Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - GreenTopaz CZ | 19.11.2011 - Revize 5 NOVEMBER FACELIFT | WM 6.5.x (build 23152) | SENSE 2.5 CHT 2.0

neobit (122)|25.3.2011 10:53
[h]Zdravím velevážené uživatele HTC Diamond2![/h]
[color=blue]VŠEOBECNÝ ÚVOD[/color]
Jelikož jsem si z EržikyD2 3.1 uvařil celkem pěknou ROMku, rozhodl jsem se o ni podělit s ostatními.
Nejde o nic jiného než o další odvar z kitchen EržikyD2, protože tak velkolepý počin, jako pro nás udělal Adow, autor původní EržikyD2, ten už se jen tak nezopakuje, objeví se jen takovéto "odvary"... Telefon nebo chcete-li PDA stárne a už je čím dál nesmyslnější pro něj cokoliv vylepšovat...
Pozn.:
Není snad nutné připomínat, že za jakékoliv problémy nebo závady, které si způsobíte když si začnete hrát s nahráváním ROM, nezodpovídám... "Jak se to dělá...", "co dělat když..." a podobně...tak na to si odpovědi hledejte sami, je jich plnej internet...pokud to neumíte, radši si nezahrávejte ;) Ale v zásadě se není čeho bát :)
Původní ROM, na které je GreenTopaz postavena je zde.
ROM v této podobě (nehledě na beta testování samotné Eržiky) sám používám takže v podstatě probíhá neustálý testing ;) Spotřeba baterie jako vždy, výkon a svižnost perfektní, stabilita totální ;-)
Čili - toto je prostě moje osobní verze EržikyD2. Za tuto verzi si nenárokuji nijak velké zásluhy. Jen se mi líbí, co jsem s Eržikou provedl a nabízím Vám výsledek.
Výchozí stav ROM samozřejmě spíše počítá s tím, že si každý nastaví vše podle svého (CHT2.0, zvuky a pod.)
Pokud chcete přispět za vývoj této plně české ROM...pak přispívejte původnímu autorovi Eržiky, zaslouží si to :-)

[color=blue]SCREENSHOTY[/color]

[h][/h]
[color=blue]VLASTNOSTI A VÝBAVA[/color]
GRAFIKA
>> Vrchní lišta (taskbar): Dark Ninja Android
>> Zámek obrazovky: HTC Android Lockscreen
>> WM téma oblečeno do GreenTopaz Theme
>> Návrat opět k tématu Sencity...přibližuje to styl Metro nových WP7 ;)
>> Ikony StartMenu zvětšeny a jejich popisky zmenšeny.

SYSTÉM
>> V registrech jsou tyto úpravy: SMS banking - zkrácen tón, změna fontu a velikosti písem, vypnutí snížené sensitivity doteku, textový mód na soft tlačítkách, zkrácena vibrační odezva na klávesnici (svižnější psaní), zrychleno vysouvání HTC menu a menu zmenšeno...a pár dalších drobností...
>> Opraveny všechny dosavadní chyby, na které se postupně přicházelo jak u Eržiky tak poté i u GreenTopaz (nemá smysl je tu všechny vypisovat, kdo je měli, budou vědět).
>> Procesor je aplikací WinMoSpeed defaultně přetaktován na 672MHz - lze touto aplikací kdykoliv změnit nebo zrušit (při této rychlosti je vše pěkně svižné, ale nedochází k vyšší spotřebě ani k přehřívání a systém je zcela normálně stabilní). WinMoSpeed pouze posune hranici kam až může CPU jít a proto se dané rychlosti dosáhne jen špičkově, ovšem s podstatným rozdílem ;-)
>> Aktualizovány kodeky médií (zásadní vliv na aplikaci HTC Youtube - nyní bez hryznutí a trhání).
>> Aktualizován HTC Peep pro Twitter - opravuje problémy s přihlášením k účtu na Twitteru.
>> Aktualizace aplikace EndKey (dlouhé stlačení tl.ukončení hovoru) - nyní podporuje vlastní skiny (výchozí jsem počeštil a také lépe ladí se Sencity).
>> Návrat WM Messagingu :( HTC Messaging je na tento přístroj skutečně příliš :(


K dispozici je pouze build 23152, protože se po všech stránkách osvědčil. Dost bylo experimentování ;)
[h][/h]
:: [color=red]AKTUALIZACE[/color] :::::::
19.11.2011 - docela jsem si poslední dobou vyhrál s kombinací původního tématu Sencity, na kterém mě pár prvků vadilo (buď nebyly pěkný nebo špatně lícovaly). Nakombinoval jsem jej proto z původní originální grafikou, doladil a opět je to všechno o něco hezčí...když už to tu má viset, že? ;-) Ještě si pohrávám s myšlenkou totální přestavby ve stylu METRO...ale byla by to šílená práce...no...uvidím, jak dlouho se ještě budu "zlobit" s D2... ;-)
16.9.2011 - oproti plánu a všem předpokladům nyní dávám k dispozici Revizi 5. Trochu jsem zase poladil, vylepšil, zprovoznil a aktualizoval. Dlouho jsem to využíval jen sám, ale řekl jsem si, že pokud to tu má viset, tak ať je to to nejlepší, co můžu poskytnout :)
P.S.Nechápu, co tu ještě dělá ta anketa :( Tak dlouhou expiraci jsem jí teda nenastavil... :(
[h][/h]
:: DOWNLOAD :::::::
[color=blue]GreenTopazROM Revize5 NOVEMBER FACELIFT | Build 23152[/color]
[color=red]BONUS:[/color]
Kdo by měl zájem (jako já) o návrat k původní "boot splash" obrazovce, může si ji stáhnout [color=blue]zde[/color] a aplikovat ji zcela stejným způsobem jako ROMku.

[h][/h]
[color=blue]DOPLŇKY[/color]
Nyní žádné nejsou.


Prtik_ce4you (30)|25.3.2011 18:24
Tak to vypadá dobře. Jen škoda, že to nevyšlo dřív, než jsem si nainstaloval EržikuD2 2.2.
Ale až budu mít chvíli, rád tuto ROMku vyzkouším.
neobit (122)|25.3.2011 21:03
Jo, jasně, tohle je jen taková nabídka, nijak se nesnažím prosadit vlastní ROM...jen jsem ji chtěl nabídnout těm, co si nechtějí nebo neumí Eržiku uvařit podle svýho ;)
Nám co si s tím hrajeme nějaký častý změny ROM už ani nepřijdou...někdy stihnu i 3-5 ROMek denně ;) Ale to jen, když něco řeším...jsou období, kdy mi jedna ROM slouží dlouho :)
joklad (66)|26.3.2011 21:42
Zdravím, zkusil jsem nainstalovat a vypadá to dobře, D2 zdědil syn a líbí se mu Green Topaz.Dobrej kuchtík:yes:
neobit (122)|26.3.2011 21:46
Díky za pochvalu, ale opakuju, že stále je to jen zásluha Adowa, že nám připravil Eržiku a podělil se o kitchen ;-) GreenTopaz je jen moje verze Eržiky - Eržika v novém kabátě...vypiplal jsem si ji :-) A mě se tak líbí a prostě jsem se o to s Vámi podělil ;-)
Adow (1267)|27.3.2011 13:51
Vypadá to pěkně :yes:. Až budu mít trochu času (jakože tenhle týden bohužel určitě ne), tak to testnu ;).
neobit (122)|27.3.2011 14:25
Jo jo ;-) No ale je to hlavně facelift dle mýho gusta...v podstatě je to ale pořád tvoje Eržika ;-)
Já si každopádně možná časem zkusím i starej dobrej build 28245... ;-)
joklad (66)|27.3.2011 19:36
Samozřejmě že nezapomínám na tvůrce Romek, ale je to správné když se spojí dobří tvůrci a vytvoří se takový pomyslný exemplář. Jen tak dál.:yes: :yes:
dopi (5)|31.3.2011 21:59
Zdravým, jak se da nastavit otocení dislpleje na levou stranu pri podrzeni sluchatka?
neobit (122)|1.4.2011 08:23
No...já mám za to, že při podržení tlačítka "volání" se displayi otočí právě na levou stranu...
Mám to nastaveno takhle...další podržení ho vrátí... A mám to tak proto, že mi vadilo to původní otáčení u Eržiky, kdy jsem pak pro návrat do původní polohy musel volbu rotace volit ještě dvakrát či třikrát... Ta původní Eržika rotace tam ale pořád je...takže se to provede tak, že se podrží tlačítko pro konec hovoru (tzv.EndKey) a z vyběhlé nabídky si zvol nahoře uprostřed "Otočit display"...pokud tohle otočení nestačí, udělej to samý znova...a znova...a jsi tam, kam jsi se chtěl dostat...čili display otočenej přesně opačně, než při mé jednoduché rotaci ;)

[color=red]Mimochodem, všimněte si, že při natočení displaye na bok není nastaveno žádný pozadí, ani ikony v CHT 2.0...je to proto, že jde opravdu o ROMku upravenou pro moje potřeby a já naležato telefon nepoužívám, proto mi definice prostředí v režimu landscape přišla nadbytečná...
Čili, abych se trochu opakoval...JAKÝKOLIV NASTAVENÍ PROSTŘEDÍ JE NA VÁS ;) Ode mě máte základní vzhled, přímo počítám s tím, že každej už má někde uloženu SVOJI konfiguraci CHTE a pokaždé si ji importuje... Takže si změňte pozadí, dodělejte si ikonky...hrajte si ;)[/color]
neobit (122)|3.4.2011 08:36
Musím postupně uznat, že build 23152 je fakt dobrej...už na něm jedu týden a pořád se neobjevilo nějaké zpomalení nebo nestabilita...sakra, asi jsem předtím bojoval na špatné straně Síly ;-)
Duddits (217)|4.4.2011 23:57
nemoh by sem nekdo dat build 23152 bez manilly, uz me to nastvalo, jakmile neco nastavim CHT editoru, tak se to kousne, pak se cela manila zpomali. Prechazim na SPB Mobile Shell, ten je moc pekne sviznej
neobit (122)|5.4.2011 07:15
Tak krom toho, že nemám rád příspěvky tohohle typu (dejte mi něco jinýho, sere mě to co mi tu zdarma nabízíte...), tak co ti brání stáhnout si původní Eržiku s Titaniem? Třeba tady: http://www.mediafire.com/?a19tbef79jpx70z

Tohle vlákno je pouze pro ty, co chtějí moji upravenou Eržiku takovou jaká je. Nebudu se nikomu přizpůsobovat, jen jsem se podělil...jako o buchty od maminky... ;)
Mimo to, každej kdo už trochu zjistil, jak to všechno funguje ví, že tohle zamrzání Sense po nastavení CHT v CHT Editoru je prostě skoro normální. Málokdy se povede, aby Sense znova naběhl. Mě se osvědčilo, že když chci udělat změnu, tak si nejdřív Sense vypnu, provedu nastavení v CHTE a potom to většinou naběhne bez problému. Když ne, tak restart to napraví a nastavení, který jsem provedl tam prostě bude...
Zpomalení Sense se pak týká jen a jen nastavení. Možná tam toho prostě máš moc... Třeba "Volné odkazy" hodně zpomalujou...

Ale jo, klidně si používej SPB Mobile Shell, hlavně za něj nezapomeň zaplatit tvůrci...jeho cena je právě ten problém. A co se týče spotřeby paměti, je na tom stejně...takže moje zkušenosti jsou s oběma prostředíma v podstatě stejný...
Adow (1267)|5.4.2011 07:40
U mě byly restarty CHT 2.0 způsobeny tím, že je zapnutý panel s úkoly a nejsou žádné úkoly k zobrazení. Píše o tom i Co0kie ve FAQ.
neobit (122)|5.4.2011 08:27
Jo, to je další známej problém s CHT2.0 ;-) Ale předchozí tazatel měl na mysli spíš to, že jakmile vleze při spuštěným Sense do CHT editoru, něco změní a pak zadá použití změn a Konec CHTE, tak se to celý hryzne. Pomůže jen tvrdej restart nebo vyndání baterky ;) Mě osobně tohle dělaj všechny ROMky a beru to jako daň za CHT... Zjistil jsem, že pokud předtím to Sense vypnu, je šance na použití změn a opětovnej náběh Sense tak cca 90%ní ;) Po ukončení editoru to Sense naběhne automaticky, nemusím ho znova povolovat.
Nebo další řešení je naklikat si nastavení v CHTE, použít změny...a pak počkat aspoň 30 sekund než zvolím konec CHTE. Taky to pomáhá. Ale kolikrát to prostě nevyjde a po tvrdým restartu mám CHT2.0 nastavený tak jak jsem chtěl...takže je to prostě jen víc drsný nastavování ;)

Holt je to něco co v tom PDA být nemělo a já to tak beru...takže to beru takový jaký to je ;) Hlavní je, že to běžně funguje...to nastavení nedělám denně ;)
joklad (66)|5.4.2011 08:47
Používám obě verze tvé ROM a nastavuji jak se dá a nemám s CHTE 2 žádnej problém.
neobit (122)|5.4.2011 09:01
To rád slyším :) Ale i tací šťastlivci jsou mezi námi :) Já s tímhle nedostatkem prostě žiju a počítám s ním u každé ROMky - bez výjimek. A taky už jsem si nejednou potvrdil, že každej D2 je v podstatě jinej a dělá jiný skopičiny... Možná je to trochu nadpřirozená věc... :D
Duddits (217)|6.4.2011 11:09
[quote=neobit]Tak krom toho, že nemám rád příspěvky tohohle typu (dejte mi něco jinýho, sere mě to co mi tu zdarma nabízíte...), tak co ti brání stáhnout si původní Eržiku s Titaniem? Třeba tady: http://www.mediafire.com/?a19tbef79jpx70z

