Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chybné zobrazení ikonek na obrazovce zámku (green topaz)

jikous (15)|24.11.2011 08:42
Ahoj, mám takovýto problémek. Když zamknu zámek tak naskočí odemykací obrazovka, kde se zobrazuje nejbližší položka z kalendáře. Když přijde SMS naskočí tam ikonka "nová sms" a kus jejího textu.

Mě se stává , že někdy si smsku přečtu, ona normálně zmizne ale na zamknuté obrazovce mi zůstane viset holá sms ikonka bez textu a nenaskočí mi nejbližší položka v kalendáři.

Neděje se to někomu také? A pokud byste věděli poradíte?

Mám ROM Green Topaz (tj víceméně eržiku), nastavené 2 hlavní obrazovky a na té druhé je doplněk který zobrazuje SMSky.
ps: jo a někdy když je sms krátká třeba jen ok.. vypíše to na zámku "OK - CDMA" to bych taky rád věděl co je :)

neobit (122)|25.11.2011 13:24
No...za mě ti jen můžu říct, že se mi nic podobnýho ještě nestalo :(
Ten doplněk za textem SMS, to "- CDMA", se mi k SMSkám přidal vždycky, když jsem zálohoval v PIMbackup na ROM s WM Messagingem a potom zálohu vyplivl na ROM s HTC Messagingem a myslím, že to dělá i naopak...nové SMS pak už tuhle věc neměly - čili k tomu došlo jen kvůli nějakým rozdílům mezi messagingovými programy a jen u starých zálohovaných SMS...
Při běžným provozu se mi to ještě nestalo :(
Aplikace zámku v mé GreenTopaz je jiná než na Eržice...proto bych eventuelně mohl uvařit GreenTopaz s Eržičiným (proč to tak blbě skloňuju?) zámkem a ty by sis to testnul... ;)
Ale aby se to chovalo takhle divně, to je mi záhadou... Ano, je klidně možný, že aplikace zámku se někdy pomátne a trochu se zakousne, ale která aplikace to občas neudělá...? Nevím, je to podivný...
Adow (1267)|25.11.2011 13:54
To "- CDMA" signalizuje, že je ROM ukuchtěna s Messaging Clientem např. z HTC Oboe. Jde o duální mobil s GSM a CDMA. Ukládá si odkud ta SMS přišla a výchozí bude asi CDMA, tak na čistě GSM zařízeních dělá pak toto... A zatímco Sense si to ohlídá a nezobrazuje, jiný soft, který tuto flignu nezná, to tam prdne jako text.
Já už jsem 3/4 roku nic nevařil, tak už se mi to pomalu vykuřuje z hlavy. Podle mě v Eržice tuto CDMA/GSM verzi nemám - ale už si nevzpomenu, kde jsem ji vzal. Čas strašně letí a jiné starosti vytlačují WM z kapacity mozkovny :D.
sikula05 (272)|25.11.2011 15:25
Potvrzuji, ze obe chyby/popr.vlastnosti/ se projevuji i u me. Soft reset tu prazdnou sms vzdy zatim vyresil. Jeste se me pokazde povede zcela zaseknout telefon, pokud v zalozce akcii/kurzy koruny vuci euru a dolaru/ kliknu na grafy vyvoje za dny a mesice. A kdyz uz tu mluvime o problemech, neuveritelne dlouho trva nacteni opakujicich se udalosti v kalendari.
jikous (15)|28.11.2011 07:50
Tak pozorováním bych řekl, že problém bude ve vztahu lockscreen (nebo jak se ta zamykací aplikace jmenuje) a doplněk pro zobrazování sms. Zřejmě si špatně předávají informace o tom která sms je přečtená apod. Když nastavím že ikonky nesměřují na doplněk SMS v CHT ale do Manily, tak se nepřístojnosti nedějou (popř jen zatím nedějou :-) ).
Ale jsou to jen laická pozorování

neobit (122)|29.11.2011 16:11
Tak abych pravdu řekl, tak co se týče mě a GreenTopaz, tak jsem v těchhle věcech v kitchen Eržiky nic neměnil, protože nebylo proč, všechno bylo aktuální a fungující :)
Musím přiznat, že (pochlebovani-zacatek) pořád jen parazituju na bezvadně odvedené práci od Adowa (pochlebovani-konec)... Ja jen Eržiku poladil...a to hlavně v grafice. Pak jsem časem zjišťoval, že ji dokážu i aktualizovat (Youtube, Twitter...) nebo i opravit (přidávání kontaktů - to byl ale hlavně můj problém s kontakty MS Live). Jsem od přírody dobrák a tak jsem tu svoji zavařeninu uvolnil a "marketingově" pojmenoval GreenTopaz... :)
Tolik dojemný příběh ;)
Víc už pro vás chlapi neudělám...aktuální situace je taková, že D2 je dneska něco jako pazourek... V muzeu vypadá bezvadně a v nouzi se s ním dá i řezat, ale je fakt že dneska se dají koupit nože z oceli... ;)

No jinak...nastavení v CHT editoru stran směrování tlačítek naprosto nesouvisí s aplikací zámku, takže TOHLE už by mohla být skutečně záhada ;) Ale jak to tak pozoruju, tak každej má jiný problémy :( Já abych pravdu řekl...a už jsem to někde i utrousil...na ten křáp starej kašlu :( Šetřím šetřím a momentálně jsem na tom s rozhodováním asi takhle: Android 45% - WP7 40% - Symbian 25%...čert ví, jak to dopadne... ;)
Jenže když člověk zároveň opravuje barák, tak se 10k doluje z peněženky dost těžko...i kdyby tam byly :(

Zkrátka...asi už ode mě nic nečekejte :( Stáhněte si prosím kitchen Eržiky a zkuste převzít štafetu nějakou "MegaTopazROM" nebo "CoolD2" nebo co já vím ;) Kdyby něco, rád pomůžu budu-li mít čas :) A Adow určitě taky ;)

To jsem se zase rozepsal... :( Huba jedna nevymáchaná :D A ani jsem v ničem neporadil...no to jsem celej já...

Adow (1267)|2.12.2011 19:49
Já už jsem na tom s D2 taky podobně.. Jeho rychlost mi začíná lézt na nervy čím dál víc - a když jsem teď o víkendu během nákupů uviděl SE Xperia Ray, tak jsem se zamiloval. Dokud ale D2 nechcípne nebo Ray neklesne pod řekněme 4000, tak do telefonu neinvestuju. Na spotřebu peněz máme od středečního večera speciálního experta ;). A ten bude teď řídit naše nákupy - taťuldovy hi-tech hračky asi půjdou stranou..

neobit (122)|2.12.2011 22:03
Xperia Ray se mi taky dostala do hledáčku... :) Ale já pořád nevím...líbí se mi pojetí OS a vůbec celý ekosystém od Microsoftu...jen jim to všechno tak trvá a nikdy to není úplně supr...a na vrtání, hraní a pokusy bude asi Android lepší volba... :) A taky uvažuju nad HW klávesnicí... ;) No...jak tohle dopadne... :D

JINAK OBROVSKÁ GRATULACE TAŤULDOVI A MAMČE ADOWovým!! :):):):) Ať Vám potomek roste do síly (nebo do krásy), zdraví a radosti :)
Adow (1267)|3.12.2011 22:03
Děkujeme ;). Jo a bude to do síly (nebo i krásy..) - je to kluk :cool: