Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vypnutí SMS thread (SMS chat) u telefonu Garmin Asus M10

Mickey_ce4you (5)|14.4.2011 16:37
Zdravím všechny příznivce M10. Tak jsem si ji po dlouhém přemýšlení pořídil taktéž. Jsem vlastníkem již 14 dní, díky tomuhle fóru jsem si ji přizpůsobil k obrazu svému. Spokojenost jak s návody v tomhle fóru, tak s ROM od mistra Pitky. Jen nemůžu přijít na jednu věc, a to jak vypnout na tomhle telefonu SMS thread (SMS chat). Štve mě na tom to, že každou zprávu, kterou odešlu, se mi uloží i do složky "přijaté zprávy" (nemyslím opravdu složku "odeslané zprávy"). Asi je to zrovna kvůli tomu "chatu". Ještě je jedna věc, která by byla dobrá kdyby byla tak jak by být měla. A to v implicitní klávesnici po přidržení písmenka aby se nezobrazovala nabídka těch znaků, které jsou v českém jazyce zbytečné..... třeba po přidržení písmene "S" mi stačí, když se zobrazí jen "Š" a ne další čtyři znaky. Kdesi na internetu jsem spatřil, jak toto lze upravit, ale nějak se to v hloubi sítí ztratilo a nemůžu se toho dopátrat. Vím, je k dispozici na internetu mnoho softwafovách klávesnic.... Ale mi vyhovuje zrovna ta základní. Prosím, jestli někdo víte, jak to pořešit, dejte vědět sem do fóra. Jo, a pokud jsem náhodou založil duplicitní dotaz, předem se omlouvám, ale opravdu řešení tohohle problému jsem zde na fóru nenašel.
Mickey
permar (552)|14.4.2011 18:40
Achich ovej , zase nové téma, vždyť tu máme Obecnou diskuzi..........nu což. Takže chat v sms je implicitně dán systémem WM 6.5.. ,to bych jaksi neřešil,někomu to vyhovuje jinému né,všem se jaksi vyhovět nedá ,dle mého názoru to má jednu výhodu ,že více sms s jedním účastníkem je jaksi "sloučeno" do jedné sms...... A že kláveska nabídne více znaků je spíš dobře než špatně ,a pokud vím a paměť mě neklame ,tak to tak funguje u většiny soft. kláves ,možná se mýlím ale je to tak.....
Mickey_ce4you (5)|14.4.2011 21:20
Permare, dík za názor, já jsem si to myslel. U Samsungu B7610 (s WM 6.1) je to zase naopak, kdo chce chat, musí si stáhnout nějakou tu aplikaci, neb to přehodit v registrech. Právě proto, že jsem vlastníkem i Samsungu B7610, jsem to zkoušel a chat mi nevyhovoval. No a teď se právě ptám na tu M10 jak je to ve WM 6.5. Asi budu muset "chvíli vydržet". No a s tou kláveskou je to tak, že snad jen ta implicitní z WM 6.5 nabízí při podržení znaku české (a právě že nejen české) znaky s diakritikou. Zatím jsem nenašel klávesku, která by nabízela při podržení znaku českou diakritiku. Vždy nabídne nějaké středníky, dvojtečky a paragrafy a já nevím co ještě.... Pokud chci u klávesnice třetí strany nějakou českou diakritiku, musím tapnout na nějakej shift či ctrl nebo caps lock, případně já nevím na co ještě....Ta kláveska právě tak fungovala na Samsungu s rozhraním TouchViz... tuším se to tak jmenuje. A někde na internetu byl právě postup, jak editovat tu knihovnu té klávesnice u WM 6.5 a vyházet z ní ty podivné znaky které nikdy nikde žáden čech nepoužije. Jde jen o to, aby při podržení znaku, kdy se rozvine "roletka" třeba i o 12 znacích, nemusel jezdit stylusem po displeji zleva do prava po celé jeho šířce. Viděl jsem na netu ke stažení i klávesnici, kde se psalo stylem tapnu na první písmeno slova, a potom se jen sylusem přesouvám po následujících písmenech, přičemž na každém dalším se chvíli zastavím. Hezké, leč zase bez české diakritiky. Jinak, Permare, dík za názor.
Mickey_ce4you (5)|18.4.2011 08:46
Tak jsem na to konečně přišel. Stáhnul jsem si prográmek bigix_mode_sms.cab přes activesync nainstaloval, spustil, v něm nic neměnil, poté restartoval telefon a je hotovo. Takže kdo by měl zájem... Jen nevím, až si vzpomenu že chci SMS chat, jestli bude stačit odinstalace, nebo bude nutno HR. Zkoumal jsem to, program nikde neběží na pozadí, ve svém okně v systemu WM 6.5.3 má jednu jedinou možnou volbu, která ovšem nemá vliv na to či bude SMS chat zapnutý nebo vypnutý. Takže podle mně zápis v registrech je to pravé, co prográmek udělal.
S pozdravem Mickey:)
permar (552)|18.4.2011 09:00
No vidíš jak si šikovný:yes: