Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je na trhu nějaký smartphone s numpad & qwertz?

adamekma (250)|23.10.2011 17:36
HTC s740 Rose, snad poslední smartphone na trhu, mi občas dává najevo, že se mnou nebude věčně.
A děsí mě, že na trhu nemůžu objevit žádnýho nástupce.
Nenašel jste náhodou někdo něco?
Nemusí to být nutně HTC, ale rád bych ovladatelnost po hmatu jednou rukou (klasická telefonní numerická klávesnice, kurzorový kompas, atd.) + možnost psát na QWERTZ + windows mobile.
Ale ať koukám, jak koukám, všude jsou pod názvem smartphone jen MDA bez numerické klávesnice, a většinou už i bez kurzorových šipek.
Poctivý smartphone s tvrdým displejem nemůžu najít.
Resp. dotyk. displej bych asi už i přežil, ale jen jako doplněk, ne jako něco, na čem budu závislej.
Našel jste někdo něco, nebo jak řešíte zmizení smartphonů z trhu?
To už nkdo nemá telefony na efektivní práci, a všichni na tom jen hrajou piškvorky?
Zdenek Malinsky (9781)|23.10.2011 20:18
Asi budeš muset migrovat k RIMu a začít používat BlackBerry. Ten je na práci jako dělanej. ;)

Proč by jen smartphony bez dotykového displeje a s klávesnicí byly na práci? :? Já po 7 letech s PPC/WM migroval k Applu a iOS a můžu říci, že na iPhonu a později na iPadu udělám více, než se všemi předchozími PDA dohromady. A k tomu navíc - např. knížky, časopisy, focení, poslech hudby.....jsem dříve na PDA, stejně jako před tím na hloupých mobilech, max. vyzkoušel, ale nepoužíval. A můžeš si tipnout, co používá Pavel i většina současných i bývalých moderátorů.:D
adamekma (250)|23.10.2011 20:35
U me je zakladni problem v tom, ze rad jedu po hmatu a popameti.
Na PC relativne pouzivam KB zkratky, mys je pro me zdrzeni.
A totez u mobilu - v nejlepsich dobach jsem treba pro zmenu site dal menu -3-1-1, a byl jsem tam. Ve WM6 standard to jeste castecne taky jde, par sekvenci v menu si pamatuju. Vsechny gsm telefony, co pamatuju, krome jednoho (Philips Fizz), mely moznost rychly volby dlouhym podrzenim jednoho cisla... na "1" obvykle hlasovka, a pak 8 svych... to bez num.klavesnice nejde...
A hlavne - uz i na tom Rose me strasne stve, ze numericka klavesnice je hladka (nedaj se nahmatat hranice klaves). Trochu jsem to zlepsil nalepenim nekolika vrstev kousku papirovych etiket, ale porad nic moc
Doby, kdy jsem za volantem psal poslepu SMS (a nebyl v tom problem, jen mi to zamestnalo ruku, ale oci se to netykalo) uz jsou pryc - ale jestli budu muset pred kazdym stiskem koukat na displej, tak se z toho asi zblaznim.
Tragicky zkusenosti s PDA v desti nebo snezeni, kdy reagovalo jinak, nez jsem cekal, by me nechaly klidnym - probeh vyvoj, tak uz to snad dnes funguje. Ale kdyz vidim, jak mi vadej hladky tlacitka (a jeste porad to jsou HW tlacitka), tak se telefonu bez tlacitek pro 1ruky ovladani dost desim...

Jak jsou na tom ostatni platformy (symbian, android, iphone, ...) s kompatibilitou s outlookem? Da se synchronizovat kalendar a kontakty (vcetne fotek) ?

A je pripadne nekde v nejaky diskuzi nebo clanku zachycenej rozdil mezi WM6 vs WM7; WM6 vs iphone; WM6 vs. Android? Hlavne teda v tom smyslu, co tomu chybi oproti tomu, na co byl clovek zvyklej.
Zdenek Malinsky (9781)|23.10.2011 23:37
Jak koukám, spíš bys potřeboval něco outdoorového (ne?) a to bude ještě větší problém najít něco i mezi hloupými, natož chytrými a PDA, resp.cokoli v zaplatitelné cenové relaci. Stejné to bude s "mobilní" hw klávesnicí. Měl jsem Palm Treo (klávesnice jako BB) a že by se na tom psalo v autě nějak dobře, no to tedy ne.