Tohle vlákno je pouze pro ty, co chtějí moji upravenou Eržiku takovou jaká je. Nebudu se nikomu přizpůsobovat, jen jsem se podělil...jako o buchty od maminky... ;)
Mimo to, každej kdo už trochu zjistil, jak to všechno funguje ví, že tohle zamrzání Sense po nastavení CHT v CHT Editoru je prostě skoro normální. Málokdy se povede, aby Sense znova naběhl. Mě se osvědčilo, že když chci udělat změnu, tak si nejdřív Sense vypnu, provedu nastavení v CHTE a potom to většinou naběhne bez problému. Když ne, tak restart to napraví a nastavení, který jsem provedl tam prostě bude...
Zpomalení Sense se pak týká jen a jen nastavení. Možná tam toho prostě máš moc... Třeba "Volné odkazy" hodně zpomalujou...

Ale jo, klidně si používej SPB Mobile Shell, hlavně za něj nezapomeň zaplatit tvůrci...jeho cena je právě ten problém. A co se týče spotřeby paměti, je na tom stejně...takže moje zkušenosti jsou s oběma prostředíma v podstatě stejný...
[/quote]

Sorry pane velkomozny, ze jsem se ti navezl do vlakna. Mozna te spis nastvalo, ze nekdo na tve rom nasel chyby. BTW cena SPB Mobile Shell pro me problem neni
neobit (122)|6.4.2011 14:33
Byl jsem stejně přidrzlej jako ty...a mimo to jsem ti regulérně poradil. Víc na to nemám co říct, obrázek jsem si udělal...
Slušným díky, ty mazej...
Duddits (217)|6.4.2011 22:25
Impertinence je spis na tve strane. Nevidim u tveho nicku napsano admin, takze s tim vyhazovanim opatrne. Ono se to hezky machruje v anonymite za klavesnici...
neobit (122)|6.4.2011 22:38
Aaaach jo... Tohle jsem moh čekat...
Hele pojď založíme si nový speciální téma...dobře se s tebou hádá :D
Já už tady končím. Tohle už je pod čárou.
Tahle ROM je tu taková jaká je, mě vyhovuje. Nechceš, neber. Chyby má jako všechno na světě, ale mě to nijak život nekrátí, tak ať jsou.
Zdarec...
tronda-cz (15)|17.4.2011 18:07
u mě naprostá spokojenost, vše bez problémů. Jde nějak nastavit řazení SMS jak bylo v Eržice (podle kontaktů)
neobit (122)|17.4.2011 18:56
Asi to měla být otázka, takže se pokusím odpovědět... ;) Jestli to chápu správně jde ti o přehled SMS vláken podle jednotlivých kontaktů...
Tak do tohohle se dostaneš prostě stiskem tlačítka "Zprávy" na kartě SMS. Otevře se klasickej Pocket Outlook, kde jsou všechny SMS podle kontaktů...ke každýmu kontaktu je prostě samostatný vlákno sms konverzace tak jako u HTC Messagingu.

Nevím jinak co jinýho jsi měl na mysli...ber to intuitivně... Prostě tam jen není HTC Messaging klient, takže pokud ten umí něco co u WM Messagingu nejde, tak bohužel...já HTC Messaging rád nemám, je sice krásnej, ale na D2 se už podle mě nehodí :(
tronda-cz (15)|17.4.2011 19:12
mě se zobrazují takhle ale chci to řadit podle kontaktů



neobit (122)|17.4.2011 19:52
Tak to teda je divný... Nehrál jsi si s nějakým tweakovacím programem, kterej by to třeba nějak rozhodil?
Ve WM 6.1 bylo přepínání stylu SMS v registrech tady:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInboxThreadingDisabled 1=klasický řazení; 0=chat styl...
Můžeš se tam podívat...WM 6.5.3 mají tuhle vlastnost vrozenou, takže v registrech tenhle klíč nenajdeš. Pokud ho tam sám vyrobíš, tak ten styl jde opravdu měnit podle toho, jestli tam dáš 0 nebo 1 (vyzkoušeno).

