Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - PRIMO 1.2.1

vycu (13)|2.9.2011 20:38
Omlouvám se, že dotaz směřuji sem. Nenašel jsem sekci Primo. Potřeboval bych nějakým způsobem, aby na M10, Primo 1.2.1 při startu bylo otočené tak, že napájecí kabel bude směřovat směrem nahoru. Zkoušel jsem různé zápisy do sys.txt , ale nepomáhá to. Zkoušel jsem sys téměř celý vymazat, ale primo i když otočím před startem mobil napájecím kabelem vzhůru tak primo startuje vzhůru nohama. Zkoušel jsem i další dvě jiné verze a stejný výsledek. IGo 8.3.2 mi vždy nabíhá tak jak mám otočený mobil.
tomsoft (2734)|4.9.2011 14:55
Ty máš držák v autě naopak?
Jinak na tohle je v PRIMO možnost si to upravit pomocí SYS.TXT
Jestli máš v SYS.TXT tohle
[rawdisplay]
class="landscape"
tak to vyhoď a použij jen tento zápis
[screen]
preferred_orientation=2

bohužel teď nevím, jaká přesně hodnota tam má být, aby se to otočilo, tak jak si představuješ, ale to můžeš vyzkoušet... zkus tam hodnoty 2 nebo 3 nebo 4
Jedna z nich bude OK.
vycu (13)|4.9.2011 20:10
Tak zásah. Byla to hned ta první možnost. Díky. Přesně tak, mám v autě držák obráceně. Jelikož ho mám nad zpětným zrcátkem tak mi tam skoro nedosáhne kabel a je dost přešponovaný. Jinak musím říct, že Primo 1.2.1 je dost slabota. Zvládne oproti iGo 8 tedy rastrové mapy a popisná čísla fpa, ale nečekal bych, že bude ztrácet gps signál u tohoto bezkonkurenčního telefonu. Normálně při jízdě se stává, že ztrácí chvílemi signál i když jsem dal do sys txt zápis:
[gps]
port=2
baud=4800
set_messages=0
Předchozí verze prima fungovaly na gps signál bez problémů.
tomsoft (2734)|4.9.2011 20:19
Tak ta ztráta signálu není PRIMEM... ale uživatelem :)
Jezdím s PRIMO dost dlouho a tyto problémy, byly ze začátku, protože verze 1.2 komunikuje zcela jinak s HW GPSky v PDA zařízeních (ve všech).
Bez skinu (popřípadě úpravy DZ) a patřičného záznamu v SYS ti to nebude správně fungovat nikdy.
Po úpravě se to již nestane nikdy.

customized.lua
[code]if sc_GetSysEntry("utility", "calibratefix", 0) then
START_APPLICATION(L"utility/esc.exe","")
sc_CalibrateScreen()
end[/code]

Samozřejmě musíš mít v adresáři PRIMI také onu složku UTILITY a v SYS.TXT tento zápis.
[code][utility]
calibratefix=1[/code] a je po problému s GPSkou.
vycu (13)|5.9.2011 18:22
Je možné zadat tento zápis přímo do datazipu, když otevřu soubor costomized.lua a nakopírovat to tam? Když jsem otevřel tento soubor v datazipu textovým editorem tak se mi tam zobrazily jen nějaké zkomoleniny. Nepoužívam zatím žádný skyn.
tomsoft (2734)|5.9.2011 19:06
Obsah Data.zipu je komprimovaný do LUA komprese. Pokud chceš upravit přímo customized.lua, který je v Data.zipu, musíš ho dekomprimovat, což není jen tak, musíš mít k tomu utilitku, kterou nemám, protože ve skinech je už vše bez komprimace. Obsah mého customized.lua ti dát nemůžu, protože ten zase obsahuje jiné vazby na další soubory a funkce ve skinu.
Pokud si tam hodíš skin (GJA nebo Dimka) tak máš vše vyřešeno. Pokud nechceš žádný skin, tak si sežeň "luadec51 2.0" ale s tím jsou jen problémy, protože když nebudeš mít přesně tu správnou verzi, dekomprimuje to třeba jen část toho souboru, takže pak ti nepojede nic.
Bez skinu to moc nepůjde.

P.S.
Rozdělil jsem tuto diskuzi do samostatného tématu....
vycu (13)|6.9.2011 20:47
Tak se mi podařilo sehnat gps.fix a je po problému. To znamená, že primo 1.2.1 už nemá výpadky signálu gps. Soubor stačí rozbalit a nahrát do složky MobileNavigator a přidat zápis do sys.txt, který je uvedený v textovém dokumentu.
vycu (13)|6.9.2011 20:51
Neví náhodou někdo jak se zbavit plovoucích modrých bublin v mapě ve 3D, které vypadají jako poi? Vůbec nevím co to je?
tomsoft (2734)|7.9.2011 07:59
Ty plovoucí bubliny jsou viditelné POI.
Viditelnost jednotlivých POI se dá nastavit v nastavení Mapy - Spravovat POI. Není nutné mít na mapě viditelně všechny možné POI.
Nevím, ale jestli to jde nastavit bez skinu.
vycu (13)|7.9.2011 20:26
Tak to jsem zkoušlel vypnout všechny poi, ale bohužel jsou tam ty bubliny stále. Pokud na to přijdu tak dám vědět.
tomsoft (2734)|7.9.2011 22:53
No, hlavně nevím, co za bubliny máš na mysli :bulb: :?:
Udělej obrázek.
vycu (13)|8.9.2011 13:57
Tak tady jsou ty obrázky. Zkusil jsem i všechny poi vymazat a je to tam stále. Zkusil jsem vymazat i adresní body fpa a taky nic
00354465_IMGP0040_VHf.jpg 00354465_IMGP0044_UPB.jpg
tomsoft (2734)|8.9.2011 23:33
No vidíš... kdyby jsi používal skin, tak si to můžeš vypnut. To by měly být obrázky z foťáku.
Obrázky z foťáku mají uložené GPS souřadnice a PRIMO ti je zobrazuje na mapě.

Nevím v jaké složce máš obrázky z foťáku, ale zkus si přidat do SYS.TXT tohle

[code][oasis]
exclude_directories="%root%/Application Data,%root%/Program Files,%root%/Windows,PICTURE::%app%/content/games"
include_directories="GAME::%app%/content/games,PICTURE::%sdcard%/my pictures,PICTURE::%sdcard%/dcim,PICTURE::%myflashdisk%/my pictures,PICTURE::%myflashdisk%/dcim,MUSIC::%sdcard%/my audio,MUSIC::%myflashdisk%/my audio"
[/code]
Ale nevím přesně jestli to bude stačit, ono se to dá vypnout, ale na proměnnou do SYS jsem zapomněl, protože to mám vypnuté ve skinu.
vycu (13)|9.9.2011 18:07
Tak to by mě nenapadlo, že to jsou fotky. Ten zápis do sys.txt bohužel nezabral ani když jsem smazal složku save. Fotky jsem si uložil na kartu do složky pictrue. Jinak já bych používal skyn, ale je tam na mě moc různých fičurek. Skoro mi to přijde tak, že pro mapu je tam strašně málo místa. Jediné co se mi líbí je jak to ukazuje rychlost.
tomsoft (2734)|9.9.2011 21:44
Smazání SAVE je samozřejmě v tomto případě k ničemu, protože to, že PRIMO zobrazuje obrázky jako POI body, tam není.
Ten zápis do SYS nastavuje složky, které má PRIMO zobrazovat (prohledávat) nebo ne. Tak to zkus upravit jinak...
[code][oasis]
exclude_directories="PICTURE::%sdcard%/my pictures,PICTURE::%sdcard%/dcim,PICTURE::%myflashdisk%/my pictures,PICTURE::%myflashdisk%/dcim,MUSIC::%sdcard%/my audio,%root%/Application Data,%root%/Program Files,%root%/Windows,PICTURE::%app%/content/games"
include_directories="GAME::%app%/content/games,MUSIC::%myflashdisk%/my audio"
[/code]
Resp. do sekce exclude_directories dej umístění složky, kde jsou ty fotky, aby je PRIMO neprohledávalo. Ono k tomu sloužil konkrétní zápis do SYS, ale nějak mi to vypadlo....

