Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ppodivné ne/vy/bíjení N560

tomasd_ce4you (87)|14.12.2011 23:26
Vím, že je tu už mrtvo, ale co kdyby...
N560 připojená na nabíječku, bliká nabíjení, wokna píšou nabíji se. Ale baterka postupně klesá na nulu.
Dokud je připojená nabíječka PDA beží, po odpojení zahlásí systém 0% a přejde do Suspend.
Po restartu je baterie na 100%.
Po připojení nabíječky zase klesá baterka.
Prostě fyzicky se aku nabíjí, ale systém si myslí, že se vybíjí.
Aku je ok, nabíječka také. Sborka-rozborka ani HR nepomohlo.
Tuší náhodou někdo co s tím?
Jason_ce4you (260)|20.12.2011 17:56
Co tam máš za WM?
tomasd_ce4you (87)|6.1.2012 19:52
Původní wm5. Právě jsem vlezl na forum. že tam zkusím nacpat wm6, jestli to náhodou nepomůže.
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2012 11:12
Není potřeba jiná/nová baterie? Nabíjíš z PC přes USB kabel nebo přímo nabíječkou z elektriky? Zkus jinou ROM.
tomasd_ce4you (87)|7.1.2012 11:40
Nabíječky, kabely, baterky jsem zkoušel různé. Mám tu toho docela dost.
Zkusil jsem postupně:
n560.Alex_DFR_.AKU.3.5.2
ABCS_N560_WM61_v119_MEM_WWE_Lite

Nabíjení/vybíjení se chová pořád stejně. Prostě po připojené nabíječky ledka bliká, win ukazují nabíjení, udávaná kapacita ale pomalu klesá a nakonec zahlásí win 0% a přejdou do supend. Po restartu je bateriie 100%.
Zdá se že hw je ok, aku se fakt nabíjí. Jen ta detekce je otočená. Status baterky při nabíjení klesá místo aby stoupal. Se všemi souvisejícími důsledky.
Prostě záhada.

PDA je hlavně používáno jako navigace v autě. Což je pochopitelně problém.

Nějaký tip co s tím ještě zkusit?
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2012 12:36
Když jsi vyloučil sw problém (HR a různé ROM) i příslušenství (baterie, kabely, nabíječky), zbývá tedy asi poslední možnost, tedy hw problém a servis. Zkus to pro jistotu nechat úplně vybít (zapnout wifi, navigaci, displej naplno), pak vyndej baterku a zkus to tak nechat 24 nebo 48 hodin. Nebo aspoň vyndej baterii a nech to tak nějakou dobu. Sice pochybuji, že to pomůže, ale naděje umírá poslední. Buď to bude na servis nebo to může být i úplná "kravina".
tomasd_ce4you (87)|7.1.2012 18:39
Moje diagnóza je stejná.
Jen neví jestli u takto morálně zastaralého zařízení se vyplatí servis.
Nevím zda to ještě někdo servisuje a mám obavu že cena nebude nízká.
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2012 21:14
Záleží na tobě. Podle mě by bylo asi nejsmysluplnější to nabídnout do bazaru jako zařízení s funkčním displejem (někomu na výměnu). Pochopitelně se v servisu zeptej, ale oni většinou počítají i za to, že zjistí diagnozu, takže klidně 200, 300 nebo 500 to může stát.
Je to určitě více než rok po záruce, takže svoje to má určitě odslouženo. Osobně bych peníze za opravu raději ušetřil a přidal na nákup nového stroje.