Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejdou odinstalovat aplikace.

Dr.Colombo (69)|28.8.2004 21:36
Nevím jak je to možné, ale nejdou mi odstranit nainstalované programy. Dám odstarnit program, napíše mi to, že bude trvale odstraněn a že ho můžu příště znova naunstalovat. Dám ano a nic se neděje, program je tam stále.
Nesetkal jste se s tím někdo?
ipf (2136)|28.8.2004 22:01
To záleží na více věcech, protože jsi nenapsal nic konkrétního.
1. Kde odinstalovávš? V cihle? Pak by se měl program normálně odinstalovat.
2. Pokud provádíš odinstalaci na PC přes přidat/ubrat programy, většinou se odinstaluje pouze program na PC a na cihle se musí provést odinstalace zvlášť. Takže se musí odinstalovat 2x.
Takže na začátek upřesni, co a kde odinstalováváš.
Pavel Koza (4761)|28.8.2004 22:25
1. co je to za program?
2. odkud se ho snazis odinstalovat?
Dr.Colombo (69)|29.8.2004 10:24
Tak pro upřesnění:
- odinstalovávám na cihle
- nejde odinstalovat vůbec nic, Co se týče programů konkrétně, tak je to wis, spb+, trial PI poslední verze, ale nejde ani nic jiného ať zkusím cokoliv
ipf (2136)|29.8.2004 10:39
Zkusil bych ted nainstalovat nejakou aplikaci, pustit, zkontrolovat, zda funguje a nasledne ji zkusit odinstalovat.
Dr.Colombo (69)|29.8.2004 10:47
Tak jsem zkusil trial spb GPRS monitor, funguje bez problémů, ale odinstalovat nejde.
Dr.Colombo (69)|29.8.2004 11:02
Závada odstraněna, může za to poslední verze WIS. Pokud ji nespustím, vše funguje bez problémů.
ipf (2136)|29.8.2004 11:14
Já měl předevčírem podobný problém:
Nainstaloval jsem AgilMessenger, zmizel mi cLaunch. Přeinstaloval jsem cL, stejně nebyl. Tak jsem ho odinst. a nainst., opět nebyl. Tak jsem odinstaloval oboje a oboje znovu nainstaloval v pořadí AM, cL a hádejte jak to dopadlo? Byly tam OBA :D :D :D . Akorat že zmizel eXEdenův PocketNDyas :evil: .
Nó, spravil to HR ;) .
Tak si to přeber, můžeš počkat na rady chytřejších, celej den laborovat, vrtat se v registrech.... HR a komplet obnova trvá max. hoďku (záleží na praxi :D ) a máš po problémech (na chvíli ;) ).
Milan Švec (938)|29.8.2004 11:21
[QUOTE="Dr.Colombo"]Nevím jak je to možné, ale nejdou mi odstranit nainstalované programy. Dám odstranit program, napíše mi to, že bude trvale odstraněn a že ho můžu příště znova nainstalovat. Dám ano a nic se neděje, program je tam stále.
Nesetkal jste se s tím někdo?[/QUOTE]
Obvykle se takhle chovají ty programy, které jsou jako procesy spuštěny v paměti. I když se ukončí všechno dostupnou cestou (Today nebo Memory v Settings), přesto program pořád běží. Může to být i skrytě v pozadí. Není na něj pak vidět jinak, než programem pro správu procesů. Obvykle se něco podobného přihodí, když se nainstaluje SW určený pro jinou verzi systému.
Snažím se tomu vyhýbat, ale jednou se to stejně povede. Jako nedávno i mně.
Na správu procesů je dobrý (i na jiný uklid výborný) MemMaid.
K danému účelu ale vyhoví i free PHM Task Manager. Jeho hlavní předností je, že ke každému spuštěnému procesu ukazuje cestu, kde ten běžící program je uložený. Což je velice užitečné pro ubezpečení se předem, o co skutečně jde. Tak je vidět, co se spouští ze složky Windows (to raději obejít) a co ze složky Program Files a ze které. A tu je obvykle pes zakopán. Předtím, než použiju "End Process" z paměti (Tap`nHold na poces a Yes, jsem-li opravdu Sure), je proto užitečné třkrát měřit, než říznu. Akce je nenávratná.
Ale bát se toho není zas tak nutné, když je jistota, co ukončuji. Po ukončení procesu (= předtím běžícího programu) lze pak už obvykle odinstalovávat už v klidu.
Nakonec je taky dobré odstranit zbytky adresáře ze složky Program Files (a pro úplnost i pozůstatky odstraněného SW z registrů).