Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké nové HTC?

Phil_ce4you (165)|12.5.2011 08:34
Zdravím chytré hlavy.
Bohužel, po několika nárazech mě přestává poslouchat stávající Touch HD. Mám s ním stejné problémy, které jsou popsány ZDE. Zkrátka klikám a spouští se mi úplně jiné aplikace, než chci. Po kalibraci displaye to chvíli funguje korektně, ale za chvíli je to zase zpět. Nejdřív jsem si myslel, že je to SW problém, ale po HR a flashi jiné ROM se problém nezměnil.

Takže: Nutí mě to pořídit nový přístroj. Ale samozřejmě stojím před problémem - jaký?
Základní rozdělení WP7 vs. Android?
Má MS WP budoucnost, nebo je lépe se orientovat k Androidu? Jenže - dost využívám navigaci, nyní Igo Primo, umí to Android?
Dál se trošku potýkám s tím, jestli nepořídit něco s HW klávesnicí, ale s tím si budu muset asi poradit sám. SW klávesnice mi s mýma pazourama dělává problém.
Takže pokukuju, procházím recenze, ale budu rád za názor a radu zkušených (zařízení s Androidem jsem ještě neměl pořádně v ruce).
Co jsem slyšel od majitelů zařízení s Androidem, je to svižnější, ale já se trošku obávám kompatibility s aplikacemi (je mi jasné, že je to jen otázka času, než jich bude dostatek), především ta navigace mi dělá starost.
Co mi zatím vypadávají do užšího výběru jsou to HTC 7 Mozart, Pro, Trophy (WP7) a s Androidem Desire HD (ten celkem vede), Desire S a Desire Z.

Budu rád za každý postřeh, nasměrování a radu.

