Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 186

Téma: MDA2 Wiki 1.72.666 updates

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Jak již někteří vědí, vytvořil jsem kompletní updaty ROMek jak pro T-Mobile MDA2 tak pro Eurotel DataPhone II a vystavil na Internet, jelikož asi nejsem sám, komu se nelíbí naprostá ignorace našich operátorů k tématu uživatelského upgrade. Osobně, kdybych si svůj DP2 neupdatenul, tak jsem stále u verze 1.03.00 USA. :no: :

Ale nad tím nechci hořekovat, protože to je asi naprosta zbytečnost a nikdy se toho asi nedočkáme, tudíž raději svou energii věnuji něčemu užitečnému a tvořím "neoficiální updaty" a zde je první update pro oba druhy zde prodávané, tedy jak pro MDA2 tak pro DataPhone II.

Byla uvolněna verze 1.72.777 pro oba typy zařízení. Prosím stáhněte si novou verzi. Vice zde

MDA2 Wiki 1.72.666 T-Mobile MDA2 CZ
    -------------------------------------------------------------------
    Download: http://mda.epot.cz/downloads/RUU172666_TMobile_CZ.zip

ROM: 1.72.00WWE, 15.03.2004
    Vysílací část: 1.14.00
    Protokol: 1337.24
    ExtROM: 1.72.666

Čeština: Language Extender, build: 3775
    - IMEI protected
    - české AWC
    - nahradila starší češtinu v souboru TMDCZCustomize.sa.CAB

Operátorské nastavení: T-Mobile CZ (Networks, Theme, MMS atd.)
    Bootscreens: T-Mobile

Obsah Extended ROM:
    CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Streaming_reg.CAB
    CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ_1206.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172666.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB
    CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB
    CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\ClearVueV2.4.380WWE.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\ClearTypeFonts.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB
    CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB
    CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB

MDA2 Wiki 1.72.666 Eurotel DataPhone II CZ
    -------------------------------------------------------------------
    Download: http://mda.epot.cz/downloads/RUU172666_Eurotel_CZ.zip

ROM: 1.72.00WWE, 15.03.2004
    Vysílací část: 1.14.00
    Protokol: 1337.24
    ExtROM: 1.72.666

Čeština: Language Extender, build: 3767
    - české AWC
    - zakomponována do ETCZCustomize.sa.CAB

Operátorské nastavení: Eurotel CZ (Networks, Theme, MMS atd.)
    Bootscreens: Eurotel

Obsah Extended ROM:
    CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Hima2_WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\CameraB70_Streaming_reg.CAB
    CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172666.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB
    CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB
    CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.CAB
    CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\ClearTypeFonts.sa.CAB
    CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB
    CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB
    CAB: \Extended_ROM\ETCZCustomize.sa.CAB

---------------------------------

Společné info pro oba updaty:
    - updaty jsou postavené na updatu Qtek 1.72.601
    - Password keys:
    NK.nbf = 0x20040304
    ms_.nbf = 0x20040305
    Radio_.nbf = 0x20040306
    - NEFLASHUJTE DO JINÝCH ZAŘÍZENÍ (Orange SPV M1000, QTek 2060) NEŽ JE UVEDENO!

Legal notice:
    -------------------------
    Updaty jsou poskytovány "tak jak jsou", bez záruky, a nejsou vytvořeny či publikovány společnostmi T-Mobile Czech Republic a.s. či Eurotel Praha a.s., tudíž neposkytují k těmto updateům žádnou podporu.
    Ze záručních podmínek vyplývá ztráta záruky v případě nepovolených změn do softwaru dodaného se zařízením.
    -------------------------

Návod, jak "uvařit" a flashnout MDA2 či DP2 jsem publikoval na MDA2 Wiki v sekci Upgrade.

Pokud budete mít s flashováním těchto ROM problém, ozvěte se zde v tomto tématu (prosím neposílejte dotazy již do fór Aktualizace ROM na verzi 1.72.00WWE, Radio 1.12.00, ExtROM 1.72.104 na DATAPHONE2 či Flashování XDA II zařízení - jak na to?) nebo mi pošlete SZ, e-mail či ICQ message, pokusím se odpovědět obratem.

Posílejte zde také prosím info o svém úspěšném flashi s těmito updaty, dále návrhy, připomínky či cokoliv, co umožní tyto updaty vylepšit.
    Dotazy k Upgrade návodu prosím pouze SZ, e-mail či ICQ.

Děkuji.

Váš šéfkuchař
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Spíš bych doporučul, aby si každý SVOJI ROMku uvařil sám.

