného MDA II. :yes: :yes: :yes:
Miloš Strouhal (3997)|31.8.2004 05:00
Zůstávám tedy již u této verze systému. Důvodem je jak prozatím dobrá zkušenost s chodem MDA, a mam zřejmě opět platnou záruku na přístroj. :yes: Pouze jsem si odemkl ExtROM přístroje, její obsah zkopíroval na bezpečné místo pro případ reklamace..;) , a T-mobiláckou ExtROMku přetvořil k obrazu svému.:D Vyházel jsem co tam být nemá, a naopak tam vložil vše co potřebuji.. Zatim neumim vytvářet .caby, tudíž je config.txt trošku zdlouhavej, ale svůj účel splní dobře.. :yes: Tady je: CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB - default EXEC:\Extended_ROM\CallerIDInstall_WWE.exe - default CAB: \Extended_ROM\CamereRC16_Hima2_WWE.CAB - default CAB: \Extended_ROM\CameraRC16_Streaming_reg.CAB - default CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB - default CAB: \Extended_ROM\ClearVue2.4.380WWE_update.sa.CAB - default CAB: \Extended_ROM\Customization_TMO_RC_CZ.sa.CAB - default CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2a.sa.CAB - default CAB: \Extended_ROM\VideoMMSB21.sa.CAB - default CAB: \Extended_ROM\OEM_AKU2a_WWE_04260401.sa.CAB - default CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB - default CAB: \Extended_ROM\OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB - default CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB - odemknutí ExtROM CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB - bez Totálu ani ránu.. :o) CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB - bez Totálu ani ránu.. :o) CAB: \Extended_ROM\ClearTypeFonts.sa.CAB - opraví nefunkční Clear Type.. :yes: CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB - mam Data Unlimited, takže tohle využiji.. :yes: CAB: \Extended_ROM\xcpuscalar[1].arm.CAB - bez přetaktování už ani ránu.. :o) CAB: \Extended_ROM\itibm.ARM.CAB - zobrazí na Today Screenu stav baterie.. CAB: \Extended_ROM\WarningFix.CAB - zruší ty nepříjemné hlášky přístroje při slabé baterii.. :yes: CAB: \Extended_ROM\PocketZenPhone_4_5_1.arm.CAB - dle mého názoru NEJ prográmek na profily.. :yes: CPY1:\Extended_ROM\1.bmp - tenhle a dalších 10 řádků mi vytvoří moc krásné ikony právě pro Zen Phone, viz přiložený obrázek.. :o) CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\1.bmp CPY1:\Extended_ROM\1_checked.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\1_checked.bmp CPY1:\Extended_ROM\2.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\2.bmp CPY1:\Extended_ROM\2_checked.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\2_checked.bmp CPY1:\Extended_ROM\3.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\3.bmp CPY1:\Extended_ROM\3_checked.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\3_checked.bmp CPY1:\Extended_ROM\4.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\4.bmp CPY1:\Extended_ROM\4_checked.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\4_checked.bmp CPY1:\Extended_ROM\5.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\5.bmp CPY1:\Extended_ROM\5_checked.bmp CPY2:\Program Files\PocketZenPhone\5_checked.bmp CPY1:\Extended_ROM\SuperCleaner.exe - opravdu umí "vyčistit" co se dá..:yes: CPY2:\Windows\SuperCleaner.exe CPY1:\Extended_ROM\SuperCleaner.lnk CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\SuperCleaner.lnk CPY1:\Extended_ROM\CAB instal.exe - netřeba představovat, že.. CPY2:\Windows\CAB instal.exe CPY1:\Extended_ROM\CAB instal.lnk CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\CAB instal.lnk CPY1:\Extended_ROM\PocketNav.exe - nejmenší správce, avšak dle mého názoru nejužitečnější.. :yes: CPY2:\Windows\PocketNav.exe CPY1:\Extended_ROM\PocketNav.lnk CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\PocketNav.lnk CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB - default EXEC:\Extended_ROM\PanelDetect.exe - default EXEC:\Extended_ROM\BTPSKeyUpdate_003.exe - default RST: Reset A takhle to vypadá na mém Today Screenu zhruba 15 minut po HR..:)
00025803_Screen001_E1wo.jpg
Miloš Strouhal (3997)|31.8.2004 05:56
PS: na muj naivní email jež je k přečtení v úvodu této diskuse mi samozřejmě žádná odpověď od pánů z T-mobilu nepřišla...:D
Jdu psát další! Pojďte taky!;) Bude sranda..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.8.2004 06:04
[QUOTE="xp"]
CPY1:\Extended_ROM\SuperCleaner.exe
CPY2:\Windows\SuperCleaner.exe
CPY1:\Extended_ROM\SuperCleaner.lnk
CPY2:\Windows\Start Menu\Programs\SuperCleaner.lnk
[/QUOTE]

Uprav si soubor "SuperCleaner.lnk" ( změň cestu do EXT-ROM ) a nemusíš pak už soubor program "SuperCleaner.exe" kopírovat do Windows.