A používání skinu je na Tobě... já ho používám a na mapě mám méně věcí než v originále, resp. více, ano, ale nejdou vidět, protože si můžu nastavit průhlednost, tlačítek a všech věci co jsou na mapě vidět nebo některé tlačítka vpravo úplně vyhodit a podobně....
vycu (13)|10.9.2011 09:16
Asi něco dělám blbě. Ani tento zápis nepomohl. sekce exclude_directories jsem dal umístění složky, kde jsou ty fotky. Takto: [oasis]
exclude_directories="PICTURE::%sdcard%/picture,PICTURE::%sdcard%/dcim,PICTURE::%myflashdisk%/my pictures,PICTURE::%myflashdisk%/dcim,MUSIC::%sdcard%/my audio,%root%/Application Data,%root%/Program Files,%root%/Windows,PICTURE::%app%/content/games"
include_directories="GAME::%app%/content/games,MUSIC::%myflashdisk%/my audio"
lugogo_ce4you (1)|1.12.2011 15:41
To je divné. V moji M10 je GPS na portu 2, ale rychlost je 56700. Je možné že by to bylo u některých modelů jinak.
Já jsem nakoupil v ALZA v únoru 2011 za 6000,-.:))
Mám 16GB miniSD kartu, tak že se tam toho dost vejde.

Chodí mi aplikace GCZII, BeeLineGPS, iGO Primo. Mám i Turistické+cyklo mapy od SmartMaps.
Ty mají ovšem bohužel poněkud krkolomné ovládání. Také používám mobilní Operu

Existují různé programy pro komunikaci mezi PC a PDA.
Já jsem si oblíbil freeware program Sparus EveryWan . Který umí kopírovat soubory, editovat registry, ukládat obrazovky a videosekvence.
http://download.cnet.com/EveryWAN-Remote-Support-Personal-Edition/3000-18482_4-10906989.html
Ale bohužel všechny odkazy na download jsou slepé. :((

Teď jsem zkoušel Be-On-Road. Aplikace celkem pěkná, ale mapy CZ+SK (CEDA) dost bída.
Okolí Štěchovic, Pikovice, Hradištko, Davle je snad nejhorší úroveň map jakou jsem kdy viděl.
A také nějak podezřele klesla výdrž baterie. Tak že jsem byl nucen přehrát ROM.:((

Včera jsem objevil na fóru a nainstaloval ROM verzi 27. A zdá se, že většina věcí, které mi nevyhovovaly je opravena.:D
Ještě by to chtělo čerstvé mapy.

Měl jsem nainstalovanou i mobilní verzi antiviru ESET NOD32, která umí monitorovat a blokovat komunikaci jednotlivých programů.
Licenci mám ještě do března 2012 tak ji asi znovu nainstaluju.
tomsoft (2734)|20.12.2011 11:54
[quote=kapap1]Tak aby jich nebylo málo - dnes jsem jel podle IGO Primo 1.2 - s asi nejnovější verzí map Q3/2011?! Každopádně problém, který jsem popisoval u starších mapových podkladů (a teď mi je jasné, že mapové podklady s problémem nemají nic společného!!!), se opakoval i dnes. V pravidelných intervalech se GPS fixoval - v cca 30 - 40 vteřinových intervalech. Samozřejmě se při fixaci opakovalo i to, že se mapa vždycky otočila jako střelka kompasu. Tak co s tím??? Kde co nastavit tak, aby to konečně začalo chodit tak, jako třeba Navigon, Sygic, Tomtom či Garmin, které jsem okamžitě spustil a pracovali vždycky bezchybně??? Děkuji za odpověď :yes: :yes: :yes: [/quote]
Použil jsem tuto citaci.... je to pořád dokola.
Problém FIXu satelitů je způsoben tím, že máš v M10 Primo 1.2, které NENÍ určeno pro PDAčka. A by jsi to mohl používat i na PDA (tedy M10) musíš použít v SYS.TXT ten parametr
[utility]
calibratefix=1

parametr sám o sobě nic neudělá, musíš mít skin Dimka - TomSoft nebo GJA, které s tímto parametrem počítají. jako důkaz toho, že s tím opravdu počítají je to, že během startu celého PRIMO na krátkou dobu problikne "kalibrační obrazovka" z Windows. Nebudeme rozebírat, proč zrovna kalibrační obrazovka, ale bez té to nejde. Pokdu problikne satelity se ti už neztratí
a po celou dobu budeš mít FIX všech satelitů, ketré jsou na obloze (možná až k Marsu :) )
calibratefix=1 je nutné používat ve spojení s uvedenými skiny a to pouze na PDA zařízeních. Na PNA zařízeních je naopak použití calibratefix=1 k ničemu, tam se to nepoužívá.
Tolik prosím ke CalibratinFix.