Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony nebo Samsung?

Ajka (2)|12.8.2016 09:51
Ahoj,
odchází mi můj mobil do věčných lovišť, rozhlížím se po nějaké té náhradě, tak prosím o váš názor.

Jsem vcelku nenáročný uživatel, pět let mám Xperiu Ray a nemám větší výhrady, takže zase hledám něco slušného na podobné úrovni.

Požadavky (k čemu telefon používám):

- Cena - níže uvedené modely jsem si vybrala u Vodafonu (stejně mi pomalu končí smlouva, tak proč toho nevyužít...) a vešly se všechny do 5.000, maximální rozpočet mám do 7.000 Kč.

- velikost displeje = nepotřebuju žádný telefon s velikostí tabletu, ale zas úplný mrňous by to být neměl (nejsem nejmladší, zrak slábne :-) - z toho plyne i aspoň trochu slušné rozlišení displeje)

-základní funkce = volání, sms atp. (jen tak pro úplnost)

- internet = kontrola mailů, fb, zprávy, videa, sem tam nějaká ta hra

- fotoaparát = ten beru jen jako zálohu, pokud zrovna u sebe nemám foťák (což nebývá moc často), takže chci mobil, který zvládne vyfotit běžné "rodinné" momentky na kterých je následně poznat, že jsem fotila třeba psa a ne strom. Na selfie si nepotrpím, přední foťák jsem na současném mobilu za těch pět let použila jednou, takže ten mě celkem nechává chladnou.

- aplikace = nic moc náročného, nějaké ty hry (většinou klasické oddechovky typu člobrdo, tetris atp), nějaký ten textový editor pro případ nouze.

- odolnost = nejsem sice žádný horolezec ani potápěč, ale čím by byl telefon odolnější, tím lépe, nemusí se hned rozpadnout na atomy.

Co se týká operačního programu, preferuji Android, ale spíš z toho důvodu, že jsem na něj zvyklá (a mnou prozatím vybrané telefony jiný OS ani nemají).

Dala bych přednost zase Xperii, ale na mnou vybrané modely jsou docela negativní reakce (hlavně ve smyslu, že Sony se svou cenou tváří jako něco víc, než je), tak nevím... Co byste řekli na tyhle modely - jsou to slušné mobily pro ne zrovna náročného uživatele?

Sony - levnější varianta: Xperia M4 Aqua
Sony - dražší varianta: Xperia XA

Samsung - levnější varianta: Galaxy J5 (2016)
Samsung - dražší varianta: Galaxy A3 (2016)

Původně jsem se téměř rozhodla pro M4 Aqua, ale udělala jsem tu chybu, že jsem začala číst recenze...
Takže:
- který z těchto čtyř by vám přišel nejlepší?
- Je Samsung dneska lepší značka než (tak trochu má srdcová) Xperia?
- Vyplatí se vybrat si z daných možností tu dražší variantu, nebo mám těch pár kaček radši ušetřit, protože to vyjde nastejno?

Zatím jsem v tom hledání fakt na začátku, takže budu vděčná za jakýkoli (přínosný) názor. Ale zase bych moc nechtěla, aby se mi tady sešly tipy na dvacet jiných modelů = čím větší možnosti, tím hůř se pak vybírá.

Díky za rady.
Zdenek Malinsky (9781)|17.8.2016 13:05
Při letmém pohledu na udávané parametry bych řekl, že jsou prakticky totožné, a pokud bych musel volit mezi těmito 4 modely, tak asi XA kvůli novějšímu OS (pokud nevadí absence NFC).

Odolnost se dá lépe řešit vhodným (vodotěsným...), pouzdrem.
Ajka (2)|18.8.2016 08:43
Možná by mi absence nevadila, ale netuším, co je NFC. ;-)
Zdenek Malinsky (9781)|26.8.2016 13:25