To platí i pro ostatní programy.:) (i program bez kterého jak píšeš nedáš ránu - TotalCMD, běhá z EXT-ROM zcela bez problémů ).
Miloš Strouhal (3997)|31.8.2004 06:22
Dík! Budu rád, když se to zjednoduší..:)
Jen jsem už hrozně unavený, teprve jdu spát, a nepálí mi to.. Můžeš mi sem napsat tedy alespoň jeden příklad, třeba pro ten SuperCleaner, jak ta cesta má přesně vypadat?. Nebo to chápu dobře, a prostě ten Cleaner.exe ponechám v ExtROM, a pouze vytáhnu ven Cleaner.lnk?..
A aby ten Cleaner.lnk pak fungoval, musí být ExtROM odemknutá a zviditelněná?...
A co těch 10 řádků v configu, jež tam je jen kvůli ikonám pro Zen Phone, nedá se to též nějak zjednodušit?..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.8.2004 07:34
[QUOTE="xp"]Dík! Budu rád, když se to zjednoduší..:)
Jen jsem už hrozně unavený, teprve jdu spát, a nepálí mi to.. Můžeš mi sem napsat tedy alespoň jeden příklad, třeba pro ten SuperCleaner, jak ta cesta má přesně vypadat?. Nebo to chápu dobře, a prostě ten Cleaner.exe ponechám v ExtROM, a pouze vytáhnu ven Cleaner.lnk?..
A aby ten Cleaner.lnk pak fungoval, musí být ExtROM odemknutá a zviditelněná?...
A co těch 10 řádků v configu, jež tam je jen kvůli ikonám pro Zen Phone, nedá se to též nějak zjednodušit?.. [/QUOTE]

Ukázka na programu TotalCMD:

1 zástupce TotalCMD - "Total Commander.lnk" obsahuje pouze jeden řádek a to :
106#"\Extended_ROM\cecmd.exe"
( číslo může být i jiné ). Program cecmd.exe musí být samozřejmě přihrán ( přivařen ) do EXT-ROM.

Doporučuji se podívat ještě sem

2. ExtROM může být nejen zamknutá, ale i skrytá :!: . Jinými slovy se odkazuješ na soubor který ani není vidět. :) A přitom vše funguje přesně tak jak má.

3. Ty ikony pokud potřebuješ mít nahrané v adresáři Program Files\PocketZenPhone tak je tam pokud si neuděláš vlastní CAB, musíš opravdu nahrávat takto postupně.

PavelR. (2184)|31.8.2004 07:45
[QUOTE="xp"]
GPRS monitor je uveden v configu této oficiální T-mobile ROM, avšak jej ze zcela nepochopitelného důvodu zapomněli?..! :O umístit jako cab v ExtROM!!!:evil: :!:
[/QUOTE]

... neřekl bych, že na něj zapoměli, spíše se jim tam již nevešel neboť nyní je Extended_ROM nacpaná až k prasknutí. Podle informací které mám, by se měly aplikace, které byly vyhozeny z Extended_ROM u nových kusů objevit na CD. Jak na tom ale budou uživatelé, kteří si nechají MDA2 upgradovat na novou verzi ROM v servisu netuším. Rovnež pokud bych se měl rozhodnout, kterou aplikaci z Extended_ROM kvůli nedostatku místa vyhodím, GPRS Monitor by to rozhodně nebyl ...

