Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SONY ERICSSON Xperia Arc

htcjirka (1875)|19.6.2011 16:11
Ozivim malinko toto okrajove tema.Nahradou za WM se me stala pred vice jak rokem N900,ktera i nadale je pro me dosud neprekonanym nejenn pracovnim telefonem cislo 1.
Jako stylovku a vice mene na hrani jsem poridil druhy telefon Sony Ericsson Xperia Arc.Android usel velky kus cesty a nebyt Maema,urcite bych mel tento OS..
Upravil jsem ho k obrazu svemu,mam rad jednoduchost a ne same omalovanky,takze jsem si vytvoril tema co nejblize k N900..

XPERIA X12 Arc



Parametry a specifikace:

Podporované sítě:
GSM / GPRS / EDGE (850/ 900/ 1800/ 1900 MHz)
UMTS / HSPA (800/ 850/ 1900/ 2100 MHz)
GPRS, EDGE, HSDPA (10,2 Mb/s), HSUPA (2 Mb/s)

Operační systém:
Android 2.3 (Gingerbread)

Procesor:
Qualcomm MSM8255 s frekvencí 1 GHz

Grafický čip:
Adreno 205

Paměť:
512 MB RAM + 300 MB interní paměti
Slot pro paměťové karty microSDHC (8 GB součástí balení)

Displej:
Kapacitní dotykový TFT LCD displej s úhlopříčkou 4,2 palce
Rozlišení 854 x 480 bodů, 16 milionů barev

Fotoaparát:
Rozlišení 8,1 mpx (3264 × 2448), snímač Exmor R CMOS pro mobilní telefony
video v rozlišení 1280 x 720 bodů
Automatické ostření, diodový blesk, geotagging
Kamera na čelní straně pro videohovory
Stabilizátor obrazu, redukce červených očí, rozpoznávání obličeje

Další vlastnosti:
Multimediální přehrávač hudby a videa, TrackID, PlayNow
FM rádio s RDS, YouTube, 3D hry, pohybové hry, streamování videa
Internetový prohlížeč (WebKit), Vyhledávání Google, Hlasové vyhledávání Google
Android Market
aGPS + Google Maps, Google Latitude
Synchronizae (Facebook, Google Sync, Exchange, Sony Ericsson Sync)
E-mailový klient, Google Mail, Instant Messaging, Google Talk
Twitter, Facebook, Sony Ericsson Timescape
Engine Sony Brabia Mobile
Prohlížeč dokumentů, funkce pro organizaci času, režim letadlo

Rozhraní:
microUSB
Bluetooth
Wi-Fi + DLNA
3,5 mm audio konektor
HDMI
ANT+

Napájení:
Li-Ion akumulátor s kapacitou 1500 mAh
Doba hovoru: až 7 hodin
Pohotovostní režim: až 430 hodin

Rozměry:
125 x 63 x 8,7 mm

Hmotnost:
117 g

Dodávané příslušenství:
Paměťová karta s kapacitou 8 GB
Li-Ion akumulátor (1500 mAh)
Stereo sluchátka
USB kabel
Dokumentace
Nabíječka

