Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch pro kalibrace displeye

Maggots (2)|31.7.2012 13:27
Ahoj , mam problem :
Nak mi spatne fungovala obrazovka na dotyky , klikl jsem na obrazovce vpravo a v mobilu se kliklo vlevo , udelal jsem reset a porad nic , tak jsem udelal hard reset , ale ted se za boha nemuzu dostat dal pres kalibraci displeye ,na vsechny ty krizky kliknu presne a porad se to objevuje dokola , uz 2 dny to zkousim a proste me to dal nechce pustit , naka rada ? :(
Pomohlo by mi toto ? :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1457343

Popr. nevite jak to nainstalovat ?

Nebo :

http://aukro.cz/lcd-dotykova-vrstva-digitizer-htc-touch-pro-i2518836751.html

Ale to bych neumel vymenit .
Nebo jsem cetl ,ze existuje nekde ROM s uz nakalibrovanym displeyem ,je to mozne ?
Ps : Mam doma uz 1 Raphael u ktereho mi odesla zakladovka , neumel by to nekdo opravit za naky peniz ?
DEKUJU .

Zdenek Malinsky (9781)|31.7.2012 19:06
Pokud je to po záruce, tak mrkni sem.
Maggots (2)|1.8.2012 09:18
Tak to nedam :)
Jean S (6)|17.9.2012 23:31
Dáš, neboj. ;) Když jsem jej poprvé "kuchal," tak byl ještě v záruce. Taky jsem měl tenkrát špunta mezi půlkama, ale pokud budeš postupovat přesně dle výše uvedeného linku od admina, tak jej rozděláš bez nejmenšího problému. :yes: Postupoval jsem dle toho samého odkazu. Dnes je to pro mne už jen rutina. :sarcastic: Jen si dej velký pozor na ten výsuvný mechanizmus klávesnice, protože občas po smontování vykazuje větší "volnost." :?
Jean S (6)|18.9.2012 01:50
Nedalo mi to. Pochybuji, že to máš ještě v záruce. Pokud jsi s "Rafíkem" někde pořádně "neseknul," tak bych hledal problém v přechodovém odporu (rezistenci) pásového vodiče dotykové vrstvy s MB. Kontakty jsou postříbřené, a protože stříbro tuze rádo reaguje i s velice nízkým obsahem sirovodíku, viděl bych celý problém tady. Rada je tedy mnohoznačná: 1) Rozebrat a opatrně vyčistit jak patice pásoviny, tak postříbřené kontakty na pásovině na straně MB. Zapomeň ale na ostré a kovové nástroje! Rozhodně nerozebírej druhou část pásoviny u displeje, je to zcela zbytečné. Nebo 2) Sehnat někde na netu HTC Touch Pro za cenu cca 1500 Kč (dej si ale pozor na nabízenou výbavu a "opotřebení") 3) Napiš mi na mail: jean.s(zavináč)tiscali.cz a snad se nějak domluvíme. 4) Poslat PDA do VSP do Sezimova Ústí. (Už jsem tam byl i osobně - peněženka Ti ale bude hodně krvácet.) Hodně zdaru!
Zdenek Malinsky (9781)|18.9.2012 11:59
Otázkou je, zda do toho ještě vůbec investovat. Je to přeci jen starý (morálně i technicky) přístroj, baterka taky asi nebude mít daleko do smrti a ani OS nejní z nejnovějších (a novější nebude). To vše je třeba zvážit, zda se nevyplatí koupit radši nový/novější.
Jean S (6)|7.10.2012 22:46
To máš pravdu, ale pokud má uživatel určitý vztah k tomuto zařízení (třeba jako já :D ), tak si jej buďto opraví či si jej sežene znovu někde v bazaru. Měl jsem možnost přejít na TP2 (Rhodium), ale už to provedení mne odradilo. Zase ubylo HW tlačítek a zmizel i často kritizovaný D-Pad, který sice nebyl nic moc, ale pořád to mělo alespoň směrová tlačítka. Navíc ani nevím, zda-li existuje pořádné počeštění klávesnice pro TP2 jako v případě TP1. Navíc origoš novou baterii do TP1 seženeš dnes i za méně než 200 Kč.