Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak do LAN přes wifi a TotalCMD

Zelych (40)|4.9.2011 09:57
Zdravím, mám Xperii X2 a PC s W7. Doma mame ještě jeden PC a notebook v síti přes router, na počítačích navzájem sdílené složky bez problémů vidím, ale chtěl bych se do mojí LAN připojovat i skrze Total commander v X2 přes wifi, ale nějak se mi to nedaří. :-(
Zkoušel jsem hledat návody, ale žádný jsem nenašel. V Total commanderu (v2.52 beta3) sice mam LAN modul, ale nějak nechápu co zadat do jména serveru?
kubisz (1054)|8.9.2011 16:28
Ted to nemam pred sebou, ale melo by to byt takto:

nasidlej si nejakou slozku (sdielene jmeno dej co nejkratsi a bez diakritiky)
zjisti si adresu IP pocitace, ve kterem je dana slozka: http://idoc.vsb.cz/cs/okruhy/cit/pc/sitova_pripojeni/ip_adresa/ip_adr_win7/ovl_panely/
tu pak zadej jako nove spojeni v TC ve formatu: "\\IPADRESAPOCITACE\NASDILENEJMENOSLOZKY" (napr. "\\192.168.2.5\DATA")
vypln pripadne prihlasovaci udaje (opravneni se nastavuje ve sdileni, pokud nechas byt, je default pro cteni)
a to by melo byt asi vsecko...
Zelych (40)|20.9.2011 20:49
Diky za odpověď, ale bohužel mi to nefunguje. (sice jinak než předtim)
Nejdřív na mě vyskočí "Chyba 53 při spojení" a po jejím odklepnutí "Chyba 0 změna adresáře!"

EDIT: Tak jsem se zkusil připojit ještě na notebook s XP a tam už se zadařilo. Akorát, že to nechce zadavat IP počítače v síti, ale jen jeho název.
Každopádně na PC s XP se dostanu bez problému, ale do W7 je problém :-(
kubisz (1054)|21.9.2011 08:38
zkuste si v PC s W7 vytvorit nejakeho uzivatele s heslem a nebo si zaheslovat svuj ucet a pak nastavit opravneni ke cteni i k zapisu k dane slozce pro zaheslovaneho uzivatele