Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaký telefon po Omnii II?

graver (22)|15.6.2012 07:29
2 roky jsem byl vcelku spokojený s i8000, teď se chystám na upgrade a nějak se nemůžu rozhodnout, takže prosím o doporučení.
Parametry jsou jednoduché: manažerský dotykový telefon s minimálně shodnými technickými parametry, jako Omnia II. Dávám přednost co největšímu zařízení s velkým a kvalitním displejem (rozlišení, kvalita zobrazení i dotyk). Váha mi nevadí - naopak masívním zařízením fandím. Na designu (zaoblení, barva...) mi nezáleží.
OS: sice nerad, ale asi Android. Nový telefon s WM6.5.3 už asi neseženu, nové Windows Phone mi nějak nesedí, ale kdyby na téhle platformě byl slušný telefon, tak to beru. Jinak mi jde o dostatek aplikací a tady už asi na trhu převažuje Android.
Další + pro mě je dostatek hw tlačítek (hlavně kvůli mapování funkcí). Model s křížovým tlačítkem už asi nenajdu :-(.
Cena: ideálně do 8k (Samsung Galaxy SIII tedy zatím ne), ale v odůvodněných případech lze překročit.
Paměťová karta je podmínkou.

díky všem
Zdenek Malinsky (9781)|15.6.2012 09:59
Když chceš hodně hw tlačítek a manažerský telefon, tak asi nejlepší volbou bude něco s BB, ne?
graver (22)|15.6.2012 10:03
No, těmi hodně tlačítky jsem nemyslel hw klávesnici :-). Ne, chci něco srovnatelného/lepšího s tou Omnií II
Zdenek Malinsky (9781)|15.6.2012 12:21
Lepší bude (skoro) všechno, co je teď na trhu :D
graver (22)|15.6.2012 12:30
Tak to bych opravdu netvrdil. Jak to tak srovnávám, zredukovalo se mi to na HTC a Samsung. Problém mám obecně v tom, že telefon není dost velký, nemá dostatečné rozlišení, kupodivu ani kvalitu (srovnatelnou s AMOLED), poslední HTC nemají karty (ok, mají dostatečnou vnitřní paměť...).
Už jsem z toho srovnávání nějaký utahaný, ale zatím jsem nenašel nic s cenou pod 10k, co by bylo ve VŠECH parametrech minimálně stejně dobrí, jako Omnia II. A dost mě to překvapilo. Možná jen špatně hledám nebo na těch ostatních modelech bylo něco demotivujícího.
V žádném případě nechci nic menšího s horším displejem - spíš znatelně většího (4.3" min.).
bobo.4150.sk (176)|15.6.2012 12:54
HTC Sensation, Sony Ericsson Xperia Arc, Samsung Galaxy SII... Holt, žiadny dnešný telefón nie je dokonalý a smeruje to do smútku: integrovaná batéria, neexistencia slotu na pamäťové karty. Radšej si vybrať hneď dnes.
graver (22)|17.6.2012 09:10
No, tak nakonec Galaxy S3. Jsem u Vodafone a nedošlo mi, že díky své útratě dostanu vcelku pěknou slevu.
Telefon je doma, řeším synchronizaci s Outlookem. Přinejmenším v jednom parametru ale za Omnií II těžce zaostává: zvuk. Mizerná sluchátka a absence SRS WOW z toho dělají téměř nepoužitelný přehrávač. Takže dotaz: dá se nějak doinstalovat SRS WOW pro Android nebo je nějaký přehrávač, který to umí?

díky všem
Zdenek Malinsky (9781)|17.6.2012 11:47
1. Co je to SRS WOW? To je nějaké kurvítko na "vylepšení" zvuku?
2. Sluchátka? To je klasika-výrobce dodává jen ty nejlevnější, aby si zákazník mohl ověřit, že to funguje a použití je maximálně jako HF. Pochopitelně se kvalita může lišit model od modelu a výrobce od výrobce, ale bylo by hodně naivní čekat nějakou kvalitu od výrobku, který ve výrobě vyjde na haléře, max.koruny. Pokud člověk nebyl na vojně u dělostřelců a myslí to s poslechem hudby alespoň trošililičku vážně, jistě si koupí hned (pokud už nemá) nějaká kvalitnější.
graver (22)|17.6.2012 18:21
1. Ano, Zdeňku, je to takové kurvítko na "kvalitu".
2. Nedomnívám se, že bych byl tak naivní - jen jsem se snažil vyslovit svůj názor, že Omnia II, vybavená zkurveným zvukovým efektem a nepochybně o nic méně lowendovými sluchátky, mi poskytovala subjektivně naprosto nesrovnatelný zkurvený "hudební" zážitek - a to i přesto, že jsem já blbec okamžitě po jejím zakoupení neběžel shánět hitech aparaturu k mobilu.
Na vojně jsem shodou okolností opravdu u dělostřelců byl a s poslechem hudby to vážně nemyslím ani náhodou - prostě jen srovnávám. Tvůj pokus o ironii oceňuji, ale je mi k hovnu.
Pokud by někdo dokázal blbému zelenáči poradit, kde tedy sehnat to kurvítko (strýček google mi moc nepomohl), ocením to ještě víc.
denhuawei (5)|31.10.2012 14:31
nějaké SRS jsou k dispozici na paly