Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA2 Wiki 1.72.666 updates

beecher (9270)|26.8.2004 19:08
Jak již někteří vědí, vytvořil jsem kompletní updaty ROMek jak pro T-Mobile MDA2 tak pro Eurotel DataPhone II a vystavil na Internet, jelikož asi nejsem sám, komu se nelíbí naprostá ignorace našich operátorů k tématu uživatelského upgrade. Osobně, kdybych si svůj DP2 neupdatenul, tak jsem stále u verze 1.03.00 USA. :no: :evil:

Ale nad tím nechci hořekovat, protože to je asi naprosta zbytečnost a nikdy se toho asi nedočkáme, tudíž raději svou energii věnuji něčemu užitečnému a tvořím "neoficiální updaty" a zde je první update pro oba druhy zde prodávané, tedy jak pro MDA2 tak pro DataPhone II.

Byla uvolněna verze 1.72.777 pro oba typy zařízení. Prosím stáhněte si novou verzi. Vice zde

MDA2 Wiki 1.72.666 T-Mobile MDA2 CZ
-------------------------------------------------------------------
Download: http://mda.epot.cz/downloads/RUU172666_TMobile_CZ.zip

ROM: 1.72.00WWE, 15.03.2004
Vysílací část: 1.14.00
Protokol: 1337.24
ExtROM: 1.72.666

Čeština: Language Extender, build: 3775
- IMEI protected
- české AWC
- nahradila starší češtinu v souboru TMDCZCustomize.sa.CAB

Operátorské nastavení: T-Mobile CZ (Networks, Theme, MMS atd.)
Bootscreens: T-Mobile

Obsah Extended ROM:
CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Streaming_reg.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ_1206.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172666.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVueV2.4.380WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearTypeFonts.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB

MDA2 Wiki 1.72.666 Eurotel DataPhone II CZ
-------------------------------------------------------------------
Download: http://mda.epot.cz/downloads/RUU172666_Eurotel_CZ.zip

ROM: 1.72.00WWE, 15.03.2004
Vysílací část: 1.14.00
Protokol: 1337.24
ExtROM: 1.72.666

Čeština: Language Extender, build: 3767
- české AWC
- zakomponována do ETCZCustomize.sa.CAB

Operátorské nastavení: Eurotel CZ (Networks, Theme, MMS atd.)
Bootscreens: Eurotel

Obsah Extended ROM:
CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Streaming_reg.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172666.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearTypeFonts.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\ETCZCustomize.sa.CAB

---------------------------------

Společné info pro oba updaty:
- updaty jsou postavené na updatu Qtek 1.72.601
- Password keys:
NK.nbf = 0x20040304
ms_.nbf = 0x20040305
Radio_.nbf = 0x20040306
- NEFLASHUJTE DO JINÝCH ZAŘÍZENÍ (Orange SPV M1000, QTek 2060) NEŽ JE UVEDENO!

Legal notice:
-------------------------
Updaty jsou poskytovány "tak jak jsou", bez záruky, a nejsou vytvořeny či publikovány společnostmi T-Mobile Czech Republic a.s. či Eurotel Praha a.s., tudíž neposkytují k těmto updateům žádnou podporu.
Ze záručních podmínek vyplývá ztráta záruky v případě nepovolených změn do softwaru dodaného se zařízením.
-------------------------

Návod, jak "uvařit" a flashnout MDA2 či DP2 jsem publikoval na MDA2 Wiki v sekci Upgrade.

Pokud budete mít s flashováním těchto ROM problém, ozvěte se zde v tomto tématu (prosím neposílejte dotazy již do fór Aktualizace ROM na verzi 1.72.00WWE, Radio 1.12.00, ExtROM 1.72.104 na DATAPHONE2 či Flashování XDA II zařízení - jak na to?) nebo mi pošlete SZ, e-mail či ICQ message, pokusím se odpovědět obratem.

Posílejte zde také prosím info o svém úspěšném flashi s těmito updaty, dále návrhy, připomínky či cokoliv, co umožní tyto updaty vylepšit.
Dotazy k Upgrade návodu prosím pouze SZ, e-mail či ICQ.

Děkuji.

Váš šéfkuchař :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|26.8.2004 23:25
Spíš bych doporučul, aby si každý SVOJI ROMku uvařil sám.

Zdá se mi, že takto uvařená ROMka nebude všem vyhovovat. Je v ní plno plno programů, které jsou pro některé uživatelé zcela zbytečné a nepotřebné ( zabírají jen místo v paměti ). ( GPRSTweak - na co když nemám bezlimitní GPRAS ?, BTHTools1100 - na co když nemám Bluetooth ?, MMS1.6.0.14WWE.CAB - na co když němám aktivované MMS, RegEdit.arm.CAB - pro neznalé uživatele může být tento program vyústit v Hard Reset atd..... )

A některé programy jako je TotalCMD je určitě lepší mít nainstalované buď ve Storage nebo na SD kartě, a použít jen zástupce.


Je lepší naučit hospodáře pěstovat pšenici, než mu dát pecen chleba.