Zdá se mi, že takto uvařená ROMka nebude všem vyhovovat. Je v ní plno plno programů, které jsou pro některé uživatelé zcela zbytečné a nepotřebné ( zabírají jen místo v paměti ). ( GPRSTweak - na co když nemám bezlimitní GPRAS ?, BTHTools1100 - na co když nemám Bluetooth ?, MMS1.6.0.14WWE.CAB - na co když němám aktivované MMS, RegEdit.arm.CAB - pro neznalé uživatele může být tento program vyústit v Hard Reset atd..... )

A některé programy jako je TotalCMD je určitě lepší mít nainstalované buď ve Storage nebo na SD kartě, a použít jen zástupce.

Je lepší naučit hospodáře pěstovat pšenici, než mu dát pecen chleba.

Nejsem si jist,jestli zmíněná ROMka je správně udělána. To je však jen můj názor.

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Chápej to jako První samostatný krok pro nás neznalé (kterým je líto vyhodit 20 tisíc a proto raději nebudou posunovat pokrok a dějiny kupředu ).
    Včera jsem si to také zkusil a opravdu Flashnout cihlu není problém. Takže mi otrnulo a už studuju návod, jak uvařit a co nevidět si ukuchtim ROMku podle vlastních představ (a možná vám za pár dnů sdělím ono Cimrmannovské: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE ).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od ipf
    Chápej to jako První samostatný krok pro nás neznalé (kterým je líto vyhodit 20 tisíc a proto raději nebudou posunovat pokrok a dějiny kupředu ).
    Včera jsem si to také zkusil a opravdu Flashnout cihlu není problém. Takže mi otrnulo a už studuju návod, jak uvařit a co nevidět si ukuchtim ROMku podle vlastních představ (a možná vám za pár dnů sdělím ono Cimrmannovské: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE ).
    Absolutní souhlas, i já to beru jako základní namíchání, taky mi otrnulo a zkouším co a jak a postupně asi budu dle obou dostupných návodů z ce4you a z WIKI vykosťovat, přidávat atd. .. Chce to ale nejen čas, ale i kvalitní a pro nás začínající srozumitelné příspěvky a doporučení na to či ono.. A proto volám: Vy zkušenější, naučte nás pěstovat pšenici, darovaný pecen nám chutná.. Ale začínáme, proto potřebujeme návody a poznatky "krok za krokem"...

PS: Mám takový návrh. Nemohl by některý ze zkušenějších udělat seznam vhodných CAB souborů s popisem toho, k čemu je a co přesně dělá, jak je velký, případně s čím se nesnáší? Ten popis je asi na víc, než na příspěvek, proto doporučuji udělat to jako DOC nebo PDF k natažení. Ať máme o čem uvažovat, tzn. co tam dát, resp. tohle já nepotřebuji...

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Jarouš
    .. A proto volám: Vy zkušenější, naučte nás pěstovat pšenici, darovaný pecen nám chutná....
    Moje řeč. A v zimě si podle návodu XP utuníme cihlu, na jaře si každý koupíme svojí BTSku a na vánoce pošleme ooerátorům Srdečný pozdrav ze zeměkoule a pojedeme na vlastní síti .

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

...a v lete budes v base, protoze si na tebe vyslapne CTU

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

for ipf. Máš dovařeno? Jak jsi spokojen s výsledkem? Co první dojmy?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od JirkaP.
    Spíš bych doporučul, aby si každý SVOJI ROMku uvařil sám.
    Ale klidně, copak v tom někomu bráním? Tohle je takový můj osobní mix pár kBových utilitek, o kterém si myslím, že by se mohl hodit každému s MDA2/DP2... To je můj názor...
    Zdá se mi, že takto uvařená ROMka nebude všem vyhovovat.
    Ale já ji nikomu nenutím! Jestli se někomu má skladba ExtROM libí, tak ať si ji flashne, pokud ne, ať si upraví ExtROMku... Jak prosté...
    Je v ní plno plno programů, které jsou pro některé uživatelé zcela zbytečné a nepotřebné ( zabírají jen místo v paměti
    Ano pro některé, ale na druhou stranu některým se můžou hodit...
    Ber to tak, jako když T-M přihazuje ClearVue do základu... Proč? Ja to nechci... Narozdíl od CV ty utility mají fakt pár kB...
    Ostatně, ja mám s touto ROMkou a po instalaci hafy dalšího softu standardně kolem 80 MB! volného místa... To je na PDA málo?
    ( GPRSTweak - na co když nemám bezlimitní GPRAS ?
    Třeba proto, že to už jenom zlepšuje tu bublinu s připojeními a audio streaming?
    BTHTools1100 - na co když nemám Bluetooth ?,
    Tenhle v další verzi asi už půjde pryč... Laboruji totiž s patchem BT z O2 1.60.50, jestli půjde zavařit do 1.72... Hope so...
    MMS1.6.0.14WWE.CAB - na co když němám aktivované MMS,
    A na co mi to dávají, když si MDA2/DP2 koupím?
    RegEdit.arm.CAB - pro neznalé uživatele může být tento program vyústit v Hard Reset atd..... )
    Njo to sice jo, ale některé features bez RegEditu nenastavíš, ani kdyby ses po... :yes:
    Ono, celé flashování pro neznalé je riziko... Že...
    A některé programy jako je TotalCMD je určitě lepší mít nainstalované buď ve Storage nebo na SD kartě, a použít jen zástupce.
    No, vzhledem k tomu, že TC má 220kB a čeština 14kB, tak bych to zase jako takovou katastrofu neviděl...
    Je lepší naučit hospodáře pěstovat pšenici, než mu dát pecen chleba.
    Jenže někteří uživatelé chtějí svůj kus chleba...
    A pokud někdo bude chtít pěstovat pšenici, jsou dva české návody na upgrade, tedy jak uvařit ExtROMku a flashnout to do MDA2/DP2...
    Nejsem si jist,jestli zmíněná ROMka je správně udělána. To je však jen můj názor.
    Nejsem si jist, jestli tady někdo není kverulant... Ale to je jenom můj názor...
    (Neber to osobně... To je ftip...)