PavelR.
RStein (2012)|31.8.2004 13:31
[QUOTE="xp"]EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe - tento .exe je zde uveden zbytečně!!!, jelikož TPEnable.exe v ExtROM opět chybí!!!
[/QUOTE]

A navic by jeho pusteni bylo i zbytecne, protoze zcela chybi program TPDisable.
Jejich odstraneni z oficialni ROM vitam, TPDisable je smejdsky program, ktery obcas nedovoli na XDA (proslo mi jich rukama 30 pred 14 dny, takze jsem si jisty) potvrdit nektere instalacni dialogy.
beecher (9270)|31.8.2004 14:09
On je taky na to (zakaz "dotyku na touchscreen") hlavne ten TPDisable.exe TPEnable.exe urcen, ze... ;)
RStein (2012)|31.8.2004 14:33
[QUOTE="RStein"][QUOTE="xp"]EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe - tento .exe je zde uveden zbytečně!!!, jelikož TPEnable.exe v ExtROM opět chybí!!!
[/QUOTE]

A navic by jeho pusteni bylo i zbytecne, protoze zcela chybi program TPDisable.
Jejich odstraneni z oficialni ROM vitam, TPDisable je smejdsky program, ktery obcas nedovoli na XDA (proslo mi jich rukama 30 pred 14 dny, takze jsem si jisty) potvrdit nektere instalacni dialogy.[/QUOTE]
:) To mate pravdu, ale stejne funguje jen obcas a navic s oficialn1 ET ROM 1.60 se nepodari treba instalace cestiny...
A tomu rikam smejd:)
beecher (9270)|31.8.2004 14:35
No ja nevim, mne to funguje bezvadne... Akorat, ze to tam uz nedavam... :D
Miloš Strouhal (3997)|31.8.2004 16:07
Též jsem s TPEnable a TPDisable nikdy neměl žádný problém..:)
A klidně to používám, pokud nemam ExtROM nacpanou k prasknutí, jako je tomu nyní.:yes:
Spíš mne zajímá, proč pan "vývojář" ze společnosti T-mobile tento řádek nevynechal, když je tam zbytečný, to samé platí pro řádek s GPRSMonitorem, a naopak .cab jež je v ExtROM opravdu obsažen, v configu úplně chybí...:D :D :D
Vypadá to pak, jako by to narychlo "ukuchtil" nějaký kravaťák, jež vůbec neměl potuchu o tom co vlastně tvoří..:no:
Miloš Strouhal (3997)|3.9.2004 17:31
Po několikadenním používání MDA II po přeflešování oficiálním systémem zjišťuji, že mi běhá o malinko spolehlivěji GPRS, zejména poslech internetových rádií.. Asi ta verze Radia 1.17.00 byla o kapku vylepšena, oproti předchůdci 1.14.00. :yes:
Gvaks (114)|6.9.2004 16:54
zde předávám informace získané z T-Mobile na otázku kterou jsem si dovolil zkopírovat z první stránky diskuse, omlouvám se tímto xp, že jsem použil jeho slova.

Dotaz: Dobrý den, doslechl jsem se o novém oficiálním updatu ROM verze pro vaše přístroje MDA 2. Tento přístroj již dlouho používám, a zajímalo by mne, proč není tento update volně poskytován vašim klientům na internetu, tak jak je to běžné v ostatních zemích, proč lze tento update získát jen zaplacením neoprávněného polatku vašemu servisnímu partnerovi GSMobil servisu sídlícímu v Praze v Čakovicích. Ve vašem zájmu by mělo být, aby tento nákladný telefon fungoval ke spokojenosti vašich klientů, což popravdě updaty ROM verze dost často umožňují, přístroj je pak o dost spolehlivější a vykazuje bezproblémovější chod. Proč tedy společnost T-mobile neposkytuje tento update svým klientům zdarma? To je přeci otázka slušnosti, vyjít svým zákazníkům vstříc, když oni jsou ochotni utrácet nemalé peníze za vaše přístroje a především vaše služby, nemyslíte? Děkuji

odpověď: Veskery servis a update softwaru zajistuje autorizovany servis spolecnosti GSMobile SERVICE, nase spolecnost pouze zprostredkovava prodej daneho telefonu. Duvodem, proc neni prehrani pristupne siroke verejnosti, je take skutecnost, ze prehrani operacniho systemu u MDA II neni tak jednoduche jako u beznych telefonu. Take jiz v zahranici se prestava tento update uverejnovat.

upřesnil jsem na co jsem se ptal:
Dobrý den,
děkuji za odpověď, ale bohužel jsem asi otázku formuloval nesrozumitelně, takže se zeptám znova.
Proč jako zákazník T-Mobil který si koupil zařízení MDAII musím platit za update softwaru když mám zařízení ještě v řádné záruce.
Děkuji

a odpověď:
Vážený zákazníku,

zasíláme odpověď na Vaši e-mailovou zprávu ze dne 3. září 2004, která se týkala MDA II.