Nejsem si jist,jestli zmíněná ROMka je správně udělána. To je však jen můj názor. ;)
ipf (2136)|27.8.2004 09:29
Chápej to jako První samostatný krok pro nás neznalé (kterým je líto vyhodit 20 tisíc a proto raději nebudou posunovat pokrok a dějiny kupředu ;) ).
Včera jsem si to také zkusil a opravdu Flashnout cihlu není problém. Takže mi otrnulo a už studuju návod, jak uvařit a co nevidět si ukuchtim ROMku podle vlastních představ (a možná vám za pár dnů sdělím ono Cimrmannovské: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE :D ).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.8.2004 10:01
[QUOTE="ipf"]Chápej to jako První samostatný krok pro nás neznalé (kterým je líto vyhodit 20 tisíc a proto raději nebudou posunovat pokrok a dějiny kupředu ;) ).
Včera jsem si to také zkusil a opravdu Flashnout cihlu není problém. Takže mi otrnulo a už studuju návod, jak uvařit a co nevidět si ukuchtim ROMku podle vlastních představ (a možná vám za pár dnů sdělím ono Cimrmannovské: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE :D ).[/QUOTE]
Absolutní souhlas, i já to beru jako základní namíchání, taky mi otrnulo a zkouším co a jak a postupně asi budu dle obou dostupných návodů z ce4you a z WIKI vykosťovat, přidávat atd. .. Chce to ale nejen čas, ale i kvalitní a pro nás začínající srozumitelné příspěvky a doporučení na to či ono.. A proto volám: Vy zkušenější, naučte nás pěstovat pšenici, darovaný pecen nám chutná.. Ale začínáme, proto potřebujeme návody a poznatky "krok za krokem"...

PS: Mám takový návrh. Nemohl by některý ze zkušenějších udělat seznam vhodných CAB souborů s popisem toho, k čemu je a co přesně dělá, jak je velký, případně s čím se nesnáší? Ten popis je asi na víc, než na příspěvek, proto doporučuji udělat to jako DOC nebo PDF k natažení. Ať máme o čem uvažovat, tzn. co tam dát, resp. tohle já nepotřebuji...
ipf (2136)|27.8.2004 10:40
[QUOTE="Jarouš"].. A proto volám: Vy zkušenější, naučte nás pěstovat pšenici, darovaný pecen nám chutná....[/QUOTE]

Moje řeč. A v zimě si podle návodu XP utuníme cihlu, na jaře si každý koupíme svojí BTSku a na vánoce pošleme ooerátorům Srdečný pozdrav ze zeměkoule a pojedeme na vlastní síti :D :D :D .
Pavel Koza (4761)|27.8.2004 12:17
...a v lete budes v base, protoze si na tebe vyslapne CTU;)
Chuck (284)|27.8.2004 13:22
for ipf. Máš dovařeno? Jak jsi spokojen s výsledkem? Co první dojmy?
beecher (9270)|27.8.2004 14:02
[QUOTE="JirkaP."] Spíš bych doporučul, aby si každý SVOJI ROMku uvařil sám. [/QUOTE]
Ale klidně, copak v tom někomu bráním? Tohle je takový můj osobní mix pár kBových utilitek, o kterém si myslím, že by se mohl hodit každému s MDA2/DP2... To je můj názor...[QUOTE="JirkaP."]Zdá se mi, že takto uvařená ROMka nebude všem vyhovovat.[/QUOTE]
Ale já ji nikomu nenutím! Jestli se někomu má skladba ExtROM libí, tak ať si ji flashne, pokud ne, ať si upraví ExtROMku... Jak prosté...[QUOTE="JirkaP."]Je v ní plno plno programů, které jsou pro některé uživatelé zcela zbytečné a nepotřebné ( zabírají jen místo v paměti[/QUOTE]
Ano pro některé, ale na druhou stranu některým se můžou hodit...
Ber to tak, jako když T-M přihazuje ClearVue do základu... Proč? Ja to nechci... Narozdíl od CV ty utility mají fakt pár kB...
Ostatně, ja mám s touto ROMkou a po instalaci hafy dalšího softu standardně kolem 80 MB! volného místa... To je na PDA málo?[QUOTE="JirkaP."]( GPRSTweak - na co když nemám bezlimitní GPRAS ?[/QUOTE]
Třeba proto, že to už jenom zlepšuje tu bublinu s připojeními a audio streaming?[QUOTE="JirkaP."]BTHTools1100 - na co když nemám Bluetooth ?,[/QUOTE]
Tenhle v další verzi asi už půjde pryč... Laboruji totiž s patchem BT z O2 1.60.50, jestli půjde zavařit do 1.72... Hope so...[QUOTE="JirkaP."]MMS1.6.0.14WWE.CAB - na co když němám aktivované MMS,[/QUOTE]
A na co mi to dávají, když si MDA2/DP2 koupím?[QUOTE="JirkaP."]RegEdit.arm.CAB - pro neznalé uživatele může být tento program vyústit v Hard Reset atd..... )[/QUOTE]
Njo to sice jo, ale některé features bez RegEditu nenastavíš, ani kdyby ses po... :D :yes:
Ono, celé flashování pro neznalé je riziko... Že...[QUOTE="JirkaP."]A některé programy jako je TotalCMD je určitě lepší mít nainstalované buď ve Storage nebo na SD kartě, a použít jen zástupce.[/QUOTE]
No, vzhledem k tomu, že TC má 220kB a čeština 14kB, tak bych to zase jako takovou katastrofu neviděl...[QUOTE="JirkaP."]Je lepší naučit hospodáře pěstovat pšenici, než mu dát pecen chleba.[/QUOTE]
Jenže někteří uživatelé chtějí svůj kus chleba...
A pokud někdo bude chtít pěstovat pšenici, jsou dva české návody na upgrade, tedy jak uvařit ExtROMku a flashnout to do MDA2/DP2...[QUOTE="JirkaP."]Nejsem si jist,jestli zmíněná ROMka je správně udělána. To je však jen můj názor. ;) [/QUOTE]
Nejsem si jist, jestli tady někdo není kverulant... :D ;) Ale to je jenom můj názor...
(Neber to osobně... ;) To je ftip...)