Syncuju iPhone i iPad s MS Exchange serverem a řekl bych, že to jde lépe a rychleji, než tomu bylo u WM. Divné, ale je to tak.

Symbian je mrtvej, resp. ve stádiu klinické smrti a prakticky totéž se dá říci o PalmOS, resp WebOS (Palm a pak HP to zazdili).

WP7 tam by tě asi iritovalo neuvěřitelné plýtvání místem na displeji. Možná to v MS za 3-5 let vychytají a bude to použitelné. Pořád jsem čekal, s čím MS přijde po WM 6.5, ale WP7 mě totálně zhnusil. Asi na dlouho.

Android - no nevím, pořád dosti nestabilní, vypadá to divno-hnusně, ale pro ty, kdo se v tom rádi vrtají, ladí, přenastavují, vylepšují....to bude rozhodně to pravé ořechové.

adamekma (250)|24.10.2011 02:37
na odolnosti sice netrvam (v desti na kole mobil vkladam do zaviraciho igelitaku), ale nevadila by mi...
bloumani a premejsleni me zavedlo az na web Sunnysoftu, coby dodavatele odolnych terminalu s klavesnicema...
a maj odolny terminaly s WM6, a vzdy s 1 klavesnici - takze bych musel ozelet qwerty, nebo numerickou; ale mel bych OS, na kterej jsem zvyklej (vlastne lepsi - moh bych zase pouzivat winamp, jako kdysi na pda :) ), a k tomu jako bonus odolnost. Akorat bych nemel UMTS.

Jinak, pokud jde o budoucnost, mam asi mentalne nejbliz k androidu. I na WM6 standard mi vadi, jak malo si tam muzu nastavit oproti WM5 nebo PPC2002. iphone bych asi neprezil :)
Navic jsem si ted vsim, ze uz je Total Commander pro Android. Tak i to je duvod. Jednak primo to, ze TC je pro me dulezitej, a jednak i to, ze Ghisler a TC odpovidaj mymu vnimani a mym pozadavkum - k TC nemam zadny vyhrady, ergonomii chapu podobne jako Ghisler. Takze i to, ze Ghisler se rozhod prejit na Android, je pro me cast duvodu...

Ale zasadni prekazkou pro Android je, ze podle vseho neni mozny ho nejak normalne synchronizovat s Outlookem. Vsechno je jen pres neco, a k tomu je vzdycky jednim z clanku retezce google - zadny nezavisly reseni, vse pres cloud, a kdovi jak...
Kdyz mam skoro 2 tisice kontaktu, a u spousty z nich fotky, a u temer vsech podrobnosti, tak se bojim, ze to do androida nedostanu. Hlavne ty fotky asi budou potiz... (nevis, jak to s tim je?)
bobo.4150.sk (176)|24.10.2011 09:12
Ahoj, synchronizácia kontaktov z Outlooku na Android prebieha cez aplikácie výrobcov konkrétnych telefónov, napr. HTC má program HTC Sync, Samsung má myslím Kies. Ja som prešiel z WM práve na Android, kontakty z Outlooku som do HTC Desire preniesol práve cez HTC Sync, a to aj s obrázkami. Potom som už ako verný užívateľ Googlu začal synchronizovať s GMailom a som spokojný :) Občasná záloha cez Titanium Backup je samozrejmá...
Inak moja preferencia Androidu oproti iOS bola vyvolaná finančnými dôvodmi a zároveň dostupnosťou viacerých aplikácií, pričom som si vopred načítal nejaké weby o aplikáciách na Abdroid. O aplikáciách na iPhone som ale nenašiel dostatok informácií, možno mi Zdeněk alebo iný spokojný iOS užívateľ dá tip :) Ale to už je asi off-topic.
IT_man (12)|24.10.2011 10:46
A co Sonyericsson Aspen ? WM 6.5.3, kvalita zpracování není špatná (koupil jsem ho synovi a je spokojený). Samozřejmě podpora je :oops:

