Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Externí model GPS

vmachalik_ce4you (0)|27.10.2011 09:58
Mám dotaz, zda existuje možnost připojení externího modulu GPS k tomuto mobilu. Přestala mě fungovat interní GPS a ze servisu přišla špatná zpráva o chybné základní desce. Pozáruční oprava by stála více jak celý mobil, tak bych chtěl vyzkoušet, zda to pofrčí přes nějakou externí GPS a popřípadě kde se dá koupit.

Dík.
Zdenek Malinsky (9781)|28.10.2011 10:23
Mělo by to přes BT fungovat. Dříve v PDA nebyl GPS čip, takže se to takto používalo. Pochopitelně to před zakoupením vyzkoušej.
Adow (1267)|28.10.2011 12:43
S Diamondem jsem používal např. modul Nokia LD-3W - ale půjde jakýkoliv jiný. Po spárování si přiřadíš sériový port a tento pak nastavíš v navigaci..
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|29.10.2011 13:47
Řešil jsem stejný problém, po letech začalo v zařízení odcházet GPS a po startu programů s jeho užitím Diamond zamrzal (GPS SpeedSentry a navigace). Vyštrachal jsem proto GPS BT-338, které jsem v dřevních dobách používal k MDA2. Jede to bez problémů, jen musím nabíjet před cestou jedno zařízení navíc :-(.
Postup: Zapnout externí GPS, spárovat, nastavit seriový port, jak je uvedeno v předchozím příspěvku. Já jsem ale nastavil i následující: Nastavení > Systém > External GPS a zvolit port. Po spárování i v External GPS jsem si dal COM5 (porouchané GPS v zařízení bylo nastavené na COM4). Jede to možná i lépe, ta GPS BT-338 byla ve své době špička a i dnes zachytí více družic a udrží signál i při horších podmínkách, než vestavěná GPS v zařízení. Jen prostě do auta tahám o jedno zařízení více.
Jsem trochu staromilec a proto se snažím udržet Diamonda s widlema v chodu co nejdéle, čekám na skutečně dobré zařízení s WP7, ukousnutý jablko či Android není můj šálek kávy :-).