Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobil s GPS nebo navigaci

peli01 (1)|20.1.2014 16:13
vazeni,
prosim o radu. Chtel bych koupit nejaky mobil s GPS nebo navigaci,ktera by umela rychle najit moji polohu a umela jednoduse zadat na nejake podrobnejsi mape trasu napr brno autobus. nadrazi-brno vlakove nadrazi kr pole.Nejradeji v cenove relaci do 3000-4000kc. Nejakou navigaci potrebuji, protoze jsem se jiz nekolikrat ztratil. Ptal jsem se v prodejne mobilu-kdyz jsem chtel najit konkretni trasu a polohu dockal jsem se zklamani po peti minutach jsem radeji odesel.
Nic velkeho a sloziteho nechci, dostal jsem darem IGO8 a ta je prilis velika a nepochopil jsem jeji ovladani. Pokud by to byl mobil, staci jedna krabicka-potrebuji u mobilu primout volani,napsat sms a hlavne GPS navigaci.Pohybuji se v CR,SR,madarsko a rakousko-pesky nebo na kole, zridka autem.
Dekuji predem za kazdou rozumnou radu.
Peli
Zdenek Malinsky (9781)|22.1.2014 14:04
Volání a SMS zvládly už první GSM mobily před 20 lety.
GPS je otázkou vloženého čipu a ostatní záleží na vhodně zvolené navigační aplikaci.
Na pěší turistiku asi postačí mapy do Seznamu, které fungují i off-line (tedy bez datového připojení), ale nevím, jak funguje v Rakousku a Maďarsku. Dtto i s cyklonavigací. Zde by možná stálo vzít v úvahu nějakou speciální navigaci pro pěší a cykloturistiku (Garmin?).

V podstatě lze rozdělit navigace / navigační aplikace do 2 kategorií (tedy kromě klasické free / placené): pokud fungují i off-line jsou objemné, protože potřebují mít v zařízení mapové podklady. On line mapy si vše stahují pře mobilní internet, což vyžaduje mít dobrý datový tarif s vysokým FUP a v zahraničí asi kvůli roamingu nebudou být moci využity.

Ještě dodám, že některé aplikace jízdních řádů umí najít dle GPS nejbližší zastávku MHD, takže zadáváš jen tu cílovou.