Nehledě na to všechno, ja přijímám návrhy, co tam dát, co vyřadit, od toho je tady ta diskuze, aby se ExtROMka dostala do takového stavu, kdy bude co "nejuniverzálnější"...

Opakuji, nikomu své ROMky nenutím, máme demokracii, ať si každý vybere...

BTW Co takhle přestat dávat najevo typickou českou vlastnost (všechno kritizovat) a raději něco konstruktivně a věcně tvořit? :yes:
ipf (2136)|27.8.2004 14:32
[QUOTE="Chuck"]for ipf. Máš dovařeno? Jak jsi spokojen s výsledkem? Co první dojmy?
[/QUOTE]

Nemám uvařeno, jen Flashnuto. Pocit normální, asi jako když ušetříš 20 tisíc :D . Zmizel fax (a můj krásný obrázek Stromboli), přibyl GPRSMonitor, Full čeština a pár drbností. Vařit budu až pozdějc, jako vždy se v pátek probrala spousta nadšenců, snažících se dohnat, co se dá, a bombarduje mne záchvaty pracovního úsilí :mad: .
Chuck (284)|27.8.2004 14:38
For ipf.
No ale celkově tedy pohoda. No večer jí tam asi taky fláknu..:O))) A obrázek si tam klidně vyměním. :o)) Budu mít pořád ten svůj co jsem si dal na doučování..:O))).
ipf (2136)|27.8.2004 14:42
[QUOTE="JirkaP."]RegEdit.arm.CAB - pro neznalé uživatele může být tento program vyústit v Hard Reset atd..... )[/QUOTE]

Po několika nahodilých HR a po názorné ukázce VÍTových tří HR během půlhodiny je balzámem možnost mít svůj vlastní ŘÍZENÝ HR :D .
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.8.2004 17:00
Moje připomínky k takto vystavoné UVAŘENÉ ROMce byly mířeny k tomu, že pro tebe "beecher" je možná takováto ROMka optimální, ale pro jiné určitě není, ale je na každém, jestli se rozhodne si tam nahrát tu tvou verzi. S tím souhlasím.

A vaření EXT-ROMky tu bylo myslím popsáno už mnohokrát a i do podrobna. :)

A co se týče instalace programu TotalCMD ( i jiných ), přivař si je rovnou do EXT-ROM a máš to uděláno. Pak si jen uděláš vlastní CAB, ve kterém si tohoto ( tyto ) zástupce zkopíruješ do složky \Windows\Start Menu\ Programs. A JE TO. :D

Výhody ?? Podívej se sem .

A nejsme si jist jestli je program "SPB GPRS monitor" bezplatný pro Eurotel DataPhone2. ;)
madamare (167)|27.8.2004 17:18
Práve som si do svojho Qteku narval Rom T-mobile a to za výraznej pomoci bechera takže: Verejné ĎAKUJEM!
Miloš Strouhal (3997)|27.8.2004 17:28
..jen taková poznámka: CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB je špatně zvolená verze!
Nefunguje čeština verze 3775 v menu nastavení kamery/foťáku. Tudíž by bylo vhodné zkusit tam "naroubovat" jinou verzi...;)
beecher (9270)|27.8.2004 17:31
[QUOTE="Marek Madaj"]Práve som si do svojho Qteku narval Rom T-mobile a to za výraznej pomoci bechera takže: Verejné ĎAKUJEM![/QUOTE]
Nemáš zač.

Ale přišel jsem díky tomu na dvě věci:
1. QTek 2060 od ETSK je na 100% T-Mobile MDA2 (dokonce i IMEI -> jede na tom IMEI protected čeština)
2. Pokud je v zařízení bootloader 1.03 (které jsou na 100% v QTek 2060 a Orange SPV M1000) je to lepší flashovat nahozením bootloaderu (opičí trojhmat) a flashováním s killnutým ActiveSyncem... Pak to neháže 100: MODEL ID ERROR, z cehož asi vyplývá, že verze 1.03 tvrdě testuje, co se tam člověk snaží flashnout...

