Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejlepší telefon do pěti tisíc

Guarana (1)|24.3.2016 19:57
Úvod: Před pěti lety jsem si koupil u O2 svůj první smartphone HTC EVO 3D. Po nějaké době se mi stal "bug," který mi znemožňoval, po zadání hesla, odemknout telefon (loop). Dal jsem jej na reklamaci. Vynikající - vyměnili mi displej, kryt a další opravy, přitom závada byla softwarová. Po asi třech letech bezproblémového používání začal občas blbnout mikrofon během hovoru, proto jsem se rohodl, že je čas na "upgrade." Po důkladném výběru jsem zakoupil LG u Mobilní pohotovosti. Jinde byla cena až téměř o tísicikorunu levnější, oni mě však ujišťovali, že jsou certifikovaní výrobci a mají autorizované servisy na záruky, že kdybych to chtěl po těch levnějších prodejcích, že si to dělají "na koleně." Zakoupil jsem tedy. Po nějaké době začal telefon blbnout. Dal jsem jej tedy na reklamaci. Výsledek? Oxidace, cena opravy vyšší než cena nového telefonu. Na otázku, jestli se mám odvolat, řekli, že zkusit to klidně můžu, ale nemám šanci. No nedopadl jsem zkrátka dobře. Hledám si teď nový telefon a rád bych, abyste mi poradili co. Jaký telefon koupit? Kde? Mám se spolehnout na ověřeného prodejce HTC - nebo dát přednost novým značkám jako Xiaomi? Mám si koupit telefon i s pojištěním, nebo to považujete za zbytečnost, a pokud ano, tak jaké? Děkuji moc předem za všechny rady.

Maximální rozpočet: 5000 Kč.

Místo nákupu: ČR.

Předpokládané využití zařízení: Multitasking (emaily, messengery, prohlížeč...), hry, Internet, nějaké ty fotky...

Požadavek na značku: Není.

Mnou navrhované modely: nerozhoduje

Vlastnosti displeje: Nerozhoduje, ale nevadí mi, když je telefon větší.

Výkon: Co nejvyšší :D!

Interní paměť: Nerozhoduje.

Slot pro paměťovou kartu: Ano.

Audio: Vstup na sluchátka.

Komunikace: Mohlo by být přítomno LTE.

Fotoaparát: Nerozhoduje.

Odolnost telefonu: Nerozhoduje, ale za vodotěsnost bych se nezlobil.

Senzory: Nerozhoduje.

Mnou navrhované modely: Elephone P8000, ten se mi líbí asi nejvíce, jen nevím, jak je to s reklamacemi, jestli není více poruchový, když je z Číny (ano, vím, že i ty normální telefony se dělají z Číny) a jestli ho mám koupit přes obchod, kde stojí 4900 Kč a nebo si ho mám raději z Číny objednat sám, ale nevím, jak se to pak s následnou kompatibilitou sítě a nikdy jsem to nedělal. Dále zvažuji Huawei P8 Lite, to je s Elephone největší favorit. Jinak mne zaujaly i tyto telefony: Xiaomi Redmi 3, Kazam Tornado 348, Xiaomi Redmi Note 2, Lenovo P70, Asus Zenfone 5, HTC One M7.
Milan Šurkala (3)|25.3.2016 21:53
Začal bych tady ( https://www.svetmobilne.cz/doporucene-mobilni-telefony-a-smartphony-2015/3111-4 ), ale je to z podzimu minulého roku.

Z těch čínských bych volil asi Xiaomi Redmi 3, tam za dané peníze dostane člověk opravdu dost muziky.