Jak jsme již uvedli v předchozí zprávě, naše společnost je pouze zprostředkovatelem prodeje daného telefonu, veškerý záruční i pozáruční servis zajišťuje společnost GSMobile SERVICE. Důvodem zpoplatnění updatu softwaru je pravděpodobně skutečnost, že tato služba je nabízena jako nadstandard. Dané postupy a ceny jsou platné dle podmínek autorizovaného servisu, veškeré dotazy a námitky je tedy potřeba směřovat přímo na výrobce. Dovolujeme si Vám níže zaslat kontakt:

GSMobile SERVICE
Sídlo: Kostelecká 879, 196 00 Praha 9
Servis: Kostelecká 879, 196 00 Praha 9
Kontakty: Markéta Kubištová
Tel.: (+420) 283 931 809 - 10

S pozdravem


Petra Schreiberová
Úsek služeb zákazníkům
T-Mobile Czech Republic a.s.
Tomíčkova 2144/1, 149 00 Praha 4
tel.: 4603 (ze sítě T-Mobile zdarma)
+420 603 603 603
fax: +420 603 604 606
e-mail: info@t-mobile.cz
http://t-mobile.cz


Sítí T-Mobile se rozumí telekomunikační síť provozovaná společností T-Mobile Czech Republic a.s.

:))
beecher (9270)|6.9.2004 16:56
Ještěže máme svépomoc... :D
Kopecek_ce4you (91)|6.9.2004 19:38
Kurnik tak to je sila.

Proste kdyz mas na drahej foun (a myslim, ze MDA2 neni zrovna v porovnani s ostatnimi zarizenimi, ktere TM prodava, levna hracka), tak mas asi prachy, tak proc si z tebe jeste dalsi nevyzdmat.

To, ze si mi MDA2ka s 1.52 nekolikrat zasekla, hardresetovala nebo se zaseklo a neslo GSM a chtel jsem po GSM mobilu update ROM byl vlastne nadstandard. Diky bohu za XDA developpers! Diky tomu mam 1.66ku a vse je v pohode.

Clovek si od nich koupi telefon za 20tisic a oni mu k tomu nedokazi poskytnout ani MINIMALNI servis v ramci zarucni doby. Pekne ho zdimou a nechaj si zaplatit i za upgrade OS, bez ktereho to ve finale ani nefunguje nebo se prakticky neda pouzivat.

Boze, kde to zijem?!!!!

Mirek
beecher (9270)|6.9.2004 19:48
Jak já říkám, v Bananistánu... (kombinace Banánové republiky a Absurdistánu) :D
Jinak osobně doporučuji přechod na 1.72.xxx (třeba tu moji), jelikož já osobně s 1.66 jsem měl dostatečně problémů, hlavním teda byla absolutně nulová výdrž baterie, teď je to řádově lepší... :yes:
beecher (9270)|6.9.2004 19:51
BTW Ad tuhnutí telefonu... To jakákoliv ROMka pro MDA2/XDA2 je proti prvním FWům pro Nokie 7110 naprosté zlatíčko... Člověk třeba rollnul válečkem a oops...
Kopecek_ce4you (91)|6.9.2004 20:23
[QUOTE="beecher"]BTW Ad tuhnutí telefonu... To jakákoliv ROMka pro MDA2/XDA2 je proti prvním FWům pro Nokie 7110 naprosté zlatíčko... Člověk třeba rollnul válečkem a oops...
[/QUOTE]

Jo, jo, ja vim... Taky jsem byl stastnym uzivatelem 7110 hned od "prvnich kusu".. :-)

Jinak tu Vasi ROMKU z mda.epot.cz beru jako zaklad. Nicmene, uz z principu si ji musim alespon trochu prevarit k obrazu svemu. Proste bych si to nemohl do milaaassska nahrat, kdybych si do ni alespon trosku nesahl, kdybych si tam alespon neco malo neupravil. To proste nejde....