Děkuju, Filip.
Vojtěch Barták (180)|12.5.2011 08:43
Pokuď nemáš nic proti Applu, zcela reálně bych zvažoval i iPhone 4. Ten má jen jednu zásadní nevýhodu, a tou je cena. Nad WP7 bych asi ani neuvažoval, momentálně jsou mrtvé. Jedinou rozumnou alternativou je Android. Mám stejný problém, po dvou letech intenzivního používání mi můj Diamond 2 začíná odcházet, rozhoduju se mezi iP4 a Desire HD. I když... po zkušenostech s iPadem to nejspíš vyhraje iPhone, a to zejména kvůli aplikacím (jsou jich mraky a jsou levné).
Phil_ce4you (165)|12.5.2011 09:21
Proti Apple nic nemám, tedy řekl bych nic pro, ani proti. Flame MS vs. Apple jsem vždy sledoval jen z povzdálí, protože jsem zařízení se systémem od Apple nikdy nedržel v ruce. Přecejen se ale přikláním spíše k HTC a právě, jak Ty píšeš, raději s Androidem. Jen musím ještě popátrat po té navigaci pro Android. To je pro mě celkem důležitý faktor...
Vojtěch Barták (180)|12.5.2011 09:35
Vzheldem k tomu, že používám TomToma, který pro Android není (a nejspíš ani v nejbližší době nebude), mám právě s Androidem dost problém. Nerad bych se uchyloval k tomu koupit Desire a ještě navíc externí navigaci... A je to vážně škoda. :sarcastic:
Phil_ce4you (165)|12.5.2011 09:38
Donedávna jsem jen také používal, než prodal data policii :D (vtip).
A TomTom, nebo Igo na iPhone běží...?
tomsoft (2734)|12.5.2011 10:17
Na iPhone existuje (nevím jestli už je verze dokončená) iGoMyWay (alies AMIGO). Což je ale hrozně očesaná verze PRIMO.
Po verzi iGO8 pro WM, přišla právě verze AMIGO, která se ale vůbec nechytla a tak soudruzi z NavNGo udělali PRIMO, což je jiná :)
A tak jim přijde že varianta AMIGO bude pro iPhona stačit. Podle mě nestačí, ale kdo ví.....
Je to opravdu velmi očesané iGO, které neumí třeba skoro nijak pracovat s oblíbenými, neumí nastavit cíl trasy z GPS souřadnic a další.... prostě hnus :)
Na androida je to úplně stejné.... existuje také AMIGO pro Androida, takže zase hnus.
Bohužel to nevidím nijak růžově. PRIMO pro windows už se také nijak neprodává jak samostatný produkt, ale pouze s novou PNA navigací.
PRIMO 1.2 funguje na PDA jen díky náhodě s "Calibration FIXem", jinak to bylo i na PDA už nepoužitelné.
Takže se obábám, aby to soudruzi v další verzi neudělali zase víc bezpečněji a na jiném OS než je WinCE to nepojede :(
V takovém případě, je pak jedno, jestli budeme mít Androida, iPhone nebo něco jiného :(
Phil_ce4you (165)|12.5.2011 10:33
A sakra :-( No přiznám, že do WP7 se mi přestává chtít jít čím dál víc. Teď jsem mluvil s naším IT, který se v tom dost pohybuje a jen mi to potvrdil.
A s TomTomem, nebo Garminem je to jak...? Čili s iGO to spěje k tomu, že si ho budu muset pořídit se samostatnou navigací...?
tomsoft (2734)|13.5.2011 00:00
Tohle ti přesně neřeknu, ale když zrušili prodej iGO (PRIMO) na SD kartě, jak tomu bylo dřív a vše směrují jen výrobcům PNA, tak se to dá předpokládát.
TT už to udělal a oficiálně už jinak TT než v do PNA neseženeš (myslím nové verze).
Garmin? No tak to už je takto dávno ne?
Sice jednoho Garmina mám z PDA, ale to byla jen první a poslední vezre, která vzešla ze spojí ASUS+Garmin, takže taky nic.
Ale třeba se to nějak vyvrbí k lepšímu, ale nevím, nevím....
Třeba navigační SW "Navigin" je v plné verzi pro Androida. Já jsem to neviděl, ale uživatelé si to celkem chválí. Viděl jsem Navigon pro PDA a jestli ta verze pro Androida je stejná, tak jsou tu uživatelé asi málo nároční.
iGO (PRIMO) - vše ostatní nebrat. Tohle je jediný soft, kde si můžu upraviti skoro cokoli, vlastní skiny a dalších mraky věcí.... tohle neumí nikdo.
Ale zase jsem si kupoval zařízení, abych měl vše v jednom a ne jednu krabičku na telefonování, jednu na navigaci...
Phil_ce4you (165)|13.5.2011 06:18
No právě, přesně jak píšeš, kvůli tomu mám PDA s GPS. Jen že jsem si iGO Primo oblíbil a nechce se mi od něj oodcházet.
Už jsem se díval po navigacích pro Android a narazil jsem i na ty Tebou uvedené. Tak ještě popátrám, jaké jsou možnosti.

Jinak jsem si objednal Desire Z, doufám, že nebudu litovat. Dost jsem se houpal mezi tímto a Desire HD. Tak uvidím. To HD už je přecejen dost neskladné, nevím, jestli bych tak velký display využil.
Ale TADY je uvedeno, že se oprava Touch HD dá pořídit levněji, než mi uvedl poptávaný servis, takže si ho možná dám opravit, je mi líto ho hodit do koše.
Moc děkuju za všechny reakce, pomohly mi.
Filip
Zdenek Malinsky (9781)|13.5.2011 10:19
Pokud chceš zůstat u MS a HTC, tak si pořiď HD 2 nebo Touch Pro 2. Stejné platí pro případ, že se rád hrabeš v registrech, pořád něco ladíš a dolaďuješ, neustále měníš podobu Today ap.