Nevím, kde by u tebe mohl být problém. Mě a předpokládám i ostatním to funguje stejně jako na Eržice...schválně si zkus stáhnout a vyzkoušet EržikuD2 Titanium...nevím jak jinak vymezit, kde by to mohlo haprovat... :(

P.S.Jsou ty sms skutečně od naprosto stejných kontaktů (čísel...)?
tronda-cz (15)|17.4.2011 22:54
tak jsem ROMku přeinstaloval a je to OK.
neobit (122)|18.4.2011 08:35
No, tak to jsem rád...bylo by to divný, kdyby to bylo jen tak bez důvodu... Asi tam přece jen proběhl nějakej zásah do původních registrů ROMky, jinak si to nedovedu vysvětlit :)

Spíš jsem v souvislosti s tímhle narazil na další problém a to ten, že když se právě v Pocket Outlooku u SMS pokusím jinak řadit položky a tapnu vpravo nahoře na "Přijato", tak to dlouho nic nedělá a pak vyběhne zmršená nabídka :(
No...ale tohle mi nevadí, nepotřebuju nic měnit na výchozím nastavení a tohle je ROMka bez vývoje...je to jen facelift Eržiky, takže pardon... :(
tronda-cz (15)|9.5.2011 20:04


ještě mě docela vadí špatná čitelnost při šedém podkladu kontaktů, nemohl bych si to nějak upravit, třeba v registrech? Jinak ROMka šlape bez problémů. dík.
neobit (122)|10.5.2011 09:09
tronda-cz:
Tohle je záležitost hlavně WM tématu, který pak po aktivování upravuje registry. Primárně je třeba napravit témátko :) Ale už mě to taky párkrát napadlo tohle vyladit. Nikdy jsem ale neměl dost vůle, protože pro práci s kontakty používám Sense, takže mi tohle nevadilo...
Rozhodně tady ale svatosvatě přísahám, že na to mrknu ;) Jen ještě nevím s jakým úspěchem ;) Ale pro teď bych v tom neviděl moc velkej problém... ;)
Do tejdne bych to snad moh po chvilkách vyladit :) Mě osobně by se líbilo to pozadí buď žádný - tudíž bílý - nebo jen slabě šedý (nebo ať je to tematický, tak zelený...) :)

EDIT: Prozatím jsem zjistil, že podmalování těch položek v kontaktlistu je totožný s podmalováním spodních soft tlačítek v Sense (WM tlačítka jsou jiný i když to není hned vidět), takže je tu problém...když to změním pro Kontakty, změním to i pro ty tlačítka...a z hlediska kontrastu jsou to naprosto rozdílný prvky :( Budu se muset zkusit pohrabat přímo v nějaké konfiguraci aplikace pro kontakty... ;) Ale až večer doma... ;)
neobit (122)|11.5.2011 19:13
tronda-cz:
Takže je to bohužel pouze věc tématu...vím, co to dělá... Je to definice obrázku podkladu pro "nevybraný text položky" v registrech. Tohle se nastaví v podstatě po každým použití nějakýho tématu jinak, takže definitivní řešení není.
Opravíš to tak, že po nastavení tématu (nebo když máš téma, který používáš, tak ihned) vlezeš do registrů a ve výše uvedené položce "ToolbarTextBubbleButtonDisabledThemeImage" prostě vymažeš obsah. Tím dojde ke zrušení zacílení na ten tmavej obrázek podkladu a je to vyřešeno. Nenašel jsem jinou aplikaci, které by tohle zrušení vadilo, takže to beru jako vhodný řešení :)
Pokud se ti nechce lézt do registrů, tak si stáhni níže uvedenej CAB, kterej to udělá za tebe ;)

Jinak tuhle změnu zapracuju do ROM a brzy nahraju opravenou verzi...asi tomu holt dám podnázev Revize 2... :D
(bude se týkat jen upravených témat distribuovaných s ROMkou!)

[color=red]Oprava podbarvení "nevybraných položek" - [/color]STÁHNOUT
EDIT: Oprava CAB již není k dispozici. Je zapracována do nové verze ROM. Díky za pochopení...

tomthai (7)|19.5.2011 21:45
čau..mam to flashnuty na ten build 29020 a je tam asi navyber 5vzhledu dig.hodin...nešly by tam nejak naistalovat hodiny klasicky viz obr..
neobit (122)|19.5.2011 21:59
Tak si zkus nainstalovat CHT 2.0 Flip Clock widget, ale je to bez počasí...
Najdeš to mezi ostatníma CHT 2.0 Widgetama tady: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8319907&postcount=4 :)
Po instalaci se vyžaduje restart a pak si tenhle widget jen povolíš v nastavení CHT, normálně jako cokoliv jinýho :)