Asi vite a znate sam... :D ;)

Mirek Kopecek
beecher (9270)|6.9.2004 20:44
[QUOTE="Kopecek"]
Jo, jo, ja vim... Taky jsem byl stastnym uzivatelem 7110 hned od "prvnich kusu".. :-)

Jinak tu Vasi ROMKU z mda.epot.cz beru jako zaklad. Nicmene, uz z principu si ji musim alespon trochu prevarit k obrazu svemu. Proste bych si to nemohl do milaaassska nahrat, kdybych si do ni alespon trosku nesahl, kdybych si tam alespon neco malo neupravil. To proste nejde....

Asi vite a znate sam... :D ;)

Mirek Kopecek[/QUOTE]
Znám, ty moje jsou prostě zástupné updates za operátory, když jsou tak neschopní...
jval (453)|7.9.2004 08:46
Vam teda povim, si myslim, ze kdyby go GS Mobilu prisel jisty pan z vlady, vlastnici MDA2/DP2, tak by jiste to petikilo neplatil.
hrtak_ce4you (314)|7.9.2004 11:35
Ono neni tak hrozny, ze se plati 500,- kdyby to platili i vsude jinde. Jenze T-M (GSMobil?) zpoplatnuje to co vsude jinde davaji zdarma.
Vlastne pochopil bych tech 500,- kdyby to bylo pro lidi kteri si tam MDA2 prinesou a oni jim to preflashujou. Jenze vsichni ostatni si to umisti na sve weby ke stazeni zdarma.
A dotretice - peknej humus to je, ze US T-M, co vim tak i DE T-M tyto updaty poskytuje, tak nevim proc nas CZ T-M hleda vymluvy.
Velice opravdu velice by me zajimalo, jestli HTC poskytuje updaty ROM zdarma nebo ne. Protoze pokud poskytuje, tak by se to dalo velice dobre napadnout... Mohl by Koza neco zjistit?
Kopecek_ce4you (91)|7.9.2004 11:54
Me by take nevadilo, ze si za to GSM mobil nauctuje 500,-. Beru to. Maj s tim praci. To je podle meho v poradku. Cely problem je na strane CZ TM . Oni prodaji produkt a ani v ramci zaruky neposkytnou bezplatny servis - a myslim si, ze nahrani nove ROM, kdyz je ta puvodni nepouzitelna, zasekava se a tak je zcela v ramci zaruky. V tom pripade by oni meli GSM mobilu tech 500,- za upgrade proplatit. Ten za to nemuze, udelal praci a ma narok za ni dostat zaplaceno.ALE PROC SI ZA TENTO SERVISNI ZASAH MA PLATIT UZIVATEL? Koupi si produkt a i kdyz ma narok na 2 roky zarucniho servisu, tak zadny nedostane? To je totiz ono - CZ TM neni ochotno ty upgrade financovat z vlastni kapsy. Paradoxem je, ze v cene toho zarizeni je zaplacena i cena servisu - klasicka matematika pro vypocet ceny produktu.

A to je to proc ostatni operatori davaji update zdarma na web. Proc by meli za kazdy upgrade platit nejakemu servisu, kdyz je spousta uzivatelu, kteri to zvladnou sami a jsou ochotni si to udelat sami.Zvladnes to sam?->tak tady mas. Nezvladnes? Potrebujes update z duvodu chyby? Ano-> zaplatime ho servisu, Ne->Zaplat si ho sam. A vsichni jsou spokojeni.

Uzivatele si uvedomuji, ze pokud jsou levi, tak ze si holt musi zaplatit nekoho, kdo to za ne udela.

Ostatni operatori si totiz uvedomuji, ze nesou odpovednost za prodany produkt i dlouho pote, co si strci penizky do pokladny a zakaznik opusti prodejnu. Jenze zijeme v Bananistanu ((c)R.Bukovansky). Lidi v tomhle state jsou ovce a nechj si (s odpustenim) srat na hlavu....

Dalsi veci bude podle meho dohoda mezi TM a GSM mobilem...

A vo tom to je....

Mirek
beecher (9270)|7.9.2004 16:07
[QUOTE="Kopecek"]Me by take nevadilo, ze si za to GSM mobil nauctuje 500,-. Beru to. Maj s tim praci. To je podle meho v poradku. Cely problem je na strane CZ TM . Oni prodaji produkt a ani v ramci zaruky neposkytnou bezplatny servis - a myslim si, ze nahrani nove ROM, kdyz je ta puvodni nepouzitelna, zasekava se a tak je zcela v ramci zaruky. V tom pripade by oni meli GSM mobilu tech 500,- za upgrade proplatit. Ten za to nemuze, udelal praci a ma narok za ni dostat zaplaceno.ALE PROC SI ZA TENTO SERVISNI ZASAH MA PLATIT UZIVATEL? Koupi si produkt a i kdyz ma narok na 2 roky zarucniho servisu, tak zadny nedostane? To je totiz ono - CZ TM neni ochotno ty upgrade financovat z vlastni kapsy. Paradoxem je, ze v cene toho zarizeni je zaplacena i cena servisu - klasicka matematika pro vypocet ceny produktu.