Android - fakt nevím, je to furt taková nedodělaná beta a navíc od Google :? :sarcastic:

WP7 pořizovat u nás v ČR je zatím nesmysl (možná tak za 2 - 5 let to bude mít smysl) = absence češiny a nemožnost nakupovat a dostat do zařízení aplikace a data rozumně a legálně, synchronizace s Outlookem jsou jen špičkou ledovce. A pokud bys zvažoval koupit nyní zlevněná WP 7 zařízení a čekat na upgrade Mango, tak budeš mít smolíka, protože ten bude jen pro nová zařízení a nikoli stávající.

Jako zapřisáhlý Applefob jsem si pořídil iPhone a jsem už přes půl roku velmi spokojeným majitelem. Zmlátil bych se pokaždé, když si vzpomenu na to, proč jsem neswitchnul už dávno. Na iPhone a jeho historii je vidět, jak mohutně Microsoft od Apple kradl, pardon nechal se inspirovat ši opisoval. Ovšem velmi, velmi nešikovně a včetně jeho začátečnických chyb (absence copy paste např.). Pokud chceš zařízení používat a využívat a nikoli se v něm furt vrtat, ladit, flashovat a přenastavovat, je iPhone zařízení pro tebe.

Pro iPhone pochopitelně navigační aplikace jsou. Pro jednodušší postačí free Waze, jinak bych volil mezi jedině Navigonem a TomTomem.

HW klávesnice - záleží, jak moc píšeš, dá se to řešit externí klávesnicí. Pro zajímavost: na menším iPhone píšu rychleji a přesněji, než na větší v HD2.
bobo.4150.sk (176)|13.5.2011 11:43
V praze je originálna predajňa HTC, kde požičiavajú - na zálohu - všetky modely HTC. Dá sa preto vyskúšať a priamo si nainštalovať viaceré trial verzie programov a potom budeš vedieť, čo je napríklad Android zač. Ja som presedlal práve na Android, niektoré vlastnosti WM to má, niektoré zase nie a musel som to riešiť okľukou. Poškuľoval som aj po iphone, ale cena rozhodla :)
Mimochodom na Androide má celkom dobrú povesť navigácia Sygic Aura. Ale tá je následne dostupná aj na iphone. A pre android je 7-dňová trial verzia zadarmo.
Phil_ce4you (165)|19.5.2011 07:28
Takže jsem pořídil Desire Z (s HW klávesnicí, Android). Mám ho asi týden a musím říct, že na moje potřeby (ne moc náročné) se mi moc líbí. Snažím se nemluvit v superlativech, ale přiznám, že jsem z něj unešený. Rychlost odezev, variabilita (widgety), instalace aplikací přes Android market, automatická synchronizace kalendáře a adresáře s Google kalendářem a Google kontakty, rychlost fixace satelitů přes GPS... a to je mi jasné, že jsem ještě zdaleka nepřišel na všechno, co lze s tímto přístrojem a systémem dělat.
Co se HW klávesnice týká, myslím, že se spolu rychle skamarádíme :-) Prvda, ta konstrukce je trošičku zvláštní, ale pokud to nebude do budoucna způsobovat nějaké mechanické problémy, nebo poruchy, dá se na to zvyknout.
Zatím největší bolestí je asi ta navigace. Zkusil jsem zatím Navigon, plus je tam nějaká vestavěná zkušební verze. Zatím jsem to netestoval moc, ale je pravda, že se to s iGO Primo nedá srovnávat. Jediné, co k tomu můžu říct je, že naviguje a tečka. Nějaké možnosti nastavení a zobrazování informací...je to celkem bída. Ale jak jsem psal, zatím jsem se v tom až tak nehrabal, ale myslím si, že tam není moc co objevovat.
Když to shrnu, jsem s telefonem i systémem vcelku spokojený, jediný problém je s tou navigací, ale to není problém přístroje a systému v něm. Poohlížím se po dalších a uvidím.

Ještě jednou díky za Vaše názory a postřehy. Pomohly mi při výběru.
Filip
tomsoft (2734)|19.5.2011 17:20
Z HD na Desire Z? Určitě sis polepšil co se týče výkonu :yes:
Co se týče OS a SW, resp SW, protože SW je i ten navigační a ten by mi v jedné krabičce chyběl :no:
Taky jsem pokukoval po něčem jiném, ale nakonec, zlatá M10, kterou mám a umí všechno co potřebuju (ALL in ONE) :)
Android, iOS, WP7 mi to neumožňí, takže "zatím" WM vítězí :yes:
Jen můj názor :)
Phil_ce4you (165)|20.5.2011 08:59
Ale tak mám to AllinOne, navigace navigovala, jen to holt není mé oblébené variabilní iGo Primo. Nebýt toho, že se mi HD podělalo,
určitě bych to ještě tak rok nechal a vyčkal, jak se to bude vyvíjet.
Možná to v tuto chvíli nebyla nejšťastnější doba, když aplikace pro Android teprve "začínají", ne všichni vývojíři asi stihli zareagovat.
Třeba včera jsem lovil jednu aplikaci pro nákupy, používal jsem MiCarrito, super aplikace, pro Android zatím není a kdo ví, jestli bude,
v Marketu je jich halda podobných, ale všechny jsou takové... Ale třeba ještě něco najdu. je to jen pro příklad. Je to prostě jiné
a je třeba si na to zvyknout.
Phil_ce4you (165)|20.5.2011 09:08
[quote=bobo.4150.sk]V praze je originálna predajňa HTC, kde požičiavajú - na zálohu - všetky modely HTC. Dá sa preto vyskúšať a priamo si nainštalovať viaceré trial verzie programov a potom budeš vedieť, čo je napríklad Android zač.[/quote]

Prosím Tě víš, kde je ta prodejna? Kamarád by rád tuto služby využil.
bobo.4150.sk (176)|20.5.2011 12:51
je to na ulici Na poříčí. Číslo neviem :( Ale je to blízko vjazdu do garáži obchodného centra Palladium. A hneď vedľa je nejaká kaviareň svetového významu :)
Hunter_man (213)|20.5.2011 22:37
Tak neco podobneho resim i ja, ne ze by mi stavajici PDA jiz prestalo fungovat, ale chtel bych neco neveho (mam ASUS P750). Nove WIN jsem zavrhl, a zbyva jenom Apple nebo Android. Asi bych volil android, ale jak tu zaznelo, navigace zatim spatny, a hlavne synchronizace s klientem v PC - ukoly, kalendar a kontakty. Emaily zatim v mobilu nepotrebuji. Vse nutne pres Google a mit aktivi datovy tarif, coz nechci - proc to platit kdyz vetsinu casu travim u PC. A proc nekam na Google psat, kdy jdu s kym na schuzku. prave proto jsem kdysi davno poridil WM zarizeni, abych mel krabicku "AIO". Premyslel jsemo zde zminovanem ASUS M10, ale kdyz uz budu kupovat, chci, aby to melo vse, co jsem chtel - FM radio, blesk pro fotak, a idealne "odolne" zarizeni. Coz te ASUS neni. Je to proste tezke, rsp. neni. budoucnot ma asi Android, a ten cloud comp., na to si clovek bude asi muset zvyknout.
Helle_ce4you (34)|13.6.2011 07:38
Řeším velmi podobný problém.
Koupil jsem si tablet Archos 101 a ten jede na androidu.Mimochodem za 6 500,- Kč super zařízení a umí skoro všechno jako iPad 2 s tím, že je za 50 % jeho ceny. iPad má pouze výrazně kvalitnější displey. Už vzhledem k tomu půjdu do Androidu. Na 99 % si koupím HTD Desire HD.
S Touch HD jsem a vždy jsem byl maximálně spokojený a ve své době to byla absolutní jednička.Bohužel WM je už to mrtvý OS. Mám za ty roky používání stovky velmi kvalitních programů . Mimochodem za co jsem ještě nenašel odpovídající alternativu na Android je Agenda One a Sbp Clone. Jinak všechno se dá na android obstarat a většinou zdarma. prozatím jediné co jsem si na Archose zaplatil je Klávesnice Slide It, které mě stála něco přes 100,- Kč. mimochodem programy na android se prodávají spíše za symbolické částky,ale navíc se dají sehnat i ty placené ( strejda Google je najde) za 0-,- Kč.
Na navigaci používám IGO 8,3 a za to odpovídající náhrada opravdu na android není ( i když tam pojede nějaké "očesané" IGO, naistaloval jsem si ho na Archose, pojede v pohodě, akorát nevyzkouším v reálu, Archos nemá GPS modul.
Win 7 se mi absolutně nelíbí svou uzavřeností, i když si myslím, že na XDA se prolomí a vyřeší časem všechno. Dokud nebude WM 7 plnohodnotně fungovat i v ČR, tak o ní ani neuvažuji. v okamžiku, kdy mi Touch HD odejde na zasloužený odpočinek, tak to bude asi opravdu Desire HD. V dvoujádrech na mobilech velký smysl nevidím a HTS Senzation je skoro 1 x tak dražší jak Desire HD.
tomsoft (2734)|13.6.2011 11:45
Android? Nikdy, nikdy, nikdy :D :D :D
Ale ten Galaxy S2 je moc pěkný :D
Phil_ce4you (165)|16.6.2011 08:30
Ale tak s Androidem jsem se celkem sžil a začal jsem využívat funkce, jaký jsem před tím s WM nevyužíval (synchronizace kontaktů a dokumentů, kalendáře, atd.). V podstatě to, co dělá WM s MS Outlookem a exchange.
Přecejen jsem spíš běžný uživatel, přístoj nevyužívám moc pracovně, ale s Androidem si to umím představit, líbí se mi přehledný Market, kde jsou všechny aplikace na jednom místě s možností okamžitého nákupu, vyzkoušení, filtrování ne-placených verzí a tak. Jo, nutno přiznat, že to asi Google má dobře vymyšlené pro BFU, jako jsem já :)
Jedinou bolestí je stále zde několikrát zmiňovaná navigace, to je opravdu tragédie. Tak nějak jsem zkoušel jen Sygic a Navigon. Sygic má jakž takž (na tu bídu) lepší zobrazování informací, ale ukazuje bludy, jako odbočit na parkoviště, tam se 3x otočit a dál nevím, co by mi poradil. Zkoušel jsem ho na trase, kterou znám a bylo to opravdu šílené. Zkusil jsem ještě nainstalovat jinou verzi, tak uvidím. Navigon má ubohé zobrazování informací, svítí tam jeden údaj (zbývající vzdálenost...?) titěrným písmem, jinak skoro nic. Před započetím navigace navrhne několik tras a naviguje celkem přesně, reaguje rychle. Dál chci vyzkoušet Motonav. Jinak je v přístroji nainstalována zkušební verze Route 66, ale jak jsem koukal, ještě asi není ofiko na trhu, i když je avizována už od letošního února. Je součástí Automobilového panelu s možností navigování na POI. Jak jsem se díval, přidávání vlastních POI do androidích navigací je taky trochu komplikace, např. u Sygicu je třeba nějakých konvertorů a podobně. Dál mě zarazilo, že nelze zadat souřadnice, což jsem dost využíval při přípravě trasy... Taky už by měla fungovat Google navigace, takže taky odzkouším, ale jak to tak zatím pozoruju, je to fakt všechno dost velký kompromis, s variabilním iGO (Primo) se to v žádném případě nedá rovnat.
Nemám rád předčasné výkřiky chvály, nebo hanění, takže po cca měsíci užívání přístroje s Androidem jsem zatím spíše rád, že jsem do něj šel, ale uvidím, jak se bude chovat dál a jak budou reagovat vývojáři aplikací - především navigací.
EDIT: Ještě mám připraveny na zkoušení SmartMaps, ale recenze nic moc...
tomsoft (2734)|16.6.2011 08:53
Nemám nic extra k tématu, ale tohle mi nedá ....
Jsme všichni rozmazlení z iGO nebo PRIMO :D
Já jsem taky viděl hromadů aplikací, co mají v názvu "navigace", ale s funkcemi iGO nebo PRIMO se to opravdu nedá srvovnat. Malá náplast by mohla být PRIMO pro Android je to ale jen upravé AMIGO, což byl paskvil, který velmi rychle letěl ze všech WM (CE) zařízeních a pak přišlo PRIMO. Ale je to snad náznak na lepší časy s Androidem a NavNGo :)
Ten Motonav je přesně AMIGO, je to jen upravená verze iGO AMIGO pro nějaké zařízení a třeba ty souřadnice AMIGO neumělo.
iGO AMIGO měla být jakási LIGHT verze pro nějakou skupinu uživatelů, ale protože tam vyházely polovinu funkcí, tak to tak vypadá...
Phil_ce4you (165)|16.6.2011 09:55
No to je fakt, když jsem konečně "našel" a rozchodil Primo, podělá se mi HD :-/

Nevidím nikde možnost stažení/nákupu Amiga... :sarcastic:
tomsoft (2734)|16.6.2011 10:09
Bohužel, tak to nevím.... ale na A. marketu by mělo něco být. Nebo bude :)
Phil_ce4you (165)|16.6.2011 10:24
Nojo, tak chvíli počkáme... :)) Oh my Good...
martinf_ce4you (0)|13.8.2011 08:01
I mé HTC Touch HD dosluhuje (problémy s kalibrací displaye) a tak se pomalu dívám po náhradě. V hledáčku mám HTC Sensation, Samsung Galaxy S2 a iPhone 4. Nutností je možnost používat synchronizaci s Exchange serverem, využíval jsem navigaci a ocením kvalitní foťák (u HD to byla bída a byl to jediný nedostatek, který jsem pociťoval).

Můžete mi někdo poradit rozumnou volbu. Se Samsungem a iPhonem nemám žádné zkušenosti a tak se nemohu rozhodnout.

Pokud máte nápad na jinou vhodnou náhradu, sem s ní. Nechci ale nic s hardwarovou klávesnicí.

Díky Martin
tomsoft (2734)|13.8.2011 08:32
Jestli to chceš nabíjet skoro každý den, tak si kup jakékoli z těch uvedených značek :)
S Exchange serverem to umí všichni.
Navigaci mají taky všichni, ale třeba pro mě, není nic jiného než iGO PRIMO navigace, vše ostatní jsou jen pokusy o navigaci a pokud se na to budu dívat takhle, tak jednznačně vyhráva iPhone4,
tam je už k dispozici plné iGO PRIMO. Otázka je, jestli nepčkat na iPhone5 nebo další podzimní novinky .... :))
Phil_ce4you (165)|22.9.2011 14:09
A jaké pořídit (klidně i starší) navigační zařízení, abych do něj dostal Primo? Na chvilku jsem se celkem spřátelil s Google navigací (jak jinak, než s mnoha kompromisy), ale teda jak mě o víkendu povodila, to bylo něco :D
Fakt docházím k tomu, že navigaci musím mít extra. Buď nechat vyměnit display na HD, nebo pořídit nějaký to zařízení, do kterého mi Primo půjde. Celkem se mi po něm stýská :))
tomsoft (2734)|23.9.2011 10:51
To už je ale trochu OT :)
Na iPhona je plnohodnotné PRIMO 1.2
Na Droida je jen paskvil co si říká PRIMO.... :no:
Na WP Primo zatím není, ale má být. Kdy, to netuším.
Na WM 6 CE je vše a pokud chceš zařízení jen jako navigaci, tak třeba NAVON N 750 i s TMC nebo o kousek levnější varianta Prestigio GeoVision 5500TMC
oba jsou u českých prodejců.
Pak ještě levnější - nějaký číňan z DE za cca 1500,- (bez TMC) (tyto navigace mají ale lesklé displeje a slabší podsvícení, takže v létě za sluníčka tam není pořádně vidět...)