Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

na HTC TYTN II zrazu nefunguje telefon, zmizli kontakty

palobal (5)|30.5.2011 11:30
Na TYTN II mi zrazu zmizli kontakty, zoznam hovorov, neda sa vobec telefonovat, tvari sa ako keby nebol prihlaseny v sieti, SMS vsak posielat isli-musel som vsak napisat cislo prijemcu

chcel by som zachranit kontakty

podobna tema s tym istym problemom je sice tu:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35728

ale nevyriesilo to moj problem.

bohuzial az po tomto probleme som si urobil komplet zalohu cez sprite backup a este som si pre istotu aj skopiroval subor pim.vol

pokus c.1
urobil som hard reset - telefon opat fungoval, dalo sa volat, kontakty sa dali zapisovat a fungovali
urobil som vratenie zalohy cez sprite backup - a opat nefungovali kontakty, zoznam hovorov, nedalo sa vobec volat, ked volal niekto mne tak sa mu to javilo ze mi telefon zvoni a ja ho nezdviham - telefon vsak nezvonil

pokus c.2
znovu som urobil hard reset a nakopiroval subor pim.vol do hlavneho adresara - kedze sa nedal prepisat subor pim.vol vytvoreny po hard resete mojim starym pim.vol suborom, skusal som to podla info z roznych for na nete (premenovat novy subor napr. na pimnew.vol, potom nakopirovat moj zalohovany pim.vol do hlavneho adresara, urobit soft reset a potom zmazat pimnew.vol) - podarilo sa, avsak telefon bol opat nefunkcny ako pri vzniku celeho problemu.

potreboval by som zachranit udaje o kontaktoch z pim.vol - aj keby som ich mal rucne znovu nahadzovat do telefonu - vie mi niekto poradit ako?
da sa niekde editovat, prezerat subor pim.vol ?
sinco_ce4you (229)|30.5.2011 13:00
Jedno reseni jak editovat pim.vol existuje. Zkusil jsem to a jde to. Stahni si emulator WM6.1 Po spusteni emulatoru na zalozce file/configure/General, a dole shared folder naved na tvoji slozku. Tu slozku si predtyim vytvoris. Pojmenuj si ji treba SD Card. Do te slozky si zkopiruj tvuj zazalohovany pim.vol A v emulatoru 6.1 pres pruzkumnika prejmenuj original pim.vol na pim12.vol a do toho mista zkopiruj ten tvuj z SDcard. Pres pruzkumnika si najed na kartu- tvoji slozku- a zkopiruj pim.vol a pote vloz tam kde mas ten pim12.vol. A udelej soft reset. Po soft resetu v menu contacts. A muzes prochazet a editovat tvoje kontakty. Po oprave kontaktu emulator vypni a vlez si do te tve slozky SD card kde bude upraveny pim.vol Snad to ma hlavu a patu. Kdyz by neco tak tu budu navecer.
palobal (5)|30.5.2011 19:09
urobil som ako si poradil - avsak nefunguje mi to
ked v emulatore nakopirujem moje pim.vol tak mi po soft resete neotvori ziadne kontakty
dokonca ani ked tam nakopirujem moje pim.vol (ktore je po realnom hard resete TYTYN II a mam tam nahodenych cca 10 kontaktov) - ani to mi v emulatore nejde otvorit v kontaktoch
palobal (5)|30.5.2011 19:47
a dokonca kontakty nejdu v emulatore ani po hard resete
sinco_ce4you (229)|30.5.2011 23:08
ten postup je funkcni, overeny. Musis vytvorit slozku a v tom emulatoru to musis nastavit na tu slozku. Ta se potom bude chovat v emulatoru jako pametova karta. Pokud v emulatoru neuvidis prez pruzkumnika pametovou kartu, delas neco spatne. Zkus si s tim jeste pohrat. Kdyz by ti to porad neslo, postnu ti nekam video s postupem.
palobal (5)|31.5.2011 11:26
tak ako si mi pisal v prvej odpovedi som vsetko spravil - a podla mna presne podla tvojho navodu
vytvoril som na PC slozku SDcard, nakopiroval do nej pim.vol subor, slozku som priradil k emulatoru
v emulatore som cez pruskumnika emulatoroveho videl slozku SDcard ako keby pametovu kartu, a v nej i nakopirovany moj subor pim.vol
v emulatore boli prazdne kontakty, mohol som tam pridavat , upravovat a mazat kontakty
nasledne som v emulatore cez emulatoroveho pruskumnika urobil:
- premenoval v hlavnom adresari pim.vol na pimaaa.vol
- nakopiroval som do hlavneho adresara pim.vol z SDcard
- urobil soft reset
- vymazal pimaaa.vol
- urobil soft reset

po soft resete mi neslo pracovat s kontaktami, nedali sa vobec otvorit, nereagovali vobec na klikanie - presne tak ako aj v mojej TYTN II
uz ma napada ze pravdepodobne je ten moj subor pim.vol asi nejako poskodeny
sinco_ce4you (229)|31.5.2011 17:32
Pokud by ti nevadilo, muzes ten tvuj pim soubor nekam postnout a poslat mi link pres SZ. Ze bych s tim zkusil polaborovat. Jen tak na okraj, kolik tam mas, asi ,kontaktu.
sinco_ce4you (229)|1.6.2011 09:06
Tak jsem zatim neuspel. Zkusil jsem i dbExplorer ktery umi mimo jine i vyexportovat kontakty jako *.csv soubor a otevrit seznam v exel. A taky nic. Zkusil jsem i pim backup. A nic . Chtelo by ten pim soubor "opravit" Ale nenasel jsem zadny soft, na pc a ppc, ktery by to umel.
palobal (5)|1.6.2011 10:37
vdaka za ochotu
ja som cely vikend hladal na nete moznosti co s tym, skusal som rozne veci no neuspesne.
zaznamenal som vela pripadov ked sa nieco podobne stalo inym a nesla im zaloha nacitat do "telefonu"
teraz si uz pre istotu kontakty nahravam cez SW do PC, aby som si ich v pripade potreby mohol nahrat z PC do "telefonu" alebo aspon manualne ponahadzovat