Xperia je od vyroby dodavana s folii na displeji,ktere jsem si na prvni pohled ani nevsiml..
Kdo me zna,vi ze jsem rypal a jentak ,ktery model nezkousnu(napric vsemi znackami znackami i OS apod,nic neuprednostnuji) a s Xperii,kterou jiz pouzivam mesic jsem zatim maximalne spokojen.Mel jsem strach vstoupit znovu do vod SE,ktery nejen ze uvadi telefony velice pozde na trh ,ale ani telefony netrpi extra odladenym firmware..
Xperia me v tomto prijemne prekvapila,po dlouhe dobe od SE odladeny firmware skoro v pocatku(hned po vybaleni jsem delal upgrade na 2.3.3,ktery me byl nabidnut od SE).Rozhodoval jsem se mezi velkou nabidkou modelu LG O 2X,SGS2,Sensation..Volba i pres dnesni bum "dvoujader" a jinych parametru padl na Xperii.Velka plus ,ktera hrala pro Xperii byla vydrz baterie,ktera i na zahranicinich serverech byla u tohoto modelu chvalena a kazdy vi ze Android je vicemene rozezrany..Za 14 let co uz jsem vystridal opravdu mnoho chytrych zarizeni jsem s Xperii v pohode na dvou dnech coz beru jako vynikajici vysledek,protoze se neomezeuji v datovani,kontrole schranky kazdych 15minut po celych 24hodin,na noc telefon nevypinam,nekolik volani a sms samozrejmosti,icq,web atd.
Jelikoz tento "druhy" telefon mam vicemene pro volny cas druhym sledovacim parametrem bylo i prilezitosne foceni(ne pokazde taham zrcadlovku),nataceni videa a take design,ktery ma Xperia opravdu vyjimecny a ne chudy, jednotvarny,cimz dnes trpi vetsina telefonu.Kvalita fotografii me opravdu prekvapila a oproti modelu X10 SE opravdu zapracoval a stojim si za tim ze foti lepe nez soucasna "elita" dvoujader SGS2 ci Sensation(tam je to vicemen jasne).Fotky jsem mel moznost porovnat realne ze vsech zminovanych zarizeni a u SGS2 ,ktery se nejvice Xperii priblizil ,srazi kvalitu naruzovely stred.Kvalita videa tez nezaostava budeme-li se bavit o 720p,ktere je pro Arc limitujici.Potesi i stabilita obrazu,vysledny format je v mp4.Chybejiciho full HD nelituji.
Trochu jsem se obaval pevnosti a vrzani tak tenkeho telefonu,kde byl pouzit vyhradne plast.Tady se snad SE poucil z kdysi neslavne praskajici X1.Ani tenky plast ktery kryje 1500mAh baterii ani nevrze a diky prohnuti uprostred se skvele drzi.
Doufam,ze se nestrhne flame,kdyz pochvalim displej,ktery patri mezi hrstku nejlepsich na trhu,prosim vyjadrujte se jen vy co jste Arc drzeli opravdu v ruce a meli tak realne moznost porovnat s jinymi modely ,ktere maji "vychvalovany" Super Amoled plus apod.Konecne displej s vysokym kontrastem,neprepalenymi barvami,perfekttni pozorovaci uhly,podani cerne je opravdu cerne.Na slunci tez vynikajici podani.Ano i ostatni displeje podavaji vysoky kontrast,perfektni pozorovaci uhly apod,ale ty barvy jsou nerealne a prepal me proste vadi.Dale me na Arcu potesilo velice kvalitni sluchatko i hlasity odposlech,asi diky deformaci z HTC,kde to malinko vzdy podprumerne.Sluchatkovy vystup je u me bez vyhrad a pripojene Sennheiser IE 8 hraji spickove.
I informacni dioda byla dulezitym parametrem,u Xperie neni sice nahore,cehoz jsem se bal,ale je na prave strane, ale az temer nahore,takze je na ni i tak perfektne videt z dalky lezi-li telefon na stole.Telefon automaticky upozornuje na vsechny udalosti (sms,email,volani atd.) neomezene dlouho.Takze neni potreba nic na led signalizace doistalovavat.
Posledni veci byl nakup aplikaci(cca za 3tisice),kde jsem zacal navigaci.Tam jsem dal prednost Navigonu,ac zezacatku tato navigace patrila mezi nejhorsi.. s posledni verzi je to opravdu vynikajici a propracovana navigace na kterou se da spolehnout oproti Sygicu Aura,ktery ma zvlastni logiku navigovani - planovani trasy a tim je pro me nevyhovujici..v Aure zamrzi i chybejici cilsa popisna.
Telefon slape presne podle mych predstav,zadne zaseky apod...Mel jsem jen obavy z wifi,kdyz jsem videl problemy u ostatnich modelu jako Play apod..I tam je vse v naprostem poradku a na slabsi wifi ci nestabilitu jsem nenarazil.Ac nemam rad plasty a uz vubec leskle,zde jsem udelal vyjimku..po designove strance je Xperia opravdu povedena.
Tento model mel prijit rozhodne drive,ale i s pozdnim uvedenim me vyjimecne SE nezklamal a zakoncuji heslem "dvoujadro" neni vse.

Jak uz jsem psal vyse,ke spokojenosti jsem si upravil prostredi k obrazu svemu,k cemuz je ale potreba root,do ktereho jsem se pustil jako prvni..



Pokud vas o Xperii neco zajima rad zodpovim(pokud budu mit cas) vase otazky.
Prosim o vyhnuti se flamu,pokud jste dane zarizeni skutecne nevlastnili a srovnavate tak na zaklade jen recenzi a dojmu pojmu z webu..