Fuj, to jsou zvěrstva... :D

PS: Jinak jsem "beecher"! Plz! S tím Karlovarskym hnusem nemá má přezdívka nic společného, kromě vizuální podobnosti...
beecher (9270)|27.8.2004 17:33
[QUOTE="xp"]..jen taková poznámka: CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB je špatně zvolený!
Nefunguje čeština v menu nastavení kamery/foťáku[/QUOTE]
On někdo s MDA2/DP2 fotí? :D ;)
ipf (2136)|27.8.2004 17:45
[QUOTE="beecher"]
On někdo s MDA2/DP2 fotí? :D ;) [/QUOTE]

Já s MDÁčkem fotím, a dost často. Než vyndavat foťák, pak to nacpat do počítadla, pustit modem, poslat... udělám cvak » poslat jako » MMS, nebo email a je to. Vážně. Minimálně jednou denně. Kvalita dostačující, rychlost úžasná.
beecher (9270)|27.8.2004 17:46
[QUOTE="Jarouš"]Absolutní souhlas, i já to beru jako základní namíchání, taky mi otrnulo a zkouším co a jak a postupně asi budu dle obou dostupných návodů z ce4you a z WIKI vykosťovat, přidávat atd...[/QUOTE]
Jak my angličtináři říkáme: GO AHEAD!!! :D :yes:[QUOTE="Jarouš"]Chce to ale nejen čas, ale i kvalitní a pro nás začínající srozumitelné příspěvky a doporučení na to či ono.. A proto volám: Vy zkušenější, naučte nás pěstovat pšenici, darovaný pecen nám chutná.. Ale začínáme, proto potřebujeme návody a poznatky "krok za krokem"...[/QUOTE]
Naučíme! :yes:
[QUOTE="Jarouš"]PS: Mám takový návrh. Nemohl by některý ze zkušenějších udělat seznam vhodných CAB souborů s popisem toho, k čemu je a co přesně dělá, jak je velký, případně s čím se nesnáší? Ten popis je asi na víc, než na příspěvek, proto doporučuji udělat to jako DOC nebo PDF k natažení. Ať máme o čem uvažovat, tzn. co tam dát, resp. tohle já nepotřebuji...[/QUOTE]
Myslíš na ten můj výpis CABů, co dávám do ExtROMky? To nebude problém...
beecher (9270)|27.8.2004 17:51
[QUOTE="ipf"][QUOTE="beecher"]
On někdo s MDA2/DP2 fotí? :D ;) [/QUOTE]

Já s MDÁčkem fotím, a dost často. Než vyndavat foťák, pak to nacpat do počítadla, pustit modem, poslat... udělám cvak » poslat jako » MMS, nebo email a je to. Vážně. Minimálně jednou denně. Kvalita dostačující, rychlost úžasná.[/QUOTE]
Hm, tak tobě asi budu muset poslat nějaký CAB s foťákem, který chodí... A taky nacpat do další verze ROMek...
Mne osobně ten foťák nevyhovuje, takže já pouštím foťák jenom, když se přehmátnu v momentě, kdy chci změnit hlasitost tím šoupátkem...
Miloš Strouhal (3997)|27.8.2004 17:52
Ano,fotí,a hodně často. Ač mam k dispozici několik kvalitních digitálních fotoaparátů,divil by ses jak často foťák v MDA II využívám..

Ale o to tu přeci nejde,ne?
Snažíš se uvolnit "do světa" nějaký "softík",a k tvé cti by přeci bylo,pokud by byl všech much zbavený...;) :yes:

Proto ti to sem píšu,abys mohl vadu odstranit,než se to v téhle podobě příliš rozšíří...;) To už ovšem ale záleží jen a jen tobě,zda tak učiníš...
Já osobně svou finální ExtROM jež nyní považuji za to nejlepší co jsem kdy uvařil "testoval a dovařoval"minimálně 7 dní,než jsem si s klidným svědomím mohl oddychnout,že tahle verze už je opravdu "dokonalá". :D A pokud bych ji pouštěl mezi vás,testoval bych to ještě déle...:yes:
beecher (9270)|27.8.2004 18:25
[QUOTE="xp"]Ano,fotí,a hodně často. Ač mam k dispozici několik kvalitních digitálních fotoaparátů,divil by ses jak často foťák v MDA II využívám..

Ale o to tu přeci nejde,ne?
Snažíš se uvolnit "do světa" nějaký "softík",a k tvé cti by přeci bylo,pokud by byl všech much zbavený...;) :yes:

Proto ti to sem píšu,abys mohl vadu odstranit,než se to v téhle podobě příliš rozšíří...;) To už ovšem ale záleží jen a jen tobě,zda tak učiníš...
Já osobně svou finální ExtROM jež nyní považuji za to nejlepší co jsem kdy uvařil "testoval a dovařoval"minimálně 7 dní,než jsem si s klidným svědomím mohl oddychnout,že tahle verze už je opravdu "dokonalá". :D A pokud bych ji pouštěl mezi vás,testoval bych to ještě déle...:yes: [/QUOTE]
Ale jistě, že bych měl rád ROMky bez bugů, proti tomu žádná (ale udělej soft bez bugů, to by se ten software sám popřel, že je software), ale jak říkám, nefotím, takže když náhodou pustím foťák, tak ho zase rychle zavírám, takže díky za info... Ma fault, opravím, přeuploaduji...

