Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tisk velke mapy

Brunoos_ce4you (20)|4.1.2013 13:28
Zdravim všechny

mam v ozi mapu jejiž "ozfx3" soubor ma cca 700MB. Chtěl bych si tuto mapu vytisknout na format A0, ale mam s tim problemy.

1. v ozi exploreru vyberu možnost tisk mapy s přízpusobením na papír, a vyberu příslušnou tiskárnu (plotter) a odešlu. Bohužel se vždy vytiskne pouze kousek a konec - toto připisuji velikosti, která se odesíla na tiskárnu a ta to není schopná zvladnout.

2. Po předchozích problemech jsem chtěl zkusit tisk do PDF přes pdf tiskárnu "do PDF 7". A´t už nastavim jakoukoliv velikost papíru (A4 nebo A0) tak po chvilce práce Ozi vyhodí chybu "Chyba#102 Tisk mapy (6)"

Mohl by mi někdo poradit jak tak velkou mapu dostat do PDF-ka, případně přímo do tiskárny.

Díky moc

Brunoos
mapoid (7)|4.1.2013 16:24
Pokud potrebujes vytisknout pouze mapu a ne treba waypointy nebo souradnice, ..., tak bych soubor zkonvertoval do normalniho formatu (treba jpeg) a pak to vytisknul z nejakeho grafickeho programu.

Utility na konverzi z ozf na beznou bitmapu najdes na netu.
Brunoos_ce4you (20)|4.1.2013 18:56
a mohl bys mi poradit nějaký program na převod do jpegu nebo něčeho podobného

Ja jsem zkoušel všude doporučovaný "demaper" a mapa která ma 150MB tak to šlo v pohodě, ale už u mapy 450MB a víc mi to vytvoří png soubor o velikosti 8kb (a ten je samosebou prázdny)
mapoid (7)|4.1.2013 19:22
Uz si nepamatuji, cim jsem kdysi konvertoval. Jde to snad i primo z Oziho... Byly to vsak male mapy....

Tenhle thread by te mohl nasmerovat:
https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/36014