Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bezpečnost WiFi

ok2shi (98)|26.8.2004 09:23
Když tak pročítám tuto diskusi, také bych rá dostal radu ve věci připojení na WiFi. Používám CF kartu firmy D-Link a Access Point téže firmy (model DWL-700AP). Spojení funguje bezvadně ale nevím si rady se zabezpečením.
Zkoušel jsem dálkovou správu pomocí PDA a při změně hodnot se spojení zrušilo a vše jsem musel konfigurovat znova. proto prosím znalce, či vlastníka podobného vybavení o pomoc s následujícími dotazy:

1. Jak nastavit WEP? Na konfigurační obrazovce je možnost volby hexadecimálních znaků, nebo ASCII, a4 kolonky pro zadání Key1 - Key4. To mám vše ručně vyplnit nějakými kódy?
2.Jak nastavit SSID?
3. lze nějak omezit výkon abych měl spojení cca jen v mém bytě ale už ne pro půl paneláku jak dosud?

Děkuji

Ivo
eXEden_ce4you (811)|29.8.2004 17:05
[QUOTE="ok2shi"]2.Jak nastavit SSID?[/QUOTE]
Vlastním od D-Linku router DI-614 a nastavení by mělo být podobné (viz. obrázek) V sekci Wireless máš všechny volby pro nastevní SSID, šifrování i klíčů. SSID je snad jasný už z obrázku + si můžeš zvolit ještě kanál, na kterým ti bude router (AP) vysílat (nezapomeň kliknout na Apply po nastavení)
[QUOTE="ok2shi"]1. Jak nastavit WEP? Na konfigurační obrazovce je možnost volby hexadecimálních znaků, nebo ASCII, a4 kolonky pro zadání Key1 - Key4. To mám vše ručně vyplnit nějakými kódy?[/QUOTE]
Ne - ty si jenom zvolíš typ šifrování (u tebe WEP protože jenom to CF Wi-Fi karta od D-Linku umí), charakter klíče (HEX - ASCII) a pak si můžeš definovat až 4klíče, mezi kterými potom můžeš přepínat pomocí přepínacího tlačítka
[QUOTE="ok2shi"]3. lze nějak omezit výkon abych měl spojení cca jen v mém bytě ale už ne pro půl paneláku jak dosud?[/QUOTE]
Nejde ... můžeš ale zakázat vysílání SSID tak, aby byl tvůj AP neviditelný pro "čmuchálky" Konfigurační soft pro AP to ale musí samozřejmě podporovat. U mě to funguje od nějaké novější verze firmwaru pro router ...

Tak snad ti to aspoň trochu pomůže ;)
00025603_Scr01_EtL2.jpg
ok2shi (98)|29.8.2004 18:47
Díky, zkusím s tím něco udělat.
Ivo
aquarius_ce4you (18)|9.9.2004 10:16
[QUOTE="eXEden"]
[QUOTE="ok2shi"]3. lze nějak omezit výkon abych měl spojení cca jen v mém bytě ale už ne pro půl paneláku jak dosud?[/QUOTE]
Nejde ... můžeš ale zakázat vysílání SSID tak, aby byl tvůj AP neviditelný pro "čmuchálky" Konfigurační soft pro AP to ale musí samozřejmě podporovat. U mě to funguje od nějaké novější verze firmwaru pro router ...

Tak snad ti to aspoň trochu pomůže ;)[/QUOTE]

DWL-700 umi potlacit vysilani SSID jiz v originalnim firmware, (ADVANCED => PERFORMANCE => volba SSID Broadcast) ale jako zabezpeceni to nestaci.
ve vasem pripade je vice nez vhodne pouzivat MAC filter (ADVANCED => FILTERS). mam dojem, ze nektere sniffery (minimalne kismet) si se skrytym essid moc starosti nedelaji.
nakonec omezeni vykonu: pedpokladam, ze panelak ma zelezne armatury, takze pres panel se tomu signalu chtit nebude...

-aquarius
ninja_ce4you (102)|9.9.2004 11:43
[QUOTE="aquarius"]
nakonec omezeni vykonu: pedpokladam, ze panelak ma zelezne armatury, takze pres panel se tomu signalu chtit nebude...
[/QUOTE]

neco projde okny. 60 metru odemne ma nekdo v panelaku APcko a i bez externi anteny se pripojim az na jeho Plochu :)

PS: cau!
Pavlucha (1496)|10.9.2004 09:38
[QUOTE="ninja"]neco projde okny. 60 metru odemne ma nekdo v panelaku APcko a i bez externi anteny se pripojim az na jeho Plochu :)![/QUOTE]


... jo jo, mám podobnou zkušenost ... :D
ipf (2136)|10.9.2004 13:42
To je ta správná diskuse, kam umístit své "HELP?", aniž bychom přivedli vládce (t.č. na dovolené) k šílenství ;) .
Takže: Jsem se rozhodl propojit 3 počítače v domácnosti + LOOXe 720 (prosím, dotazy typu: "Kdes ho sehnal?" neposílejte, ještě ho nemám :D ) tak, aby používali jedinné připojení na NET, a to buď stávající ADSL, anebo přes kabel, který se u nás minulý měsíc objevil.
Proto uvítám vaše rady Co si mám koupit a jak to zprovoznit.
eXEden_ce4you (811)|10.9.2004 13:53
[QUOTE="ipf"]To je ta správná diskuse, kam umístit své "HELP?", aniž bychom přivedli vládce (t.č. na dovolené) k šílenství ;) .
Takže: Jsem se rozhodl propojit 3 počítače v domácnosti + LOOXe 720 (prosím, dotazy typu: "Kdes ho sehnal?" neposílejte, ještě ho nemám :D ) tak, aby používali jedinné připojení na NET, a to buď stávající ADSL, anebo přes kabel, který se u nás minulý měsíc objevil.
Proto uvítám vaše rady Co si mám koupit a jak to zprovoznit.[/QUOTE]
Kup si bezdrátovej router (např. od D-Link, podrobný test AP a routerů byl kdysi v Chipu), jež by měl mít:
1) ethernetový porty (u D-Linku jsou tuším 4)
2) vstup pro Cable (ASDL, ISDN) Modem
3) nastavitelnou MAC adresu
4) konfiguraci přes web (to už má ale každej snad)

Pomocí něj si potom vytvoříš jednoduše domácí síť ;)