Jinak na bugy doporučuji i-mate 1.66.xxx update... Tam by ses mohl vyřádit... To jsem myslel, že ze svých 185cm ještě vyrostu o pár čísel... :D

BTW Při tvém šíleném config.txt se ani nedivím, žes to tak dlouho ladil...
null (0)|27.8.2004 18:37
[QUOTE="beecher"][QUOTE="xp"]..jen taková poznámka: CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB je špatně zvolený!
Nefunguje čeština v menu nastavení kamery/foťáku[/QUOTE]
On někdo s MDA2/DP2 fotí? :D ;) [/QUOTE]
Ano fotim taky dost casto MDA je vzdy po ruce a myslim ze nas je tu dost co fotime s MDA
ipf (2136)|27.8.2004 18:38
[QUOTE="beecher"]
Hm, tak tobě asi budu muset poslat nějaký CAB s foťákem, který chodí... ..[/QUOTE]

Učinil jsem pokus: Jsem se MDÁčkem vyfotil, z MDÁčka jsem si poslal fotku..A na MDÁčko, přijal jsem fotku a výsledek?
Jsem fešák ;)
(anebo :cool: ).
Miloš Strouhal (3997)|27.8.2004 18:41
[QUOTE="beecher"]
Ale jistě, že bych měl rád ROMky bez bugů, proti tomu žádná (ale udělej soft bez bugů, to by se ten software sám popřel, že je software), ale jak říkám, nefotím, takže když náhodou pustím foťák, tak ho zase rychle zavírám, takže díky za info... Ma fault, opravím, přeuploaduji...

Jinak na bugy doporučuji i-mate 1.66.xxx update... Tam by ses mohl vyřádit... To jsem myslel, že ze svých 185cm ještě vyrostu o pár čísel... :D

BTW Při tvém šíleném config.txt se ani nedivím, žes to tak dlouho ladil...[/QUOTE]

Neboj, 1.66.xxx znám též dobře..
A že mam dlouhý config.txt?
Veř,že v tom problém není,nejde o kvantitu,jde především o to sladit verzi ROM s defaultními komponenty jež míníž umístít ve své ExtROM,a zároveň zkontrolovat zda chodí všude čeština správně,zda běhá BT tak dobře,že nemusíš již používat BTtools,a přitom bezproblémově používáš BT active sync,BT modem,BT headset,atd atd.....;) Je toho hodně,co se dá "ladit"...:yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.8.2004 18:58
[QUOTE="xp"]Veř,že v tom problém není,nejde o kvantitu,jde především o to sladit verzi ROM s defaultními komponenty jež míníž umístít ve své ExtROM,a zároveň zkontrolovat zda chodí všude čeština správně,zda běhá BT tak dobře,že nemusíš již používat BTtools,a přitom bezproblémově používáš BT active sync,BT modem,BT headset,atd atd.....;) Je toho hodně,co se dá "ladit"...:yes: [/QUOTE]

S tím musím jen souhlasit. Navařit do EXT-ROM desítky programů a zeditovat config.txt to umí skoro každý, ale správně to odladit to je jiná KÁVA.

Moje pokusy s EXT-ROM, které jsem dělal mám zazálohované a dnes zabírají několik 100 MB dat jen se souboŕem ms_.nbf :D
madamare (167)|27.8.2004 19:16
Nestálo by za zváženie vás" hravejších" hodiť tie uvarené ROMky do nejakej novej diskusie na vyskúšanie nech si to my pohodlnejší nahráme a trochu pokritizujeme tie vaše výtvory? Možno by zn množstva varených nakoniec niektora vyšla ako univerzálna ktorá by bola potom vyhodnotená v nejakej
ce4you top ten?
ipf (2136)|27.8.2004 19:26
Vidina mrtvého MDÁčka, navíc spojená se ztrátou záruky, je opravdu dost odrazujicí a ne každý se proto k flashování rozhodne. Zveřejněný návod je opravdovým počinem pro váhající, s takřka stoprocentní nadějí na úspěch. A výsledek: když zvládnu flashování, zvládnu i vaření.
(A kromě toho - záruka už je v trapu, teď ještě rozdejchat případnou ztrátu 20 tisíc ;) ).
madamare (167)|27.8.2004 19:46
[QUOTE="ipf"]Vidina mrtvého MDÁčka, navíc spojená se ztrátou záruky, je opravdu dost odrazujicí a ne každý se proto k flashování rozhodne. Zveřejněný návod je opravdovým počinem pro váhající, s takřka stoprocentní nadějí na úspěch. A výsledek: když zvládnu flashování, zvládnu i vaření.
(A kromě toho - záruka už je v trapu, teď ještě rozdejchat případnou ztrátu 20 tisíc ;) ).
[/QUOTE]
ja som dosť šialený na to aby som sa pokúšal napchať tam akúkoľvek ROMku ale nemám čas( nechce sa mi?) si ju variť. a zatiaľ som to ani neskúšal.
a je celkom zaujímavé porovnávať rôzne verzie. a čo sa týka záruky je mi to fuk lebo u nás predávaná verzia je bez lokalizácie a tá lokalizácia čo ponúkal ET/SR bola pekne na h... Takže ak som chcel aby mi to fungovalo musel som to chtiac nechtiac flashnúť
Miloš Strouhal (3997)|27.8.2004 19:48
[QUOTE="Marek Madaj"]Nestálo by za zváženie vás" hravejších" hodiť tie uvarené ROMky do nejakej novej diskusie na vyskúšanie nech si to my pohodlnejší nahráme a trochu pokritizujeme tie vaše výtvory? Možno by zn množstva varených nakoniec niektora vyšla ako univerzálna ktorá by bola potom vyhodnotená v nejakej
ce4you top ten? [/QUOTE]

A kdo to bude vše probírat a objektivně testovat?...:D
Ja svou "trojkombinaci" rád klidně někomu daruji, ale věz, že ji nikdo z vás stejně nebude chtít, jelikož po mnoha nepříjemnostech s 1.72.00 jsem se vrátil zpět k časem prověřené O2 original ROM 1.60.00 a ExtRom jsem postavil z komponent hned několika různých ExtRom,mimo jiné i z 1.72.601 na níž "staví" Beecher.. Rádio mam klasiku, 1.14.00. Vše mi běhá jak má, čeština též, nemam nejmenších důvod kuchtit dokud nepřijde nic lepšího než bohužel "odfláknutá" ROM 1.72.00. Pak se do toho rád opět pustim..:yes: :)
madamare (167)|27.8.2004 19:50
tak ako ste ohodnotily beecherovu tak by sa ohodnotila aj tá tvoja,ako píše beecher on je zo svojou spokojný a ty zo svojou tiež, ale čo sa stane keď ju dáš do "placu" pre všetkých?
beecher (9270)|27.8.2004 19:56
=== Příspěvek zrušen pro nevhodnost ===
madamare (167)|27.8.2004 19:58
:D
beecher (9270)|27.8.2004 20:07
[QUOTE="ipf"]Zveřejněný návod je opravdovým počinem pro váhající, s takřka stoprocentní nadějí na úspěch.[/QUOTE]
Který návod máš na mysli, soudruhu? :D [QUOTE="ipf"]A výsledek: když zvládnu flashování, zvládnu i vaření.[/QUOTE]
Kor, když je "vlastní" vaření (nemyslím lazení) je daleko menší riziko než flash, že...
Miloš Strouhal (3997)|27.8.2004 20:09
...??? A to bych se měl teď jako že smát? To bylo jako že vtipný?:O
:O :O Pochopil jsem to doufám správně?...:sarcastic:
Dobrá pánové,tak ja si tedy tu svou jak říkáte "=== Příspěvek zrušen pro nevhodnost ===:D :D :D " nechám jen pro sebe,a vy pánové se"učte" kuchtit!,jelikož vás čeká ještě móóóóóóóc dlouhá cesta,než bude ten váš finální kousek vůbec hoden pojmenování slovem"=== Příspěvek zrušen pro nevhodnost ===:D :D :D "...

Naschle v jiné diskusi..! ;) :D :D
madamare (167)|27.8.2004 20:15
[QUOTE="xp"]...??? A to bych se měl teď jako že smát? To bylo jako že vtipný?:O
:O :O Pochopil jsem to doufám správně?...:sarcastic:
Dobrá pánové,tak ja si tedy tu svou jak říkáte "sračku" nechám jen pro sebe,a vy pánové se"učte" kuchtit!,jelikož vás čeká ještě móóóóóóóc dlouhá cesta,než bude ten váš finální kousek vůbec hoden pojmenování slovem"sračka"...:D [/QUOTE]
nikdo nenapísal že tá tvoja je sračka myslím že to bolo mienené všeobecne tak že každú romku tu preberú zvrchu aj zospodu všeci a nenechajú na nej ani nitku suchú. a ak si dobre čítal môj príspevok ja sa napríklad varenia vôbec nechytám práve kvôli tomu že nemám to správne pracovné nasadenie na jej ladenie:sarcastic:
beecher (9270)|27.8.2004 20:26
XPe, špatně jsi to pochopil...
Chuck (284)|27.8.2004 20:48
No pánové ne,že bych se vám chtěl motatdo vaší výměny názorů ale nebylo by lepší věnovat energii třeba na kombinaci těch vašich produktů? To potom musí být bomba před kterou padnou na zadek všichni. Tedy pokud budete schopní se dohodnout.:D
madamare (167)|27.8.2004 20:51
[QUOTE="Chuck"]No pánové ne,že bych se vám chtěl motatdo vaší výměny názorů ale nebylo by lepší věnovat energii třeba na kombinaci těch vašich produktů? To potom musí být bomba před kterou padnou na zadek všichni. Tedy pokud budete schopní se dohodnout.:D [/QUOTE]
No práve to som myslel aj ja
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.8.2004 21:01
Zapomeňte na nějakou univerzální = nejlepší ROMku. Každý potřebuje mít Svoji ROMku udělanou na Svou konkrétní potřebu.