Ale víc ti neporadím, tahle ROM z původní EržikyD2 je moje soukromá vymazlená - zde pouze sdílená...je primárně s tématem SENCITY a nebudu to měnit. To samozřejmě přináší i jinačí hodiny v Sense... Pokud ti to nebude vyhovovat, budeš muset zpátky k Eržice...bohužel... :)
neobit (122)|23.5.2011 14:08
Dnes jsem nahrál aktualizované verze ROM...tentokrát je významná změna v oblasti multimédií...ale jinak jsem jen vše dokončil do docela reprezentativní podoby a jak píšu níže...už nejspíš není co vylepšovat... Takže konečná verze přátelé! :) I když...nikdy neříkej "nikdy"... ;)

[color=red]AKTUALIZACE[/color]
[color=blue]23.5.2011 FINÁLNÍ (POSLEDNÍ) VYDÁNÍ GREENTOPAZ ROM![/color]
::: 1 ::..
Velká aktualizace multimédií, video filtrů a aplikace HTC Youtube 2.6 (sestavení 2016.2429).
Nyní již HTC Youtube nemá problém s videem ve vyšším rozlišení (kterých je čím dál víc) a nehryže se... ;)
Detaily pro odborníky:

Dshow_2_0_20212229_00 (nejnovější, upravený pro D2)
mHub_VO_1_8_100824_0
Discretix_DRM_1_0_20100207_00
YouTube_2_6_20162429_00
Streaming_Media_3_1_20181420_01
Streaming_SDK_2_7_20141626_00
::: 2 ::..
Vrácen PagePool 16MB
::: 3 ::..
ODSTRANĚNI moji individuální aplikační oblíbenci (WinMoSpeed, Nitrogen, Windows Live) z důvodu objektivní čistoty ROM
(Heh! :D Aneb - určitě si radši nainstalujete SVOJE oblíbené aplikace).
::: 4 ::..
Nový skin pro Windows Media Player (vzhled cca jako Sense)
::: 5 ::..
Oprava témat obsažených v ROM (výchozí GreenTopaz theme a Amarullz Green Black), aby se v kontaktech - a možná i jinde - pod neaktivními položkami nezobrazoval tmavý podklad znemožňující dobrou čitelnost textu. Pozn.: Základní WM téma Classic Blue jsem neupravoval...asi z pietních důvodů... ;)
[color=red]Dále platí co již je popsáno v základním textu v prvním příspěvku...
Nepočítám nadále s dalšími úpravami a vydáními GreenTopazROM. V této podobě je již zcela funkční a nepotřebuje další vylepšování.
[/color]

Odyseus (1)|27.5.2011 00:58
GreenTopaz je perfektní a podle mého gusta :yes: . Objevil jsem pouze dvě chybky:
1. Záložka Telefon - Nabídka - Seznam hovorů - Nabídka - Smazat, nefunguje další Nabíka, kde by mělo být Vybrat vše...
2. Kalendáři, kdy chci upravit již zadanou událost a kliknu na Nabídku, tak se objevuje výběr v AJ
neobit (122)|27.5.2011 15:16
Odyseus:
Díky za pochvalu, to rozhodně potěší :)
Na druhou stranu...
ad 1) Ano o tom vím. Je to rozdíl oproti jiným ROM, ale takhle to je už v původní Eržice a já neměl příliš energie, abych to "nad plán" řešil...moc mi to nevadí...prostě vyberu postupně všechny hovory...ale slibuju že se nad tím zamyslím :)

ad 2) Opět původní záležitost z Eržiky...já nejsem překladatel, já jen převařil co už bylo připraveno...to není alibismus, jen pokrčení rameny... Přijde mi to jako drobná chybka, která mě osobně prostě nevadí. Už na začátku vlákna je řečeno, že tohle je moje osobní verze Eržiky, o kterou jsem se jen podělil (nečekal jsem, že se tak ujme a že budu dokonce vytvářet aktualizace)...nemám ambice vytvořit nejlepší ROMku na světě... Ale dobře...taky na to mrknu no... ;)

Třeba to časem opravím, ale nebude to moje priorita...v zásadě jsem s laděním ROMky skončil... Zkus se nad problémem taky zamyslet, třeba přijdeš na to kde něco chybí nebo je špatně... :) Obě záležitosti se evidentně týkají MANILA souborů, čili HTC Sense...prostě HTC nedotáhlo češtinu a v Eržice to autorovi uniklo, i když tam opravil a přeložil kde co :) Chce to je editovat a přeložit nebo nahradit nebo co já vím ;)
neobit (122)|5.7.2011 12:20
Takže anketa o touze po buildu 29022 samozřejmě prokázala hlavně to, že to tu už dost umírá... ;)
Čili pokud k dosavadním výsledkům přistoupím čistě z binárního hlediska, pak zvítězila odpověď "ANO" (výsledek 1:0) a v prvním příspěvku je nyní ke stažení GreenTopaz ROM s buildem 29022...trochu jsem zase upravil vzhled a opravil pár neviditelných zmetků (pro vás nepostřehnutelné), ale to jen proto, že je to prostě ROMka primarně pro mě, já si ji neustále modeluju...no...a pak se mi nechce vytvářet speciální verze pro "veřejnost"... ;)

Takže klidně stahujte, je to na vás... ;)
Prtik_ce4you (30)|6.7.2011 16:04
Škoda, v pondělí jsem nainstaloval verzi 29020 :-(
Jsem s ní spokojený, jen mi zlobí CHT - po odemknutí se mi občas nezobrazí rychlí zástupci. Je třeba zamknout a opět odemknout.
neobit (122)|6.7.2011 16:29
Jelikož tenhle "efekt" mi taky dost často ztrpčoval "život", soudím, že se prostě týká individuálního rozvržení CHT...děje se mi to na jakékoliv ROMce při jakémkoliv nastavení homescreenu :( Asi moje uložená konfigurace CHT není úplně bezvadně poskládaná a některý prvky se mi o sebe někde třou...

Ono jinak stačí třeba i vlézt do režimu editace rozvržení obrazovky, hned ho opustit a taky dojde k nápravě...
Prostě prvky CHT mají tu vlastnost, že pokud je překryje jiný prvek CHT, tak mu ustoupí a skryjí se...například roztažení jinak smrsknutého seznamu úkolů - taky mu všechno ustoupí z cesty pokud ho natáhnu.
S tímhle se nedá nic dělat. Něco ti tam asi vadí, třeba i na sousední obrazovce CHT...možná jsou hranice prvků příliš blízko a ovlivňujou se :(
Měl jsem stejnej problém, dokud jsem zásadně nezměnil rozvržení svýho homecreenu. Od základu jsem si to poskládal jinak, bez použití uložené konfigurace CHT...a opatrně ;)

Takže s tímhle ti bohužel nepomůžu, to není chyba, ale vlastnost, která tak trochu kazí sama sebe :(

P.S. Jo a na okraj: Build 29022 se mi zdá docela nestabilní. Už jsem se párkrát hryzl, takže jen tak pro informaci - je to skutečně jen na pokus, ale používat ho asi nebudu a vrátím se někam zpátky ;) Holt se to muselo vyzkoušet...taky to mohlo znamenat lepší správu baterie a co já vím co ještě :) No ale D2 je starej krám, tomu už nic nepomůže...můžem si s ním jen hrát... :D
neobit (122)|6.7.2011 16:40
A vzkaz pro všechny:
Už nemusíte hlasovat :D Build 29022 je k dispozici, nečekal jsem, že se tu někdo ozve tak brzy, tak jsem tu anketu založil na měsíc a čekal tak dvě odpovědi...hmm, překvápko ;) No a nechtěl jsem to zdržovat, aby "čerstvý maso" nezesmrádlo ;)
Takže teď už ta anketa musí sama dožít, prostě si jí nevšímejte ;)
neobit (122)|18.7.2011 19:53
POZOR POZOR!! Pokud si chcete opět hrát, je tu nová verze GT ROM!! :-)
Nic moc, ale zase je pár chyb pryč...a prostředí je opět elegantní :-) A já osobně to považuju za vrchol své práce a prozatím už nemám co zlepšovat ;)
mobilik (21)|1.8.2011 20:01
Ahoj, chcem ta poprosit, mam erziku a chcel by som si tam doinstalovat ten program na pretaktovanie co si si zahrnul ty do ROM. Skusal som uz nejake werzie WinMo Speed, no ani jedna my nesla, stale pisalo zle radio. Mozes mi pls prezradit ktoru verziu si zahrnul ty do rom a pripadne odkaz odkial ju zozeniem?
Dakujem ti pekne. ;)
neobit (122)|1.8.2011 20:20
WinMoSpeed najdeš tady na XDA-Developers...já mám v ROM zatím verzi 1.07, ale v tom vlákně už je k dispozici verze 1.08 :) Hodně štěstí :)

EDIT: Ale nepřežeň to! Já se rozhodně neodvážil jít nad 700MHz ;) Přece jen...kdo chce víc nemá nic... ;) Opatrně ;)
mobilik (21)|2.8.2011 18:03
Dakujem za odpoved, no tu 1.08 som stiahol a skusal a stale zapne a vypise ze nepozna radio... sakra. :sarcastic:
EDIT: Sksual som teraz verziu 1.07 a stale hlaska aj po restarte: could not identify version of RADIO... sakraaa skoda...
neobit (122)|2.8.2011 18:53
No to je škoda no :( Koukni ještě do toho fóra na seznam podporovaných PDA...třeba v tom je jen nějakej "háček"... Když ti funguje Eržika pro D2 (alespoň předpokládám), tak nechápu, proč by nemělo fungovat tohle... :(

Zkus si třeba ještě zkontrolovat verzi radia, kterou tam máš...je to přímo tento příspěvek v té diskuzi > http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10084574&postcount=2
Možná by to mohlo být ono...
Azmodan.invalid (5)|14.8.2011 01:15
Kdepa můžu stáhnout nejnovější build Grenn Topaz???
Prtik_ce4you (30)|14.8.2011 08:38
V prvním příspěvku tématu. Je to tak obvyklé.
neobit (122)|14.8.2011 08:55
Já mám pocit, že Azmodan.invalid je pěknej humorista ;) Vložil podobně mimózní příspěvek ještě k ROM SuperTD... ;)
Jestli to ale myslí vážně a opravdu nedokáže najít odkaz ke stažení, pak se obávám, že by raději neměl zkoušet ani přehrávání ROM nebo v jeho podání dojde k sekundární destrukci operátorovy infrastruktury v okruhu 20ti kilometrů od jeho Diamonda ;)

I když je taky možný, že se jen spletl. Já opravdu nevím, kde se dá stáhnout "nejnovější build Grenn Topaz" (ať už je to co chce) ;) Tady mám k dispozici jen ROM GreenTopaz, v prvním příspěvku (překvapivě), takže s tímhle nepomůžu...sorry :D
Azmodan.invalid (5)|14.8.2011 18:40
Jsem rád, že jsem vás pobavil. Nicméně, to nebyl můj prvotní účel. Tento dotaz jsem položil, jelikož jsem v prvním příspěvku našel odkaz pouze na GreenTopazROM Revize4 | Build 23152. Omlouvám tedy svou neznalost a to že jsem intuitivně nenašel odkaz na build 29022.
Máte pravdu, že nejsem profi IT v oblasti hackování telefonů. Pouze jsem chtěl počeštit svůj TD2 z britské produkce a při té příležitosti ho trochu vylepšit touto pěknou ROM.
Škoda jen, že jsem čekal trochu rad od zkušenějších uživatelů :-(
neobit (122)|14.8.2011 20:09
No to pardon, upřímně se omlouvám :( Ale pokud položíš dotaz takovýmhle ledabylým stylem, pak v tom nehledám nic jinýho než provokaci vtipálka :(
V prvním příspěvku se mimo jiné jasně a tučně píše: "Pro poslední revizi jsem se rozhodl sestavit pouze build 23152, protože se po všech stránkách osvědčil. Dost bylo experimentování :)".
Opravdu promiň, ale co na tom není k pochopení? Jinej build prostě v tomhle vlákně není. A jestli opravdu nedokážeš správně přečíst naprosto pochopitelnej příspěvek, pak se neobávám o tvůj přístroj o nic míň než předtím.
Já když můžu, tak bych se přetrh, abych mohl poradit nebo pomoct, ale tvůj příspěvek mi jako žádost o pomoc nebo radu nepřišel. Při existenci naprosto jasnýho prvního příspěvku to vypadalo jen jako provokace :( Na tohle fakt nemusíš být IT profík :(
Nikomu svoji ROM nevnucuju, klidně se teď uraž...a pak si z Eržiky uvař vlastní...

Omlouvám se všem ostatním, kdo to tu budou číst, ale tohle je už na mě moc... :( Pardon :(

P.S.Jestli to ale myslíš vážně, klidně ti uvařím jakejkoliv build co tu mám skladem...ale sám ti doporučuju vzít co je tu k dispozici. Neplatí, že nejnovější rovná se nejlepší... Pár lidí před tebou už to ověřilo a pokud nejsi experimentátor a zkušenej uživatel, nevidím důvod, proč zkoušet build 29022. Věř mi, že 23152 je pro D2 prostě lepší - osvědčený.
Azmodan.invalid (5)|14.8.2011 21:47
To já bych se měl v tuto chvíli nejvíce omlouvat. Především za svou první otázku. A následně za své nezdvořilé chování a nedostatku taktu při psaní příspěvku.
Ještě jednou promiň :-(