A cena je docela dost dobrá.
Zdenek Malinsky (9781)|24.10.2011 11:39
Sync s Outlookem by snad dnes nikde neměl být problém (+ to co jsem psal výše). Ovšem já jsem mnoho let velmi spokojeným a zmlsaným uživatelem služeb, které posklytuje a umožňuje MS Exchenge Server, takže všechny možné varianty propojení a spojení jsem nezkoušel a nezkoumal - všechny stroje syncuju přímo se serverem. Jak je to s fotkami u kontaktů netuším - namám, nepoužívám.

Nešlo by to vyřešit použitím workaround = Outlook syncnout s kontakty na Google a pak teprve s Androidem? Možná na to mají nějakou aplikaci, která to umí, pokud to nejde defaultně, ale ono s tímhle býval problém i u WM (myslím na některých HTC).


Nevím, ale myslím, že pro iOS je aplikací více, než pro Android. Navíc vše z jednoho místa je výhodné z hlediska bezpečnosti, pohodlí....

O aplikáciách na iPhone som ale nenašiel dostatok informácií :?: To jsi asi vůbec nehledal. Nebo jsem tě nepochopil. Na co přesně se ptáš?
bobo.4150.sk (176)|24.10.2011 12:39
Ad aplikácie na iOS: možno som nehľadal dostatočne, ale naozaj som v čase môjho rozhodovania nenašiel web, v ktorom by užívatelia diskutovali o rôznych aplikáciách - na čo slúžia, ako sa ovládajú, spolu so screenshotmi a tak... V podstate mi chýbajú dve (možno tri) základné appky, potom by som možno popremýšľal o prechode na iný systém:

1. Locus Pro: mapová aplikácia s neuveriteľným množstvom funkcií vrátane použitia stiahnutých máp z netu pre offline použitie, a to vrátane vektorových máp a navigácie.
2. Financisto: zapisovanie výdavkov s exportom do .csv plus nejaké štatistiky
3. KeePass so synchronizáciou

Ak by si o nejakých možnostiach vedel, budem rád, ak mi poradíš :)
Zdenek Malinsky (9781)|24.10.2011 13:13

To všechno máš v AppStore (iTunes Store) - rozdělené do kategorií, u každé aplikace jsou screenshoty, odkaz na web výrobce a dole pod tím hodnocení uživatelů.

1. Tohle moc nevyužiju, takže přesně neporadím. Defaultně tam jsou Google mapy vč.navigace, dále např. free od seznamu, zdarma autonavigace Waze, pak jsou free třeba CycleMaps, Europe-Offline map with directU, Offline Topo Maps, Mapa Prahy. Navigaci do auta mám Dynavix ČR za cca 600 Kč.

2. Expenses (i Lite verze), Money.....

3. Spb Wallet, eWallet, SafeWallet, Keep... Doporučuji 1Password, má verzi pro iPad, iPhone, Win i MAC.

Weby? Fóra? Stačí zadat do Google Apple, iPhone, iPad a objeví se jich něúrekom, namátkou třeba ModMyi Forums, link, macstories.net , applenewsdailyonline.com

Aplikace jsou buď free nebo placené většinou do 1 ojra nebo max do 3-5. Za více jsou většinou jen navigace a různé speciální aplikace (AutoCAD atp.). Oproti Androidu je to Applem prohlédnuté, takže si nestáhneš např.žádný škodlivý nebo špionážní program.
Vojtěch Barták (180)|24.10.2011 13:18
Přesně tak, pro android https://market.android.com/?hl=cs a iTunes pro Apple. Vše je velmi jednoduché, přehledné, popsané, s recenzemi a hodnocením od uživatelů... Používám oboje (iPad - iTunes, AM - HTC Sensation), jednodušeji a přehledněji to snad ani nejde. ;)
bobo.4150.sk (176)|24.10.2011 14:04
jo, ďakujem za info, prejdem si to.