Kdy to už konečně pochopíte. :sarcastic:
madamare (167)|27.8.2004 21:05
Mne vyhovuje univerzálna a to čomy tam chýba doinštalujem potom:oops:
ipf (2136)|28.8.2004 02:29
Lidi dobrý, Wurmik hledá slovník cizích slov a za chvíli ho bude mít v tomto fóru. Vážně (a všeobecně), pojďme se vyvarovat cizích slov typu: "sračka" a podobných. Tento server patří mezi ty kultivovanější a navíc se zařadil do zvláštní kategorie těch, kde se uživatelé znají nejen přezdívkami, ale i osobně.
Denně potkávám spousty blbů, co mi na dálnici dokazují, že jejich Octávka je rychlejší než můj Avensis a o provozu v Praze raději pomlčím. Tady je většina z vás o třídu výš než já a nepotřebuje k tomu titul, ani rychlejší auto. Vážím si vás a dost mne mrzí některé přestřelky, co tady občas zcela zbytečně vzplanou. Jejich výsledkem je pak většinou kastelánův zámek. A protože se blíží II. Officiální setkání (pokud ho někdo uspořádám), na které se většina z vás už rozhodla přijet, mysleme na to, že tam určitě přijede ten bl... a pak se na sebe budeme trapně koukat.
Miloš Strouhal (3997)|28.8.2004 03:33
Ano tati!.. :D :D :D

Jinak, pro ty z vás, jež chtějí mít ve svém MDA II verzi ExtROM 1.72.666, a zároveň si přejí aby jim fungovalo v češtině korektně menu nastavení fotoaparátu jsem se obětoval, znovu si přeflešoval cihlu, a našel vám tu správnou verzi foťáku.. ;)
Je to CameraB70_Hima2_WWE.CAB a k tomu "dodatek" CameraB70_Streaming_reg.CAB

Obě tyto komponenty naleznete v ExtROM 1.72.104, několikrát jsem se je sem pokusil uploadovat, bez úspěchu, pan T-mobile se rozhodl, že dnes v noci se mi nedovolí cokoliv uploadovat..:dead:
Tak snad to v brzké době zvládne někdo jiný..

Pro méně znalé lehký "nástřel":

Předpokládám, že víte jak odemknout svou ExtROM, takže až tak učiníte..
..vymažte ve svém config.txt své ExtROM 1.72.666 tento řádek:
CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB
..a nahraďte jej dvěma řádky:
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Streaming_reg.CAB
Zároveň vymažte v ExtROM tento .cab:
CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB,
a nahrajte tam tyhlety dva .caby jež jsou obsaženy v 1.72.104:
CameraB70_Hima2_WWE.CAB
CameraB70_Streaming_reg.CAB

A je to! Už vám foťák jede hezky česky.. :o)
beecher (9270)|28.8.2004 06:56
[QUOTE="JirkaP."]Zapomeňte na nějakou univerzální = nejlepší ROMku. Každý potřebuje mít Svoji ROMku udělanou na Svou konkrétní potřebu.

Kdy to už konečně pochopíte. :sarcastic: [/QUOTE]
Ale jistě, že každý potřebuje svoji ROMku (ta moje taky nevypadá, jako ty, co jsem publikoval...), ale nezapomeň, že jsou tady dva druhy lidí.
Jedni, kteří jsou blázni, jako já, xp, ty, kteří softwareově (xp už i HWově) tuningujeme naše cihly na tiptop! :yes:

A ti, kteří nejsou tak technicky zdatní (ipfe, použiji teď s dovolením tvou oblíbenou větu, když jsem ti něco technického vysvětloval: "Vím, že mi nenadáváš..." :D), aby si byli tu svoji ROMku schopni uvařit (zatím!), ale chtějí mít nějakou novější ve svém miláškovi. Bohužel naši operátoři (ET a TM) na nás totálně kašlou (viz můj první příspěvek tohoto tématu), takže je nutné za ně nějakým přiměřeným způsobem suplovat roli "originálního dodavatele updatů", a to je to, oč se tady snažím... Prostě připravit ROMky, tak jako kdyby "sjeli z linky" našeho operátora (tzn. s nutným SW a customizací - nastavení sítí, MMS, Today Theme, čeština atd.) a lidé si je tam mohli více či méně bez problému flashnout, případně ti modří, co již vědí, převařit. Jak jsem již psal, já osobně, kdybych čekal na ET, tak jsem stále u 1.03.xxUSA, nebo jak ta verze byla :sarcastic: :evil:

Pravda, asi jsem to přestřelil s těmi toolsy navíc, ale už je dávám pryč (těm co se libí, budou je mít vedle ROMek jako tools.zip k downloadu, které si tam pak můžou doinstalovat) a opravuju ten spropadený foťák... Podám ještě další info...