A to je to proc ostatni operatori davaji update zdarma na web. Proc by meli za kazdy upgrade platit nejakemu servisu, kdyz je spousta uzivatelu, kteri to zvladnou sami a jsou ochotni si to udelat sami.Zvladnes to sam?->tak tady mas. Nezvladnes? Potrebujes update z duvodu chyby? Ano-> zaplatime ho servisu, Ne->Zaplat si ho sam. A vsichni jsou spokojeni.[/QUOTE]
Ale o tom to cele je... T-M i ET na to uplne kasle, nehlede na to, ze je bordel, ze si GSMobil neco uctuje... Jestlize je zarucnim servisnim partnerem T-M ci ET pro MDA2/DP2, nema narok si neco uctovat, kdyz tak jedinu u prodejce/dovozce zarizeni. A tomu se tak nedeje...

[QUOTE="Kopecek"]Uzivatele si uvedomuji, ze pokud jsou levi, tak ze si holt musi zaplatit nekoho, kdo to za ne udela.[/QUOTE]
Ale nemeli by si platit zarucni opravu!

[QUOTE="Kopecek"]Ostatni operatori si totiz uvedomuji, ze nesou odpovednost za prodany produkt i dlouho pote, co si strci penizky do pokladny a zakaznik opusti prodejnu. Jenze zijeme v Bananistanu ((c)R.Bukovansky). Lidi v tomhle state jsou ovce a nechj si (s odpustenim) srat na hlavu....[/QUOTE]
Jo, jak kdo, jo teda ni... :D
Kopecek_ce4you (91)|7.9.2004 16:36
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Kopecek"]Ostatni operatori si totiz uvedomuji, ze nesou odpovednost za prodany produkt i dlouho pote, co si strci penizky do pokladny a zakaznik opusti prodejnu. Jenze zijeme v Bananistanu ((c)R.Bukovansky). Lidi v tomhle state jsou ovce a nechj si (s odpustenim) srat na hlavu....[/QUOTE]
Jo, jak kdo, jo teda ni... :D[/QUOTE]

No, ja taky ne. Jenze co nas par zmuze, kdyz ostatni svesi usi a...
...a zbrojni pas mi nechtej na kulemet dat....

Mirek
beecher (9270)|8.9.2004 01:02
No, me ridicak na tank dali bez zkousek... Stacilo, ze mam skupinu B... :D
HELEKAL PETR (195)|14.9.2004 19:37
A nebylo by lepší rovnou napsat T mobilu do Německa nebo rovnou do USA, jak tady máme milé operátory, kteří nám vycházejí ta strašně moc vstříc? Myslím si, že i kdyby jsme si stěžovali u samotného ředitele, nebude nám to nic platné. Kdyby tak byl tlak ze strany hlavního operátora na dceřinou společnost a věděli, co se tady děje, snad by zakročili. Nebo jsem jenom bláhový snílek?
Morte_ce4you (261)|14.9.2004 19:46
Mohl by mi prosim sem někdo napsat ten kod abych mohl tu Romku otevrit v Rom editoru díky
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.9.2004 20:20
Zde jsou : :)
NK.nbf : 0x20040304
ms_.nbf : 0x20040305
radio_.nbf : 0x20040306
Morte_ce4you (261)|14.9.2004 21:51
:yes: díky moc Jirko
Morte_ce4you (261)|15.9.2004 16:31
Mam jeste jeden problem poprvy jsem to flashnul bez problemu pak jsem chtel tu romku jeste upravit tak jsem to flashnul po druhy a uz to nemakalo.Proste se mi to podarilo jen jednou pak jsem musel prejit za na jinou romku nevite proc?díky
beecher (9270)|17.9.2004 16:43
Hm... "Uz to nemakalo..."
To neni moc obsahly popis, co nemakalo, pripadne co to delalo spatne, ze nevim, jestli na to budu nejak schopen odpovedet...