Nehledě na to všechno, ja přijímám návrhy, co tam dát, co vyřadit, od toho je tady ta diskuze, aby se ExtROMka dostala do takového stavu, kdy bude co "nejuniverzálnější"...

Opakuji, nikomu své ROMky nenutím, máme demokracii, ať si každý vybere...

BTW Co takhle přestat dávat najevo typickou českou vlastnost (všechno kritizovat) a raději něco konstruktivně a věcně tvořit? :yes:

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Chuck
    for ipf. Máš dovařeno? Jak jsi spokojen s výsledkem? Co první dojmy?
    Nemám uvařeno, jen Flashnuto. Pocit normální, asi jako když ušetříš 20 tisíc . Zmizel fax (a můj krásný obrázek Stromboli), přibyl GPRSMonitor, Full čeština a pár drbností. Vařit budu až pozdějc, jako vždy se v pátek probrala spousta nadšenců, snažících se dohnat, co se dá, a bombarduje mne záchvaty pracovního úsilí .

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

For ipf.
    No ale celkově tedy pohoda. No večer jí tam asi taky fláknu..:O))) A obrázek si tam klidně vyměním. )) Budu mít pořád ten svůj co jsem si dal na doučování..:O))).

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

RegEdit.arm.CAB - pro neznalé uživatele může být tento program vyústit v Hard Reset atd..... )
    Po několika nahodilých HR a po názorné ukázce VÍTových tří HR během půlhodiny je balzámem možnost mít svůj vlastní ŘÍZENÝ HR .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Moje připomínky k takto vystavoné UVAŘENÉ ROMce byly mířeny k tomu, že pro tebe "beecher" je možná takováto ROMka optimální, ale pro jiné určitě není, ale je na každém, jestli se rozhodne si tam nahrát tu tvou verzi. S tím souhlasím.

A vaření EXT-ROMky tu bylo myslím popsáno už mnohokrát a i do podrobna.

A co se týče instalace programu TotalCMD ( i jiných ), přivař si je rovnou do EXT-ROM a máš to uděláno. Pak si jen uděláš vlastní CAB, ve kterém si tohoto ( tyto ) zástupce zkopíruješ do složky \Windows\Start Menu\ Programs. A JE TO.

Výhody ?? Podívej se sem .

A nejsme si jist jestli je program "SPB GPRS monitor" bezplatný pro Eurotel DataPhone2.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Práve som si do svojho Qteku narval Rom T-mobile a to za výraznej pomoci bechera takže: Verejné ĎAKUJEM!

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

..jen taková poznámka: CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB je špatně zvolená verze!
    Nefunguje čeština verze 3775 v menu nastavení kamery/foťáku. Tudíž by bylo vhodné zkusit tam "naroubovat" jinou verzi...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Marek Madaj
    Práve som si do svojho Qteku narval Rom T-mobile a to za výraznej pomoci bechera takže: Verejné ĎAKUJEM!
    Nemáš zač.

Ale přišel jsem díky tomu na dvě věci:
    1. QTek 2060 od ETSK je na 100% T-Mobile MDA2 (dokonce i IMEI -> jede na tom IMEI protected čeština)
    2. Pokud je v zařízení bootloader 1.03 (které jsou na 100% v QTek 2060 a Orange SPV M1000) je to lepší flashovat nahozením bootloaderu (opičí trojhmat) a flashováním s killnutým ActiveSyncem... Pak to neháže 100: MODEL ID ERROR, z cehož asi vyplývá, že verze 1.03 tvrdě testuje, co se tam člověk snaží flashnout...

Fuj, to jsou zvěrstva...

PS: Jinak jsem "beecher"! Plz! S tím Karlovarskym hnusem nemá má přezdívka nic společného, kromě vizuální podobnosti...

Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. MDA2
    Od nohazprdele v sekci Zbývající značky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-12-2007, 11:48
  2. MDA2 Wiki 1.72.777 updates
    Od beecher v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 09-06-2005, 11:13