A jak vidíš, další 2 lidi (díky za ně) se díky tomu otrkali (Jarouš a ipf) a už budou vařit! :yes:
beecher (9270)|28.8.2004 07:26
[QUOTE="ipf"]Lidi dobrý, Wurmik hledá slovník cizích slov a za chvíli ho bude mít v tomto fóru. Vážně (a všeobecně), pojďme se vyvarovat cizích slov typu: "sračka" a podobných. Tento server patří mezi ty kultivovanější a navíc se zařadil do zvláštní kategorie těch, kde se uživatelé znají nejen přezdívkami, ale i osobně.[/QUOTE]
Omlouvám se, mi to slovo od "s" prostě ujelo... Příspěvěk byl zrušen...[QUOTE="ipf"]Denně potkávám spousty blbů, co mi na dálnici dokazují, že jejich Octávka je rychlejší než můj Avensis a o provozu v Praze raději pomlčím. Tady je většina z vás o třídu výš než já a nepotřebuje k tomu titul, ani rychlejší auto. Vážím si vás a dost mne mrzí některé přestřelky, co tady občas zcela zbytečně vzplanou. Jejich výsledkem je pak většinou kastelánův zámek. A protože se blíží II. Officiální setkání (pokud ho někdo uspořádám), na které se většina z vás už rozhodla přijet, mysleme na to, že tam určitě přijede ten bl... a pak se na sebe budeme trapně koukat.[/QUOTE]
Tady asi došlo k nedorozumění, jak to já chápu, mezi mnou a JirkouP (a asi i XPem), proč tyhle ROMky dávám ven a doufám, že jsem mu to objasnil v předchozím příspěvku a k tomu ještě dodávám, že nechci si hrát na zachránce českých cihlařů s HTC Himalaya, jenom se prostě na tu situaci vztahu našich operátorů ke svým zákazníkům už nemůžu dívat...

A když bychom si stále nerozuměli (jako já a JirkaP), tak my si to pak na tom setkání, až ho někdo někdy uspořádáŠ, vyříkáme po jihomoravsku... :D :D :D ;) :yes:
(pro neznalé, tam se věci neřeší slovy, ale činy...)
beecher (9270)|28.8.2004 07:41
[QUOTE="xp"]Jinak, pro ty z vás, jež chtějí mít ve svém MDA II verzi ExtROM 1.72.666, a zároveň si přejí aby jim fungovalo v češtině korektně menu nastavení fotoaparátu jsem se obětoval, znovu si přeflešoval cihlu, a našel vám tu správnou verzi foťáku.. ;)
Je to CameraB70_Hima2_WWE.CAB a k tomu "dodatek" CameraB70_Streaming_reg.CAB

Obě tyto komponenty naleznete v ExtROM 1.72.104, několikrát jsem se je sem pokusil uploadovat, bez úspěchu, pan T-mobile se rozhodl, že dnes v noci se mi nedovolí cokoliv uploadovat..:dead:
Tak snad to v brzké době zvládne někdo jiný...[/QUOTE]
Já to věděl... Dík, za vyzkoušení! :yes:

Ale to taky nejsou žádný tintítka, tyhle foťákový CABy... To je strašný... :no:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.8.2004 08:20
[QUOTE="beecher"]A když bychom si stále nerozuměli (jako já a JirkaP), tak my si to pak na tom setkání, až ho někdo někdy uspořádáŠ, vyříkáme po jihomoravsku... :D :D :D ;) :yes:
(pro neznalé, tam se věci neřeší slovy, ale činy...)[/QUOTE]

V severních čechách si to vyříkáváme u půlitru piva, a v případě, že to nestačí přijdou na řadu panáky. :D
madamare (167)|28.8.2004 09:04
Páni treba prísť na slovensko a utopím vás v borovičke:D :D
hrtak_ce4you (314)|28.8.2004 09:30
[QUOTE="beecher"]"Fotak nepouzivam, max kdyz zavadim o tlacitko"
V tom pripade nechapu proc si tlacitko nepremapujes na neco uzitecneho... Ja nepouzivam diktafon, tak mam ho premapovane na rychly skok na Today
[/QUOTE]

[QUOTE="beecher"]
"Uz sem preflashoval a sem bez zaruky"
Ona se da preflashovat z5 i puvodni verze ;) [/QUOTE]

Jinak snaha se ceni, zjevne se diky tomu rozhoupou k vareni dalsi lidi. Problem je ovsem v tom, ze sve ROMky sem moc davat nemuzem, protoze kdo vari dyl tam mas "svuj" placeny software....
Jinak je to skvela vec, tet me HR muze zastihnout kdekoliv a je mi to uplne jedno ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|28.8.2004 09:57
Večer jsem byl z vývoje debaty dost špatný, ráno koukám, že to jde zase správným směrem, nebudu to proto nijak komentovat.

Mám jen několik dotazů a připomínek. Já jsem normálně tzv. sova, tzn. do postele chodím kolem jedné, ale co je ipf a xp, to opravdu nevím, podle času jejich příspěvků.... Hle xp, ty jsi podle času příspěvku ještě v noci vařil, že jo? Můžeš trochu okomentovat tvoji CAB cameru a zejména ten dodatek ..streaming..? Vo co go a co to umí, resp. v čem je to rozdílné v porovnání s tím, co tam bylo jako základní??

Pro MM: Jsem skoro abstinent z donucení, každý den jsem za volantem (musím se svojí Oktávkou 1,8T ukazovat nějakým mimopražským Avensisům, kde je jejich místo, že jo :D :D ), ale díky kámošům ze SR je borovička, dvakrát protahovaná - raději ale Spišská, jedinej tvrdej alkohol, kterému neodolám a jsem v něm cvičenej, sedmička spišské za noc není problém...:yes:
ipf (2136)|28.8.2004 09:59
[QUOTE="Marek Madaj"]Páni treba prísť na slovensko a utopím vás v borovičke:D :D [/QUOTE]

Treba nás iba pozvať. :D .
(jinak v autě mám šest volných míst ;) ).